Ponad 13 sposobów, w jakie tracisz pieniądze bez Jetpack na WordPress

Jetpack to jedna z najpopularniejszych wtyczek w WordPress z ponad 1 milionem aktywnych instalacji. To cała rodzina produktów (i usług), od loginów społecznościowych po bezpłatne CDN. Został zaprojektowany w celu optymalizacji witryny WordPress na wszystkie możliwe sposoby – absolutnie zero kosztów.


W tym artykule przyjrzymy się wielu funkcjom oszczędzania czasu (i pieniędzy), które ma do zaoferowania Jetpack. Udostępniliśmy również możliwe płatne i bezpłatne alternatywy dla każdej funkcji. To da ci wyobrażenie o wielu korzyściach, które możesz czerpać z Jetpack.

1. Nie korzystasz z bezpłatnej sieci dostarczania treści (CDN) od Jetpack

Moduł Photon Jetpack pobiera wszystkie obrazy z Twojej witryny i przechowuje je w globalnej sieci dystrybucji treści WordPress.com. Ta sieć jest dystrybuowana w wielu lokalizacjach na całym świecie i zoptymalizowana pod kątem wysokiej dostępności, nadmiarowości. Po zainstalowaniu sieci CDN, gdy odwiedzający wyląduje na Twojej stronie, obrazy są dostarczane z serwera znajdującego się najbliżej fizycznej lokalizacji odwiedzającego. Ma to wiele zalet:

 • Obrazy są zoptymalizowane w celu zmniejszenia rozmiaru przy jednoczesnym zachowaniu jakości.
 • Obrazy są dostarczane szybko – dzięki sieci rozproszonej WordPress – przyczyniając się do szybkiej witryny.
 • Szybko ładujące się strony internetowe zwykle lepiej się przekształcają. Lepsze konwersje oznaczają większe przychody.
 • Przeładowanie zdjęć do modułu Photon Jetpack oszczędza przepustowość serwera i zasoby obliczeniowe. Oszczędzasz pieniądze i zmniejszasz swój ślad węglowy.
 • Photon oszczędza przepustowość odwiedzającego, udostępniając bezstratne skompresowane obrazy przy użyciu słynnego formatu Google WebP. Jednak niektóre przeglądarki obsługują ten format.

Użyj Photon jako internetowej usługi edycji obrazów

Czasami musimy wykonywać proste zadania, takie jak zmiana rozmiaru obrazu, skomplikowane, takie jak dodawanie filtrów, dostosowywanie kontrastu usuwania czarnych pasków z obrazu. The Photon Developer API pozwala programistom korzystać z infrastruktury chmury WordPress i wykonywać wszelkiego rodzaju sztuczki na swoich obrazach.

Na przykład następujące wywołanie interfejsu API obniża jakość oryginalnego obrazu JPG do 75% pasków wszystkich jego metadanych. Spowodowało to zmniejszenie rozmiaru o 81% przy jednoczesnym zachowaniu prawie bezstratnej kompresji obrazu.

Zoptymalizowany obraz przez Photon API (448 KB)

http://i0.wp.com/ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg?&quality=75&strip=all

Oryginalny obraz (2.61 MB)

http://ma.tt/files/2014/09/8084136238_169f1ca1f0_o.jpg

Pojedyncze wywołanie API Photon API zmniejszyło rozmiar obrazu o 83%

Wszystko to odbywa się w locie przez pojedyncze wywołanie interfejsu API. Twoje zasoby serwera pozostają nietknięte!

2. Nie planujesz postów w swoich sieciach społecznościowych za pomocą modułu automatycznego publikowania

Różne sieci społecznościowe reagują inaczej na tę samą kopię pocztową – dlatego nagłówki muszą być zoptymalizowane dla każdej z nich. Kopia, którą piszesz dla swojej strony na Facebooku, nie powinna być taka sama dla twojej strony na Twitterze lub Pinterest.

