Ponad 20 niezbędnych kroków do listy kontrolnej konserwacji WordPress

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym webmasterem, utrzymanie WordPress jest jednym z obszarów, na którym musisz się skupić, aby ulepszyć swoją witrynę.


Po prostu nie możesz zbudować witryny WordPress i po prostu pozwolić jej usiąść; potrzebujesz proaktywnego podejścia do utrzymania swojej witryny (witryn), a także innych usług online. I chociaż narzędzie do zarządzania WordPress, takie jak ManageWP lub InfiniteWP, pomoże ci w większości zadań, istnieją obszary, które pozostają niezauważone.

Właśnie dlatego potrzebujesz listy kontrolnej konserwacji WordPress, aby zapewnić każdą część WordPress maszyneria strona jest naoliwiona. W przeciwnym razie rzeczy staną się zepsute i stracisz dużo czasu, szczególnie jeśli ta taśma jest Twoim źródłem utrzymania.

Ale po pierwsze, dlaczego utrzymanie WordPress?

Dlaczego WordPress Maintenance?

Zarządzanie witryną WordPress to praca w pełnym wymiarze godzin, w przeciwieństwie do popularnej opinii, że wystarczy ją ustawić i usiąść. Rzeczy psują się w nieoczekiwanych momentach, a Twoim obowiązkiem jest naprawa. Musisz tworzyć kopie zapasowe, aktualizować witrynę i po prostu kontynuować działalność.

Jeśli Twoja witryna WordPress jest źródłem utrzymania, nie możesz pozwolić sobie na pozostawienie rzeczy bez opieki przez długi czas. W tym miejscu pojawia się lista kontrolna konserwacji WordPress. Na pewno nie chcesz stracić witryny dla hakerów ani firm, ponieważ Twój projekt odstrasza potencjalnych klientów.

Lista kontrolna konserwacji WordPress Vitals

Jeśli dotarłeś tak daleko, to świetnie. Teraz odkryjmy kilka istotnych elementów na następną listę kontrolną konserwacji WordPress.

1. Odwiedź swoją stronę internetową

Polecane przez Mitz, odwiedzanie Twojej witryny jak gość pozwala wykryć błędy, gdy się pojawią. Szkoda, że ​​większość z nas utknęła w panelu administracyjnym i rzadko ma czas na interfejs. Zastanów się? Użytkownicy nie widzą panelu administratora.

Najlepiej jest odwiedzać witrynę codziennie, najlepiej na różnych urządzeniach, aby szybko wykryć problemy z układem projektu, zawartością i wiele więcej. Powinieneś to zrobić na długo, zanim pomyślisz o innych aspektach utrzymania WordPressa. Chodź, to zajmie tylko chwilę.

2. Utwórz motyw podrzędny WordPress

Jeśli chcesz wprowadzić znaczące zmiany w motywie WordPress, ważne jest, aby zbudować witrynę za pomocą motywu podrzędnego. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, utwórz motyw podrzędny w najbliższym dogodnym momencie. Prostym powodem jest to, że możesz zachować własne zmiany podczas aktualizacji motywu nadrzędnego.

Robiąc swoje zwykłe obchody, znalazłem tego faceta, myślę, że nazywa się Gray lub Gary – nie pamiętam, w zagadce, ponieważ bał się zaktualizować motyw nadrzędny. Najwyraźniej zrobił ogromne, a mam na myśli ogromne dostosowanie do jego motywu nadrzędnego, ale bał się go zaktualizować z obawy przed utratą stylów.

Teraz założę się, że jego strona internetowa jest podatny na ataki i ma z tego powodu ból głowy. Zacznij więc od motywu potomnego. Oto szczegółowy przewodnik po tematach WordPress dla Twojej przyjemności.

3. Zaktualizuj rdzeń WordPress

Widząc, jak właśnie poruszyliśmy delikatny temat bezpieczeństwa witryny, co powiesz na to, aby złoczyńcy mieli bardzo trudny czas włamać się na twoją stronę? Pamiętaj, że utrzymanie WordPress obejmuje wszystko, od bezpieczeństwa po projektowanie, SEO i wiele więcej.

