Podstawy marketingu w mediach społecznościowych dla Twojej witryny WordPress

Podstawy marketingu w mediach społecznościowych dla Twojej witryny WordPress

Marketing w mediach społecznościowych to sprawdzony sposób na zwiększenie liczby odwiedzających witrynę. To z kolei pomaga w generowaniu większej liczby potencjalnych klientów, sprzedaży i biznesu z witryny WordPress – czegoś, czego wszyscy chcemy od naszej obecności online?


Niezależnie od tego, czy Twoja witryna jest nowa, czy założona, nigdy nie był lepszy czas na wykorzystanie siły mediów społecznościowych w celu powiększenia grona odbiorców. Nawet jeśli uważasz, że już zajmujesz się optymalizacją mediów społecznościowych w swojej witrynie WordPress, a nowe platformy pojawiają się cały czas, zawsze możesz zrobić więcej.

Media społecznościowe nie tylko zapewniają więcej kanałów wyszukiwania i interakcji z docelowymi odbiorcami, ale jeśli prawidłowo skonfigurujesz swoją witrynę WordPress, możesz zbudować armię fanów, którzy chętnie udostępnią Twoje treści i rozpowszechnią przekaz Twojej marki po prostu dlatego, że uwielbiają twoje treści i to, co masz do zaoferowania.

Jak wykorzystać media społecznościowe, aby zwiększyć liczbę odbiorców witryny

Jednak aktualizacja witryny i bloga może być dość trudna, nie mówiąc już o budowaniu obecności w mediach społecznościowych. Gdzie ludzie znajdują czas na ciągłe tweetowanie, publikowanie i przypinanie wysokiej jakości treści w mediach społecznościowych? W tym artykule zostaną udostępnione pomocne narzędzia i wtyczki dla użytkowników WordPress, które pomogą Ci utrzymać się na szczycie wichru mediów społecznościowych.

Rozwiązania te mają na celu zaoszczędzenie czasu, zwiększenie interakcji z odbiorcami i lepszą promocję witryny, marki lub firmy w Internecie. Wdrożenie tylko jednej lub dwóch z tych metod powinno pomóc Ci zacząć zwiększać liczbę odwiedzających twoją stronę, dając ci więcej możliwości konwersji na swoje cele, bez względu na to, jakie mogą być.

Udostępnij swoje treści w prosty sposób

Nie wystarczy już pisać świetnych treści dla swojej witryny. Ludzie piszą wszędzie świetne treści na stronach, więc jak się wyróżnić? Aby ułatwić docelowym odbiorcom znalezienie Twojej treści, przeczytaj ją, a następnie wróć po więcej, musisz promować swoją witrynę w najbardziej odpowiednich sieciach społecznościowych.

Przyciski udostępniania społecznościowego

Posiadanie dobrze widocznych przycisków udostępniania społecznościowego w witrynie może mieć ogromny wpływ na częstotliwość udostępniania treści, co z kolei wpływa na poziom ruchu w witrynie. Dodając te przyciski, odwiedzający mogą je kliknąć, aby natychmiast udostępnić treść znajomym i obserwującym.

Przyciski te mogą również zachęcić użytkowników do sprawdzenia własnych profili i zdecydowania, czy śledzić Cię w mediach społecznościowych. Daje to kolejną możliwość nawiązania kontaktu z odbiorcami i przekształcenia odwiedzających jednorazowych w powtarzających się czytelników.

Najlepsze wtyczki z przyciskami udostępniania społecznościowego dla WordPress

AddThis Social Share Plugin

Świetna darmowa wtyczka WordPress, która dodaje przyciski udostępniania społecznościowego do Twojej witryny, to AddThis. Wtyczka wyświetla atrakcyjne udostępnianie społecznościowe i przyciski śledzenia dla każdego elementu treści w Twojej witrynie. Zachęci to ludzi do natychmiastowego polubienia lub opublikowania artykułu po zakończeniu jego czytania, aby uzyskać więcej udostępnień społecznościowych.

