WordPress Audience Better: ważne dane do rozważenia

Chociaż wielu z nas spędza wiele godzin na tworzeniu, aktualizowaniu i promowaniu naszych stron internetowych, nie poświęcamy tyle samo czasu i energii na zrozumienie statystyk użytkowników.


Wielu podaje powód, dla którego analityka jest nudna, ale myślę, że ludzie są zniechęceni, ponieważ spędzanie czasu na analizowaniu, w jaki sposób Twoi odbiorcy korzystają z Twojej witryny, nie przynosi natychmiastowych rezultatów.

Jednak rozumiejąc, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcje z Twoją witryną, możesz zrozumieć, a następnie wprowadzić niezbędne zmiany w celu zwiększenia ruchu, wygenerowania większej liczby potencjalnych klientów i konwersji wyświetleń na sprzedaż.

Google Analytics

Google Analytics może pomóc w podziale i zrozumieniu różnych wskaźników dla Twojej witryny WordPress. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób można skorzystać z tej bezpłatnej usługi, aby lepiej zrozumieć swoich odbiorców.

Dowiedz się, skąd pochodzi twoja publiczność

Źródło ruchu Google Analytics

Twoi odbiorcy pojawią się na Twojej stronie z różnych miejsc; media społecznościowe, wyszukiwarki, inne strony internetowe lub lista mailingowa, żeby wymienić tylko kilka. Ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzą, abyś mógł zwiększyć swoją obecność i wysiłki w tych obszarach, a także kierować reklamy na źródła, w których nie uzyskasz pożądanych konwersji w lepszy sposób.

Czy Twój ruch organiczny jest wystarczający?

Wykres Google Analytics

Nie ma ustalonych terminów określających „dobrą” liczbę osób przybywających do Twojej witryny za pomocą bezpłatnych wyników wyszukiwania. Biorąc to pod uwagę, możesz użyć swoich danych, aby sprawdzić, czy Twoje bezpłatne wyszukiwania wymagają znacznej poprawy, czy nie, porównując je z innymi źródłami ruchu.

Jeśli przyciągasz większość ruchu za pośrednictwem mediów społecznościowych lub innego strumienia poleceń, musisz włożyć więcej wysiłku w SEO. Popraw swoje treści i utwórz więcej postów na blogu, używając tych wszystkich ważnych słów kluczowych i wyrażeń. Z czasem powinno to pomóc w poprawie pozycji w wyszukiwarkach i generowaniu większego ruchu organicznego.

Jeśli ruch organiczny jest wysoki w porównaniu z innymi źródłami, może być czas, aby bardziej skoncentrować się na innym obszarze.

Czy media społecznościowe zwiększają twoją publiczność??

Ważne jest śledzenie wskaźników w mediach społecznościowych, ponieważ dają one jasny obraz zarówno tego, co działa, jak i tego, co nie jest częścią kampanii marketingowych w mediach społecznościowych.

Te dane mogą pokazać, jaki rodzaj treści dobrze współpracuje z odbiorcami, co jest udostępniane i lubiane oraz co powinieneś nadal koncentrować się na tworzeniu. Jeśli prowadzisz promocje lub konkursy, możesz śledzić popularność tych działań, aby sprawdzić, czy zwracają one czas i wysiłek, który wkładasz.

Easy Social Metrics Pro WordPress Plugin

Easy Social Metrics Pro to imponująca wtyczka WordPress, która umożliwia śledzenie wydajności mediów społecznościowych z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Social Metrics Pro pomaga zrozumieć, gdzie głównie spędzają czas publiczność, oszczędzając czas, umożliwiając skupienie się na najpopularniejszych platformach, a mniej na innych. Śledząc swoją obecność w mediach społecznościowych w czasie, możesz również sprawdzić, czy Twoja strategia marketingowa działa w dłuższej perspektywie, czy też wymaga przeglądu.

Popraw numery referencyjne, budując relacje

Polecenia z innych witryn to świetny sposób na zwiększenie ruchu, ponieważ bardziej niż prawdopodobne będzie, że widzowie zainteresują się Twoją niszą lub branżą. Sprawdź swoje dane, aby zobaczyć, z których witryn pochodzą użytkownicy, a następnie buduj z nimi relacje. Silne relacje z innymi w Twojej dziedzinie mogą zwiększyć Twój profil online, promować Twoją markę i zwiększyć ruch na Twojej stronie.