Aby Twoja witryna WordPress była w dobrej kondycji, aktualizacja do najnowszej wersji WordPress jest Twoim priorytetem numer jeden. Na szczęście dla Ciebie, większość z nich odbywa się automatycznie. Za każdym razem, gdy nastąpi ważna aktualizacja, na pulpicie pojawia się komunikat nag. Po prostu zaktualizuj już najnowszą wersję WordPress.

4. Zaktualizuj motywy i wtyczki

Jeśli masz motyw potomny, nie ma żadnych skrupułów, jeśli chodzi o aktualizację motywu. Wystarczy kliknąć link aktualizacji i gotowe. To samo dotyczy twoich wtyczek; aktualizuj wszystko. Zwiększa to bezpieczeństwo i wydajność Twojej witryny.

Ponadto pozbądź się wszystkich niepotrzebnych motywów i wtyczek na swojej stronie. Niemniej jednak usuwanie motywów i wtyczek nie wystarczy, musisz zoptymalizować bazę danych za pomocą WP Optimize plugin potem. Uwaga, optymalizacja twoich baz danych jest przedmiotem listy kontrolnej konserwacji WordPress.

Na bok: Narzędzie do zarządzania WordPress, takie jak ManageWP vs InfiniteWP, pomaga zaktualizować wszystko na wielu stronach internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Optymalizowanie bazy danych to wszystko, więc zwiększ swoją wagę i załatw sprawę.

5. Zoptymalizuj prędkości ładowania strony

Skoro mówimy o optymalizacji rzeczy, czy możesz poświęcić kilka minut na szybkość ładowania strony? Jest jedna rzecz, na którą ludzie nie mają czasu, a mianowicie powolne ładowanie stron internetowych. Regularnie sprawdzaj skuteczność swojej witryny za pomocą narzędzi takich jak GTmetrix, Narzędzia Pingdom i Google Page Speed ​​Insights.

Narzędzia te zazwyczaj oferują sugestie, jak naprawić wszystko, co spowalnia witrynę. Jednak niektóre z rozwiązań są tylko dla zaawansowanych technologicznie. Dla reszty z nas, zwykłych ludzi, zmniejszmy rozmiar naszych zdjęć za pomocą WP Smush.it, wybierz niesamowity hosting WPEngine i korzystaj z sieci dostarczania treści (CDN), takich jak StackPath (wcześniej MaxCDN).

Chcesz poprawić szybkość swojej witryny WordPress? Jeśli tak, dowiedz się więcej, korzystając z tego przewodnika prędkości ładowania strony, który oferuje przydatne wskazówki dotyczące skrócenia czasu ładowania treści. Prędkość jest dobra, a Google chce prędkości teraz bardziej niż kiedykolwiek.

6. Utwórz regularne kopie zapasowe

Ponieważ na początku nie miałem listy kontrolnej konserwacji WordPress, zostawiłem kilka przykładowych witryn bez nadzoru, w wyniku czego zostałem zhakowany. A ponieważ smutny drań miał pełny dostęp, z łatwością przenieśli się z przykładowych stron do moich profesjonalnych stron.

Powiedziałem, że zostawiłem rzeczy bez nadzoru, co oznacza, że ​​miałem niewiarygodną strategię tworzenia kopii zapasowych. Wszystkie moje kopie zapasowe były na moim serwerze hostingowym, a kiedy hakerzy uderzyli, cholera uderzyła w wentylator. Krótko mówiąc, musiałem budować witryny od podstaw. Jak wtedy szukałem niezawodnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych.

Obecnie istnieje kilka niezawodnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, w tym blogVault, VaultPress i BackupBuddy między innymi. Zachowaj kopie zapasowe, ponieważ nie potrzebujesz pomocy hakera, aby złamać własną witrynę. Jeśli wiesz, że tak się dzieje, to wiesz, jak frustrujące jest stracić wszystko.

7. Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków

Prawdopodobnie minął już wiek, nie sprawdzając witryny WordPress pod kątem niedziałających linków. Jeśli jesteś winny, nie martw się, nie jesteś sam. Jednak zepsute linki to prawdziwy i obezwładniający problem. Zepsute linki oznaczają gnicie linków, a gnicie linków oznaczają utratę punktów SEO i UX. Dla niewtajemniczonych UX oznacza doświadczenie użytkownika.

Ręczne sprawdzanie uszkodzonych linków usmaży twój mózg, dlatego potrzebujesz narzędzi takich jak Wtyczka Broken Link Checker i W3C Link Checker pośród innych. Używam również wtyczki znanej jako Velvet Blues, która „… aktualizuje wszystkie adresy URL w Twojej witrynie, zastępując stare adresy URL nowymi adresami”.

8. Utwórz / zmodyfikuj swoją stronę 404

Z niedziałającymi linkami pojawia się 404 strony błędów, które są stronami, które mają poinformować czytelników, że to, czego szukają, jest niedostępne. Jest jednak nie do pomyślenia, aby pozwolić temu użytkownikowi odejść. Chodź, użytkownik wykazywał tutaj poważne zamiary, chłopcy i dziewczęta, więc zdobądź je, gdy są jeszcze gorące.

W jaki sposób? Jeśli używasz domyślnej strony 404 dołączonej do motywu WordPress, prawdopodobnie pracujesz z ohydną stroną, która odwraca uwagę czytelników. Włączenie opcji, takich jak linki do innych stron, mapa witryny lub pole wyszukiwania, może zachęcić czytelnika do dalszych działań.

Twoje strony błędów 404 nie muszą znajdować się w miejscu, w którym kończy się rozmowa. To świetny sposób na uchwycenie czytelnika, który napotkał problemy podczas nawigacji w witrynie. Rozglądanie się w Google dostarczy Ci inspiracji, której potrzebujesz, aby stworzyć 404 strony błędów, które wygrywają duże.

9. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)

Moja ulubiona część listy kontrolnej konserwacji WordPress, świetna strategia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek pomoże Ci zabłysnąć w wynikach wyszukiwania Google. SEO to wiele rzeczy, prawdopodobnie dlatego większość webmasterów się boi. Jednak możesz łatwo zająć się najbardziej podstawowym SEO za pomocą wtyczki takiej jak Yoast SEO.

Zaryzykowaliśmy i odkryliśmy wiele skarbów SEO. Przygody te opisujemy w postach takich jak:

  • Jak zachować sok SEO podczas przenoszenia treści WordPress do nowej domeny
  • Wskazówki dotyczące SEO wideo, aby jak najlepiej wykorzystać filmy WordPress w 2017 roku
  • Najlepsze narzędzia SEO WordPress na rok 2017 w celu poprawy rankingu wyszukiwarek
  • Przewodnik dla początkujących po SEO WordPress: wprowadzenie, przygotowanie i żargon (Post Series)
  • Najlepsze praktyki WordPress SEO na rok 2015 i kolejne lata

Pamiętaj tylko, że SEO jest łatwe bez względu na to, co najbardziej guru uwierzysz. Możesz łatwo pozycjonować słowa kluczowe za pomocą zoptymalizowanych treści SEO. Jakość tutaj przewyższa ilość i nie możemy tego wystarczająco podkreślić.

10. Posty regularnie

Aktywność jest dobra, nie sądzisz? Ustal regularny harmonogram publikowania, ale skoncentruj się na jakości, ponieważ nie ma sensu wypełniać bloga niepotrzebnymi śmieciami. W momencie pisania, Brian Dean z Backlinko od czasu, gdy zaczął, tworzył posty na miesiąc i regularnie je aktualizuje.

