Plusy i minusy uruchamiania WordPress na Ubuntu

Ubuntu to jeden z najlepszych systemów operacyjnych do uruchamiania witryny WordPress. Wiemy, że to duże stwierdzenie. W tym artykule postaramy się to spakować. Oprócz tego, że jest swobodnie dostępny, jest to również system operacyjny oparty na systemie Linux typu open source.


Ubuntu wypuściło różne wersje systemu operacyjnego na przestrzeni lat. W tym artykule będziemy odnosić się do Ubuntu 18.04.4 LTS, ponieważ jest to najnowsza wersja długoterminowej pomocy technicznej. Jest to niezbędne sprawdź wersję Ubuntu możesz działać, jak tylko zalogujesz się na swoim komputerze po raz pierwszy.

Serwer Ubuntu

W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych Ubuntu zazwyczaj wydaje nową wersję systemu operacyjnego, Smaki Ubuntu, w odstępie sześciu miesięcy i długoterminowego wsparcia co dwa lata. Ma unikalny schemat, który zapewnia pięć lat wsparcia dla wersji na komputery i serwery. Oprócz tego Ubuntu oferuje dziewięciomiesięczny program wsparcia dla wydanych wersji standardowych.

Jeśli uruchamiasz witrynę firmy lub chcesz założyć blog, korzystając z technologii serwera systemu operacyjnego Ubuntu, masz zapewnione podstawowe korzyści, takie jak bezpieczeństwo danych i wiele innych. Najpierw omówmy zalety i wady prowadzenia witryny WordPress z systemem Ubuntu.

Zalety prowadzenia witryny WordPress na Ubuntu

Dowiedzmy się, co jest takiego wspaniałego w Ubuntu, że właściciele witryn WordPress powinni zdecydowanie rozważyć to jako opcję prowadzenia swojej witryny.

Ubuntu jest bezpłatny

Dla początkujących nie musisz się martwić o budżet na prowadzenie witryny WordPress na Ubuntu, ponieważ jest ona całkowicie darmowa. Nie są wymagane żadne opłaty licencyjne. Ubuntu umożliwiło milionom biznesmenów, instytucjom i profesjonalnym blogerom korzystanie z ich usług i uruchamianie ich stron internetowych z większą kontrolą w porównaniu z udostępnianymi rozwiązaniami hostingowymi.

Możliwość dostosowania

Chociaż WordPress można uruchomić na serwerze Microsoft, większość twórców stron internetowych woli Ubuntu dla swoich komputerów. Dzięki interfejsowi Ubuntu CLI, który omówimy bardziej szczegółowo w dalszej części, masz niesamowity poziom dostosowania zarówno sposobu kontrolowania i zarządzania witryną, jak i jej wewnętrznej pracy lub zaplecza.

Ubuntu jest idealny dla programistów

W odróżnieniu od czystego okna, które wymaga od użytkownika zainstalowania pakietu Microsoft Office, Java, Python i edytora tekstu na komputerze stacjonarnym lub komputerze lub czymkolwiek innym, czysta instalacja Ubuntu znacznie przyspieszy i ułatwi pracę. Został zaprojektowany z charakterystycznymi, gotowymi do użycia funkcjami wsparcia, które pozwalają programiście korzystać z maszyn natychmiast po ich nabyciu. Czegoś brakuje? Użyj polecenia apt-get, aby szybko pobrać wszystko, czego potrzebujesz, za pomocą jednego wiersza kodu z wielu Ubuntu repozytoria.

Ubuntu: Rozwój

Mimo że system Windows jest bardzo ceniony za możliwość łatwego wykonywania wielu zadań za pomocą GUI, zalety wyboru Ubuntu przeważają nad nim, ponieważ pomaga użytkownikowi zaoszczędzić czas. Gdy przyzwyczaisz się do interfejsu CLI, będziesz w stanie rozwijać się znacznie wydajniej i szybciej, przy minimalnym zużyciu zasobów serwera.

Łatwe aktualizacje

Ubuntu aktualizuje oprogramowanie działające w tle bez zakłócania realizacji projektu; z tego powodu miliony ludzi wolą go od systemu Windows, co wymaga ponownego uruchomienia silnika podczas aktualizacji. Jeśli korzystasz z innej niż ważna aktualizacji (np .: z wersji Ubuntu 18.04.03 na 18.04.04), aktualizacja będzie szybka, łatwa i nie zakłóci działania Twojej witryny. Aktualizacje są również znacznie lżejsze.

