Wykorzystaj marketing w mediach społecznościowych, aby zwiększyć sprzedaż WooCommerce

WooCommerce ułatwia życie sprzedawcom internetowym. Integrując się z witryną WordPress, WooCommerce pozwala stworzyć własny sklep internetowy za pomocą WordPress i dostosować go do własnych upodobań. Biorąc pod uwagę ten fakt, nic dziwnego, że ta wtyczka WordPress typu open source do e-commerce cofa się bardziej niż 20% sklepów internetowych. Imponujące, prawda?


Jednak nawet jeśli stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu WordPress nigdy nie było prostsze, zauważenie go przez odpowiednich klientów może być trudne. Tutaj wkraczają sieci społecznościowe.

Dzisiaj przyjrzymy się sposobom udoskonalenia taktyk marketingowych w mediach społecznościowych, aby zaangażować klientów, wygenerować wykwalifikowanych potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż WooCommerce.

1. Twórz i udostępniaj niesamowite treści, aby generować kontakty do klientów

Marketing w mediach społecznościowych nie polega tylko na zwiększeniu ekspozycji. Pomaga także kontaktować się z odbiorcami na poziomie osobistym, budować zaufanie i pozycjonować się jako bardzo odpowiedni zasób online. Właśnie z tego powodu content marketing powinien być nieocenionym aspektem kampanii w mediach społecznościowych.

Aby zwiększyć zaangażowanie ludzi w Twoje treści, musisz dostosować je do nich. Użyj narzędzi takich jak BuzzSumo, aby znaleźć najczęściej udostępniane tematy związane z Twoją niszą i tworzyć wokół nich oryginalne, wnikliwe i wysoce interaktywne posty.

Oprócz tradycyjnych struktur artykułów, graj z formami treści, aż znajdziesz te, które rezonują z twoimi odbiorcami. Oto kilka pomysłów:

Twórz długie treści

Na przykład według Neila Patela Artykuły zawierające 2500 słów uzyskaj więcej akcji na Facebooku niż ich krótsze alternatywy. To samo dotyczy filmów. Zazwyczaj 4 minuty plus są przeglądane i udostępniane więcej niż krótkie.

Wykorzystaj transmisję na żywo

Ludzie kochają treści wideo. Fakt, że 1 miliard godzin wideo oglądane każdego dnia wspiera mnie na tym. A filmy na żywo są jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ wydają się bardziej naturalne. To świetna okazja do zaangażowania klientów i generować większą sprzedaż. Wszystkie główne platformy, takie jak YouTube, Facebook czy Instagram, obsługują tę formę treści.

Twórz historie na Instagramie

Rozmawialiśmy już o Instagramie dla e-commerce na blogu WPExplorer. Ale wzrost historii na Instagramie (który jest teraz dwa razy większy niż Snapchata) oznacza, że ​​nie ma lepszego czasu niż teraz, aby dać Instagramowi kolejną szansę. Ponadto odgrywają one istotną rolę w generowaniu potencjalnych klientów i zwiększaniu konwersji. Statystyki mówią to przynajmniej 20% historii na Instagramie skutkować bezpośrednimi wiadomościami od widzów. Aby wykorzystać ich moc, możesz użyć ich do zaangażowania potencjalnych klientów krótkimi ankietami lub efemerycznymi zdjęciami i filmami.

2. Dopracuj swoją strategię marketingową w mediach społecznościowych

Podstawy marketingu w mediach społecznościowych dla Twojej witryny WordPress

Świat e-commerce stał się zbyt konkurencyjny i aby przetrwać, musisz doskonalić swoje praktyki marketingowe. Dotyczy to wszystkich segmentów Twojej strategii, w tym marketingu w mediach społecznościowych.

Przekaż opinię w czasie rzeczywistym

Większość klientów, którzy mają pytania lub skargi spodziewaj się, że zobaczysz swoją odpowiedź za godzinę. Mimo to wiele firm nie traktuje poważnie opinii klientów i pozostawia pytania bez odpowiedzi. To ogromny błąd, biorąc pod uwagę, że 88% tych klientów zdecyduje się nie kupować od ciebie.

Aby zwiększyć wygodę użytkownika, rozważ wdrożenie wtyczki czatu na żywo, która zapewni odpowiedzi na pytania przez całą dobę.

