Czy Twoja witryna WordPress wyróżnia się? Nie? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress, motyw często wykonuje ciężkie prace, tworząc stronę, która nie wygląda źle, ale dobrze komponuje się z tłumem. Ale ważny jest atrakcyjny, profesjonalnie wyglądający projekt. Może to być nawet ważniejsze niż rzeczywista treść.


W świecie marketingu internetowego od dawna przyjęto „fakt”, że „treść jest królem”, ale tak naprawdę, trochę badań wydaje się sugerować inaczej. W rzeczywistości PROJEKT witryny może mieć największy wpływ na pierwsze wrażenie.

Teraz nie mówię, że jakość twoich treści nie jest ważna (to zainspiruje wielokrotne wizyty i oczywiście udostępnianie), ale jeśli twój projekt jest tak nijaki, że połowa odwiedzających nawet nie zadaje sobie trudu, aby długo się kręcić wystarczy go przeczytać, stracisz wielu potencjalnych czytelników / klientów. Dlatego w tym poście pokażę ci kilka łatwych i niedrogich sposobów na wyróżnienie Twojej witryny.

Używaj konfigurowalnych motywów / ram od samego początku

frameworki wordpress

Jeśli nie masz ochoty nauczyć się kodować, aby mieć twórczą kontrolę nad witryną WordPress, lub zatrudnić profesjonalnego programistę, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, to wybrać motyw z opcjami projektowania. Ale jeśli chodzi o zapewnienie swobody dostosowywania motywu – bez konieczności kodowania – aby wyróżnić się spośród wszystkich innych użytkowników tego motywu, nie wszystkie motywy są sobie równe. Istnieje wiele motywów, które pozwalają na prawie 0 dostosowań poza opcjami dostosowywania wbudowanymi w WordPress (co w rzeczywistości nie jest aż tak duże).

Niektóre wyróżniające się alternatywy to Total, Headway, Robić i Tablica korkowa (oba za darmo), żeby wymienić tylko kilka z wielu świetnych opcji. Na przykład dzięki Total masz pełną kreatywną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać Twoja strona, bez konieczności pisania jednego wiersza kodu. Korzystając z programu budującego strony, możesz utworzyć dowolny układ, a następnie użyć jeszcze więcej opcji wbudowanych w każdy moduł, aby dostosować elementy strony.

Chociaż motywy takie jak Total są wystarczająco proste w użyciu dla większości osób znających WordPress, opanowanie ich jako kompletnego początkującego może być nieco trudne. Jeśli jesteś zupełnie nowy w WordPressie, możesz rozważyć bardziej podstawowy motyw z mniejszą liczbą opcji dostosowywania, takich jak ????? W takim przypadku nadal możesz zmienić kolory, czcionki, rozmiary i ogólny układ stron, ale najczęściej wybierasz spośród wstępnie ustawionych opcji zamiast brudzić sobie ręce, rysując żądaną witrynę. Chociaż tak, oznacza to, że masz mniejszą kontrolę nad szczegółami, a jednocześnie ułatwia to, aby nie dać się wciągnąć w drobiazgi i skutecznie personalizować witrynę za pomocą szerokich ruchów.

Teraz żaden motyw nie jest z natury lepszy od drugiego, wszystko zależy od klienta. Ale jeśli jesteś początkującym, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, a także WordPress, wybranie motywu, który daje ci kreatywną kontrolę nad projektem bez przytłaczania cię opcjami, może być dobrym pomysłem.

Jeśli jesteś zakochany w swoim obecnym motywie i zasadniczo nie oferuje on żadnych opcji dostosowywania, nie martw się, jest jeszcze wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby się wyróżnić, więc zagłębmy się w te.

Jednym z bardziej standardowych sposobów odróżnienia strony WordPress od innych, które używają tego samego motywu, aby stworzyć własną stronę, jest użycie logo zamiast standardowego tekstu nagłówka + czcionki. Jeśli masz napięty budżet lub po prostu lubisz mieć, możesz na przykład stworzyć własne, tekstowe logo. Może to zabrzmieć rozczarowująco, ale ostrożnie wybierając czcionki i kolory, możesz samodzielnie stworzyć bardzo profesjonalnie wyglądające logo.

