Projektowanie logo witryny WordPress na każdy budżet

Jeśli chodzi o tworzenie witryny WordPress, musisz założyć wiele czapek.


Jeśli wybierzesz wszystko sam, musisz być projektantem stron internetowych, strategiem ds. Treści, pracownikiem mediów społecznościowych, pisarzem, a nawet grafikiem. Ale bądźmy szczerzy; bardzo niewielu z nas jest utalentowanych we wszystkich tych dyscyplinach.

Na przykład uważam się za dobrego pisarza i przyzwoitego marketera. Jestem w stanie dokonać drobnych poprawek projektowych za pomocą HTML, CSS i prostego PHP, ale moje umiejętności projektowania graficznego są naprawdę okropne. Niestety nie mam czasu na naukę rzemiosła, więc muszę go zlecić na zewnątrz.

Mając to na uwadze, w tym poście podzielę się moimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi projektowania logo witryny dla WordPress i ujawnię usługi, z których korzystałem w przeszłości podczas projektowania logo.

Projektowanie logo dla WordPress: co musisz wiedzieć

Jeśli chodzi o projektowanie logo i projektowanie stron internetowych, możesz natknąć się na scenariusz z kurczakiem i jajkiem. Co jest pierwsze: logo czy projekt? Moim zdaniem nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi; możesz zdecydować, czy projekt określa ogólny styl logo lub tworzy projekt, który opiera swój wygląd na logo.

Powiedziawszy to, proces tworzenia zgrubnego projektu witryny WordPress będzie prawdopodobnie znacznie łatwiejszy niż tworzenie logo od podstaw. Prawdopodobnie skorzystasz z motywu premium i chociaż możesz go jeszcze bardziej dostosować, ten podstawowy projekt będzie dobrą inspiracją dla logo. Alternatywą jest zlecenie projektanta i rozpoczęcie go od zera bez inspiracji do pracy. Może to utrudnić Twojemu projektantowi stworzenie czegoś, co będzie pasować do tego, co według Ciebie będzie działało w Twojej witrynie.

Szczerze mówiąc, kiedy rozważam moje ulubione projekty stron internetowych, moje zainteresowanie bardziej leży w samym projekcie niż w projekcie logo strony. Ale często logo jest praktycznie związane z projektem.

Nie zrozumcie mnie źle – istnieje wiele stron internetowych z dominującym i efektownym logo, które naprawdę definiują ich markę – ale zazwyczaj są one wynikiem wysoce kreatywnych (i kosztownych) zespołów projektowych. Jeśli to czytasz, budżet na logo może wynieść raczej setki dolarów (lub mniej) niż tysiące, więc radzę, żeby było to proste. Gdy tylko staniesz się zbyt ambitny ze swoimi pomysłami, może się okazać, że efekt końcowy wygląda trochę amatorsko.

Biorąc powyższe pod uwagę, pozwól, że przedstawię Ci najlepsze usługi projektowania logo WordPress w Internecie. W połączeniu służą one dosłownie wszystkim budżetom.

1. IconFinder

Szukasz szybkiej (w zasadzie jednej sekundy) opcji umieszczenia prostego logo na swojej stronie? Możesz po prostu pobrać bezpłatną ikonę z witryny takiej jak IconFinder. Wystarczy wyszukać termin (np. „Cukierek”), a następnie przefiltrować wyniki pod względem ceny i typu licencji – bez linku. Oto krótkie spojrzenie na to, co możesz znaleźć:

IconFinder Darmowe ikony

Dla każdej ikony możesz pobrać edytowalny plik AI, SVG lub różne wstępnie ustawione rozmiary PNG. Chcesz więcej opcji? IconFinder ma sekcję premium, a subskrypcje zaczynają się już od 9 USD miesięcznie na 10 bezpłatnych ikon pobierania plików miesięcznie. To mniej niż 1 na ikonę!

2. Hatchful z Shopify

Nie masz nic do wydania, ale chcesz coś, co wygląda niestandardowo? Udaj się do Wylęgowy i stwórz własne logo za darmo. Hatchful to bezpłatne narzędzie do tworzenia logo wspierane przez Shopify.

Wylęgowy z Shopify

Jak to działa? To proste. Postępuj zgodnie z łatwym 5-etapowym procesem Hatchful:

  • Wybierz branżę (technika, moda, jedzenie, sztuka itp.)
  • Wybierz styl swojej marki (odważny, klasyczny, innowacyjny, naturalny itp.)
  • Dodaj swoje imię i hasło
  • Poinformuj ich, gdzie będzie używane logo (aby mogli wyświetlać ikony z odpowiednim licencjonowaniem)
  • Następnie wybierz swoje logo z podanych!

Oto logo firmy Hatchful stworzone dla naszej innowacyjnej firmy zajmującej się prezentami i przedmiotami kolekcjonerskimi do wykorzystania na stronie internetowej.

Przykłady wylęgowych logo

Po wybraniu ulubionego logo możesz kliknąć, aby dostosować tekst, czcionki, kolory, ikony, a nawet układ. Aby pobrać nowe logo, wystarczy utworzyć bezpłatne konto. Biorąc pod uwagę, że jest bezpłatny, Hatchful to świetna opcja i nieco bardziej profesjonalna niż używanie zwykłego bezpłatnego logo.

