Jako kurator treści, jednym z największych i najbardziej zawstydzających błędów, jakie popełniłem w 2014 roku, jest powtórz znane błędy kiedy przyszło WordPress i ogólnie blogowanie. Każdy nowy rok wymaga nowych uchwał. Niektórzy (próbują) schudnąć – „Do końca tego roku zamierzam ważyć 130 funtów”, niektórzy robią pełne przygód plany – „Zdecydowanie zamierzam skakać ze spadochronem w marcu”, a niektórzy decydują się w końcu zawiązać węzeł – „Czas, abyśmy to uwiecznili”! Nie chodzi o to, że za miesiąc będziemy w tym roku, dodajmy do listy rezolucję – „Błędy WordPress nigdy się nie powtórzą w 2015 roku (lub w nadchodzących latach)”.


Od ponad roku współpracuję z WPExplorer i chciałbym rozpocząć w tym roku od zupełnie nowej serii postów, która dotyczy najczęstszych błędów WordPress. Zaczynamy od 5 kluczowych czynników związanych z uruchomieniem strony WordPress i przechodzimy do rekomendacji, które przyniosą owoce w dłuższej perspektywie. Te dobrze znane punkty można łatwo zaklasyfikować do kategorii „byłem tam, zrobiłem to”, ale pamiętaj, aby nie powtarzać ich tak jak ja. Pamiętaj, że nawet wytrenowane oko czasami się męczy.

Contents

Błędy i rozwiązania WordPress

Znajdziesz wiele artykułów online na podobne tematy, które zamierzam omawiać w nadchodzących postach. Ale znalazłem jeden aspekt, którego brakowało w większości z nich – an dogłębnie wyjaśnienie. Dlaczego? Dlaczego nie? Jakie są konsekwencje? Jakieś rozwiązania? Alternatywy? Przykłady?

Oto pytania, które zadawałem sobie, czytając te artykuły. Zamierzam przedyskutować każdy z typowych problemów, szczegółowo, abyś mógł dobrze zrozumieć ten temat.

Wszystkie punkty omówione w tym poście pochodzą z doświadczenia, eksperymentów i oczywiście wniosków wyciągniętych z wcześniejszych błędów. Próbowałem przedstawić jak najwięcej przykładów, abyś mógł zdobyć praktyczne doświadczenie i powiązać to, co czytasz, z rzeczywistymi scenariuszami. Zachęcam do zapisania tego artykułu w czytniku offline, takim jak Instapaper lub Pocket, i przeczytania go w dowolnym momencie. Więc usiądź, zrelaksuj się i ciesz się tym artykułem.

1. Nie robienie kopii zapasowej

Czy kiedykolwiek myślałeś – Hej, to nowa strona, prawie nie mam żadnych treści. Pozwól mi później martwić się o kopię zapasową. Drogi przyjacielu, powiem ci, że jest to jeden z nich istotny błędy, które możesz popełnić w swojej karierze WordPress. Może to kosztować trochę pieniędzy los pieniędzy lub w najgorszych przypadkach, wszystko. Były przerażające historie przedsiębiorców internetowych (blogerów, kuratorów treści itp.), Którzy stracili tysiące dolarów, tylko dlatego, że odłożyli kopię zapasową.

Planowanie i zabezpieczenie kopii zapasowych jest jednym z podstawowych obowiązków webmastera, niezależnie od dyscypliny. Jeśli chodzi o WordPress, miejsce na błąd jest ograniczone dla ucznia. Ale kiedy przejdziesz do technicznej strony rzeczy, takich jak modyfikacja motywu lub konfiguracja zaawansowanej wtyczki, możesz:

 • Zniszcz wygląd strony
 • Luki w zabezpieczeniach portu
 • Spawn the White Screen of Death

Nieodwracalne incydenty są dość powszechne i nie zawsze masz rację. Dlatego tworzenie kopii zapasowych jest niezbędnym środkiem ostrożności. Jeśli należysz do osób, które uważają, że WordPress automatycznie tworzy kopie zapasowe danych – mylisz się. Przeczytaj więcej o typowych mitach dotyczących tworzenia kopii zapasowych w WordPress w moim artykule – 10 opowieści o tworzeniu kopii zapasowych w WordPress, które mogą zabić Twoją witrynę.

Rozwiązanie:

Istnieje wiele darmowych i premium wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, z których każda ma różne funkcje. Jeśli planujesz mieć wiele witryn WordPress, VaultPress jest najlepszym wyborem. Jest zaprojektowany i obsługiwany przez Automattic (firmę zajmującą się naszym ulubionym CMS) i cieszy się zaufaniem milionów użytkowników. Niektóre z naszych ulubionych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress obejmują:

 1. VaultPress (premia)
 2. BackupBuddy od iThemes (premium)
 3. BackWPUp (wolny)

2. Testowanie nowych produktów w witrynie na żywo

Testowanie na aktywnej stronie

Wielu ludzi to powtarza pozornie nieszkodliwy, ale druzgocący błąd. Załóżmy, że masz działającą witrynę WordPress i chcesz zainstalować kopię zapasową wtyczki – powiedz BackWPUp, po przeczytaniu mojego ostatniego punktu (tak!). Ale decydujesz się zainstalować wtyczkę bezpośrednio na stronie na żywo – aby zaoszczędzić dodatkowego wysiłku.

Co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak i musisz ustawić swoją witrynę offline na kilka godzin, aby naprawić nowe, niespotykane szkody? Zobaczmy trochę rzeczy, które zamierzasz stracić:

 1. Organiczny ruch z wyszukiwarek
 2. Bezpośredni ruch polecający
 3. Dochód partnera
 4. Kliknięcia reklamy
 5. Konwersje i wyprzedaże
 6. Opcje e-mail
 7. Utrac swoją pozycję w wyszukiwarce – gdy Google przekierowuje wyszukiwarkę do Twojej witryny i stwierdzi, że jest ona offline, automatycznie tracisz punkty SEO

Innymi słowy, stracisz ruch i pieniądze!

Rozwiązanie:

Jeśli zajmujesz się testowaniem nowych motywów i wtyczek w swojej witrynie WordPress, sugeruję skorzystanie z eksperymentalnej kopii witryny na żywo. Najlepszym przykładem byłoby miejsce postoju w WPEngine. Po prostu replikuje a najnowszy kopia witryny WordPress jako kolejna instalacja do eksperymentowania. Jeśli coś zepsujesz, możesz po prostu przywrócić z ostatniej działającej kopii zapasowej.

