Pomysłowe sposoby dodawania map do WordPress

Większość z nas myśli o mapach po prostu jako o pomocy w dotarciu z punktu A do punktu B. Lub o czymś, na co musieliśmy zwrócić uwagę na zajęciach z geografii i potem na zawsze zapomnieć. Ale dla projektantów stron internetowych mapy mogą oznaczać znacznie więcej. Projektanci mogą dodawać mapy do WordPress na wiele pomysłowych sposobów tworzenia efektownych stron internetowych.


Mapy przeszły od nudnych rysunków w klasie geograficznej do bycia częścią zabawnych i interaktywnych pomocy. Mapy można wyszukiwać, sortować i filtrować. Geolokalizacja, widoki ulic, podpowiedzi, wyskakujące okienka, wskazówki i oznaczenia klastra są pomocne w dodawaniu funkcji do witryny.

Mapy Google są powszechnie używane w sieci i same w sobie są pełne funkcji. Mimo to zamiast pobierać Mapy Google i dodawać je do swojej witryny jako takiej, możesz je dostosować, aby przynosić korzyści użytkownikom. Istnieją takie zasoby zewnętrzne jak Snazzy Maps do którego możesz się zwrócić o stylizację map. Możesz także użyć dowolnej innej mapy.

Wiele wtyczek jest dostępnych dla stron WordPress, aby zwiększyć wartość map Google. Niektóre z nich są wymienione w tym artykule, aby pokazać możliwe sposoby, w jaki mapy mogą wnieść wartość dodaną do Twojej witryny. Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych wtyczkach, zapoznaj się z naszym poprzednim postem na temat najlepszych wtyczek mapujących do WordPressa.

Oto niektóre pomysły, które możesz wykorzystać. Żadne z nich nie zmienia rzeczywistych gier – są po prostu innymi sposobami wyświetlania informacji. Ale po przyjęciu przez witrynę mogą zyskać przychylność użytkowników, a może nawet nieco zwiększyć konwersje. Przyjrzyjmy się, jak możesz być innowacyjny dzięki mapom w swojej witrynie!

1. Dodaj mapę do swojej strony głównej

Ustaw mapy w samym centrum witryny i uporządkuj wokół niej wszystkie informacje związane z witryną. Ponadnarodowe korporacje, organizacje filantropijne, sieć serwerów, prawie każdy, kto jest obecny na całym świecie lub ma interesy na całym świecie, może przyjąć takie podejście.

W każdej lokalizacji zaprezentuj osiągnięcia tego centrum i stojącego za nim zespołu. W ciekawych legendach można wyróżnić specjalne ciekawostki lub ważne informacje.

ngo-aid-map

Na obrazku widać działania i postępy Mapa pomocy organizacji pozarządowych wyświetlane w formacie mapy na stronie głównej. NGO Aid Map to inicjatywa InterAction, sojuszu organizacji pozarządowych w Waszyngtonie, D.C. Dostęp do informacji związanych ze wszystkimi projektami organizacji można uzyskać, klikając znaczniki na mapie.

Za pomocą jednego obrazu osiągniesz dwa cele – z jednej strony obnoszenie światowego zasięgu swojego stroju, z drugiej – pomaganie użytkownikom w zrozumieniu globalnego charakteru Twojej organizacji z drugiej strony.

Interaktywne mapy wektorowe, Google i mapy graficzne MapSVG

Wtyczka MapSVG: Twórz interaktywne mapy w WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli chcesz dodać mapy do WordPress na swojej stronie głównej, naprawdę każda wtyczka mapowania będzie działać. Lubimy MapSVG, ponieważ oferuje mnóstwo niesamowitych opcji zawartych w jednej potężnej wtyczce (dowiedz się więcej w naszej recenzji). Pobierz mapy z Google, dostosuj kolory, włącz filtry, dodaj mapy obrazów i nie tylko. Mapy Plus można łatwo wstawiać na stronie głównej za pomocą prostego krótkiego kodu MapSVG.

