Programiści WordPress: nie zostawiaj pieniędzy na stole

W dzisiejszym poście chcę podzielić się kilkoma pomysłami, które mogą być interesujące, jeśli jesteś programistą pracującym z klientem w ekosystemie WordPress i wokół niego. Liczba podcastów WordPress rośnie ostatnio, zarówno tam, jak i na wielu forach internetowych, odbywa się dość regularny dialog na temat freelancerów / firm WordPress i tego, w jaki sposób mogą oni działać wydajniej i zyskowniej. Mam coś do powiedzenia na ten temat, czytaj dalej o swoich przemyśleniach na temat stosunkowo łatwych dochodów, które można by dodać do każdej firmy WordPress wykonującej pracę naprzeciwko klienta.


Weźmy przykład freelancera wykonującego kompilacje strony. Skoncentrują się na briefie, okablowaniu, projektując stronę, ale kiedy projekt się zakończy, często żegnają się z klientem, dopóki nie będą potrzebować czegoś technicznego, być może zainstalowanego nowego widżetu lub modyfikacji projektu.

Hosting WordPress to nisko wiszący owoc – wybierz go!

Dlaczego więc nie zaoferować zadbania o hosting tego klienta? Następnie możesz uzyskiwać powtarzające się przychody od tego samego klienta. To coś, czego potrzebujesz. Zanim przejdę o wiele dalej, chcę to podkreślić. Przed moim obecnym przedsięwzięciem założyłem i prowadziłem przez ponad 10 lat firmę zajmującą się rejestracją domen i hostingiem, która ostatecznie została sprzedana większej firmie, która konsolidowała wiele podobnych firm w tej branży.

Wkrótce po tej sprzedaży zacząłem współpracować z WordPress i po raz pierwszy spostrzegłem, że ci ludzie potrzebowali hostingu, więc postanowiłem świadczyć usługi tym klientom, dla których budowaliśmy witrynę. Teraz po 5 latach strona hostingowa firmy generuje od 5 do 7 tysięcy miesięcznie. To mniej więcej średnia wielkość projektu WordPress, który wykonujemy, więc w efekcie mamy dochód z dodatkowego projektu – którego nie musimy robić każdego miesiąca. Warto o tym pomyśleć?

Okej, więc w tym momencie myślisz: „ale wiesz o hostingu, więc jest dla ciebie w porządku„. Po 10 latach w tej grze mogę powiedzieć, że ostatnią rzeczą, jakiej chciałem, było wrócić do branży hostingu. Zbyt wiele razy obudził mnie potrzebny serwer.

Ale tak nie musi być. Dostępne obecnie hostingi WordPress są znacznie lepsze i bardziej kompletne niż kiedykolwiek wcześniej, aw dziedzinie WordPress jeszcze bardziej. W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano stały wzrost w zakresie rozwiązań hostingowych specyficznych dla WordPress, a korzystanie z nich jest kluczem do oferowania usług hostingowych klientom WordPress.

Spójrzmy na obiekcje

„Nie wiem wystarczająco dużo o hostingu… Nie chcę wspierać klientów hostingu… Nie jesteśmy wystarczająco wielcy, aby zarządzać hostingiem, ponieważ zarządzanie nim zajmuje dużo czasu”. Wszystkie ważne punkty, ale każdy ma rozsądne rozwiązanie.

Nie musisz tyle wiedzieć o hostingu już na pewno nie musisz się denerwować przy konfiguracjach Apache lub zadzierać z konfiguracjami serwerów MySQL. Poproś kogoś, kto o tym wie, aby zrobił to za Ciebie. Wiele specjalnych usług hostingowych WordPress (usługi takie jak WP Engine lub Flywheel) wykonuje całą ciężką pracę, nawet wymaganą do instalacji WordPress (właściwie nie jest to Cpanel!). Zajmują się także kopiami zapasowymi, podstawowymi aktualizacjami WordPress i dbają o bezpieczeństwo.

Po stronie wsparcia, naprawdę nie musisz zapewniać wsparcia. Jeśli się nad tym zastanowisz, jesteś deweloperem, a wymagania dotyczące pomocy technicznej spoczywają na Tobie i usługodawcy. Twój klient wcale nie musi angażować się na poziomie FTP (zobacz mój punkt na temat poczty e-mail w dalszej części).