The Automatyczne publikowanie funkcja umożliwia użytkownikom automatyczne publikowanie treści na ich stronach na Facebooku, Twitterze, LinkedIn i Google+ po podłączeniu odpowiednich kont. Użytkownicy mogą konfigurować obrazy na Facebooku i Twitterze oraz planować publikowanie w sieciach społecznościowych po opublikowaniu posta na stronie.

Możesz albo kupić drogie narzędzia do planowania postów społecznościowych, albo po prostu użyć modułu Publicize Jetpack. Twoja decyzja!

3. Nie używasz powiązanych postów

powiązane posty są jednym z największych czynników przyczyniających się do zmniejszenia współczynnika odrzuceń witryny. Gdy tylko użytkownik przewinie do dołu artykułu, zostaną mu wyświetlone powiązane posty, które należą do tej samej kategorii, tagu lub niestandardowego typu postu.

Wyświetlanie pokrewnych postów na końcu każdego artykułu może zwiększyć „czas spędzony przez użytkownika” w witrynie i zwiększyć zaangażowanie użytkowników, co ostatecznie doprowadzi do konwersji. Pomyśl o tym – im więcej czasu użytkownicy spędzają w Twojej witrynie, tym lepsza pozycja Twojej marki w ich umyśle. W rezultacie, kiedy potrzebują produktu lub usługi, które oferujesz – masz przewagę konkurencyjną obecność na najwyższym poziomie.

Powiązane posty Jetpack moduł wyświetla powiązane posty po każdym artykule. Oto interesująca część – w przeciwieństwie do wielu innych powiązanych wtyczek do postów, Jetpack wykonuje całą analizę, przetwarzanie i udostępnianie powiązanych postów za pomocą infrastruktury chmury, dzięki czemu bez dodatkowego obciążenia na twoim serwerze. To sprawia, że ​​ogromnym atutem jest zmniejszenie obciążenia serwera i poprawa wydajności naszej witryny – przy jednoczesnym wyświetlaniu powiązanych postów!

4. Nie używasz funkcji zabezpieczeń Jetpack

Moduł ochrony Jetpack oferuje mnóstwo funkcji bezpieczeństwa niezbędnych dla każdej witryny. Wtyczki bezpieczeństwa Premium, takie jak Securi i iThemes Security, kosztują ponad 100 USD rocznie. Jeśli jednak zaczynasz i potrzebujesz dobrze wtyczka bezpieczeństwa, która wykonuje zadanie, Jetpack jest Twoją odpowiedzią. Dlatego:

 • Na początek zapewnia bezpłatną ochronę przed atakami brutalnej siły.
 • Następnie możesz użyć bezpiecznego uwierzytelniania za pośrednictwem WordPress.com, aby zezwolić na logowanie się tylko tym osobom, które mają ważne konto WordPress.com.
 • Możesz także włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby naprawdę zwiększyć bezpieczeństwo.
 • Wreszcie, funkcja białej listy adresów IP pozwala ci na dostęp do panelu administracyjnego tylko zestawowi adresów IP. To sprawia, że ​​jest to doskonały środek zapobiegawczy przeciwko złośliwym próbom logowania.

Oprócz dodatkowych korzyści moduł Jetpack Protect automatycznie aktualizuje zainstalowane motywy i wtyczki w witrynie WordPress. W rezultacie oszczędzasz dużo czasu, jednocześnie ciesząc się spokojem.

5. Nie używasz funkcji monitorowania witryny

Przestoje są złe. Nie tylko powoduje spadek konwersji, ale także negatywnie wpływa na pozycję w wyszukiwarkach. Rozważmy na przykład przypadek, gdy Google wysyła użytkownika do Twojej witryny. Jedyny problem – odwiedzający stwierdza, że ​​strona się nie ładuje. Użytkownik powraca do strony wyszukiwania i klika następny wynik wyszukiwania. To żółta flaga – Twoje wyniki SEO są nieco zmniejszone.