3. Fiverr

Jeśli masz kilka dolców na logo, następnym najlepszym miejscem dla ciebie jest Fiverr. Jeśli nie znasz tej strony, Fiverr to rynek, na którym ludzie mogą sprzedawać usługi za zaledwie pięć dolarów i więcej. Ludzie oferują wszystko. Od usług pisania, przez projektowanie logo, po śpiewanie wszystkiego najlepszego w języku walijskim, mając na sobie tylko stringi i wełnianą czapkę (poważnie, nie żartuję).

Ale daj znać, że naprawdę dostajesz to, za co płacisz, jeśli chodzi o kupowanie koncertów w Fiverr. Nie można oczekiwać niczego poza najbardziej skromnym projektem logo za zaledwie pięć dolców. Ale to samo w sobie jest uzależniające – za jedyne pięć dolców tak naprawdę nie można się pomylić, prawda??

Oto przykłady logo Fiverr w różnych cenach:

Projekty logo Fiverr

Są to oczywiście przykłady ich najlepszej pracy. Nie masz gwarancji, że dostaniesz coś równie dobrego. Ale jak mówię, jeśli właściwie nie masz budżetu, Fiverr jest dla ciebie miejscem. Najgorszym scenariuszem jest to, że przegrywasz za wszystkie 5 do 25 dolarów (w zależności od wybranej opcji).

Jeśli masz więcej do zainwestowania w swoją markę, to Moje nowe logo może być dobre dopasowanie. Wpisz nazwę firmy, hasło, zestaw słów kluczowych związanych z tym, co robisz (np. Gift_bag, prezent, kokardka) i główny kolor. Na podstawie wybranych opcji Moje nowe logo wygeneruje mnóstwo niesamowitych logo do wyboru.

Moja nowa usługa projektowania logo

Ta strona oferuje logo w ustalonych stawkach, w zależności od tego, jak zamierzasz używać tworzonego logo. Za 20 € możesz otrzymać kopię preferowanego logo w niskiej rozdzielczości do wykorzystania jako inspirację (do odtworzenia siebie lub do wynajęcia projektanta do stworzenia). Zakup logo, które można pobrać, z pełnymi prawami autorskimi i opcjami dostosowywania kosztuje 50 EUR (lub około 56 USD na czerwiec 2019 r.). Lub za 190 EUR projektant My Brand New Logo utworzy niestandardowe logo na podstawie preferowanego projektu.

Podsumowując, ta strona to dobra opcja szybkiego i niedrogiego budowania marki Twojej witryny lub firmy.

5. 99 wzorów

W porównaniu z poprzednimi opcjami jest to naprawdę opcja premium na liście. 99 wzorów usługi kosztują od 299 USD (w przypadku podstawowej usługi tworzenia logo z brązu) do 1299 USD (w przypadku pakietu platynowego).

Za to otrzymasz los z wyboru. Widzisz, kiedy zlecasz 99 wzorów, aby znaleźć dla ciebie logo, gromadzą ten proces w ogromnej grupie utalentowanych grafików. Wielu z tych artystów stworzy dla Ciebie szkicowe logo. Następnie możesz utworzyć listę ulubionych do uściślenia, aż ostatecznie wybierzesz swoją ulubioną.

WPExplorer faktycznie użył 99 wzorów dla nowego logo motywu Total WordPress:

Całkowity motyw WordPress

Ostateczne logo T negatywnej przestrzeni zaprojektowane przez ŚWIETNY.

To naprawdę przypadek, gdy projektant wymyśli coś lepszego, niż możesz sobie wyobrazić. Właśnie tego chcesz, gdy szukasz profesjonalnej pomocy z logo.

Nie tylko to, ale dostępny wybór jest zdumiewający. Możesz wybierać spośród ponad 30 pojedynczych wpisów (w przypadku pakietu brązowego). Oczywiście im wyższy wybierzesz plan, tym więcej projektantów będziesz zainteresowany. Kiedy zgłosiliśmy się do logo Total, do końca otrzymaliśmy 238 zgłoszeń. Na szczęście dla nas istnieje spora grupa utalentowanych grafików. I znaleźliśmy pikselowe nowe logo dla naszego motywu WordPress.

Jakiego wyboru należy dokonać?

Szczerze mówiąc, zależy to od twojego budżetu i osi czasu. Czy masz tylko jeden dzień? W takim razie IconFinder lub Hatchful to prawdopodobnie najlepszy wybór. Masz skromny budżet? Wypróbuj Fiverr – istnieją setki utalentowanych projektantów z przystępnymi stawkami. Chcesz niestandardowe logo? Być może moje nowe logo lub 99 wzorów dobrze pasuje.

Następnym krokiem jest zatrudnienie bezpośrednio grafika. Jest to z pewnością coś, co należy wziąć pod uwagę, jeśli budżet przekroczy kilkaset dolarów. Jednak, moim zdaniem, 99 wzorów wydaje się najlepszą opcją.

Co myślisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me