Ponad 5 powodów, dla których warto wypróbować Jetpack (ponownie)

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress, prawdopodobnie o nim słyszałeś Jetpack – kiedy został wydany użytkownikom WordPress.org nieco ponad dwa lata temu, został powitany z mieszanką zachwytu i podejrzeń.


Dla tych z Was, którzy nie są Znany z dzieckiem Automattica, Jetpack zawiera wiele różnych popularnych funkcji (i niektóre niezbyt popularne) w jednym starannie powiązanym pakiecie. Niektórzy ludzie kochają to z tego powodu, inni go nienawidzą.

Ale nie jestem tu, by nienawidzić Jetpack – w końcu sam go używam. ja nie przez bardzo długi czas pod błędnym wrażeniem, że nie oferuje wiele, ale chłopie się myliłem. Choć ma swoje wady, Jetpack ma wiele do kochania i wiele funkcji, które można z niego wycisnąć.

W tym poście szczegółowo omówię tylko kilka funkcji Jetpack, ale są moimi ulubionymi i sam powinien cię przekonać, że jest to świetna opcja dla Twojej witryny WordPress. Jeśli wiesz bardzo mało (lub nic) o Jetpack, a nawet jeśli go używałeś i myśleć że ci się nie podoba, czytaj dalej. Ma wiele do zaoferowania.

Zanim zaczniemy…

Wspomniałem już, że istnieją powody, dla których ludzie nie lubią Jetpack. Szczerze mówiąc, rozumiem ich rozumowanie. To prawie na pewno jest przeznaczony jako narzędzie do świadczenia usług premium i może być nieco narzucający się przy wdrażaniu, ale zawsze masz wybór, aby zignorować oferty premium. Moim zdaniem warto (plus wszystkie darmowe funkcje).

Tam jest jednak tylko jedna rzecz mi się nie podoba, a jest to funkcja automatycznej aktywacji. Zasadniczo, jeśli nowy moduł zostanie dodany do wtyczki Jetpack, zostanie on domyślnie aktywowany w Twojej witrynie. Na szczęście istnieje łatwa poprawka: po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę Manual Control for Jetpack. Zapobiega to automatycznej aktywacji nowych funkcji i daje pełną kontrolę nad funkcjonalnością witryny.

Pozostawiając to na marginesie, zanurzmy się w zabawne rzeczy!

1. Publikuj

Jeśli jesteś blogerem, to prawie na pewno masz konta w mediach społecznościowych przynajmniej na Facebooku i Twitterze (jeśli nie, nie blogujesz dobrze ;-)). Jednym z obowiązków, które zawsze mnie niepokoiły, jest promocja nowych postów za pośrednictwem tych kont w mediach społecznościowych. Na szczęście moduł Publicize Jetpack usuwa wszelkie problemy związane z promocją postów w mediach społecznościowych.

Po prostu podłącz swoje konta w mediach społecznościowych do Jetpack…

Ustawienia udostępniania w mediach społecznościowych

… A każdy nowy post zostanie opublikowany na tych kontach:

Opublikuj Meta Box

Jak widać, możesz także tworzyć niestandardowe wiadomości, aby udostępniać je określonym odbiorcom. Jest bardzo elegancki, łatwy w użyciu i sprawia, że ​​udostępnianie swoich postów jest absolutnie proste.

2. Komentarze

W przeszłości spędziłem dużo czasu zastanawiając się, jakiego systemu komentarzy użyć. Zacząłem od domyślnego (jak wszyscy), wypróbowałem Livefyre, a potem wróciłem. Moim skromnym zdaniem nie można tego przebić.

W rzeczywistości okazuje się, że możesz (trochę). Komentarze Jetpack przyjmują domyślny system komentarzy i doładowują go niesamowitym sosem. Odwiedzający mogą teraz zalogować się, aby dodać komentarz za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub WordPress.com.

Ponadto forma wygląda elegancko i seksownie i doskonale integruje się z Twoim motywem:

Komentarze Jetpack

Jak widać, ulepszony system komentarzy zawiera również opcje umożliwiające subskrybentom dodawanie komentarzy i nowych postów (ta opcjonalna funkcja jest kontrolowana przez osobny moduł Subskrypcje). Zasadniczo komentowanie i subskrybowanie jest niezwykle proste dla zaangażowanych czytelników, co jest dokładnie tym, czego chcesz.

3. Udostępnianie

Udostępnianie w serwisach społecznościowych jest czymś, co obsesja większości blogerów (w tym mnie) Uwielbiamy otrzymywać te akcje społecznościowe. Osobiście jestem wielkim fanem Digg Digg i będzie go nadal używać. Ale ja również użyj modułu udostępniania Jetpack:

Udostępnianie społecznościowe

Jak widać, opcje udostępniania społecznościowego wyglądają fantastycznie i pięknie się integrują bez konieczności dostosowywania. Moja konfiguracja paska Digg Digg oferuje tylko opcję udostępniania przez Facebook, Twitter i Google+, ale korzystam z okazji dzięki modułowi udostępniania Jetpack, aby dać czytelnikom wiele opcji.