Jetpack’s Monitorowanie przestojów funkcja ostrzega o awarii Twojej witryny – przez e-mail i SMS-y. Wysyła również wiadomość e-mail, gdy twoja witryna jest ponownie tworzona, i całkowity czas przestoju. Ta usługa sprawdza Twoją witrynę co pięć minut z różnych zakątków globu, zapewniając, że bez względu na to, skąd pochodzą Twoi użytkownicy – widzą działającą witrynę.

6. Możesz wykorzystać post za pośrednictwem poczty e-mail – ale nie jesteś

Obecność we właściwym miejscu we właściwym czasie jest kluczowym czynnikiem naszego sukcesu. Te same zasady dotyczą sukcesu Twojego bloga. Będąc pierwszym, który opowiada o rozwijającej się historii w domenie Twojego bloga, możesz stworzyć nowy strumień odwiedzających z mediów społecznościowych.

Właśnie wtedy Wyślij pocztą e-mail funkcja jest przydatna. Po prostu napisz post w e-mailu i prześlij go na podany adres e-mail. Wpis zostanie opublikowany w Twojej witrynie. Możesz dołączyć zdjęcia i galerie do e-maila, a także zostaną opublikowane. Możesz także określić tagi i kategorie lub określić opóźnienie. Co więcej, jeśli masz Automatyczne publikowanie włączony moduł, post zostanie również opublikowany w sieciach społecznościowych! Mów o reakcjach łańcuchowych.

7. Czy włączyłeś moduł Subskrypcje?

Istnieje cała branża oparta na oprogramowaniu do e-mail marketingu. Podczas gdy większość z nich jest płatna, niektóre są bezpłatne, ale mają ograniczenia. Przynajmniej najlepsze usługi e-mail marketingu wymagają rejestracji konta, które mogą być trochę zadaniem.

Moduł subskrypcji Jetpack stosuje technikę bez zastanowienia, w której wystarczy dodać widżet z prośbą o zapisanie się na nowe posty lub „Subskrybuj aktualizacje” z bloga.

Po aktywowaniu modułu za każdym razem, gdy publikujesz nowy post, wszyscy subskrybenci otrzymują wiadomość e-mail z najnowszym postem. Jednak z drugiej strony, nie można mieć zaawansowanego śledzenia wbudowanego w te e-maile.

8. Nie wykorzystujesz „Dowodu społecznego”

Jednym ze sposobów na zachęcenie odwiedzających do pozostawania na blogu jest ustanowienie „dowodu społecznego”. Jesteśmy psychologicznie przystosowani do śledzenia tego, co wszyscy robią. Obrazowanie jesteś w drodze do pracy, tak jak co drugi dzień. Za chwilę wejdziesz do metra, gdy nagle wszyscy zaczną wybiegać ze stacji. Czy nadal byś wszedł??

Coś podobnego dzieje się, gdy widzimy te symbole, takie jak „Wtyczka pobrana ponad 100 000 razy” lub „Obecnie działa na 75 000 aktywnych stronach WordPress” lub nawet „5 lat doświadczenia w postaci produktu”. Przychodzi do nas rodzaj nienazwanego zapewnienia.

The Dodatkowe widżety paska bocznego z Jetpack pomaga wyświetlać podobne „kamień milowy” informacje na swojej stronie. Możesz polecić statystyki swojego bloga i autorów, którzy mogą być dobrze znani w branży. Możesz także wyświetlić dodatkowe informacje, takie jak Twój kanał na Twitterze, dane kontaktowe, polecane posty itp.

Połączenie tych widżetów nie tylko pomoże ustalić dowody społeczne, ale również przyczyni się do zaangażowanie użytkownika. Jak to jest, pytasz?

Pamiętaj, jak rozmawialiśmy o wyświetlaniu powiązane posty na końcu każdego postu może wpłynąć na użytkownika, aby został dłużej? Podobna logika obowiązuje, gdy wyświetlasz „polecane posty” lub „oferty specjalne” na paskach bocznych i / lub stopkach.

