Ponad 50 najczęściej zadawanych pytań na temat WordPress

Często zadawane pytania na temat WordPress

Mam pytanie? Nie ma problemu – codziennie dostajemy mnóstwo pytań o WordPress. Aby pomóc, pomyśleliśmy, że podzielimy się i rozwiniemy niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat WordPress! Omówimy mnóstwo tematów, w tym:


 • O WordPress
 • Instalowanie WordPress
 • Podstawy WordPress
 • Blogowanie WordPress
 • Strony WordPress
 • Dostosowywanie WordPress
 • WordPress SEO
 • Przyspieszenie WordPress
 • Zabezpieczenia WordPress
 • Zarabianie za pomocą WordPress

Czytaj dalej (i przewijaj), aby przejrzeć wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące WordPress.

Contents

Pytania o WordPress

Nie jesteś pewien, czy WordPress jest właśnie dla Ciebie? Oto odpowiedzi na podstawowe pytanie o WordPress, co to jest, ile kosztuje i więcej.

1. Co to jest WordPress?

Co to jest WordPress?

WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS), za pomocą którego możesz zasilać swoją witrynę internetową własnym planem hostingowym. WordPress umożliwia tworzenie bloga, strony docelowej, sklepu internetowego, forum lub innej strony internetowej dla użytkowników na całym świecie.

Mylisz się co do różnic między dwiema wersjami WordPress? Przeczytaj ten kompletny przewodnik na WordPress.com vs WordPress.org i dlaczego uważamy, że WordPress.org jest lepszym wyborem.

2. Czy WordPress jest bezpłatny??

Sam WordPress to bezpłatne oprogramowanie internetowe typu open source, ale aby z niego korzystać, musisz zainwestować w plan hostingowy. Możesz znaleźć hosting za jedyne 1 USD miesięcznie na wspólnym planie hostingowym, ale zalecamy wydać trochę więcej na zarządzany plan hostingowy WordPress, aby ułatwić konfigurację i utrzymanie swojej witryny.

3. Czy WordPress jest dostępny w moim języku??

Może! Obecnie dostępnych jest 169 lokalnych tłumaczeń WordPress, z czego 10 w 100% aktualnych. Po prostu odwiedź WordPress Polyglots stronę, aby sprawdzić swój język lub nawet przyczynić się do procesu tłumaczenia.

4. Czy muszę wiedzieć, jak kodować, aby korzystać z WordPress?

Absolutnie nie! Większość użytkowników WordPress nie jest programistami, ponieważ nie trzeba uczyć się skomplikowanego CSS lub PHP, gdy istnieje wiele bogatych w funkcje motywów i wtyczek, aby ułatwić zmianę strony internetowej.

Instalowanie WordPress

Gdy zdecydujesz się na korzystanie z WordPress, łatwo zacząć. Wystarczy zainstalować WordPress, a następnie dodać motyw, a nawet kilka wtyczek, aby rozpocząć tworzenie witryny.

5. Jak zainstalować WordPress?

WordPress można zainstalować ręcznie za pomocą ich 5-minutowy proces instalacji, ale większość firm hostingowych znacznie to ułatwia. Większość wspólnych planów hostingowych obejmuje instalację 1-kliknięciem ze strony głównego konta lub cPanel. Ale jeśli wybierzesz zarządzanego hosta WordPress, takiego jak WP Engine, Flywheel lub Kinsta, nie musisz nic robić – WordPress jest już wstępnie zainstalowany.

6. Czy mogę zainstalować WordPress na swoim komputerze?

Tak, możesz! Dzięki WordPress masz możliwość zainstalowania go lokalnie (na komputerze) w prawie każdym systemie operacyjnym. W zależności od poziomu umiejętności możesz używać oprogramowania innych firm, takiego jak Desktop Server lub Local by Flywheel, lub ręcznie instalować WordPress za pomocą MAMP, WAMP lub LAMP.

7. Jak zaktualizować WordPress?

Aktualizacje są łatwe, ponieważ zobaczysz je na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Aby zainstalować aktualizację, kliknij ikonę odświeżania / aktualizacji lub przejdź do Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje i kliknij przycisk, aby “Zainstaluj teraz.” Powinien zostać wyświetlony ekran potwierdzenia powitania w najnowszej wersji WordPress po zakończeniu instalacji.