Sprawdź fizyczną lokalizację odbiorców

Lokalizacja gościa

W zależności od firmy, lokalizacja może być ważna. Jeśli prowadzisz biznes z cegły i zaprawy, do którego chcesz przyciągnąć lokalnych stałych klientów, osoby oglądające Twoją witrynę z drugiej strony świata są miłe, ale być może nie spełniają wymagań Twojej firmy. Twoje dane analityczne pozwalają sprawdzić, czy przyciągasz odpowiednią grupę odbiorców swoimi treściami i promocją.

Jeśli chcesz przyciągnąć lokalnych klientów, dostosuj swoją witrynę, a szczególnie bloga do swojej lokalizacji. Napisz o tym, co dzieje się w Twojej okolicy. Organizuj konkursy dla ludzi w sklepie i publikuj je online. Przyciąganie szerszej publiczności nie jest niczym złym, ale priorytetem są ludzie w najbliższym otoczeniu.

Dowiedz się, co wpływa na Twoje współczynniki odrzuceń

Współczynnik odrzuceń Google Analytics

Często trudno jest dokładnie ustalić, co powoduje opuszczenie witryny. Analiza danych może pomóc w ustaleniu, gdzie zawodzi twoja witryna.

Jak obniżyć współczynniki odrzuceń w postach na blogu

Współczynniki odrzuceń są często wysokie w postach na blogu, które odpowiadają na pytanie „jak”. Można to łatwo wyjaśnić, ponieważ ludzie przyszli na post, aby uzyskać odpowiedź na pytanie. Po zaspokojeniu zapytania odejdą.

Jeśli tak jest w przypadku Twojego bloga, powinieneś spróbować zrównoważyć ten problem, dodając „wezwania do działania”. Linki do innych artykułów i promocji na Twojej stronie lub bezpłatna oferta w zamian za e-mail to świetny sposób, aby zachęcić odwiedzających do dalszego przeglądania Twojej witryny.

Co może być przyczyną wysokich współczynników odrzuceń na stronie głównej?

Wysokie współczynniki odrzuceń na stronie głównej są prawie zawsze złe. Jeśli tak jest w przypadku Twojej witryny, przyjrzyj się uważnie analizom, które pomogą Ci ustalić, dlaczego ludzie opuszczają Twoją witrynę, nie rozglądając się za nią.

Najpierw sprawdź, jak długo ludzie zatrzymują się na Twojej stronie głównej. Jeśli ludzie wychodzą już po kilku sekundach, prawdopodobnie przyczyną jest powolny czas ładowania witryny, brak reakcji na urządzenia mobilne lub uszkodzenie. Czas na naprawę!

Co zrobić, jeśli ludzie zostają dłużej niż 5 sekund, ale nie przechodzą do innej strony? W tym przypadku prawdopodobnie występują inne problemy, które nie będą tak szybkie. Najprawdopodobniej wystąpią problemy z projektowaniem i użytecznością strony lub treść nie będzie wystarczająco interesująca. Jednak ponownie sprawdź również, czy witryna jest w pełni responsywna.

Strony domowe muszą być jasne, zwięzłe, a odwiedzający muszą „dostać się” w ciągu 5 sekund od lądowania na stronie. Czy to oczywiste, czym jest Twoja firma i co oferujesz? Nie używaj zbyt dużej ilości tekstu i żargonu na swojej stronie głównej, po prostu bądź prosty. Projekt strony głównej musi być czysty i łatwy w nawigacji, wskazując odwiedzającym, gdzie powinni iść dalej. Użyj wezwania do działania, ale nie za dużo, nie chcesz przytłaczać i dezorientować odbiorców.

Analiza poszczególnych stron

Popularne strony Google Analytics

Google Analytics zawiera wiele informacji o każdej stronie witryny WordPress. Pomaga to w dokładniejszym spojrzeniu na to, co robią Twoi odbiorcy w Twojej witrynie i zrozumienie, w jaki sposób możesz ulepszyć swoją witrynę, aby utrzymać i zwiększyć liczbę odbiorców.