Jeśli Twój host nie ma dostępu do obszaru przejściowego (dlatego zawsze zalecamy korzystanie ze świetnego środowiska hostingowego WordPress), sugeruję skonfigurowanie własnego obszaru przejściowego (zbliżający się samouczek). Eksperymentuj z nowymi produktami i usługami w konfiguracji eksperymentalnej. Po poprawnym skonfigurowaniu nowego dodatku w witrynie po prostu połącz go z działającą witryną.

3. Brak zabezpieczenia kopii zapasowej WordPress

Zabezpieczanie kopii zapasowych witryny

Lub jak to nazywam: wykonaj kopię zapasową kopii zapasowej.

Tak, zgadza się. Wykonanie pełnej kopii zapasowej i przechowywanie jej na dysku twardym komputera jest równie dobre, jak wykonanie kopii zapasowej na porysowanym dysku DVD. Najbardziej niezawodnym sposobem jest przesłanie kopii zapasowej do chmury – i mamy wiele (darmowych) opcji do wyboru – Dropbox, Box, SkyDrive itp. Zalecamy bezpłatne BackWPUp wtyczka lub VaultPress – oba automatycznie przesyłają kopię zapasową do chmury.

4. Nieużywanie Permalinków

Nieużywanie łączy bezpośrednich

Permalink to nic innego jak struktura adresu URL witryny. Domyślnie WordPress używa następującego łącza bezpośredniego:

www.wpexplorer.com/?p=

Pamiętajmy, że ta struktura to zrobi zawsze działa, niezależnie od dodawania nowych struktur permalink. Zaleca się stosowanie przyjaznej dla użytkownika struktury adresu URL – zawierającego słowa kluczowe. Dzięki temu odwiedzający lepiej zapamiętają adres URL i poprawią pozycję w wyszukiwarkach. Rozważ mój artykuł przeglądowy MaxCDN. Oba poniższe adresy URL działają, ale drugi jest bardziej niezapomniany i działa dobrze w wyszukiwarkach.

 1. https://www.wpexplorer.com/?p=30951
 2. https://www.wpexplorer.com/maxcdn-review-best-cdn-wordpress/

Rozwiązanie:

My w WPExplorer używamy i zalecamy używanie Nazwa postu struktura bezpośredniego połączenia.

 • Aby zmienić linki bezpośrednie w obszarze administracyjnym WordPress, musisz mieć plik .htaccess zapisywalny.
 • Aby to zrobić, WordPress oficjalnie zaleca że zmienisz uprawnienia do pliku .htaccess na 644.
 • Jeśli nie masz uprawnień do aktualizacji .htaccess za pośrednictwem obszaru administracyjnego, WordPress poda ci kod dla wybranej struktury permalink, abyś mógł ręcznie zaktualizować plik .htaccess. Następnie możesz ręcznie zaktualizować plik .htaccess za pomocą menedżera plików konta hostingowego lub klienta klienta FTP.

5. Korzystanie z taniego hostingu

Tani hosting witryn internetowych

Większość osób zaleca korzystanie z hosta współdzielonego, gdy zaczynasz z witryną WordPress. W przeszłości korzystaliśmy z BlueHost i bardzo go polecamy. Chociaż kosztuje to około 5 USD miesięcznie, niektórzy ludzie próbują szukać nowych firm hostingowych, które widzieli na różnych forach hostingowych. Powodem jest to, że są tanie. (Niektórzy nawet oferują pakiety hostingowe za 1 USD miesięcznie!).

Problem z tanimi firmami hostingowymi

Dostajesz to, za co płacisz. Tanie firmy hostingowe zazwyczaj zalewają swoje serwery o jedno zbyt wiele kont klientów. Jeden skok ruchu (lub atak DDoS) i cały klaster (w tym wszystkie strony internetowe w tym klastrze) nie działa! Takie firmy hostingowe mają również bardzo niski limit tolerancji dla nadużywania zasobów.

Pobierz powiązane posty na WordPress

Klasycznym przykładem jest Podobne posty Plugin dla WordPress. Podobne posty odpytuje bazę danych WordPress, aby znaleźć posty związane z określonym postem (powiedzmy XYZ), używając parametrów wyszukiwania, takich jak tagi i kategorie. Wynikowe posty są następnie wyświetlane poniżej bieżącego posta (XYZ). Ta technika służy jako doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników i zmniejszenie współczynnika odrzuceń w witrynie WordPress.

W backendie proces wyszukiwania YARPP wymaga znacznych zapytań do bazy danych WordPress, która rośnie wraz z liczbą postów, tagów i kategorii w witrynie WordPress. Więcej zapytań = większe obciążenie serwera = wolniejsza witryna.

Problem polega na tym, że takie nadużywanie odbywa się automatycznie i nie można ograniczyć ilości zasobów serwera, z których wtyczka może korzystać. (Byłoby super, gdybyś mógł). Ale Jesteś odpowiedzialny za używane zasoby. Po przekroczeniu określonego limitu monitor zasobów serwera rejestruje nadużycie / nadużycie zasobów na koncie. Powtórz to kilka razy, a Twoje konto zostanie automatycznie zawieszone.

Dlatego zawsze powinieneś wybrać zalecane firmy hostingowe, a kiedy przyjdzie czas, przejdź do bardziej wydajnego rozwiązania, takiego jak VPS lub jeszcze lepiej zarządzanego hostingu WordPress.

6. Instalowanie zbyt wielu wtyczek

hub sieciowy

W naszym ostatnim artykule rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób wtyczka YARRP może powodować nadmierne wykorzystanie zasobów serwera, co może prowadzić do zawieszenia Twojego wspólnego konta hostingowego. Podobny problem występuje, gdy instalujesz i aktywujesz wiele niepotrzebnych wtyczek – takich, których rzadko używasz.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z różnicy między zainstalowana wtyczka i an aktywowana wtyczka. Wszystkie wtyczki mają dwa stany – aktywowany i wyłączony.