Ponadto umieszczenie tych przycisków udostępniania działa jako miłe przypomnienie o ich opcji udostępniania, jeśli użytkownik jest niewidomy na pływającym pasku bocznym Digg Digg.

4. Formularz kontaktowy

Wszyscy blogerzy potrzebują formularza kontaktowego, a Jetpack dostarcza na tym froncie. Po prostu aktywuj moduł, a zobaczysz nowy przycisk na ekranach postów / stron:

Formularz kontaktowy

Naciśnij ten przycisk, a otrzymasz prosty i intuicyjny ekran, na którym możesz zbudować formularz kontaktowy:

Formularz kontaktowy

Po zakończeniu kliknij przycisk, aby dodać formularz i gotowe! Ludzie mogą teraz szybko i łatwo się skontaktować. Nie tylko to, ale jeśli masz Akismet zainstalowane na Twoim blogu przesyłanie formularzy kontaktowych będzie przeprowadzane przez jego system antyspamowy, dzięki czemu otrzymujesz tylko oryginalne wiadomości.

5. Statystyki WordPress.com

To zaoszczędziło mi trochę czasu, odkąd go zainstalowałem. Chociaż prawie na pewno używasz Google Analytics lub inny pakiet Analytics, taki jak Clicky (Używam obu), moduł statystyk WordPress.com (zasadniczo inny pakiet analityczny) jest wart aktywacji.

Dlaczego? Ponieważ masz dane analityczne bezpośrednio na pulpicie WordPress:

Statystyki WordPress.com

Pulpit nawigacyjny WordPress ma tak duży potencjał, że staje się scentralizowaną lokalizacją wszystkich danych, które chcesz codziennie widzieć, a dodanie statystyk WordPress.com do miksu sprawia, że ​​jest on o wiele bardziej funkcjonalny.

Ponieważ loguję się już na pulpicie nawigacyjnym przynajmniej raz dziennie, aby sprawdzać komentarze i pliki do pobrania mojego produktu informacyjnego (za pośrednictwem niesamowitego widżetu Pulpit nawigacyjny łatwych cyfrowych pobrań), nie ma wątpliwości, że można tam włączyć analizy, więc nie muszę brać czas zalogować się do oddzielnej usługi. Co więcej, WordPress.com Stats nie obciąża twojego serwera.

I jest o wiele więcej….

Naprawdę po prostu drapię tutaj powierzchnię. Jetpack składa się obecnie z nie mniej niż 25 różnych modułów, z których każdy ma ważną rolę do odegrania, jeśli chcesz jego funkcjonalności. Inne najważniejsze atrakcje to:

 • Powiadomienia za pomocą paska narzędzi w interfejsie witryny
 • Możliwość blogowania za pośrednictwem klienta poczty e-mail
 • Dodatkowe widżety paska bocznego
 • Sprawdzanie pisowni, stylu i gramatyki oparte na sztucznej inteligencji
 • Galerie pełnoekranowe z komentarzami i metadanymi
 • Samodzielny edytor CSS
 • Motyw mobilny
 • Skracacz URL WP.me

Plus jest jeszcze więcej. Dla większości blogerów będzie wiele modułów, które mogą być bardzo przydatne, dlatego zachęcam do zapoznania się z nimi!

Czekać…

Możesz mieć kilka pytań na temat Jetpack (i proszę zadać je w sekcji komentarzy poniżej), ale jest jedno, które wyróżnia mnie bardziej niż większość: Nie możesz pobrać pojedynczych wtyczek z WordPress.org, które replikują większość Moduły Jetpack?

Moja odpowiedź na to brzmi „tak” i „nie”. Tak – niektóre funkcje modułów Jetpack są powielane przez samodzielne wtyczki. Wspomniałem już na przykład o wtyczce Digg Digg – mojej ulubionej do udostępniania społecznościowego. No to jest Formularz kontaktowy 7; niezwykle popularna wtyczka formularza kontaktowego. Lista jest długa.

Jednak Jetpack oferuje coś, czego inne wtyczki mogą nie mieć: praktycznie masz gwarancję pięknie funkcjonalnej i ściśle zakodowanej funkcjonalności, która będzie stale aktualizowana w przewidywalnej przyszłości. To jest olbrzymi korzyści, a nie jedna, którą należy zignorować.

Każdy moduł Jetpack, którego użyłem, bez problemu zintegrował się z motywami moich blogów. Dodatkowa funkcjonalność zawsze wygląda niesamowicie i działa dokładnie tak, jak się spodziewano. Czego można oczekiwać od Automattic? Że dla mnie jest głównym punktem sprzedaży Jetpack – praktyczna gwarancja, że ​​otrzymujesz produkt wysokiej jakości.

Teraz chciałbym dostać Twój opinię na temat Jetpack, więc skorzystaj z okazji, aby przedstawić swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map