8. Z jakiej wersji WordPress korzystam?

Numer wersji WordPress

Nie wiesz, na której wersji WordPress działa Twoja witryna? Po prostu zaloguj się na swojej stronie WordPress, aw prawym dolnym rogu pulpitu powinieneś zobaczyć swój aktualny numer wersji.

9. Czy mogę importować swoje posty z innego bloga lub platformy blogowej?

Tak – możesz wyeksportować zawartość ze starego bloga, a następnie zaimportować na nowym blogu WordPress. Pełne instrukcje oparte na starej platformie blogów znajdziesz w oficjalnym przewodniku WordPress importowanie treści.

10. Jak mogę zmienić styl mojej witryny WordPress?

Najłatwiejszym sposobem zmiany wyglądu witryny WordPress jest nowy motyw. ZA Motyw WordPress jest jak stylowa skórka dla Twojej witryny. Twój motyw nada Twojej witrynie niepowtarzalny wygląd, a w zależności od tego, co jest w nim zawarte, może również dodawać funkcje dostosowywania, takie jak kolory, czcionki, menu, widżety, strony, typy postów, formaty postów i wiele więcej.

11. Jak zainstalować motyw WordPress?

Zainstaluj motyw WordPress

Aby zainstalować nowy motyw, zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do Wygląd> Tematy> Dodaj nowy. Stąd możesz przeglądać darmowe motywy dostępne za pośrednictwem WordPress.org lub kliknąć „Prześlij motyw” przycisk, aby przesłać plik zip dla motywu, który pobrałeś lub kupiłeś gdzie indziej.

12. Podczas próby zainstalowania motywu WordPress pojawia się błąd – co mam zrobić?

Jest kilka powszechne błędy podczas instalowania motywu WordPress, ale najczęstszym jest „brakujący arkusz stylów”. Oznacza to, że próbowałeś zainstalować niewłaściwy plik lub folder. Najlepszym rozwiązaniem jest dwukrotne sprawdzenie, czy przesyłasz plik zip motywu instalowalnego (nie powinien to być otwarty folder ani wszystkie pliki i dokumentacja zip).

Innym częstym błędem jest biały ekran podczas próby zainstalowania nowego motywu. Często oznacza to, że musisz zwiększyć limit pamięci serwera. Niektóre firmy hostingowe mają opcję głównego administratora lub cPanel, ale zawsze możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej swojej firmy hostingowej w celu uzyskania pomocy.

13. Jak dodać nowe funkcje do WordPress?

Możesz dodać różnorodne funkcje do swojej witryny WordPress za pomocą wtyczek. ZA Wtyczka WordPress jest zasadniczo dodatkiem do Twojej witryny. Wtyczki zazwyczaj dodają nowe funkcje lub funkcje do witryny WordPress przy niewielkim wysiłku z twojej strony. Wystarczy zainstalować i skonfigurować ustawienia wtyczki.

14. Jak zainstalować wtyczkę WordPress?

Zainstaluj wtyczkę WordPress

Instalacja wtyczki jest bardzo łatwa. Z pulpitu nawigacyjnego WordPress przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Stąd możesz użyć wyszukiwania, aby znaleźć bezpłatną wtyczkę z WordPress.org do zainstalowania lub kliknąć „Prześlij wtyczkę”, Aby przesłać plik zip dla wtyczki, którą kupiłeś lub pobrałeś od strony trzeciej.

Podstawy WordPress

Teraz, gdy masz zainstalowany WordPress i gotowy do pracy, omówmy podstawowe podstawowe fakty, które powinieneś wiedzieć o WordPress.

Zmień lub prześlij logo w WordPress

Aby przesłać nowe logo, zaloguj się do WordPress i przejdź do Wygląd> Dostosuj. W zależności od motywu WordPress możesz zobaczyć sekcję „branding” lub „nagłówek”, a tam powinna być opcja przesłania niestandardowego logo.

Alternatywnie, jeśli Twój motyw używa niestandardowego panelu motywu zamiast dostosowywania WordPress, po prostu wybierz panel motywu z głównego pulpitu nawigacyjnego, zlokalizuj sekcję branding / header i powinieneś znaleźć opcję dla swojego logo.