 • Domyślnie po zainstalowaniu wtyczki (bez względu na metodę instalacji – przesyłanie FTP lub za pośrednictwem menedżera wtyczek) wtyczka pozostaje nieaktywna. Musisz ręcznie aktywować wtyczkę, aby działała.
 • Drugi stan to stan aktywny, gdzie wtyczka jest aktywna i działa w Twojej witrynie WordPress

Niekorzystne efekty zaczynają się pojawiać, gdy masz wiele aktywnych wtyczek. Mogą pojawić się dwa główne problemy:

 1. Konflikty między wtyczkami i motywami wtyczek – Określona wtyczka (lub motyw) może nie działać z powodu pewnych ograniczeń nałożonych przez inną wtyczkę (lub motyw). Pozwól, że przedstawię ci koncepcję programowania o nazwie wzajemne wykluczenie. Jedna wtyczka (lub motyw) może zatrzymać określony zasób (na czas nieokreślony) i nie pozwolić innym na korzystanie z tego zasobu. Jeśli inna wtyczka chce uzyskać dostęp do zasobu, nie może – ponieważ została wcześniej zablokowana. Dlatego nowa wtyczka nie działałaby.
 2. Wtyczki Buggy – W repozytorium WordPress dostępnych jest mnóstwo wtyczek. Każdy może się do tego przyczynić – początkujący programista lub ekspert z dziesięcioletnim doświadczeniem programistycznym. Różnica polega na jakość kodu gdzie ten ostatni niewątpliwie byłby lepszy. Dlatego powinniśmy unikać wtyczek o niskiej liczbie pobrań. Nawet jeśli to zrobimy, koniecznie przetestuj w konfiguracji eksperymentalnej

Rozwiązanie:

 • Trzymaj się renomowanych i popularnych motywów i wtyczek
 • Użyj wymagany liczba wtyczek (staraj się, aby była jak najniższa)
 • Dezaktywuj nieużywane wtyczki
 • Unikaj pobierania wtyczek, które nie są dostępne w repozytorium WordPress
 • Sprawdź zgodność wtyczki z bieżącą wersją WordPress
 • Wykonaj pełną kopię zapasową przed zainstalowaniem wtyczki z głównymi funkcjami
 • Spróbuj utworzyć eksperymentalną konfigurację swojej witryny WordPress i zainstalować w niej wtyczki

Niektórzy z was mogą zapytać – Czy można zainstalować tyle wtyczek, ile chcemy, i aktywować te, które są absolutnie niezbędne? Odpowiedź na to pytanie świetny pytanie byłoby – ku zaskoczeniu – Nie! Dlatego:

Niektóre wtyczki, na przykład – Wtyczka SEO WordPress firmy Yoast, wymagają pewnej ilości księgowości. Różne parametry SEO, ustawienia niestandardowe itp. Wszystkie te informacje są przechowywane w bazie danych WordPress.

Większość wtyczek tworzy nowe wpisy pól w bazie danych WordPress w momencie ich aktywacji. Po zainstalowaniu zbyt wielu z tych wtyczek niepotrzebnie powiększa rozmiar bazy danych. Później, nawet jeśli dezaktywujesz wtyczkę – nowo utworzone pola w bazie danych WordPress nadal będą istnieć. Pamiętaj więc o przemyśleniu, które wtyczki aktywujesz.

7. Częste zmiany motywu

szycie-tło-oksana-kovach

Motywy są strojem witryny WordPress. Niektóre bogate w funkcje motywy, takie jak motyw Total WordPress, mogą być używane w tysiącach różnych projektów – każdy z unikalnym układem. Czysty, dobrze zorganizowany motyw zrobi cuda dla twojego współczynnika konwersji.

Jest to powszechna praktyka wśród początkujących blogerów (lub właścicieli witryn), aby przechodzić od jednego tematu do drugiego. Jeśli chodzi o WordPress, pokusa jest po prostu zbyt duża! Masz tysiące pięknie wykonanych wolny motywy – na wyciągnięcie ręki!

Oczywiście nowi użytkownicy WordPressa nie będą zadowoleni z zainstalowanego motywu i zwykle będą zmieniać motywy – w poszukiwaniu idealnego. Pamiętam liczbę tematów, które zmieniłem podczas tworzenia mojego pierwszego bloga – 27!

Oto jedna rada, którą chciałbym wziąć:

Nie ma czegoś takiego jak doskonały motyw!

Teraz przejrzyjmy część „dlaczego”.

Część techniczna

dostosuj motyw wp

Podobnie jak wtyczki, niektóre bogate w funkcje motywy zawierają dodatkowe właściwości, takie jak ustawienia niestandardowe, głosy w górę, oceny itp. Przechowywanie tych ustawień wymagałoby utworzenia nowych tabel lub pól w bazie danych WordPress. Podobnie jak w przypadku wtyczek, gdy instalujesz zbyt wiele motywów, ten sam efekt jest przenoszony. Ostatecznie masz zaśmieconą bazę danych ze zwiększonym czasem odpowiedzi na zapytanie.

Aspekt psychologiczny

shutterstock_186351248

Gdy ktoś odwiedza twoją stronę, obraz jest automatycznie rejestrowany w jego umyśle. Jeśli jakość treści i projekt jest dobry, zdobywasz jeden punkt w umyśle gościa. Gdy ta sama osoba ponownie odwiedzi Twoją witrynę (w innym czasie i zobaczy ten sam projekt), jej pamięć zostanie odświeżona. Następnie zdobędziesz punkty dwa reputacja wskazuje na jego umysł. W ten sposób ustalasz reputację swojej witryny.

Teraz rozważ alternatywę. Załóżmy, że ciągle zmieniasz motyw. Jeśli odwiedzający zobaczy podczas swojej drugiej wizyty zupełnie inny projekt, jego pamięć nie zostanie odświeżona. Twoje poprzednie wrażenie zostanie utracone i zostanie utworzone nowe wrażenie. Wszystkie wcześniej zgromadzone punkty wrażenia są zgubieni.

Czynnik marki

shutterstock_140282785

Wreszcie jest aspekt brandingu. Każda witryna lub firma musi dążyć do ustalenia swojej marki. Gdy już stworzysz markę swojej firmy, Twój sukces nie będzie już ograniczony. Weźmy na przykład eleganckie motywy. Ich wtyczka Monarchsocial spotkała się z ogromną reakcją społeczności internetowej – od samego początku. Musimy starać się zachować jeden motyw związany z naszą witryną / marką.

8. Instalacja WordPress w podfolderze o nazwie „wordpress”

folder WordPress

Wiele automatycznych instalatorów WordPress, takich jak Softaculous, instaluje WordPress w dowolny sposób. Niektórzy ludzie myślą „Ponieważ instaluję WordPress, powinienem zainstalować go w odpowiednim (nazwanym) folderze” Nie! To nie tak!