WP Google Maps Darmowa wtyczka WordPress

Najlepsze wtyczki mapujące: WP Google Maps

Szukasz darmowej opcji na niesamowitą mapę? Wypróbuj WP Google Maps (który jest obecnie zaufany przez ponad 400 000 użytkowników) oferuje łatwe opcje tworzenia własnych Map Google z niestandardowym motywem, znacznikami, opcją pełnego ekranu, zdefiniowanym rozmiarem (szerokość, wysokość, powiększenie), trasami, wielokątami i innymi. Gdy będziesz gotowy, możesz łatwo wstawić WP Google Map na dowolnej stronie za pomocą dołączonego widżetu lub krótkiego kodu.

2. Wyświetl podróże na swojej stronie internetowej lub blogu

Witryny turystyczne i blogi nie mogą obejść się bez map. Korzystaj z map w innowacyjny sposób, aby zabrać odwiedzających na wirtualną wycieczkę po stronach, aby pomóc im w podjęciu decyzji o podróży. Lub zachęć ich do podróży, planując lokalne atrakcje z pełnymi informacji legendami. Udostępniaj informacje o ulubionych miejscach lub miejscach. Być może The London Pass, przewodnik po Londynie może Cię zainspirować.

londyn-atrakcje turystyczne

Podczas podróży bloger turystyczny / turystyczny może korzystać z mapy, aby dodawać zdjęcia do odwiedzanych miejsc. Łącząc zdjęcia z określonymi miejscami, możesz łatwo udostępnić swoją podróż znajomym i rodzinie. Mogą po prostu kliknąć znacznik, aby wyświetlić zdjęcia wykonane w tym miejscu.

Możesz również dodawać zdjęcia na bieżąco, aby zachować chronologiczny ślad swojej podróży – coś w rodzaju gdzie byłem, gdzie będę rekord.

Travel Blogerzy mogą geotagować swoje posty, a posty mogą być kreślone wzdłuż wybranej trasy. Będzie to fantastyczny dziennik podróży na podróż. Regularne posty na blogu mogą informować obserwujących o postępach w twoich przygodach. To tylko jedna z wielu wskazówek, jak stworzyć niesamowity blog podróżniczy. Ale jeśli szukasz dobrej wtyczki z pinami graficznymi, spójrz na numer 1 – MapSVG i WP Google Maps to fantastyczne opcje.

3. Znajdź sklep

Jeśli masz wiele sklepów w całym kraju lub na świecie, możesz zlokalizować je na mapie za pomocą markera i użyć go jako Lokalizatora sklepów. Dodaj szczegółowe informacje o każdej lokalizacji w podpowiedzi lub wyskakującym okienku, zezwól na filtrowanie według kategorii, cen lub odległości i pomóż klientom znaleźć sklep, którego potrzebują.

Jeśli wtyczka umożliwia dodawanie klastrów do miejsc, w których znaczniki są gęste, przekaże widzowi, że ma do wyboru dostępne sklepy w tej lokalizacji.

levis-store-locator

Powyżej jest obraz Lokalizator sklepów Levi’s. Sklep najbliższy użytkownika można znaleźć, stosując filtry.

Super Store Finder dla WordPress

Wyszukiwarka Super Store

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jedną z najlepszych wtyczek mapujących w tej kategorii jest z pewnością wyszukiwarka Super Store dla WordPress. Mapy szybko reagują i ułatwiają klientom znalezienie pobliskich lokalizacji. Funkcje administracyjne ułatwiają zarządzanie lokalizacjami sklepów, powiadomieniami i ustawieniami. Budowanie map to pestka dzięki dołączonemu edytorowi przeciągnij i upuść oraz intuicyjnym opcjom dostosowywania.

WP Store Locator Darmowa wtyczka WordPress

Store Locator Plus Darmowa wtyczka WordPress

Lokalizator sklepu WP zawiera ustawienia dostosowywania, filtry promienia i zgodność z popularnymi wtyczkami tłumaczeń, aby dopasować mapy do Twojego regionu. Szukasz więcej opcji? Sprawdź naszą listę najlepszych wtyczek lokalizatora sklepów, aby uzyskać pełną listę naszych ulubionych wtyczek mapujących w tej niszy.