16. Jak mogę edytować moje menu WordPress?

Twoje menu WordPress (lub nawigacja) powinno zawierać linki do kluczowych stron lub postów w Twojej witrynie. Z pulpitu nawigacyjnego WordPress przejdź do Wygląd> Menu. Stąd możesz tworzyć, edytować i przypisywać swoje menu.

 • Utwórz menu: Kliknij niebieski link, aby „utworzyć nowe menu” i nadać nowemu menu nazwę.
 • Dodaj / usuń elementy menu: Użyj opcji po lewej stronie ekranu, aby dodać strony, posty, kategorie i tagi, które już opublikowałeś, lub skorzystaj z opcji niestandardowych linków (które świetnie nadają się do linkowania do innych stron internetowych). Aby usunąć element z menu, wystarczy kliknąć link „usuń” na elemencie.
 • Przypisz lokalizację menu: Po dodaniu linków do menu skorzystaj z sekcji Ustawienia menu u dołu strony, aby wybrać lokalizację menu. Te lokalizacje będą zależeć od motywu WordPress i lokalizacji (nagłówek, górny pasek, stopka itp.), Które zdefiniował motyw.

17. Jak mogę edytować pasek boczny?

Widżety paska bocznego WordPress

WordPress używa widżetów do treści wyświetlanych na pasku bocznym. Aby zmienić widżety, otwórz pulpit nawigacyjny i przejdź do Wygląd> Widżety. Tutaj możesz przeciągać i upuszczać, aby dodawać, usuwać lub zmieniać kolejność widgetów, a także używać poszczególnych opcji widgetów, aby dostosować wygląd paska bocznego.

W zależności od motywu możesz także znaleźć więcej opcji dostosowywania paska bocznego Wygląd> Dostosuj> Pasek boczny dla kolorów, szerokości paska bocznego itp.

18. Jak zmienić stopkę?

Stopki WordPress, takie jak paski boczne, wykorzystują widżety (chyba że Twój motyw zawiera stopkę niestandardową lub alternatywną). Po prostu idź do Wygląd> Widżety wprowadzać zmiany.

I podobnie jak paski boczne, jeśli Twój motyw zawiera niestandardowe opcje dla kolumn stopki, stylu, praw autorskich i innych, prawdopodobnie znajdziesz je pod Wygląd> Dostosuj> Stopka lub w niestandardowym panelu motywu.

19. Jak mogę zmienić hasło?

Jeśli jesteś już zalogowany na swoje konto WordPress, kliknij swoją nazwę użytkownika na pasku narzędzi administratora w prawym górnym rogu ekranu (jeśli pasek administratora jest wyłączony, po prostu przejdź do Użytkownicy> Twoja nazwa użytkownika za pośrednictwem deski rozdzielczej).

Wygeneruj nowe hasło WordPress

Przewiń w dół ekranu i kliknij opcję, aby zresetować hasło. Zapisz hasło lub dodaj je do aplikacji do logowania (np. 1Pass), a następnie zapisz.

Zgubione hasło

Jeśli konto zostało zablokowane, przejdź do strony logowania (zazwyczaj na stronie www.url/wp-admin), kliknij „Nie pamiętasz hasła?” link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło przez e-mail.

A jeśli z jakiegoś powodu żadna z tych metod nie działa, możesz odzyskać hasło ręcznie za pomocą phpMyAdmin lub mySQL (ale zalecamy to tylko, jeśli nie masz doświadczenia w kodowaniu).

Blogowanie WordPress

Po przygotowaniu witryny możesz rozpocząć dodawanie treści. WordPress ułatwia dodawanie postów i stron, więc nie musisz się zastraszać. Ale jeśli masz pytanie, być może te pytania i odpowiedzi pomogą podczas tworzenia pierwszego postu WordPress.

Utwórz post WordPress

20. Jak utworzyć nowy post?

Aby utworzyć nowy post WordPress, najpierw zaloguj się do instalacji WordPress, a następnie przejdź do Posty> Dodaj nowe. Stąd możesz dodać tytuł postu, treść, fragment i wiele innych. Dowiedz się więcej w tym przewodniku, jak utworzyć post WordPress.

21. Co to jest format postu?

Format postu to styl posta na blogu, który zazwyczaj opiera się na mediach / treści w postie (obraz, galeria, wideo, cytat itp.). Tę opcję można znaleźć po utworzeniu wpisu na blogu po prawej stronie ekranu w polu „Format”. Dowiedz się więcej w naszym przewodniku po formatach postów.