Jeśli zamierzasz uruchomić swoją witrynę przy użyciu tylko jednego CMS (WordPress), zawsze powinieneś zainstalować ją w katalogu podstawowym – tj. Bez użycia podfolderu. Pomyśl o tym, wygląda www.wpexplorer.com droga bardziej profesjonalny niż www.wpexplorer.com/wordpress

Jedyny raz, kiedy utworzysz inny folder dla nowej instalacji WordPress, będziesz używał innego CMS dla swojego portfolio biznesowego i WordPress dla bloga. Nawet w takim przypadku folder o nazwie „blog” brzmi znacznie lepiej niż „wordpress”.

9. Używanie „admin” jako nazwy użytkownika

hasło administratora

Podczas instalacji WordPress domyślna nazwa użytkownika to Admin. ty musieć zagwarantować że używasz innej nazwy użytkownika. Pozostawienie domyślnej nazwy użytkownika „admin” jest poważną luką w zabezpieczeniach WordPress, biorąc pod uwagę niedawny atak bruteforce na ponad połowę witryn WordPress.

Gdy masz nazwę „admin” jako nazwę użytkownika, hakerzy otrzymują bezpłatne hasło. Połowa ich zadania (czyli odgadnięcie poprawnej nazwy użytkownika) została wykonana. Wszystko, co muszą zrobić, to użyć serii brutalnych ataków, aby odgadnąć hasło. Po zakończeniu infiltrują Twoją witrynę, kradną adres e-mail klienta, dzienniki płatności i po prostu niszczą to, co stworzyłeś tak długo. Jeśli masz już administratora jako nazwę użytkownika – nie martw się, stworzyłem tutorial specjalnie w tym celu – Jak usunąć nazwę użytkownika WordPress „admin”.

10. Korzystanie ze słabych haseł

lastpass

To może wydawać się głupie. Ale praktycznie mówiąc, ludzie nadal dużo używają wrażliwe hasła. Gdyby użyli silnych haseł, Twitter nie opublikowałby listy 370 zakazanych haseł. Silne hasło powinno zawsze zawierać te trzy znaki:

 1. Duże litery
 2. Małe litery
 3. Liczby
 4. Znaki specjalne

Rozumiem – to jest niepraktyczne jest pamiętanie takich zwariowanych haseł jak 6efH i 9sD2! LP. Jako rozwiązanie możemy skorzystać z bezpłatnego internetowego narzędzia do zarządzania hasłami, takiego jak LastPass, który ma rozszerzenia dla prawie wszystkich przeglądarek internetowych, mobilnych systemów operacyjnych i samodzielnej aplikacji Mac. Zasada jest prosta – w tym narzędziu przechowujesz wszystkie złożone hasła i musisz tylko pamiętać jeden hasło, aby uzyskać do niego dostęp.

11. Ignorowanie aktualizacji WordPress

aktualizacje wordpress

Niezwykle ważne jest, aby aktualizować witryny internetowe WordPress, gdy tylko będą dostępne. Dlatego:

 • Codzienne nowe błędy, luki w zabezpieczeniach i wskazówki dotyczące poprawy wydajności są wykrywane i zgłaszane przez globalną społeczność programistów. Te sugestie zostały przejrzane i uwzględnione w przyszłej wersji WordPress.
 • Jeśli podatność jest wystarczająca dla serwera, to natychmiastowy aktualizacja została wydana.
 • Z każdą większą wersją WordPress wprowadzane są także nowe, ekscytujące funkcje, takie jak niesamowity edytor obrazów WordPress (który, nawiasem mówiąc, pozwala przycinać i zmieniać rozmiar zdjęć w podróży).

Co się stanie, jeśli nie zaktualizuję WordPress?

 • Ignorowanie aktualizacji WordPress oznacza nie sprostowanie znany lub zidentyfikowany luki bezpieczeństwa. To nic nie robi, ale ułatwia pracę hakera. Co stanie się potem? Dowiedz się w następnym nagłówku!
 • Tęsknisz za załadowaniem nowych funkcji i ulepszeń wydajności.

Konsekwencje zhakowanej witryny:

Rzućmy okiem na kilka konsekwencji zhakowanej witryny WordPress:

 • Twoja lista e-mailowa (jeden z najważniejszych zasobów każdy strona internetowa) jest kradziony i bombardowany spamem. Co gorsza, tę listę e-mailową można również sprzedać innym nabywcom z „czarnego rynku”.
 • Twoja witryna może być również zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. To z kolei zarazi ktoś kto odwiedza twoją witrynę. Najgorsze jest to, że nie wiesz, że Twoja witryna została zhakowana – powoduje to maksymalne obrażenia, ponieważ daje ci złudzenie bezpieczeństwa.
 • Efekt działania zhakowanej witryny jest najbardziej katastrofalny w przypadku prowadzenia witryny członkowskiej. Ludzie, którzy zapłacić aby wyświetlić zawartość witryny, zainfekuj ich komputery / urządzenia i naruszaj ich prywatność.
 • Gdy Google zidentyfikuje Twoją witrynę jako domenę zainfekowaną złośliwym oprogramowaniem, pozycja Twojej wyszukiwarki spada. Odzyskiwanie z czarnej listy jest niezwykle bolesnym i kosztownym procesem.
 • Czasami ludzie mogą nawet potrzebować zatrzymać swoją działalność i wybierz zupełnie nową markę!
 • Krótko mówiąc, po zhakowaniu reputacja witryny i wszystko przyszłe perspektywy to nieodwracalnie zniszczone.

Zaradzić

Oczywistym rozwiązaniem jest proaktywna aktualizacja witryny WordPress. Dzięki nowemu Automatyczne aktualizacje w tle funkcja (która została wprowadzona w WordPress 3.7), ludzie nie muszą się martwić o aktualizację swojej witryny. WordPress zajmuje się tym w tle.

Jeśli korzystasz z zarządzanych usług hostingowych WordPress, takich jak WPEngine, jesteś już doświadczanie jednego z najlepsza Usługi WordPress w branży. WPEngine nie tylko automatycznie aktualizuje Twój rdzeń WordPress, ale także aktualizacje dopracowane zgodnie ze specyfikacją swojego serwera i środkami bezpieczeństwa, abyś mógł uzyskać ostatnią poprawę wydajności i bezpieczeństwa.

Jeśli przez niefortunny obrót wydarzeń Twoja witryna zostanie zhakowana, polecam zatrudnienie profesjonalnych programistów zabezpieczeń WordPress, takich jak Sucuri posprzątać. Aha, i czy wspominałem, że WPEngine również daje ci bezpłatne czyszczenie hacków?