Najlepsze strony docelowe

Sprawdź, dokąd przyjeżdżają ludzie w Twojej witrynie, i zidentyfikuj najlepsze strony docelowe. Świadomość tego może ci pomóc na dwa sposoby:

  1. Twórz więcej takich treści, ponieważ to oczywiście przyciąga ludzi.
  2. Chcesz, aby przybywający odwiedzający pozostali w Twojej witrynie, więc dostarczaj wysokiej jakości treści na tych stronach z kilkoma „wezwaniami do działania”. To zachęca ludzi do pozostania na Twojej stronie i zwiększa prawdopodobieństwo potencjalnych klientów lub sprzedaży.

Wyświetlenia strony głównej

Widoki u góry strony pokazują, które treści są najbardziej popularne i czym interesują się Twoi odbiorcy. Jest to naprawdę ważna informacja, ponieważ pomaga zrozumieć, jaki rodzaj treści angażuje odbiorców. W tym miejscu należy również umieścić linki i promocje zachęcające do sprzedaży lub gromadzenia adresów e-mail.

Pamiętaj także o sprawdzeniu wskaźników w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, co zostało udostępnione. Zapewni to dobry wgląd w to, jakie rodzaje treści są popularne w mediach społecznościowych.

Wyjdź ze stron

Aby zostać wymienionym jako strona wyjściowa w Twojej analizie, ludzie musieli przejrzeć więcej niż jedną stronę Twojej witryny. Są to osoby, które wykazują pewne zainteresowanie Twoją witryną i treścią, więc mogą być potencjalnymi powracającymi gośćmi lub klientami.

Jest ok, jeśli widzisz, jak ludzie opuszczają twoją stronę ze strony kontaktowej, formularza kontaktowego lub formularza zamówienia. To, czego nie chcesz, to dane pokazujące widzom opuszczającym stronę główną lub gorzej, podczas realizacji transakcji przed dokonaniem zakupu. W takim przypadku musisz przejrzeć proces realizacji transakcji, aby upewnić się, że jest płynny, przyjazny dla użytkownika i nie trwa zbyt długo.

Powracający goście

Chcesz śledzić liczbę powracających użytkowników, aby sprawdzić, czy z czasem wzrośnie. Powracający goście są ważni, ponieważ ci, którzy naprawdę interesują się twoją niszą i są bardziej skłonni do zostania klientami. Jeśli liczba powracających użytkowników jest niska, istnieje duże prawdopodobieństwo, że musisz poprawić swoje treści. Zrób to bardziej interesującym, aby ludzie chcieli wrócić i poczytać więcej.

Spójrz na swoje współczynniki konwersji

Prawdopodobnie najważniejszy wskaźnik do śledzenia, współczynnik konwersji informuje, czy witryna osiąga swój główny cel. Czy twoja publiczność robi to, co chcesz? Może to być zbieranie wiadomości e-mail, zwiększanie liczby członków lub sprzedaż produktów.

Jeśli Twoje współczynniki konwersji są niskie, ale ruch do Twojej witryny jest wysoki, może to wskazywać na wiele rzeczy. Albo przyciągasz niewłaściwych odbiorców, albo Twoja witryna nie jest wystarczająco dobra. Może to obejmować słabą treść, niewystarczającą liczbę wezwań do działania lub nieodpowiednią stronę internetową. W takim przypadku czas skupić się na poprawie współczynników konwersji.

Końcowe przemyślenia

Chociaż analiza danych witryny może początkowo zająć trochę czasu, gdy zrozumiesz, czego szukać, stanie się łatwiejsza i szybsza. Co ważniejsze, rozumiejąc, w jaki sposób Twoi odbiorcy wchodzą w interakcje z Twoją witryną, możesz wprowadzić niezbędne ulepszenia, aby zachęcić powracających użytkowników, przyciągnąć nowych i ostatecznie umożliwić witrynie konwersję wbrew jej celom.

Co powstrzymuje Cię przed zagłębianiem się w dane analityczne i dane dotyczące odwiedzających w bardziej szczegółowy sposób? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me