Aby dodać trochę wagi do wspomnianej wyżej jakości, ma on (w chwili pisania) 34 postów na blogu, a mimo to ma doskonały ranking SEO dla niektórych konkurencyjnych słów kluczowych. Jeśli Twój blog się zestarzeje, możesz spodziewać się, że twoje rankingi zaczną spadać, a zapytania klientów zmniejszą się.

11. Wybierz świetnego gospodarza

Jeśli wciągnął Cię pakiet hostingu udostępnionego dzięki dyskontowanym ofertom i obietnicy nieograniczonego wszystkiego, możesz już przenieść swoją witrynę do nowego hosta. Pamiętaj jednak, że zarządzany hosting WordPress nie jest przeznaczony dla wszystkich, ale jeśli poważnie myślisz o swojej firmie, jest to warunek konieczny.

Używamy i absolutnie uwielbiamy WPEngine za ich wydajny i opłacalny zarządzany hosting WordPress. Zajmują się większością spraw technicznych, w tym kopiami zapasowymi i bezpieczeństwem, dzięki czemu możemy skoncentrować się na uruchomieniu WPExplorer i tworzeniu niesamowitych motywów.

Jeśli szukasz hostingu z budżetem na osobistego bloga, być może po prostu wypróbowujesz wody, zalecamy SiteGround lub Cloudways. Oba oferują dużą moc i bezpieczne pakiety, które są po prostu błogością.

12. Wdrażanie bezpieczeństwa

Średnio podejmuję około 60 prób logowania i nawet nie generuję tak dużego ruchu. Słuchaj, mój model biznesowy nie działa na przyciąganie dużego ruchu, nie. Jednak moje formularze logowania są bombardowane co tydzień jak niczyja firma.

Bez rozwiązania bezpieczeństwa, takiego jak iThemes Security (lub Sucuri), założę się, że musiałbym walczyć z wieloma intruzami. To nie wszystko, śledzą również zmiany plików w mojej witrynie i powiadamiają mnie o każdej zmianie. Oznacza to, że możesz zdobyć winowajcę, zanim wyrządzą ogromne obrażenia.

13. Użyj unikalnej nazwy użytkownika i silnych haseł

Najgorsze, ale najpopularniejsze hasło i nazwa użytkownika – w tej kolejności – to „12345” i, jak dobrze zgadłeś, „admin”. Jest coś takiego jak faceci z brutalną siłą. Złośliwi hakerzy będą przeszukiwać ogromną bazę znanych kombinacji hasła użytkownika w formularzu logowania, dopóki coś nie da.

Zgadnij, co się stanie, gdy użyjesz „admin” i hasła typu „słabe”. Zgadza się, zostajesz zdetronizowany i niektórzy fuks może sprzedawać Viagrę na twojej ukochanej stronie. WordPress jest dostarczany ze wskaźnikiem siły hasła, co oznacza, że ​​możesz tworzyć hasła klasy wojskowej, ale jesteś po prostu leniwy.

I do diabła nie, nigdy nie używaj „admin” jako nazwy użytkownika administratora. Jeśli już używasz „admin”, po prostu zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego WP i przejdź do Użytkownicy. Utwórz nowego użytkownika z rolami administratora. Przypisuj całą zawartość temu nowemu użytkownikowi. Wyloguj się i zaloguj ponownie przy użyciu nowego użytkownika. Usuń starego „administratora”.

14. Test reakcji

Elastyczne projektowanie stron internetowych było przyszłością projektowania stron internetowych. Obecnie responsywne projektowanie stron internetowych jest w zasadzie tym, co nazywamy projektowaniem stron internetowych. Potrzebujesz w pełni responsywnego i przyjaznego dla urządzeń mobilnych motywu WordPress, który wygląda i działa świetnie na wielu urządzeniach.

Wiesz, coś takiego jak nasz własny, całkowicie responsywny, uniwersalny motyw WordPress. Nie bez powodu nazywamy to Total; to jedyny motyw, którego potrzebujesz do swoich różnorodnych potrzeb. Z dala od bezwstydnych wtyczek możesz przetestować czas reakcji za pomocą narzędzia takiego jak Czy reaguję?? lub Test Google na urządzenia mobilne.