12. Pirackie motywy i wtyczki

statek piracki 2

Spójrzmy prawdzie w oczy – w przypadku każdego nowego motywu lub wtyczki wydanych w Themeforest (lub na każdym innym ważnym rynku WordPress pod tym względem) piracka lub „zerowana” wersja produktu jest dostępna w wiele witryny dla wolny.

Jak myślisz, dlaczego ktoś kupiłby motyw 75 USD i dał ci go za darmo??

Niektórzy z was mogą mieć świadomość, że te pirackie motywy / wtyczki nie są hostowane w Themeforest. Są hostowane w usługach udostępniania plików lub „cyberlockerach”. Przygotowałem krótkie wprowadzenie do takich „cyberlockerów”, jeśli jesteś zainteresowany.

411 w Cyberlockers:

 • Cyberlockery to usługi, które udostępniają twoje pliki za darmo.
 • Ich głównym źródłem przychodów są reklamy i konta premium.
 • Reklamy są wyświetlane na stronie pobierania pliku.
 • Konta premium zapewniają takie korzyści, jak szybsza / nieograniczona prędkość pobierania i zerowy „czas oczekiwania” przed pobraniem.
 • Niektórzy cyberlockiści płacą również „przesyłającym” niewielką kwotę 2–5 USD za każde 1000 pobrań pliku.
 • Zła część: Niektóre cyberblokery wyświetlają złośliwe reklamy zawierające wiele złośliwego oprogramowania. Ich przyciski „pobierz” to celowo wprowadzające w błąd w celu nakłonienia użytkownika do kliknięcia złośliwej reklamy.
 • Obejmują one także wiele wyskakujących okienek i pop-underów, które sieją spustoszenie w systemie, jeśli nie jest zainstalowany odpowiedni program antywirusowy.

Oto niektóre z niebezpieczeństw związanych z pobieraniem z cyberlockera. Oczywiście to nie znaczy, że wszyscy wykorzystuje cyberlockery do celów niezgodnych z prawem. MediaFire jest doskonałym przykładem dobrej usługi udostępniania plików i jest wykorzystywany przez miliony do legalnych celów.

Powrót do Nulled WordPress Themes…

Gdyby obliczyć przychody z tych nieuczciwych środków, okazałoby się, że firma nie jest rentowna. Ryzyko jest znacznie większe niż zwrot z inwestycji. Trzeba więc zapytać – jaki jest haczyk?

Bądźcie pewni, tam jest jeden. I to też jest paskudne! The ostateczny powód za przesyłanie zerowanych motywów i wtyczek jest wstrzykuj złośliwy kod na swoją stronę. Tworzy to, co hakerzy i wyzysku nazywają „tylne drzwi”Na twoim serwerze. Gdy haker uzyska dostęp do Twojej witryny, Ty wiedzieć nieskończone możliwości.

Moral Police, Standby…

To jest właśnie powód, dla którego nigdy nie powinieneś instalować null / pirackich motywów i wtyczek. Deweloperzy wprowadzili kilkaset godzin pracy, rozwoju, konserwacji i aktualizacji produktu. Nie chcę głosić, ale następnym razem, gdy pobierzesz produkt za darmo, po prostu się zaangażuj ich buty i zobacz, jak byś się czuł.

13. Darmowe motywy z Shady Sources

7034829-piękna-czarno-biała-fotografia

Podobnie jak w przypadku „zerowanych motywów” istnieje kilka “wolny” Motywy WordPress, które zjawić się być nieszkodliwym. Nie mam na myśli tysięcy motywów w oficjalnym repozytorium motywów WordPress. Wszystkie motywy przesłane do repozytorium podlegają surowym kryteriom selekcji, które – zapewniamy – wymagają kontroli pod kątem szkodliwego kodu.

Mam na myśli te, które można znaleźć na nieznanych wcześniej stronach internetowych, oferując „bezpłatne piękne motywy WordPress”. Zdarzały się przypadki, w których te „bezpłatne motywy” były załadowane złośliwym oprogramowaniem. Z zasady pobieraj darmowe motywy z:

14. Nie wyłączanie przeglądania katalogu

To nie tyle luka bezpieczeństwa, co zapobiegawczy pomiar. Przeglądanie katalogów oznacza po prostu proces przeglądania zawartości folderów znajdujących się w głównym katalogu internetowym. Powinieneś wyłączyć przeglądanie katalogów z wielu powodów bezpieczeństwa. Proszę się wymeldować ten samouczek, gdzie omówiłem te problemy i opisałem, jak wyłączyć przeglądanie katalogów w WordPress i kilka innych wskazówek!

15. Nie instalowanie wtyczki bezpieczeństwa

to bezpieczeństwo

Na koniec mamy punkt kulminacyjny tego postu – wtyczkę bezpieczeństwa. Dużo już mówiłem o bezpieczeństwie, konsekwencjach włamania do Twojej witryny itp. Dzisiaj chciałbym wskazać kilka kluczowych terminów.

 • Tam są dużo znanego i nieznane luki w zabezpieczeniach WordPress
 • Wiele z nich zależy od Ciebie środowisko hostingowe i sposób instalacji WordPress.
 • Rozwiązanie każdej z tych luk jest co najmniej żmudnym zadaniem.
 • Ponadto wielu użytkowników WordPress nie ma zaplecza technicznego wymaganego do przetworzenia i wdrożenia środków bezpieczeństwa.

Dlatego zalecamy wtyczka bezpieczeństwa. Weźmy iThemes Security na przykład. Wtyczka rozwiązuje wszystkie wyżej wymienione problemy i zapewnia bezpieczeństwo Twojej witryny.

Możesz zapłacić premię za dodatkowe środki bezpieczeństwa, które są zwykle konieczne w przypadku witryn członkowskich. Gdy zaczniesz generować przychody z działalności online, dobrą praktyką jest:

 • Przejdź do zarządzanego środowiska hostingowego WordPress
 • Subskrybuj płatną wtyczkę bezpieczeństwa, taką jak iThemes Security Pro

16. Brak optymalizacji obrazów

niezoptymalizowany obraz

Optymalizacja obrazu jest jednym z podstawowych czynników wpływających na szybkość, wydajność i komfort użytkowania witryny. Pierwszą rzeczą, którą ktoś widzi na blogu, jest obraz nagłówka. Efekt jest głębszy, gdy obraz nagłówka jest używany jako tło tekstu – na przykład sprawdź posty na Średni.