9. Możesz zaoszczędzić czas dzięki modułowi weryfikacji witryny

Jeśli chodzi o SEO, bardzo ważna jest rejestracja witryny w Google Search Console lub Bing Webmaster Center. Proces weryfikacji własności domeny jest jednak czasochłonny i wymaga przesłania plików HTML do katalogu głównego.

Możesz tego wszystkiego uniknąć i użyć Jetpack ” Weryfikacja witryny moduł. Wystarczy skopiować i wkleić kody weryfikacyjne z konsoli Google / Bing i wkleić je w ustawieniach modułu. Twoja strona zostanie natychmiast zatwierdzona.

Moduł weryfikacji witryny obsługuje również Pinterest, który po aktywacji doda Twoje zdjęcie profilowe Pinterest do dowolnego pinezki pochodzącej z Twojej witryny.

10. Komentarze na temat plecaków odrzutowych eliminują problemy związane z komentowaniem społecznościowym

Moduł komentarzy daje odwiedzającym możliwość zalogowania się za pomocą swoich profili społecznościowych przed pozostawieniem komentarza na Twojej stronie. Oznacza to, że jeśli ktoś jest zalogowany na swoje konto Facebook, Twitter, Google+ lub WordPress.com, może użyć dowolnego z tych kont, aby dodać komentarz.

Wszystkie komentarze pojawiają się w jednym, usprawnionym wątku. Oto, jak to jest korzystne:

Lepiej odnosimy się do komentarzy, gdy są one powiązane z prawdziwym imieniem i zdjęciem. Po włączeniu funkcji komentarzy społecznościowych zachęcasz ludzi do korzystania z ich profili społecznościowych podczas komentowania.

W rezultacie ta funkcja nie tylko dodaje siły społecznej Twoim postom, ale także sprawia, że ​​komentowanie jest bardzo łatwe. Za pomocą jednego kliknięcia wszystkie informacje (imię i nazwisko, zdjęcie, adres URL witryny itp.) Są wydobywane z mojego preferowanego profilu społecznościowego i wypełniane w sekcji komentarzy WordPress.

11. Tracisz potencjalne potencjalne szanse, nie korzystając z modułu Komentarze

Być może zastanawiasz się, jak to możliwe. Przyjrzyjmy się dokładnie następującemu obrazowi:

W lewym dolnym rogu widać dwie opcje:

Informuj mnie o nawiązanie uwagi via e-mail

Po włączeniu wszystkie komentarze uzupełniające w tym poście będą wysyłane do tego konkretnego użytkownika. Komentarze uzupełniające zachęcają ludzi do udziału w rozmowie. Aktywnie współpracując z komentatorami bloga, budujesz aktywną społeczność – jeden komentarz na raz! Teraz interesująca część.

Powiadom mnie o nowych wpisach przez e-mail

Gdy użytkownik sprawdza tę opcję, zasadniczo subskrybuje zaktualizowany blog. Innymi słowy – właśnie zyskałeś przewagę! Moim zdaniem jest to prawdziwy klejnot funkcji i działa pięknie, gdy masz aktywną społeczność.

12. Marnujesz zbyt wiele czasu, próbując skonfigurować Google Analytics

Google Analytics narzędzie, z którego korzystają zarówno doświadczeni weterani, jak i nowicjusze. Wszyscy o tym myślą, wszyscy chcą go używać – ale tylko nieliczni to rozumieją. Skonfigurowanie Google Analytics do połowy jego potencjału wymaga poważnego know-how.

Może nie chcesz się teraz skupiać na tym. Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz po prostu włączyć Jetpack Statystyki strony funkcja. Wymaga absolutnie zerowej konfiguracji i działa od razu po wyjęciu z pudełka.