22. Jak dodać wyróżniony obraz?

Podczas pracy nad postem kliknij link „Ustaw polecany obraz” w polu meta „Polecany obraz”. Spowoduje to otwarcie biblioteki multimediów. Wybierz obraz lub prześlij nowy i zapisz.

Zazwyczaj obraz będzie wyświetlany przy użyciu domyślnych wymiarów obrazu, ale w zależności od motywu może być dodatkowe kadrowanie (które tnie obraz na podstawie wysokości / szerokości projektu motywu) lub opcje wyświetlania (rozciąganie, okładka itp.). Zapoznaj się z dokumentacją motywu, aby znaleźć te ustawienia, chociaż często znajdują się one w Dostosowywaczu lub Panelu motywów.

23. Gdzie mogę wybrać kategorię i dodać tagi do mojego postu?

Aby wybrać kategorię i dodać tagi do posta, podczas tworzenia postu użyj pól meta po prawej stronie treści. Możesz wybierać spośród istniejących kategorii i najczęściej używanych tagów lub tworzyć nowe.

24. Jak wstawiać filmy (lub audio) do moich postów?

Istnieje wiele sposobów dodawania plików wideo lub audio do postów WordPress. Pierwszą opcją jest po prostu wkleić link w treści postu, jeśli media znajdują się na liście obsługiwane oEmbed opcje (w tym YouTube, Vimeo, Soundcloud i wiele innych).

Inną opcją jest, jeśli Twój motyw WordPress zawiera wbudowane „Opcje wpisu”, dzięki którym możesz dodawać wideo lub audio jako polecane multimedia (zamiast polecanego obrazu). Jeśli ta opcja jest dostępna w swoich postach, po prostu wklej link do multimediów lub prześlij własny plik mp3 lub wideo.

25. Jak dodać galerię zdjęć do mojego postu?

Aby dodać galerię obrazów, możesz użyć wbudowanej opcji galerii WordPress. Po prostu kliknij przycisk „Dodaj multimedia” u góry treści postu i wybierz opcję „Utwórz galerię”. Następnie wybierz zdjęcia, których chcesz użyć, i kliknij przycisk „Utwórz nową galerię”. Przed zakończeniem i wstawieniem należy sprawdzić liczbę kolumn i miejsce, do którego prowadzą linki do obrazów (jeśli link do pliku multimedialnego dla lightbox obrazu, strona załącznika, jeśli chcesz otworzyć obraz w nowej karcie lub niestandardowy adres URL).

Drugą opcją jest użycie dowolnej galerii obrazów lub opcji multimedialnych zawartych w motywie. Niektóre motywy będą zawierać format postów w galerii, a podczas tworzenia postu zobaczysz meta box „Galeria obrazów” pod twoją treścią. Po prostu użyj tej opcji dla „Dodaj obrazy”, aby wybrać i wstawić obrazy, których chcesz użyć w swojej galerii.

Strony WordPress

Strony WordPress to nie to samo co posty. Zamiast tego wykorzystywane są strony z ważnymi treściami, które chcesz prezentować w swojej witrynie, takimi jak strona o stronie, formularz kontaktowy i najnowsze posty na blogu.

26. Jak utworzyć nową stronę?

Po zalogowaniu się na stronie WordPress przejdź do menu pulpitu nawigacyjnego Strony> Dodaj nowe. Stąd możesz nadać swojej stronie nazwę, dodać treść, media, wstawić skróty, a nawet użyć kreatora stron, aby stworzyć coś niestandardowego.

27. Co to jest szablon strony (i do czego służy)?

Szablon strony głównej

Szablon strony stosuje niestandardowe style do strony. W zależności od używanego motywu możesz mieć szablony stron dla strony głównej, strony o pełnej szerokości, bloga, sklepu itp. Aby wybrać szablon strony, po prostu wybierz z menu rozwijanego w polu „Atrybuty strony”.

28. Jak ustawić swoją stronę główną?

Ustawienie czytania na stronie głównej

Aby ustawić stronę główną, przejdź do Ustawienia> Czytanie. Możesz pozostawić domyślną (czyli „Twoje najnowsze posty”) lub wybrać opcję „Strona statyczna” i ustawić swoją stronę główną na stronę utworzoną jako stronę główną i dodać stronę postów, jeśli masz taką stronę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej stronie głównej, sprawdź ten post, jak ustawić i edytować swoją stronę główną.