15. Formularze testowe

Formularze mają działać, a jeśli im się nie uda, to po co je mieć? Nie służą żadnemu celowi estetycznemu, nie, wcale nie. Formularze są przeznaczone dla odwiedzających, którzy chcieliby się z nimi skontaktować. Po prostu nie możesz utworzyć formularza, wyrównać go w witrynie za pomocą krótkiego kodu, a następnie wyjść. Przetestuj to chłopcy i dziewczęta.

Możesz zauważyć, że Twoja witryna nie wysyła poczty, co jest tak częstym problemem, jak te 15 błędów WordPress, które musisz naprawić. Upewnij się, że możesz otrzymywać wiadomości e-mail ze swojej witryny za każdym razem, gdy potencjalny klient skontaktuje się z Tobą. Opracowanie formularza kontaktowego jest dziecinnie proste. Użyj fajnych wtyczek, takich jak formularze Ninja Kick i formularze Gravity.

Ponadto zaktualizuj swój adres e-mail administratora po wprowadzeniu zmian. Raz dokonałem zmian w mojej witrynie. Przeniosłem swoją witrynę do nowej nazwy domeny, ale zapomniałem zaktualizować e-mail administratora. Nie wspominając o tym, że mój stary e-mail administratora zniknął natychmiast po upuszczeniu starej domeny.

Krótko mówiąc, nie mogłem otrzymywać żadnych powiadomień, w tym linku do odzyskiwania hasła. Musiałem zalogować się do phpMyAdmin, aby edytować moją bazę danych, co – muszę przyznać – nie jest dla idealnego początkującego. Możesz łatwo zmienić adres e-mail administratora na karcie ustawień w panelu administratora.

16. Połącz swoją witrynę z Google Search Console

Dawniej znany jako Narzędzia Google dla webmasterów, Google Search Console jest doskonałym źródłem danych analitycznych dla Twojej witryny. Narzędzie to ratuje życie, mówię wam, ponieważ zbieracie wiele informacji, w tym między innymi przychodzące linki, błędy indeksowania, najważniejsze zapytania, najważniejsze strony i problemy bezpieczeństwa.

Połącz to z informacjami zebranymi za pomocą Google Analytics, a masz solidne podstawy do następnej kampanii marketingowej. Na podstawie analizy ruchu możesz zebrać wiele informacji o docelowych odbiorcach. Google Search Console i Google Analytics.

17. Utwórz profile w mediach społecznościowych

Chociaż technicznie nie ma to nic wspólnego z witryną WordPress, ważne jest, aby profile społecznościowe traktować jako rozszerzenie Twojej marki. Pokaż mi stronę internetową, która nie jest obecna w mediach społecznościowych, a pokażę ci przedsiębiorcę, który zostawia pieniądze na stole.

Dołącz do kilku sieci społecznościowych i utwórz profile dla swojej witryny. Następnie zbuduj społeczność na tych platformach. Korzystaj z Facebooka, Twittera, Google+ i LinkedIn, chociaż możesz utworzyć ich tyle, ile możesz. Rozmawiaj, baw się i / lub ekscytująco – nie idź na wyprzedaż.

18. Dodaj przyciski udostępniania społecznościowego

Oprócz profili w mediach społecznościowych upewnij się, że dodajesz przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych, aby użytkownicy mogli łatwo udostępniać Twoje treści znajomym i społecznościom. Omówiliśmy kilka wtyczek mediów społecznościowych do WordPress, aby proces ten był dla Ciebie niezwykle łatwy. Twoja Królewska Wysokość.

Czy wiesz, jak stworzyć post wirusowy? Ja też nie. Dlatego potrzebujesz zaangażowanej społeczności, która połyka haczyk na treści, linię i klinczera. To zaangażowana społeczność wysyła Twoje posty wirusowo, bez względu na temat. Aby Twoja strategia w mediach społecznościowych działała, musisz zainwestować ogromne środki w swoje treści.