Twórz tweety

Lepiej kliknij, aby Tweetować darmową wtyczkę WordPress

Wtyczka WordPress Better Click to Tweet to kolejne świetne narzędzie, które może zwiększyć częstotliwość udostępniania treści. Pozwala osadzać w swoich artykułach cytaty, które czytelnicy mogą tweetować do obserwujących za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli wybierzesz odpowiednie cytaty z treści, aby stały się klikalnymi tweetami, gdy pojawią się na czyjejś osi czasu, wzbudzą ich zainteresowanie i przyciągną je do Twojej witryny. Co więcej, przy odrobinie CSS możesz łatwo dostosować wygląd

Pochwal się swoimi obserwatorami

SocialFans Counter WordPress Plugin

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli szukasz wtyczki do udostępniania społecznościowego z odrobiną przewagi, to chcesz uzyskać SocialFans. Ta specjalna wtyczka społecznościowa pokazuje odwiedzającym, jak popularna jesteś, oraz zapewnia Twojej stronie dodatkową wiarygodność i dowód społecznościowy. Ludzie częściej dołączają do Ciebie w mediach społecznościowych, jeśli widzą, że masz już wielu obserwujących i aktywnie się z nimi angażują..

Znaczenie udostępnianych zdjęć

Obrazy są kluczową częścią udanej kampanii w mediach społecznościowych. Ludzie są teraz bardziej skłonni do przeglądania i czytania postów w mediach społecznościowych zawierających przyciągające wzrok obrazy. Ta treść wizualna może również zwiększyć szanse odbiorców na udostępnianie postów na blogu lub wiadomości w mediach społecznościowych na ich własnych kanałach. Jeśli obraz wygląda dobrze na Twojej stronie, istnieje duża szansa, że ​​z przyjemnością wykorzystają go do ulepszenia własnego kanału w mediach społecznościowych.

Każdy post, który publikujesz, na swoim blogu lub w mediach społecznościowych, musi zawierać interesujące i odpowiednie obrazy. Jeśli ludzie lubią twoje treści, a obrazy są ich odzwierciedleniem, chętniej je udostępnią. Podobnie, jeśli ktoś zobaczy w mediach społecznościowych obraz, który natychmiast przyciąga jego uwagę, istnieje większa szansa, że ​​sprawdzi artykuł towarzyszący lub prześle go dalej do obserwujących.

Ułatw udostępnianie zdjęć

Pinterest Pin It Button On Image Hover Plugin

Jeśli masz witrynę z dużymi obrazami, zechcesz udostępnić te zdjęcia na Pinterest. Aby udostępnianie zdjęć użytkownikom było szybkie i łatwe, możesz zainstalować bezpłatną wtyczkę Pinterest Pin It. Ta bezpłatna wtyczka doda przycisk „przypnij” do każdego obrazu, więc jeśli ktoś chce przypiąć zdjęcie do ściany Pinteresta, wystarczy kliknąć. To świetny sposób na udostępnianie zdjęć na Pinterest i zwiększenie ruchu na Twojej stronie.

Monarcha

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli chcesz jeszcze więcej opcji udostępniania zdjęć, to potężny Monarch od Elegant Themes to wysokiej klasy wtyczka do udostępniania społecznościowego dla WordPress, którą powinieneś sprawdzić. Monarch oferuje doskonałe opcje udostępniania w serwisach społecznościowych, a także wyjątkowo łatwy i skuteczny sposób udostępniania zdjęć na różnych platformach społecznościowych.

Po skonfigurowaniu Monarcha odwiedzający Twoją witrynę muszą po prostu najechać kursorem na zdjęcie, aby wyświetlić wybrane przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych. Ten obraz można udostępnić w kanałach mediów społecznościowych wybranych przez odbiorców za pomocą kilku kliknięć. Gdy czytelnicy udostępniają twoje zdjęcia, znów zwiększasz ruch na swojej stronie i generujesz nowych potencjalnych klientów.

Warto zauważyć, że zakup Monarcha daje również dostęp do imponującej wtyczki formularza e-mail Bloom i dużego wyboru wysokiej jakości motywów WordPress.

Integrowanie mediów społecznościowych na swojej stronie

Jeśli masz wiele interakcji społecznościowych na platformach społecznościowych, ważne jest, aby zaprezentować je na swojej stronie internetowej. Jeśli odwiedzający Twoją stronę zobaczą, że w twoich mediach społecznościowych dzieje się wiele rzeczy i jest bardzo popularny, będą chcieli dołączyć do rozmowy.

Wyświetlając Twój kanał na Instagramie na swojej stronie, ścianie na Facebooku lub najnowszych tweetach, Twoi odbiorcy będą mogli szybko zorientować się, co dzieje się w Twojej sieci społecznościowej i podjąć decyzję, czy się zaangażować, czy nie..