Powinieneś także skorzystać z narzędzi do monitorowania wzmianek społecznościowych, ponieważ pozwalają one śledzić zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie wzmianki o marce na różnych platformach społecznościowych. W ten sposób będziesz w stanie udzielić swoim klientom cennych odpowiedzi i pomóc im w dokonaniu zakupu w czasie rzeczywistym.

Zautomatyzuj udostępnianie treści

Twoi obserwatorzy oczekują, że będziesz konsekwentnie udostępniać posty. Oczywiście może to być niezwykle trudne i czasochłonne, gdy wykonywane ręcznie. W tym miejscu wkraczają narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, które umożliwiają zarządzanie postami z wyprzedzeniem, a następnie automatyczne publikowanie. Możesz rozważyć Blog2Social, SNAP lub Social Snap.

Zoptymalizuj strategię mobilną

Liczba użytkowników mobilnych odwiedzających witrynę WooCommerce lub profile mediów społecznościowych z urządzeń mobilnych stale rośnie. Dlatego musisz skupić się na tworzeniu formatów treści dostosowanych do urządzeń mobilnych. Facebook radzi podczas publikowania filmów lub zdjęć w sieci społecznościowej należy używać formatów pionowych. Jest o wiele bardziej przyjazny dla użytkownika i wciągający niż jego szerokoekranowa alternatywa. Korzystanie z wtyczki takiej jak Resoc Social Editor może pomóc w tworzeniu zoptymalizowanych obrazów do udostępnienia na Twoim komputerze

3. Użyj wtyczek WooCommerce, aby zwiększyć zaangażowanie mediów społecznościowych

Istnieje wiele wtyczek mediów społecznościowych i rozszerzeń WooCommerce, które można rozważyć instalację. Oto kilka przydatnych do kasy.

StoreYa Kupuj na Facebooku

Sklep StoreYa na Facebooku dla WooCommerce

StoreYa przenosi Twój sklep WooCommerce na Facebook. Wystarczy zainstalować wtyczkę, połączyć się z Facebookiem i automatycznie zaimportować sklep. Za jego pomocą klienci mogą tworzyć listy „chcieć”, wygrywać kupony, szukać ofert grupowych i tak dalej. Możesz także zaoferować promocje „zdrap i wygraj”, aby zwiększyć sprzedaż. Ta przydatna wtyczka może nawet służyć do dodawania postów na Twitterze, tablic Pinterest i kanału Youtube do zakładek na stronie.

WooCommerce Instagram Gallery

WooCommerce Instagram

WooCommerce Instagram Gallery integruje Twój sklep z Twoim kontem na Instagramie. Piękne zdjęcia Twoich produktów, które publikujesz na Instagramie z markowym hashtagiem, pojawią się bezpośrednio na stronach produktów w sklepie WooCommerce. Konfiguracja zajmuje kilka minut – po prostu połącz się z Instagramem i dodaj hashtagi do produktów, na których chcesz wyświetlać swój kanał. To jeszcze bardziej ułatwia klientom udostępnianie Twoich produktów w mediach społecznościowych.

Lista życzeń WooCommerce

Wtyczka listy życzeń WooCommerce

Lista życzeń WooCommerce pozwala Twoim klientom tworzyć własne listy życzeń w Twoim sklepie, a następnie udostępniać je obserwującym na Facebooku, Twitterze lub Pinterest. Listy życzeń są pomocne w zwiększaniu sprzedaży od klientów powracających. Ale udostępniane listy życzeń mogą przedstawić Twój sklep zupełnie nowej bazie klientów. Użytkownicy mogą tworzyć listy do dzielenia się z przyjaciółmi i rodziną na urodziny, wesela, prysznice dla dzieci i nie tylko.

Kupon społecznościowy WooCommerce

Kupon społecznościowy dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Kupon społecznościowy dla WordPress może zwiększyć zarówno obecność w mediach społecznościowych, jak i sprzedaż. Działa na prostej zasadzie – klient lubi lub udostępnia stronę produktu w zamian za rabat na zakup. Użyj wtyczki, aby dodać kupony społecznościowe do stron produktów, samochodu i kasy. Gdy klient zakończy akcję społecznościową, kod kuponu zostanie automatycznie zastosowany do jego koszyka.