29. Jak utworzyć stronę kontaktową?

Formularz kontaktowy 7

WordPress nie zawiera wbudowanego formularza kontaktowego, ale można go łatwo dodać za pomocą wtyczki. Zalecamy Formularz kontaktowy 7 (bezpłatny) lub Formularze grawitacyjne (premium). Oba pozwalają na utworzenie formularza, dostosowanie opcji, a następnie wstawienie go do dowolnego postu lub strony za pomocą krótkiego kodu (patrz przykład formularza kontaktowego 7 powyżej).

Dostosowywanie WordPress

WordPress jest niezwykle elastyczny i łatwy w dostosowywaniu do własnego stylu. Oto wskazówki, jak szybko zlokalizować lub dodać opcje dostosowywania witryny WordPress.

30. Czy mogę używać czcionek Google na mojej stronie WordPress?

Oczywiście! Wiele motywów premium zawiera wbudowaną integrację czcionek Google, więc wystarczy tylko zlokalizować opcje czcionek Wygląd> Dostosuj> Czcionki / Typografia lub w panelu motywów w sekcji typografii.

Jeśli Twój motyw nie zawiera tych funkcji, zawsze możesz zainstalować wtyczkę innej firmy.

31. Czy mogę dostosować kolory motywu?

Tak! Istnieją trzy sposoby dostosowania kolorów i stylizacji.

 • Najpierw zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do Wygląd> Dostosuj i sprawdź, czy są jakieś wbudowane opcje, które są częścią twojego motywu.
 • Po drugie, jeśli nie ma opcji elementu motywu, który chcesz dostosować, masz możliwość zainstalowania wtyczki edytora CSS na żywo, takiej jak Żółty Ołówek, abyś mógł wskazywać, klikać i edytować style.
 • Po trzecie, możesz utworzyć motyw podrzędny i wprowadzić własne zmiany w arkuszu stylów (zalecamy to tylko, jeśli znasz kodowanie i jesteś obeznany z tworzeniem motywu podrzędnego WordPress).

32. Jak mogę dostosować układ strony??

Jeśli chcesz zmienić układ strony lub posta, najłatwiejszą opcją jest użycie narzędzia do budowania stron WordPress. Wtyczki te zawierają łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia i przeciągania, dzięki czemu można tworzyć niestandardowe strony, posty, a nawet niestandardowe typy postów (takie jak strony personelu lub sklepu). Możesz wyświetlić podgląd tej funkcji w naszym przewodniku do tworzenia stron Visual Composer.

Drugą opcją jest utworzenie motywu podrzędnego i ręczne wprowadzenie zmian w motywie. W tej sytuacji niezwykle ważne jest, aby pamiętać o użyciu motywu podrzędnego, w przeciwnym razie wszystkie zmiany zostaną utracone podczas aktualizacji motywu (ważne jest również, aby zawsze aktualizować motyw – dla bezpieczeństwa i funkcjonalności motywu – więc nie ignoruj ​​aktualizacji!).

WordPress SEO

SEO to ogromna część budowania udanej strony internetowej, ale na początku może być myląca. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci wskazać właściwy kierunek!

33. Co to jest SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization. Wpływa to na pozycję w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach takich jak Google, Bing i Yahoo. SEO bierze pod uwagę wiele czynników, w tym jakość treści, linki zwrotne, uporządkowane dane, mapy witryn i inne.

34. Czy WordPress jest przyjazny dla SEO?

WordPress jest przyjazny dla SEO, ale nie wykona za ciebie całej pracy. WordPress jest skonfigurowany tak, aby ułatwić Ci zarządzanie i ulepszanie SEO, ale przeniesienie bloga do WordPress prawdopodobnie nie zmieni pozycji w wyszukiwarkach.

35. Jak mogę poprawić swoje SEO??

Jednym z najprostszych sposobów na poprawę SEO jest wtyczka WordPress. Zalecamy korzystanie z Yoast SEO, który dodaje opcje dla:

 • Tytuły i meta
 • Linki społecznościowe
 • Mapy witryn XML
 • Bułka tarta
 • I więcej

Przygotuj się również na niesamowite porady SEO na renomowanych blogach, takich jak Moz, Yoast, ahrefs, Backlinko lub nawet porady SEO WordPress WPExplorer na blogu.