Osadź kanały na swojej stronie WordPress

Flow Flow Social Stream Wtyczka WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Naszym najlepszym wyborem do stworzenia kanału społecznościowego za pomocą WordPress jest Flow-Flow. Ta superładowana wtyczka premium zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć uniwersalną ścianę społecznościową w swojej witrynie. To świetny sposób dla czytelników, aby dowiedzieć się, co robiłeś, i szybko; zobacz, w których witrynach jesteś aktywny.

Wtyczka Juicer Social Feeds

Alternatywnie, Juicer to darmowa wtyczka WordPress, która ułatwia osadzanie kanałów społecznościowych na Twojej stronie. Możesz zainstalować i używać tej wtyczki za darmo (wystarczy założyć darmowe konto, aby ją aktywować) lub uaktualnić do planu premium, aby uzyskać więcej funkcji.

Nie tylko promuje Twoje strony w mediach społecznościowych w Twojej witrynie, ale także analizuje, kto korzysta z Twojego kanału i jak z nim współpracują. Pomaga to zobaczyć, które platformy mediów społecznościowych są najbardziej popularne wśród docelowych odbiorców i co możesz zrobić, aby zoptymalizować promocję swojej witryny.

Automatyzacja udostępniania mediów społecznościowych

Ciągłe tweetowanie, przypinanie i publikowanie w kanałach społecznościowych jest niezbędne, jeśli chcesz silnej obecności w Internecie. Jest to jednak niezwykle czasochłonne i trudne do zorganizowania. Na szczęście istnieje kilka narzędzi, które mogą pomóc zautomatyzować te zadania i zaoszczędzić trochę czasu.

MIssinglettr

Informacje i pobieranie

MIssinglettr to jeden z najlepszych sposobów automatycznego udostępniania treści w mediach społecznościowych. To przydatne narzędzie ponownie udostępnia zawartość witryny przez cały rok dzięki przemyślanemu kalendarzowi kampanii i treści. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać to, co chcesz udostępnić, jakich społeczności użyć, ustawić harmonogram, dodać branding i hashtagi, a następnie zatwierdzić kampanię. To takie proste.

Revive Old Post WordPress Plugin

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Wtyczka Revive Old Post Pro to kolejne narzędzie, które pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Jest to możliwe dzięki możliwości ponownego publikowania starych treści blogów w wybranych sieciach społecznościowych. Oznacza to, że nie musisz już ciągle pisać nowych treści, aby zwrócić uwagę obserwujących.

Co więcej, nie musisz się martwić, że stare, ale wciąż cenne treści zostaną zgubione i zapomniane. Ta wtyczka pozwala wybrać rodzaj artykułów, które chcesz publikować w mediach społecznościowych, jak często i gdzie. Chociaż dostępna jest bezpłatna wersja tej wtyczki, jeśli naprawdę chcesz zautomatyzować swoje działania związane z udostępnianiem w mediach społecznościowych, warto zastanowić się nad zapłaceniem za wersję komercyjną i zobaczeniem, ile ruchu może zwiększyć do Twojej witryny.

Hootsuite Social Manager

Jeszcze bardziej rozbudowaną opcją organizowania publikacji w mediach społecznościowych jest Hootsuite. Jest to potężne rozwiązanie premium do zarządzania marketingiem w mediach społecznościowych, oferujące szerokie możliwości udostępniania społecznościowego, analiz i bezpieczeństwa oraz wielu innych rzeczy. Dzięki Hootsuite możesz także automatycznie planować posty. W ten sposób możesz korzystać z różnych treści na różnych platformach społecznościowych w różnym czasie. Oznacza to, że nie musisz się fizycznie publikować, ale nadal możesz dotrzeć do odbiorców we właściwych kanałach społecznościowych we właściwym czasie.

Ostatnie przemyślenia na temat marketingu w mediach społecznościowych dla WordPress

Powyższe opcje to tylko kilka z wielu sposobów wykorzystania mediów społecznościowych do zwiększenia ruchu na stronie WordPress i, mam nadzieję, wygenerowania większej sprzedaży, przychodów lub prowizji. Jednak, podobnie jak większość rzeczy w życiu, nie ma jednej ostatecznej odpowiedzi, jeśli chodzi o efektywne korzystanie z mediów społecznościowych. W zależności od rodzaju posiadanej witryny i odbiorców docelowych, potrzeby będą się różnić. Nie spiesz się, wypróbuj różne wtyczki i rozwiązania i po prostu sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Jak obecnie promujesz swoją witrynę w mediach społecznościowych? Jakie kroki podjąłeś, aby zautomatyzować ten proces? Jakie wyniki widziałeś w swoich wysiłkach? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map