4. Nie skupiaj się na natychmiastowej sprzedaży – skup się na budowaniu zaufania

Wspomniane powyżej taktyki content marketingu są świetne, ponieważ przynoszą wartość klientom i inspirują ich do odwiedzenia Twojej witryny w celu uzyskania dodatkowych wskazówek i informacji. Gdy zwiększysz świadomość marki i zaangażujesz odwiedzających, musisz zainspirować ich do dokonania zakupu.

Teraz korzystanie z sieci społecznościowych do sprzedaży to potężna taktyka, ale zależy to od docelowych klientów i używanych platform. Jest jednak jeden błąd, który popełniają prawie wszystkie firmy prowadzące handel detaliczny online – próba dokonania sprzedaży od razu. Pamiętaj, że Twoi klienci chcą najpierw dowiedzieć się o Tobie więcej i kupić od Ciebie, gdy będą gotowi.

Dlatego musisz skupić się na korzystaniu z sieci społecznościowych, aby zaangażować klientów. Użyj ich jako sygnału zaufania, aby udowodnić, że jesteś dla nich właściwym wyborem. Oto kilka strategii, które mogą ci w tym pomóc:

Inwestuj w reklamę

Google Ads

Krajobraz mediów społecznościowych stał się przepełniony. Kanały wiadomości twoich klientów są wypełnione po brzegi różnymi markowymi postami, co utrudnia zauważenie. To tam świeci płatna reklama. Niesamowite opcje kierowania zwiększą Twoją widoczność, pozwolą promować najlepsze treści i oferty odpowiednim osobom oraz pomogą Ci przyciągnąć masę potencjalnych klientów do Twojej witryny. Google Ads to świetne miejsce na rozpoczęcie od płatnych reklam.

Użyj reklam w aplikacji

Jak sama nazwa wskazuje, reklamy w aplikacji dają klientom możliwość zakupu pożądanego produktu bez opuszczania platformy mediów społecznościowych. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników mobilnych. Na przykład na Facebooku klient może nawet zapisać dane swojej karty kredytowej i jeszcze bardziej uprościć przyszłe zakupy. Za pomocą remarketingu na Facebooku możesz kierować reklamy do osób, które wcześniej odwiedziły Twój sklep.

Zachęcaj do treści generowanych przez użytkowników

Dzisiejsi użytkownicy nie ufają już markowym treściom. Chcą dowiedzieć się więcej o Twojej marce na podstawie rzeczywistych doświadczeń innych klientów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przekazywania im informacji, których szukają, jest wykorzystanie treści generowanych przez użytkowników (lub treści generowanych przez użytkowników).

Aby zachęcić ludzi do udostępniania UGC i korzystania z markowego hashtagu, powinieneś rozważyć ich nagrodzenie. Na przykład reklamuj rabat za pozostawienie recenzji produktu (jest nawet łatwy Przejrzyj pod kątem rabatu wtyczka, którą możesz zainstalować, aby dodać tę funkcję). Lub zorganizuj prezent w mediach społecznościowych. Aby wziąć udział w konkursie, użytkownik musi udostępnić zdjęcie swojego produktu. Tylko upewnij się, że przestrzegasz wszystkich obowiązujących Wytyczne FTC i lokalne przepisy.

Pracuj z influencerami

10+ wskazówek, jak zwiększyć zaufanie i wiarygodność bloga WordPress

Wpływ na marketing ma najszybciej rozwijająca się taktyka pozyskiwania klientów online. Buduje zaufanie wśród klientów i sprawia, że ​​Twoje produkty są bardziej wiarygodne. Widząc, że popularni ludzie w Twojej niszy korzystają z Twoich produktów, potencjalni klienci również będą chcieli z nich korzystać. Musisz tylko upewnić się, że wybrałeś osobę wpływającą z tej samej branży i zaoferowałeś im coś wartego uwagi.

Wrócić do Ciebie

Marketing w mediach społecznościowych to brakująca część układanki marketingowej WooCommerce. Daje to szansę na zaangażowanie klientów, budowanie zaufania i poprowadzenie ich po ścieżce sprzedaży w kierunku zakupu.

Jak korzystasz z sieci społecznościowych, aby zwiększyć sprzedaż WooCommerce? Czy masz jakieś techniki marketingowe w mediach społecznościowych dla sklepów WooCommerce, którymi chcesz się podzielić?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me