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie, możesz sprawdzić ten szczegółowy poradnik który pokazuje, jak go utworzyć od początku do końca. (Blog jest również przykładem bardzo popularnej witryny, która używa logo tylko tekstowego, jeśli to Cię martwi).

Istnieje wiele miejsc, w których można tanio uzyskać logo, popularne, ale kontrowersyjny alternatywą bootstrap-budget jest Fiverr. Gdzie teoretycznie można uzyskać gotowe logo za 5 dolców. Fiverr polega na tym, że po prostu nie poddajesz się, musisz przeprowadzić własne badania i znaleźć projektanta, który ma doświadczenie w projektowaniu logo, które wyglądają dokładnie tak, jak chcesz. Oczekiwanie jest również często dość długie. (Również to 5 dolców, więc nie oczekuj unikalnego projektu, spodziewaj się trochę dopasowanych clipartów wraz z tekstem w fajnej czcionce).

Być może najpopularniejszą alternatywą średniej klasy jest 99 wzorów, gdzie nie zatrudniasz projektanta z góry, a potem on / ona projektuje go, nie. W 99designs zaczynasz konkurs projektowy i możesz wybierać spośród wielu wzorów, które według ciebie najbardziej pasują do ciebie i twojej marki. To trochę jak posiadanie umiejętności projektanta, ponieważ dzięki wszystkim wyborom zachowujesz dużą kreatywną kontrolę.

Użyj wtyczki programu budującego strony, aby utworzyć niestandardową stronę główną

kompozytor wizualny

Korzystając z narzędzia do tworzenia stron, możesz całkowicie zmienić pierwsze wrażenie, jakie odwiedzający otrzymuje, odwiedzając Twoją witrynę. Możesz wybrać jeden z pluginów do tworzenia stron, które już sprawdziliśmy, lub wybrać jeden z nich. Jeśli wybrałeś jeden z motywów, które wcześniej poleciłem, Twój motyw może mieć wbudowane narzędzie do tworzenia stron, już wbudowane.

Kreatory stron sprawiają, że proces tworzenia niestandardowej witryny można zarządzać dla użytkowników WordPress, którzy nie są programistami. Visual Composer jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych dostępnych wtyczek WordPress do budowania stron, i to nie bez powodu. Łatwy w użyciu interfejs pozwala użytkownikom budować strony w interfejsie użytkownika, dzięki czemu możesz zobaczyć swoją stronę w aktywnej witrynie podczas jej tworzenia (obejmuje to w rzeczywistości wybór kolorów, kolumn, fragmentów, suwaków i innych na żywo jako poprawiasz je).

Użyj swoich widżetów / paska bocznego

Innym łatwym sposobem na zmianę wyglądu witryny jest umieszczenie kluczowych elementów wizualnych na pasku bocznym. Mogą to być samodzielnie zaprojektowane mini-banery lub po prostu dobrze wyglądające i przydatne wtyczki widgetów, które dobrze pasują do reszty projektu witryny. Na przykład wtyczka widgetu, która wyświetla popularne posty i pokazuje ich polecane obrazy. Zapoznaj się z repozytorium wtyczek WordPress.Org – mają mnóstwo świetnych darmowe wtyczki widgetów którego możesz użyć do zmiany wyglądu swojej witryny.

Usuń pasek boczny / przejdź na całą szerokość

witryna o pełnej szerokości

Obecnie wiele motywów oferuje te opcje, jedyne, co musisz zrobić, to zrobić nas z nich. Często jest to tak proste, jak zaznaczenie pola lub kliknięcie przycisku. To zależy od motywu, w którym można znaleźć opcje układu. Jednak w przypadku naszego motywu Total opcję wyboru układu o pełnej szerokości można ustawić globalnie w narzędziu Customizer lub na podstawie strony za pomocą indywidualnych ustawień strony.

Jeśli Twój motyw go obsługuje…

W tym momencie przechodzimy do obszaru, w którym wiele motywów nie obsługuje i że tak naprawdę nie ma żadnych wtyczek, które radziłyby sobie wystarczająco dobrze, z którymi warto sobie poradzić. Jeśli Twój motyw tego nie obsługuje.