Wynik jest najbardziej znaczący, gdy osiągniesz idealną równowagę między jakość i Ilość.

Jakość odnosi się do kontekstowy wykorzystanie obrazów. Obrazy nagłówka Twojego posta na blogu powinny być istotnych, obecny i powinien być w stanie połączyć się z czytnikiem. Wybór właściwego obraz zapasów wymaga burzy mózgów. Sprawdź prezentację Carly na jak wybrać dobry obraz giełdowy kilka fajnych praktycznych wskazówek.

Ilość odnosi się do technicznych aspektów obrazu – takich jak wymiar, rozmiar, właściwość responsywna, format itp. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników i omówiłem je szczegółowo w artykule Techniki optymalizacji obrazu WordPress.

17. Korzystanie z domyślnego lub braku Favicon

favicon

Favicon to mały obraz wyświetlany w lewym rogu paska tytułowego przeglądarki internetowej. Jest to ważny czynnik brandingowy, jeśli chodzi o Twoją stronę internetową. Być może zastanawiasz się, dlaczego podkreślam znaczenie marki. Dlatego.

Branding 101

Branding strony internetowej ewoluuje z biegiem czasu. Musimy skupić się na produkcie pierwszy, zamiast spędzać czas i pieniądze na fantazyjnych logo i banerach, aby udostępniać je w mediach społecznościowych. Nie oznacza to jednak, że branding można pominąć.

Nawet jeśli masz świetny produkt, nikt nie spojrzy po raz drugi, jeśli Twoja marka jest zwyczajna. Innymi słowy –

Branding to sposób, w jaki zwracasz uwagę

Gdy będziesz mieć wystarczająco dużo treści, praca na swój branding. Spędzać czas i pieniądze na to. Jeśli budżet na to pozwala, nie wybierz grafikę za 5 $ – większość z nich to amatorzy, którzy chcą szybko zarobić pieniądze (bez obrazy). Gdy masz już logo swojego produktu / witryny, możesz używać go jako profilu w mediach społecznościowych. Zaleca się stosowanie tego samego logo, co favicon witryny. To dodatkowo poprawia rozpoznawalność marki w Twojej witrynie! Jeśli pracujesz nad małym projektem i potrzebujesz szybkiej poprawki, możesz znaleźć wiele bezpłatnych ulubionych stron takich jak IconFinder.

18. Nie usuwam domyślnych postów

domyślne posty

Jednym z podstawowych pomysłów WordPress jest uczynienie z publikowania w Internecie an intuicyjny proces. Podążając tymi śladami, WordPress generuje kilka przykładowych rzeczy, natychmiast po zakończeniu instalacji. Te próbki mają pomóc ci w rozpoczęciu korzystania z WordPress – abyś mógł poczuć, jak wszystko wygląda. Zawierają:

 1. Post zatytułowany „Witaj świecie
 2. Strona o nazwie „Przykładowa Strona
 3. Komentarz do „Witaj świecie” Poczta
 4. Domyślna kategoria o nazwie „Bez kategorii” dla “Witaj świecie” Poczta

Te próbki należy usunąć przed zaindeksowaniem / przesłaniem witryny do wyszukiwarek. Niestety, tysiące stron internetowych zapomnij usunąć przykładowy post i stronę. W związku z tym istnieją tysiące kopii tych samych danych wszystko te strony internetowe.

To źle. Czy wiesz, dlaczego? Wynika to głównie z dwóch powodów:

 1. Ponieważ (przypadkowo) hostujesz zduplikowane treści, negatywnie wpływa to na twoje wyniki SEO. W niektórych przypadkach są nawet uważane za spam,
 2. To wygląda naprawdę nieprofesjonalny i wydajesz się być nieostrożny dla swoich gości.

Rozwiązanie

Jeśli nie usunąłeś przykładowych postów, powinieneś to zrobić natychmiast. Odwiedź Google Webmaster Central, znajdź przykładowe strony z listy zaindeksowanych stron i ręcznie prześlij prośbę o usunięcie indeksu. Przyspieszy to proces usuwania strony z indeksu witryny.

19. Publikowanie niekompletnych postów

niekompletne posty

Tak, niektórzy to robią. Jeśli jesteś jednym z nich, zdecydowanie odradzam. Dlatego:

 1. Po opublikowaniu postu WordPress automatycznie wysyła polecenia ping do szeregu wyszukiwarek, które ostatecznie zacznij indeksować swoją stronę. Po zaindeksowaniu strony następna iteracja w celu zindeksowania strony podobnie strona zwykle dzieje się po długo Zależy to również od popularności Twojej witryny. W tym czasie możesz zaktualizować swój post o nową treść, ale wyniki nie zostanie odzwierciedlone, aż do wiele później. To w zasadzie w znacznym stopniu szkodzi kampaniom SEO.
 2. Gdy ludzie odwiedzają Twoją witrynę za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych i dowiadują się, że Twoje posty są w połowie kompletne, robią to opuścisz witrynę – a nawet aktywnie zaczniesz jej unikać.

Zaradzić

Czasami nie jest możliwe opublikowanie wszystkich treści za jednym razem. Może być po prostu dużo treści i / lub za mało czasu, lub po prostu zbyt dużo treści, aby opublikować w jednym poście. Rozwiązanie jest proste –

Dziel i podbijaj – podziel na mniejsze posty

Ta technika działa naprawdę dobrze. W WPExplorer wykorzystujemy połączenie dwóch rzeczy:

 1. Na przykład dzielimy (naprawdę długie) posty na dwie części
  • Wskazówki marketingowe dotyczące motywów WordPress – część 1
  • Wskazówki marketingowe dotyczące motywów WordPress – część 2
 2. Stwórz nowy po serii. Weźmy na przykład tę serię postów. Co tydzień dzielę się nową treścią dotyczącą błędów początkujących WordPressa. Dzięki temu publiczność jest zaangażowana i nie muszę się martwić, że zapisam to wszystko za jednym razem.

Studium przypadku – MacRumors

Naprawdę fajna i nieco inna implementacja seria postów pomysł jest realizowany przez MacRumors. Obejmują najnowszą technologię Apple – zanim Apple oficjalnie je uruchomi. Na przykład sprawdź ich zasięg w Internecie iPhone XR. Jest dedykowana strona wzorcowa, która zawiera wszystkie informacje na pierwszy rzut oka. Następnie po prostu łączy się z wszystko poprzednio powiązane treści na „Osi czasu”.