4. Znajdź parkingi

Jeśli znajdujesz się w zatłoczonym miejscu, w którym ruch jest szalony i trudno znaleźć parking, spróbuj użyć map na swojej stronie internetowej, aby pomóc użytkownikom łatwiej znaleźć miejsca parkingowe. Jeśli planujesz podróż do Disneyland, mapa poniżej powinna ułatwić znalezienie miejsca parkingowego.

parking-at-disneyland

Dodaj tę funkcję do strony kontaktowej i wypisz dostępne opcje parkowania w pobliżu swojej lokalizacji. W przypadku sklepu detalicznego, dużego szpitala, centrum rozrywki, działu transportu lub uniwersytetu dodanie tej funkcji byłoby naprawdę przemyślane. Jeśli sklep ma zarezerwowane miejsce parkingowe w pobliżu, można je również zaznaczyć na mapie.

Znalazłem jedną wtyczkę – wtyczkę Parkopedia – w repozytorium WordPress, która może ci w tym pomóc, chociaż nie była aktualizowana przez kilka lat, więc nie potwierdzam jej funkcji. Zamiast tego lepiej byłoby użyć bardziej ogólnej wtyczki, takiej jak Mapplic.

Mapplic Niestandardowa interaktywna mapa WordPress Plugin

Własna interaktywna wtyczka WordPress do mapy interaktywnej

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Możesz użyć Mapplic do zbudowania mapy czegokolwiek – przewodnika miejskiego, lokalnych szkół, a nawet parkingów lub centrów handlowych. Wybierz jedną z 15 wbudowanych map geograficznych lub prześlij własną grafikę. Ta zaawansowana wtyczka oferuje pozornie nieograniczone opcje tworzenia i dostosowywania map za pomocą pinezek, wyróżnień, zdjęć, precyzyjnych linków, kolorów i nie tylko.

5. Zbuduj katalog

Tworzenie map centralnym punktem witryny działa również w przypadku katalogu z listą lokalizacji. Informacje o firmach, nieruchomości, prawie każda działalność niejawna może przyjąć ten projekt. Użyty motyw powinien umożliwiać kontrolowanie własnych ofert i szczegółów mapy za pomocą niestandardowych funkcji typu postu.

informator

Wtyczki takie jak Sabai Directory posiadają w pełni interaktywne mapy. Możesz dodać szczegóły aukcji, które pojawią się po najechaniu kursorem na znacznik. Wyniki wyszukiwania można odświeżyć, gdy użytkownik przeciągnie mapę, a funkcja autouzupełniania oznacza mniej wpisywania przez użytkownika. Użytkownik zawsze ma możliwość powrotu do widoku listy.

Wiele wtyczek umożliwia wyświetlanie list w widoku mapy. Dodaj obrazy widoku 360 °, aby wyświetlić wykazy nieruchomości. Mapy można również dostosować do lokalnych katalogów biznesowych kierowanych przez społeczność.

Wtyczka GeoDirectory Directory dla WordPress (darmowa i premium)

Wtyczka GeoDirectory Directory dla WordPress

Jeśli chodzi o tworzenie katalogu opartego na mapie za pomocą WordPress, nie można się pomylić z GeoDirectory. Możesz pobrać wtyczkę za darmo z repozytorium wtyczek WordPress, wraz z funkcjami tworzenia kompatybilnego z wieloma witrynami katalogu biznesowego z narzędziem do budowania metodą przeciągnij i upuść, przednim interfejsem, ponad 15 widżetami, zaawansowanym wyszukiwaniem, łatwymi skrótami i obsługą jako wiele lokalizacji, które chcesz dodać. Chcieć więcej? Uaktualnij do wersji pro i uzyskaj wsparcie premium oprócz wydarzeń, globalną obsługę wielu lokalizacji, płatne oferty, geolokalizację, integrację BuddyPress, link na Facebooku i więcej.

6. Zaprezentuj nadchodzące wydarzenia

Mapy mogą być błogosławieństwem dla witryny prowadzącej wydarzenia w wielu lokalizacjach i miejscach – czy to podczas gali na lokalnej imprezie szkolnej, czy czegoś tak masywnego jak olimpiada. Uczestnicy mogą przeglądać wydarzenia w widoku mapy.