Przyspieszenie WordPress

Szybkość witryny jest ogromnym problemem dla każdego webmastera, bez względu na to, jakiej platformy używasz do prowadzenia swojej witryny. Ale dzięki WordPress istnieje wiele sposobów na optymalizację i przyspieszenie witryny w mgnieniu oka.

36. Jak mogę przyspieszyć moją stronę WordPress?

Istnieje wiele sposobów optymalizacji i potencjalnego przyspieszenia WordPress na swojej stronie internetowej. Oto kilka sposobów na zwiększenie szybkości witryny już dziś:

 • Włącz buforowanie WordPress
 • Zaktualizuj swoje PHP
 • Zainwestuj w lepszy hosting
 • Wybierz motyw jakości
 • Oczyść swoje wtyczki
 • Zoptymalizuj obrazy
 • Oczyść bazę danych
 • Użyj CDN

37. Co to jest buforowanie WordPress?

Buforowanie WordPress dynamicznie zapisuje i udostępnia odwiedzającym wersję HTML witryny. Zmniejsza to obciążenie zasobów serwera, ogranicza liczbę wyszukiwań w bazie danych i może znacznie przyspieszyć renderowanie stron.

38. Czy muszę używać wtyczki buforującej??

Nie musisz używać wtyczki buforowania, ale może to przyspieszyć twoją witrynę. W rzeczywistości zalecamy pominięcie wtyczki buforowania tylko wtedy, gdy buforowanie jest już wbudowane w hosting. W przeciwnym razie nie zaszkodzi wypróbować WP Super Cache lub W3 Total Cache (dwie najpopularniejsze bezpłatne wtyczki buforowania dla WordPress).

39. Co to jest CDN?

CDN oznacza Content Delivery Network. CDN przechowuje kopie twojej witryny zadowolony (w szczególności obrazy, pliki JavaScript i CSS) oraz dostarcza do twoich czytelników za pomocą sieć serwerów na całym świecie. W ten sposób, gdy czytelnicy odwiedzają Twoją witrynę, dane są ładowane z najbliższego serwera. Sieci CDN mają również bardzo szybki czas reakcji i ładowania przy minimalnym przestoju.

Jeśli chcesz przetestować sieć CDN, aby sprawdzić, czy pomogłaby to w szybkości sieci, zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych bezpłatnych usług CDN dla WordPress. To świetne miejsce na rozpoczęcie bez konieczności inwestowania z góry kawałka zmian.

40. Jaka jest różnica między wtyczką buforującą a CDN? I czy potrzebuję obu?

Wtyczka buforująca zapisuje i wersję HTML witryny, aby zmniejszyć liczbę żądań bazy danych i przyspieszyć witrynę. CDN przechowuje i obsługuje zasoby Twojej witryny (obrazy, CSS, Javascript), aby zwiększyć szybkość witryny i zmniejszyć wykorzystanie przepustowości. Nie jest również wymagane korzystanie z nich, ale w przypadku najszybszej możliwej witryny powinieneś użyć obu.

41. Czy spowolni moją witrynę, jeśli zainstaluję zbyt wiele wtyczek?

Widzimy to pytanie DUŻO i odpowiedź brzmi może. Problem zazwyczaj nie dotyczy liczby zainstalowanych wtyczek, ale raczej rozmiaru, funkcji i jakości wtyczek.

 • Duże wtyczki: Wszystko oprócz wtyczek zlewozmywaków kuchennych zazwyczaj zawiera funkcje prawie wszystkiego, co sprawia, że ​​zarządzanie wtyczkami jest dla ciebie łatwe jako użytkownik, ale może to spowolnić działanie witryny, ponieważ im więcej pojedyncza wtyczka robi, tym więcej zasobów będzie potrzebować.
 • Konflikty wtyczek: Najważniejsze problemy związane z wtyczkami to niezgodność lub duplikowanie funkcji. Niektóre wtyczki po prostu nie działają po zainstalowaniu w tej samej witrynie (na przykład WooCommerce nie działa z W3 Total Cache). Podobnie naprawdę powinieneś unikać powielania funkcji. Potrzebujesz tylko jednej wtyczki suwaka, jednej wtyczki SEO, jednej wtyczki bezpieczeństwa itp.
 • Słaba jakość: Możesz natknąć się na wtyczkę, która brzmi świetnie, ale po zainstalowaniu spowalnia lub całkowicie zatrzymuje witrynę. Niestety w Internecie unosi się wiele źle zakodowanych wtyczek, dlatego zawsze zalecamy używanie wtyczek do renomowanych źródeł (takich jak WordPress.org lub CodeCanyon).