WSKAZÓWKA: Zawsze możesz eksperymentować z różnymi technikami publikowania i harmonogramami oraz używać tej, która najlepiej działa w niszy Twojej witryny.

20. Niestosowanie elastycznego projektowania

rwd

Google ma zaczął lepiej pozycjonować witryny w zależności od tego, jak dobrze działają na urządzeniach mobilnych. Wkrótce zamierzają karać witryny, które nie reagują na urządzenia mobilne. Prawie każdy darmowy motyw WordPress (zapomnij premium) wydany obecnie jest reaguje mobilnie.

Jest rok 2015. I nie ma na to usprawiedliwienia.

Jakimś kosmicznym cudem, jeśli Twoja witryna nie reaguje na urządzenia mobilne, prosimy o aktualizację. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc –

 • Jeśli prowadzisz agencję z wieloma problemami związanymi z brandingiem, zatrudnij profesjonalnego projektanta, który zmieni obecny motyw WordPress na ramy takie jak Genesis lub Total. W przyszłości będzie to niezwykle korzystne.
 • Jeśli Twój motyw nie ma wersji responsywnej i nie chcesz go zmieniać, możesz użyć modułu mobilnego Jetpack, który po prostu tworzy wersję witryny zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych / tabletów.

Jednak w takim przypadku projekt witryny nie będzie spójny (różne wzornictwo i schematy kolorów na różnych urządzeniach). Może to negatywnie wpłynąć na Twoje działania związane z budowaniem marki z powodu niespójności. Dlatego wysoce zalecane jest uzyskanie standardowego motywu WordPress, który jest oparty na HTML5 (tj. Zasadniczo odporny na przyszłość) i ma odpowiednią responsywną wersję.

21. Nieużywanie motywów potomnych

Motywy podrzędne WordPress

Początkowo początkujący WordPress nie mają wiedzy technicznej, aby zacząć modyfikować wygląd motywu WordPress. Dlatego wolą przechodzić z jednego motywu do drugiego. Rozmawialiśmy o tym w części 2 tej serii, punkt 7. Gdy już poczujesz, jak działają rzeczy wokół WordPress, możesz zacząć eksperymentować z różnymi rzeczami.

To świetnie, ale pamiętaj o naszej krótkiej rozmowie na temat testowania nowych rzeczy na żywo w witrynie WordPress (część 1, punkt 2). Załóżmy teraz, że przestrzegasz wszystkich tych zasad i zaczynasz modyfikować motyw w dodatkowej (lub sklonowanej) instalacji WordPress. Ale jest coś źle z tym. Nie używasz motywu podrzędnego.

Motywy podrzędne 101

ZA Motyw potomny WordPress jest rozszerzeniem motywu nadrzędnego. Dziedziczy wszystkie atrybuty z motywu nadrzędnego i dodaje do niego własne modyfikacje. (Oczywiście modyfikacje są przez Ciebie kodowane).

Rozważ przypadek, w którym nie używasz motywu podrzędnego. Edytujesz bezpośrednio motyw nadrzędny. Załóżmy, że chcesz edytować rodzinę czcionek i układ motywu. Prawdopodobnie zaczniesz edytować motyw stylesheet.css i functions.php akta. Na tym polega problem.

Standardowe motywy WordPress są stale aktualizowane, aby usuwać błędy, poprawiać wydajność, usuwać przestarzałe elementy, dodawać nowe funkcje lub po prostu nadążać za najnowszą wersją WordPress. Ponieważ ważne jest, aby zaktualizować rdzeń WordPress, musisz także zaktualizować motyw WordPress.

Po zaktualizowaniu motywu nadrzędnego wszystkie modyfikacje dokonane w tym motywie są następujące Stracony. Po aktualizacji wszystkie zmiany wprowadzone w kompozycji zostaną utracone. Dlatego zaleca się zawsze użyj motywu podrzędnego podczas wprowadzania zmian w motywie.

Podczas korzystania z motywu podrzędnego cały kod z motywu nadrzędnego jest automatycznie dziedziczony. Możesz dodawać nowe właściwości lub modyfikować istniejące (na przykład rodzinę czcionek). Właściwości ty nie modyfikuj przywróć do oryginalnej definicji (zdefiniowanej w motywie nadrzędnym), ponieważ są już dziedziczone.

Korzyść

 • Wszystkie zmiany, które wprowadzisz w kompozycji zorganizowane w plik.
 • Po zaktualizowaniu motywu nadrzędnego nowe funkcje są automatycznie dziedziczone z motywem podrzędnym.
 • Otrzymujesz aktualizacje bez utraty własnych modyfikacji.

Motywy podrzędne WordPress są naprawdę łatwy w budowie. Sprawdź oficjalny kodeks WordPress, aby rozpocząć.

22. Nie wykorzystuj buforowania WordPress

Buforowanie WordPress

Buforowanie witryny WordPress znacznie poprawia wydajność i zużywa mniej zasobów serwera na dłuższą metę. Jest to świetne do poprawy wyników SEO, ponieważ Google uwielbia szybkie witryny. Ponadto odwiedzający uwielbiają otrzymywać superszybką stronę internetową (która poprawia komfort użytkowania), zapewniając jednocześnie minimalne obciążenie serwera. To jest ideał dla współdzielonych środowisk hostingowych, w których zasoby serwera są współdzielone. Mamy całą serię postów na temat buforowania WordPress, wyjaśniającą co to jest, jak działa i jak go wdrożyć.

23. Brak moderowania komentarzy

Moderowanie komentarzy

Komentarze zaczynają napływać z pierwszy dzień tylko w następujących okolicznościach:

 • Twoje treści zostaną wyróżnione w Reddit lub Digg
 • Wirus w mediach społecznościowych
 • Ogłaszasz swojego bloga znajomym i rodzinie
 • Masz już ogromną bazę e-mail, w której ogłaszasz swoją nową stronę internetową

We wszystkich innych przypadkach ciągły napływ komentarzy czas. Zależy to również od tego, jak wciągająca jest twoja treść lub jak kończysz swoje posty. W każdym razie, gdy komentarze zaczną napływać, powinieneś zacząć moderować swoje komentarze. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc –

 • Zainstaluj na przykład wtyczkę antyspamową, Akismet.
 • Możesz także użyć wtyczki do zarządzania komentarzami, takiej jak Disqus lub Livefyre. Dzięki temu nie musisz instalować wtyczek społecznościowych
 • Nie zatwierdzaj wszystkich komentarzy, które pojawią się na Twojej drodze. Przeczytaj komentarz. Jeśli jest to przynęta na link, zmień nazwisko komentatora. Jeśli ktoś o nazwisku „najlepszy salon fryzjerski w bostonie” pisze „dzięki, uważam to za bardzo wnikliwe”, zwykle oznacza to, że bot (używany do masowego komentowania) ma dobry algorytm!
 • Gdy kolejka spamu lub sprośne komentarze zaczną się wzdychać, opróżnij je. Zmniejszy to rozmiar bazy danych WordPress, ponieważ wszystkie komentarze (spam lub inne) są w niej przechowywane.