EventON WordPress Wtyczka kalendarza wydarzeń

eventon

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

EventON jest dość standardową wtyczką do wykonywania zadań. Użyj go, aby wyświetlić lokalizacje i kierunki wydarzeń. Użytkownicy mogą wpisać adres, aby uzyskać wskazówki. Mogą śledzić wydarzenie i jego lokalizację. Gdy użytkownicy klikną znacznik na mapie, w oknie informacyjnym mogą zobaczyć tytuł, miejsce i czas związane ze zdarzeniem. Możesz również podać link do odwiedzających, aby kupić bilety.

7. Wyświetl zalogowanych użytkowników

Jeśli prowadzisz witrynę opartą na członkostwie lub subskrypcji, skorzystaj z map Google, aby pokazać lokalizację i gęstość zarejestrowanych użytkowników. Jest to świetne, szczególnie strony społecznościowe, takie jak te uruchamiane na BuddyPress.

mapa użytkownika

Dobrym pomysłem może być również pokazanie liczby zalogowanych użytkowników online. Liczba odwiedzających w czasie rzeczywistym z różnych regionów, która jest widoczna dla innych użytkowników, może zachęcić wielu z tych regionów do rejestracji. Ta subtelna trudna sprzedaż może potencjalnie zwiększyć liczbę subskrypcji o jeden lub dwa stopnie.

GEO My WP Darmowa wtyczka WordPress Locator

GEO My WP Darmowa wtyczka WordPress Locator

Ta darmowa wtyczka zawiera mnóstwo funkcji geolokalizacji dla typów postów, wyszukiwania bliskości, bieżącej lokalizacji i innych. Ale co najważniejsze integruje się płynnie z BuddyPress i umożliwia użytkownikom dodawanie lokalizacji do profilu użytkownika. Użytkownicy mogą wyszukiwać członków w pobliżu, co czyni go doskonałym dodatkiem do opartych na członkostwie serwisów społecznościowych dla grup mamusi, współpracowników absolwentów, grup prowadzących i innych.

8. Pomysły bonusowe

Najbardziej oczywistym zastosowaniem mapy jest dodanie jej do strony kontaktowej, aby pokazać swoją lokalizację i wskazówki, jak do Ciebie dotrzeć. Zezwalaj odwiedzającym na używanie lokalizacji na mapie jako punktu początkowego lub końcowego wskazówek.

Witryny niszowe mogą również używać map w fantazyjny sposób:

  • ZA Logistyka strona internetowa lub strona wypożyczalni samochodów lub strona, która prowadzi turystów po lokalnych atrakcjach, może korzystać z map w celu ustalenia odległości między dwoma punktami i wytyczenia najkrótszej trasy. Zaznacz na mapie obszary, na których realizowana jest dostawa drzwi. Objazdy, wyszukiwanie miejsc na trasie, miejsca, w których kierowca może zrobić sobie przerwę, można zaplanować z korzyścią dla użytkowników witryny.
  • Robić posty bardziej powiązani z czytelnikami, blogerzy mogą powiązać je z miejscem na mapie. Można to zrobić przez powiązanie lokalizacji na mapie z istniejącymi kategoriami i tagami.
  • Odnosić się historie wiadomości dołączone do różnych miejsc na mapie. Strony z gazetami lub czasopismami często używają map w celu przedstawienia kontekstu opowiadanej przez siebie historii.
  • Firmy taksówkarskie mogą dać swoim klientom opcję obliczenia taryfa i trasa na mapie Google.
  • Jeśli pogoda jest Twoją sprawą, Prognoza pogody a panująca pogoda może być wyróżniona na mapie.
  • Witryna z grami może zawierać lokalizację zrzuty ekranu i filmy, które nadadzą prawdziwą atmosferę entuzjastom gier.

Podsumowując, naszym pomysłem było dodanie map do WordPressa

Widzicie więc, że mapy nie muszą być nudnymi nudnymi sprawami, o których mowa tylko w przypadku zagubienia. Możesz używać ich na wiele kreatywnych i pomysłowych sposobów, aby dodać użyteczność i werwę do swoich stron internetowych.

Czy masz więcej przykładów dodawania map do WordPress? Bardzo chcielibyśmy o tym usłyszeć – zostaw nam komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me