19. Dodaj subskrypcję biuletynu

Powinieneś dążyć do utworzenia listy mailingowej na długo przed uruchomieniem. Jeśli uruchomiłeś bez listy mailingowej, jak wielu z nas, zrozum, że wszystko nie zostało utracone. Możesz łatwo dodać subskrypcję biuletynu, korzystając z wielu wtyczek. Moim osobistym faworytem jest MailChimp dla WordPress, ale to dlatego, że używam MailChimp.

Do Państwa dyspozycji jest wiele innych usług biuletynu e-mail. Mówimy o rozwiązaniach takich jak MadMimi, GetAResponse, AWeber i Stały kontakt pośród innych. Pamiętaj, e-mail marketing to Twoja najskuteczniejsza strategia. Naprawdę, jak mówi stare przysłowie, pieniądze są na liście.

Możesz nawet zasubskrybować wszystkich potencjalnych klientów, którzy się z Tobą kontaktują. Możesz to zrobić automatycznie lub ręcznie, wybór należy do ciebie, chociaż automat brzmi lepiej. Więc dodaj Newsletter Wtyczka WordPress to dodaje pole wyboru do formularzy, umożliwiając potencjalnym abonentom automatyczną subskrypcję.

20. Sprawdź poprawność witryny

Po zbudowaniu witryny bardzo ważne jest, aby wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami. Obejmuje to sprawdzenie wszystkich zasobów tworzących witrynę. Oznacza to sprawdzenie kodu HTML, CSS i wszystkich innych skryptów, które prowadzą twoją stronę.

Możesz łatwo zweryfikować (i w konsekwencji naprawić) swoją stronę internetową za pomocą narzędzia takiego jak Usługa weryfikacji znaczników W3C. Narzędzie do sprawdzania znaczników pozwala wskazać wszystkie błędy w znacznikach. Podkreśla wiele błędów, które mogą wpłynąć na wygląd i funkcjonalność Twojej witryny.

21. Utwórz mapę witryny

Mapa witryny jest bramą do Twoich treści w zakresie wyszukiwarek. Mapa witryny przedstawiająca Twoje strony ma wielką wartość. Utworzenie i przesłanie mapy witryny oznacza szybsze odnajdywanie i indeksowanie treści. Możesz skorzystać z Wtyczka Yoast SEO lub Wtyczka Google XML Sitemaps.

Idź dalej i utwórz mapę witryny dla swoich treści wideo. Zapewnia to, że wyszukiwarki mogą rozszyfrować treść wideo w Twojej witrynie tak, jakby to była treść tekstowa, co oznacza wszelkiego rodzaju niesamowite rzeczy dla Twoich działań związanych z SEO wideo. Po utworzeniu mapy witryny zawsze pamiętaj o przesłaniu jej do wyszukiwarek.

Prześlij mapę witryny do:

Niewątpliwie istnieje wiele innych elementów, choć niewielkich, które należy uwzględnić na liście kontrolnej konserwacji WordPress. Ale te wskazówki to świetne miejsce na początek!

Ostatnie słowa

Konserwacja WordPress jest nieodłączną częścią zadania. Pod warunkiem, że prowadzisz witrynę WordPress, nie możesz uniknąć odpowiedzialności za utrzymanie porządku. Chociaż istnieje wiele narzędzi do zarządzania WordPress, musisz uważać na różne rzeczy, aby upewnić się, że nie pomijasz ważnych obszarów.

Powyższe elementy służą jako przypomnienie niektórych rzeczy, o które należy aktywnie dbać, aby prowadzić udaną stronę internetową, a więc biznes. Masz pomysły, pytania lub sugestie dotyczące tego postu? Nie wahaj się udostępnić w sekcji komentarzy poniżej.

Zawsze czekamy na Wasze opinie. Z góry dziękuję!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me