24. Niewłaściwa równowaga między kategoriami a tagami

07-KATEGORIE-TAGI

Podczas gdy tagi mają tendencję do szybszego indeksowania, na dłuższą metę dobrze zorganizowana witryna zawsze wygrywa. Niektórzy „eksperci” SEO zalecają używanie jak największej liczby tagów. „Tytuł postu? Użyj go jako tagu! ”

Zrób sobie przysługę i nie Słuchaj ich. Zaufaj tylko blogom z autorytetami, takimi jak Moz, SEJ czy Matt Cutts – ludzie, którzy wiedzieć o czym mówią. Oto ogólna ogólna zasada dotycząca tagów i kategorii. Ponieważ większość z nas jest entuzjastami WordPress, weźmy to za przykład.

Załóżmy, że nasza strona ma następujące kategorie –

 • Porady
 • Poradniki
 • Listy tematyczne
 • Recenzje produktu
 • Opinia

Możesz kopać głębiej, używając podkategorii. Na przykład Porady kategorię można zawęzić Wskazówki bezpieczeństwa, Wskazówki dotyczące wydajności i Wskazówki dotyczące zarabiania. To, jak zdecydujesz się udoskonalić swoją witrynę, zależy wyłącznie od Ciebie.

Z drugiej strony tagi należy obchodzić się delikatnie. Ogranicz liczbę tagów do minimum. Zarządzaj nimi dokładnie. Na przykład, jeśli Twoja witryna koncentruje się na bezpieczeństwie, powinieneś używać wskazówek bezpieczeństwa jako tagu, a nie kategorii. Rozważ następujące posty:

 • Przegląd wtyczki bezpieczeństwa WordPress
 • Zestaw darmowych wtyczek bezpieczeństwa do WordPress
 • Samouczek dotyczący wskazówek .htaccess w celu poprawy bezpieczeństwa
 • (Opinia) Dlaczego bezpieczeństwo WordPress powinno być priorytetem

Wszystkie te posty mają jedną wspólną cechę – bezpieczeństwo. Każdy z nich należy do innej kategorii. Dlatego zamiast przypisywać wiele kategorii do każdego z tych postów, przypisz jedną kategorię i „wskazówki bezpieczeństwa” jako tag!

Nie ma „idealnego” rozwiązania, w którym można by zastosować – tag lub kategorię? Ważne jest, aby pamiętać, aby nie nadużywać żadnego z nich. Google robi się coraz mądrzejszy. Zagraj w grę fair (która niewątpliwie zajmie sporo czasu i wysiłku). Pod koniec dnia Twoja witryna odnotuje nieznaczny spadek ruchu, podczas gdy inni rozpadną się po wydaniu nowego algorytmu wyszukiwania.

Dwie ostatnie wskazówki są moimi ulubionymi. Popełniłem je, bo jestem pewien, że 99% użytkowników WordPressa miało je przy pierwszej próbie.

25. Indeksowanie witryny po instalacji

Indeksowanie witryny po instalacji

Podczas końcowej fazy instalacji WordPress daje ci małe pole wyboru z napisem „Zezwól wyszukiwarkom na indeksowanie mojej witryny”. Nie masz wtedy żadnych treści do indeksowania, prawda? Nawet jeśli wszystko zaplanowałeś, istnieje szansa, że ​​zmodyfikujesz niektóre funkcje, takie jak tagi i kategorie.

Radzę usunąć zaznaczenie tego pola podczas instalacji. Po przygotowaniu 2-3 postów do opublikowania przywróć ustawienie. Można to zrobić z Pulpit nawigacyjny WP> Ustawienia> Czytanie > Pozwól wyszukiwarkom na indeksowanie mojej witryny. Po zakończeniu nie publikuj jeszcze posta!

Przejdź do Google / Bing Webmaster Central i ręcznie zarejestruj swoją witrynę. Po przesłaniu żądania wróć i opublikuj post. WordPress będzie teraz pingować wszystkie wyszukiwarki dotyczące Twojego nowego postu.

Ta wskazówka jest raczej sugestią wyciągniętą z praktycznego doświadczenia. Wyszukiwarki bardzo dobrze nadają priorytet treściom Twojej witryny. Gdy zobaczą, że brakuje fragmentu treści lub postu / strony, ostatecznie je usuną! Ma to na celu zapewnienie Ci przewagi w nowym przedsięwzięciu biznesowym.

26. Wskazówka bonusowa – zacznij budować swoją listę e-mail

Zacznij budować swoją listę e-mail

Nie wiedziałem o znaczeniu listy e-mailowej, zanim przeczytałem blog Jona Chowa. Nie popełnij tego samego błędu, co ja! Biuletyny e-mailowe są jednym z najważniejszych aspektów każdego biznesu online! Są wiecznie zielonym źródłem ruchu na żądanie, które tylko się zwiększa. Możesz gapić się za darmo dzięki oprogramowaniu do e-mail marketingu, takim jak MailChimp.

Do Ciebie

To kończy naszą serię postów. Muszę ponownie przeżyć ten magiczny moment, kiedy dostałem swojego pierwszego subskrybenta e-maila lub pierwszy komentarz na moim blogu. Teraz, gdy patrzę wstecz na błędy, nie żałuję ich popełniania. Ponieważ ja nauczyli od nich. A dzisiaj dzielę się nimi z tobą. Jeśli więc popełniłeś już kilka lub wszystkie z tych błędów, nie czuj się (nawet przez sekundę) źle.

Dlaczego spadamy, mistrzu Wayne?

W takich czasach pytanie Alfreda daje mi inspirację. Odpowiedź Batmana odmładza moją duszę –

Wstawać i walczyć ponownie

Nie będę cię prosić o komentarz, bo już masz (jak zawsze). Dziękuję za to! Mam nadzieję, że nauczyłeś się czegoś nowego z tej serii postów. Jeśli masz do opowiedzenia historię lub wskazówkę, chętnie ją usłyszymy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me