Zabezpieczenia WordPress

WordPress jest używany przez więcej niż 1 na 4 strony internetowe, więc sensowne jest, że od czasu do czasu może stać się celem. Ale nie powinieneś się martwić, jeśli postąpisz zgodnie z kilkoma podstawowymi wskazówkami, aby zabezpieczyć swoją witrynę WOrdPress.

42. Jak mogę się upewnić, że moja strona jest bezpieczna?

Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa witryny jest wykonanie kilku prostych kroków:

 1. Posługiwać się silne hasła dla wszystkich kont użytkowników.
 2. Brać kopie zapasowe witryny WordPress (tutaj jest pomocny przewodnik na temat tworzenia kopii zapasowych WordPress).
 3. Aktualizacja Twoja instalacja WordPress, kompozycje i wtyczki (choć zalecamy najpierw przetestowanie aktualizacji w instalacji localhost lub na stronie testowej). A jeśli motyw lub wtyczka, której obecnie używasz, nie została zaktualizowana w ciągu ostatnich kilku lat, możesz rozważyć przejście na nową.
 4. Nie instaluj nielegalnych plików do pobrania motywów premium i wtyczek, które prawie zawsze zawierają złośliwy kod (wirus, spam, backdoor hakerów itp.).
 5. Jedynym zastosowaniem wtyczki i motywy z wiarygodnych stron internetowych. Nie zalecamy pobierania z forów ani stron udostępniających strony trzecie (torrenty). Jeśli nie masz pewności co do wiarygodności witryny, sprawdź recenzje klientów, oceny produktów i konta społecznościowe.

43. Czy istnieje prosty sposób na zarządzanie zabezpieczeniami WordPress??

Jeśli nie chcesz martwić się o swoje bezpieczeństwo w sieci, zalecamy wybór dobrego zarządzanego planu hostingu, który obejmuje codzienne kopie zapasowe, zapory ogniowe i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, aby zapewnić bezpieczeństwo serwera. A jeśli chcesz dodać dodatkową warstwę, rozważ wtyczkę bezpieczeństwa, taką jak iThemes Security lub Wordfence.

44. Co to jest spam?

Spam to nie na temat, nieistotne, nieodpowiednie i niechciane komentarze, pingi, a nawet tagi mediów społecznościowych, które otrzymasz w pewnym momencie podczas prowadzenia strony internetowej. Zwykle są to boty, a nie prawdziwi ludzie pozostawiający komentarze na twojej stronie.

45. Co mogę zrobić z spamem?

Jednym z najlepszych rozwiązań do kontrolowania spamu na stronie WordPress jest Akismet wtyczka autorstwa Automattic (twórcy WordPress). Akismet pomaga filtrować, niszczyć i zapobiegać spamowi za pomocą różnych wbudowanych funkcji i ustawień. Jeśli korzystasz z modułu komentarzy JetPack, masz szczęście – wszystkie komentarze są automatycznie uruchamiane przez filtry Akismet.

Zarządzasz raczej witryną bez pomocy wtyczki? Możesz włączyć ściślejsze reguły komentowania za pomocą pulpitu nawigacyjnego pod Ustawienia> Dyskusja. Włączając podstawowe opcje WordPressa, aby umożliwić tylko zarejestrowanym / zalogowanym użytkownikom komentowanie i wymagając ręcznego zatwierdzania wszystkich komentarzy, możesz zapobiec spamowi, ale jest to czasochłonne i może zniechęcać użytkowników do komentowania.

Zarabianie za pomocą WordPress

Posiadanie witryny świetnie nadaje się do eksponowania, ale czy wiesz, że możesz zarabiać na swojej witrynie, aby się opłacała (a potem trochę)? Oto niektóre z najczęstszych pytań

46. ​​Czy mogę zarabiać pieniądze za pomocą WordPress?

Tak, możesz! Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress – to nasza cała działalność, więc jesteśmy żywym dowodem.