Zmień czcionki

Teraz będzie to wymagało kilku wierszy kodu, chyba że wybierzesz motyw z taką możliwością. Ale jeśli Twój motyw na to pozwala i masz już do wyboru szereg czcionek, zalecamy przeczytanie ten artykuł na temat parowania czcionek pierwszy. Pomoże Ci to wybrać czcionki, które współpracują ze sobą, tworząc profesjonalny klimat, zamiast sprawiać wrażenie, że witryna cierpi na zaburzenia osobowości.

A jeśli Twój motyw nie ma wbudowanych opcji czcionek, zawsze możesz użyć wtyczki. The WP Google Fonts darmowa wtyczka WordPress to szybki i łatwy sposób na dodanie do motywu obsługi ponad 670 niestandardowych czcionek Google.

Zmień schemat kolorów

narzędzie do wybierania kolorów

Chociaż może to być świetny, być może najlepszy sposób, aby Twoja witryna się wyróżniała, jest to również niebezpieczna ścieżka, aby przejść nieprzygotowana. Przeczytaj to artykuł na temat niektórych wskazówek bezpieczeństwa aby upewnić się, że nie posuwasz się za daleko ze swoją kolorystyką. A jeśli Twój motyw wykorzystuje płaską konstrukcję, możesz „ukraść” trochę inspiracja do palet kolorów tutaj.

Gdy będziesz gotowy, aby poprawić kolory swojej witryny, większość motywów ułatwia to. Wiele motywów (darmowych i premium) ma wbudowane skórki kolorów, niestandardowe opcje kolorów w Dostosowywaniu motywów lub opcje kolorów wbudowane w kreator stron. Lub, podobnie jak w przypadku czcionek, możesz również zainstalować bezpłatną wtyczkę do dostosuj kolory motywu.

Zmień wymiary / inne rzeczy

Możesz na przykład zmniejszyć wysokość nagłówka witryny, aby upakować więcej rzeczywistych treści przy pierwszym wrażeniu użytkownika. Lub możesz zwiększyć / zmniejszyć szerokość paska bocznego. Zwykle jest to proste, a czasem tylko poprzez testowanie i faktycznie patrząc na wyniki, będziesz w stanie dowiedzieć się, czy można wprowadzić ulepszenia.

Motywy korzystające z programów budujących strony pozwolą ci swobodnie przenosić elementy, dzięki czemu możesz dodawać więcej białych znaków w razie potrzeby lub łatwo zmieniać kolejność elementów strony. Ponadto inne motywy, takie jak Total, również dodają wbudowane opcje dla prawie każdego elementu motywu (wypełnienie nagłówka, szerokość paska bocznego, rozmiary obrazów, ustawienia czasu reakcji i wiele innych) oprócz wszystkich funkcji dodanych przez konstruktora przeciągnij i upuść.

Cokolwiek robisz, utrzymuj w czystości

Jedną z rzeczy, które wiele osób robi źle, próbując spersonalizować swoją stronę internetową, jest to, że dodają wiele niepotrzebnych elementów, zamiast zmieniać kilka wcześniej istniejących kluczowych elementów projektu, aby lepiej dostosować się do własnej marki i wizji.

Twoja witryna nie musi być skomplikowana, aby wyglądać dobrze. W rzeczywistości w większości przypadków jest dokładnie odwrotnie. Zaśmiecone i zbyt złożone witryny są postrzegane jako brzydsze niż proste, łatwe do naśladowania. Oznacza to, że nawet jeśli masz opcję wybrania 4 pasków bocznych lub przyklejenia logo 8 miejsc, być może wystarczy trzymać się jednego.

Jeśli masz jakieś plany, z którymi się zmagasz, historie sukcesu do zaprezentowania lub pytania, udostępnij je. Lub jeśli masz jakieś wskazówki lub wtyczki, które pomogły Ci dostosować witrynę, chcielibyśmy wiedzieć, jakie były. Zostaw nam komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me