Moduł statystyk witryny zajmuje kilka godzin na zebranie danych. Po przygotowaniu daje jasne i zwięzłe dane na temat całkowitego ruchu w różnych okresach, a także dla poszczególnych postów i stron. Daje także kluczowe informacje o najpopularniejszych czasach, lokalizacjach geograficznych i wyszukiwanych hasłach. Czego więcej potrzebujesz? ��

13. Prawdopodobnie nie zarządzasz wieloma witrynami za pomocą Jetpack

Czy wiesz, że Jetpack zapewnia scentralizowany pulpit nawigacyjny w WordPress.com, za pomocą którego możesz zarządzać wszystkimi stronami WordPress? Tak, to prawda. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę Jetpack we wszystkich swoich witrynach, zalogować się przy użyciu tego samego konta WordPress.com i usiąść.

Jetpack zbierze dane ze wszystkich instalacji WordPress i wyświetli je w scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym w WordPress.com. Możesz aktualizować motywy, wtyczki i podstawowe wersje WordPress z pulpitu nawigacyjnego. Możesz także publikować posty i wprowadzać zmiany w menu dla różnych witryn z tego samego pulpitu nawigacyjnego.

Dla osób, które potrzebują bezpłatnego rozwiązania do zarządzania wieloma witrynami internetowymi, scentralizowany pulpit zarządzania Jetpack jest ratownikiem.

14. Porada bonusowa: WordAds (Premium)

Ostatnio Jetpack uruchomił WordAds – platforma monetyzacji blogów, która pomaga zarabiać na swoim blogu. WordAds wyświetla trafne, wysokiej jakości reklamy użytkownikom witryny. Te reklamy są wyświetlane od zatwierdzonych reklamodawców, którzy są częścią programu reklamodawców WordPress.com.

Migawka przykładowych zarobków z programu Jetpack Ads

Jest to jednak funkcja premium i jest dostępna tylko z planem Jetpack Pro od 9 USD / miesiąc lub 99 USD / rok. Omówmy kilka innych, tylko premium modułów Jetpack, które są uwzględnione w planie Pro.

Funkcje premium od Jetpack

Zobaczmy szybko, jakie funkcje premium oferuje nam Jetpack. Następujące funkcje są dostępne w Plan osobisty 3,5 USD / miesiąc (lub 39 USD / rok).

 • Codzienne automatyczne kopie zapasowe, przywracanie jednym kliknięciem i 30-dniowe archiwum
 • Zaawansowane filtrowanie spamu
 • Wsparcie priorytetowe

Oprócz powyższych funkcji, Plan Premium sprzedaje za 9 USD miesięcznie i ma następujące funkcje:

 • Codzienne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
 • Jetpack Ads, znany również jako program WordAds
 • Hosting wideo z 13 GB przestrzeni dyskowej

Pełna lista funkcji wraz z tabelą porównawczą jest dostępna w Jetpack szczegółowa strona z cenami.

Wniosek

Jetpack przeszedł długą drogę od prostej wtyczki z kilkoma funkcjami do w pełni zintegrowanej platformy serwisowej. Dysponując szeregiem bezpłatnych usług i szeregiem funkcji premium, Jetpack oferuje najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi zapakowany w pojedynczą wtyczkę. Jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych weteranów.

Po przeczytaniu tego artykułu znasz najbardziej pochlebne funkcje Jetpack. Nie oznacza to jednak, że aktywujesz je wszystkie za jednym razem. Przeanalizuj swoje obecne wymagania i dowiedz się, w jaki sposób moduły Jetpack mogą pomóc w ich osiągnięciu. Oto krótka lista funkcji, które moim zdaniem można aktywować w większości witryn:

 1. Bezpłatny CDN
 2. Powiązane posty (tylko jeśli masz uporządkowane treści z odpowiednimi tagami i kategoriami oraz masz wystarczającą ilość treści w każdej kategorii)
 3. Monitoring witryny
 4. Funkcje bezpieczeństwa z modułu Protect
 5. Moduł komentarzy
 6. Statystyki strony

Dziesiątki przydatnych funkcji Jetpack nasyconych prostotą oraz moc chmury WordPress.com sprawiają, że jest to potężna broń w arsenale każdego marketera. Spróbuj dzisiaj. Czy tęskniliśmy również za twoją ulubioną funkcją Jetpack? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map