Co do ostatniego sprzeciwu, nie masz czasu na zarządzanie hostingiem. Cóż, jeśli poświęcisz trochę czasu, aby dodać swoją wartość, nie zajmie to dużego odsetka tygodnia lub miesiąca. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat bezpośrednio poniżej.

Gdzie dodajesz swoją wartość?

Połącz centralnego dostawcę hostingu WordPress z usługą zarządzania WordPress, taką jak ManageWP lub Infinitewp i tutaj dodajesz wartość. Należy nadal dbać o aktualizacje wtyczek i motywów, a dzięki takim narzędziom jest to stosunkowo bezbolesne. A jeśli zbudowałeś witrynę w pierwszej kolejności, poznasz wszystkie dostępne wtyczki, więc ich aktualizacja będzie prosta.

Oprócz tego poświęć trochę czasu na wykonanie kilku prostych kontroli kopii zapasowych witryny, być może rutynowo przeładuj jedną z kopii zapasowych, aby upewnić się, że działają. Korzystasz z hostingu WordPress, ale nadal dodajesz własne dodatki.

Nie dotykaj wiadomości e-mail!

Jeśli czytasz dalej, myśląc, że zrobiłem kilka dobrych rzeczy, zanim zaangażujesz się w to dla swojej firmy, pozwól, że dam ci wskazówkę, a nawet zasadę – nigdy nie do złamania. Nie oferuj usługi hostingu e-mail.

Nie musisz, istnieje wiele dedykowanych ofert e-mail, które możesz polecić również swoim klientom. Google’s GSuite jest moim wyborem i mimo że niedawno zmienił się z bezpłatnej usługi w opłatę za użytkownika, warto. Klienci dostają to teraz, e-mail jest inną bestią niż ich hosting. Podczas moich podróży nie otrzymuję żadnej odpowiedzi, gdy sugeruję, że witryna WordPress i e-mail nie muszą być hostowane razem.

Hosting poczty e-mail to miejsce, w którym spędza się większość czasu na wsparcie, konfigurowanie klientów poczty elektronicznej i smartfonów jest obowiązkowe – trzymaj się z daleka! Istnieje wiele pomocy online dla takich usług, ale istnieje również możliwość znalezienia firmy specjalizującej się w usługach takich jak aplikacje Google i skierowania klientów do tej firmy w celu znalezienia rozwiązania.

Jak to działa finansowo?

Przeanalizujmy szybki przykład. Weź produkt średniej klasy, taki jak poziom Professional w WP Engine. Będzie to kosztować 99 USD miesięcznie za 10 instalacji WordPress (1198 USD rocznie lub około 958 USD, jeśli skorzystasz z naszego linku promocyjnego). Jeśli połączysz to z usługą zarządzania opisaną powyżej, możesz obciążyć klienta około 400 USD rocznie – generując całkowity przychód w wysokości 4000 USD, gdy masz zainstalowane pełne 10 witryn i generując zysk w wysokości 2800 USD lub więcej.

WP Engine zapewnia swoją usługę przez instalację, więc jeśli chcesz zrobić jeszcze lepiej, możesz zainstalować wiele witryn o mniejszym ruchu w instalacji na wielu stronach WordPress, dzięki czemu liczby będą dla Ciebie jeszcze lepsze. Jasne, multisite to dodatkowa umiejętność, ale jeśli lubisz WordPress, warto się go nauczyć.

Jedna ostateczna myśl

Muszę przyznać, że jestem trochę snobem hostingowym. Gdy klient pojawia się ze swoją witryną w tanim i wesołym dostawcy hostingu współdzielonego, nie mogę go wystarczająco szybko usunąć. Oto kolejna miła mała korzyść. Możesz umieścić swoją pracę w wysokiej jakości konfiguracjach hostingu, dostosowanych i dostosowanych do WordPress. To jest lepsze i na dłuższą metę ułatwi to Twojemu klientowi (i tobie). Teraz idź tam i rozwiń swój biznes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map