47. Jakie są proste sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress?

Najłatwiejszym sposobem zarabiania na witrynie jest skorzystanie z ruchu w witrynie, oferując spoty reklamowe i polecając produkty stowarzyszone lub otwierając własny sklep.

 • Reklama: Najprościej było zarabiać na swojej witrynie, umieszczając spoty reklamowe w nagłówku, pasku bocznym, stopce, a nawet we wpisach. Można to łatwo osiągnąć za pomocą sieci stron trzecich, takich jak Adsense lub BuySellAds, lub opracowując własne umowy z reklamodawcami prywatnie.
 • Marketing afiliacyjny: Dołączając do programu partnerskiego dla produktu, otrzymasz wynagrodzenie pieniężne za polecanie klientom produktu lub firmy. Większość programów jest albo kwotą ryczałtową po sfinalizowaniu zakupu przez klienta, albo procentem pierwszego zakupu.
 • Uruchom sklep: Dzięki WordPress możesz sprzedawać własne towary cyfrowe lub fizyczne, oferować kursy online, a nawet świadczyć usługi. Możliwości są nieograniczone – wszystko czego potrzebujesz to świetny pomysł i renomowana wtyczka e-commerce, aby zacząć.

Aby uzyskać więcej pomysłów na zarabianie w witrynie, zapoznaj się z tym przewodnikiem na temat zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress.

48. Czy są jakieś specjalne zasady, których muszę przestrzegać jako partner??

Jeśli zamierzasz korzystać z linków partnerskich na swojej stronie, niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad FTC (Federalnej Komisji Handlu). Są to bardzo ważne i obejmują surowe zasady dotyczące ujawniania wykorzystania linków partnerskich, postów sponsorowanych (w tym w mediach społecznościowych), wskazówek dotyczących rozdawania prezentów, uczciwych recenzji produktów i innych. Odwiedzić FTC strona internetowa zawierająca kompletne aktualne zasady i przepisy.

49. Jak założyć własny sklep za pomocą WordPress?

Aby zbudować sklep za pomocą WordPress, wystarczy zainstalować wtyczkę e-commerce. Popularne opcje to WooCommerce i Easy Digital Downloads – oba są doskonałym wyborem dla nowych przedsiębiorców internetowych.

50. Jakie są wymagania dla sklepu e-commerce?

Jeśli planujesz założyć własny sklep internetowy, pamiętaj o tym HTTPS jest wymagane do gromadzenia danych klientów, więc pamiętaj o zakupie certyfikatu SSL przed uruchomieniem witryny (w przeciwnym razie musisz przekierować HTTP na HTTPS i może się to skomplikować). Warto również rozważyć utworzenie stron dla siebie Warunki użytkowania witryny i prywatności a także Zasady zwrotu pieniędzy.

Jest to oczywiście uzupełnienie dokumentacji wymaganej w Twoim regionie (kraju, województwa, prowincji itp.) W celu sprzedaży produktów i / lub usług.

Bonus: pytania o WPExplorer

Otrzymujemy wiele pytań na temat tego, jak stworzyliśmy WPExplorer, ale oto 4 najlepsze, które dostajemy prawie co tydzień:

 • Jakiego motywu używa WPExplorer? Nasz jest niestandardowy, więc nie możesz go znaleźć w Internecie (przepraszam!).
 • Jakiego autora używasz? Używamy niestandardowego pola autora, ale zdecydowanie zalecamy wtyczkę Fanciest Authorbox (której używaliśmy na naszej stronie).
 • Jakiej wtyczki do udostępniania społecznościowego używasz? Niestety jest to również funkcja niestandardowa, którą wbudowaliśmy w naszą stronę internetową, chociaż możesz utworzyć podobny wygląd paska udostępniania społecznościowego za pomocą Bloom lub Social Warfare.
 • Jak mogę zgłosić błąd dotyczący darmowego motywu WPExplorer? Po prawej stronie każdej bezpłatnej strony motywu znajduje się link do repozytorium Github dla tego motywu. Wystarczy kliknąć link, wybrać kartę problemów i otworzyć nowy problem, a my przejrzymy!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące WordPress. Jeśli Twojego pytania nie ma na tej liście, zostaw komentarz a my dołożymy wszelkich starań, aby udzielić odpowiedzi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map