Ubuntu: Łatwe aktualizacje

Obszerna dokumentacja

Ubuntu otwarte źródło przyroda oferuje te same korzyści, co WordPress – jest niezwykle dobrze udokumentowana. Cokolwiek możesz potrzebować, są szanse, że ktoś zrobi tutorial na ten temat. Nowi użytkownicy przekonają się, że wybrana przez nich wyszukiwarka stanie się ich najlepszym najlepszym przyjacielem podczas zakładania witryny.

Bardziej przyjazny dla zasobów

Ze względu na brak GUI Ubuntu jest znacznie bardziej przyjazne dla zasobów w porównaniu do jakiegokolwiek innego oprogramowania serwerowego. To zwalnia miejsce na prowadzenie witryny, zamiast utrzymywać serwer i jego nieistotne procesy w tle.

To dodatkowo pozwoli ci zaoszczędzić trochę więcej. Możesz wybrać bardziej przystępny cenowo, mniej bogaty w zasoby serwer, ponieważ zaoszczędzisz na zużyciu zasobów.

Ubuntu został zaprojektowany z przodu i na środku linii poleceń

Ubuntu został zaprojektowany z doskonałym interfejsem wiersza poleceń, który jest dość łatwy do nauczenia jako domyślna obsługa jego Bash. Oprócz tego ma inne polecenia, które upraszczają zarządzanie serwerem, korzystanie z plików lokalnych i pracę środowiska programistycznego.

Bezpieczne

Ubuntu może cieszyć się bardzo częstymi aktualizacjami bezpieczeństwa swojego podstawowego oprogramowania i oferuje użytkownikom znacznie większą elastyczność przy projektowaniu idealnej zapory ogniowej dla twojej witryny w porównaniu z innymi systemami operacyjnymi. Chociaż początkowa konfiguracja może wymagać badań i czasu, pod koniec dnia będziesz bardzo dobrze chroniony.

Umożliwia dodatkowe repozytoria dla dodatkowego oprogramowania

Ubuntu ma kilka repozytoriów; za ich pośrednictwem zapewnia dodatkowe oprogramowanie dla twojego systemu. Te repozytoria obejmują bezpłatne, otwarte bezpłatne oprogramowanie obsługiwane przez Ubuntu, zastrzeżone urządzenia, bezpłatne i otwarte oprogramowanie obsługiwane przez społeczność, oprogramowanie wspierane przez Ubuntu.

Wady prowadzenia witryny WordPress na Ubuntu

Omówmy niektóre powody, dla których Ubuntu może nie być właściwym wyborem dla niektórych webmasterów.

Stroma krzywa uczenia się

Biorąc pod uwagę, że jest to oprogramowanie typu open source, które jest bardziej skierowane do zaawansowanych użytkowników, Ubuntu jest trudniejszy do opanowania. Użytkownicy, którzy mają niewielkie doświadczenie w korzystaniu z interfejsu wiersza poleceń, spędzą dużo czasu na wyszukiwaniu samouczków podczas próby wykonywania zadań. Biorąc to pod uwagę, gdy zrozumiesz podstawowe zasady, dalszy proces uczenia się jest o wiele prostszy i zdecydowanie wart tego, co z niego wyciągniesz.

Wymaga ekspertów

Uwzględnienie tematu opracowania strony wymaga eksperta, który opanował różne rodzaje poleceń i funkcji. Złożona aplikacja internetowa najprawdopodobniej będzie wymagała pracy wielu programistów. Jednak użytkownik WordPress powinien być całkowicie w porządku, rozpoczynając samodzielnie.

Potencjalne trudności migracyjne

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą witryny WordPress hostowanej w udostępnianych usługach hostingowych, możesz napotkać pewne trudności podczas migracji witryny WordPress na serwer obsługiwany przez system Ubuntu.

Wskazówki dotyczące uruchamiania Ubuntu

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać Ubuntu jako witrynę do biegania, która pozwoli Ci utrzymać właściwą ścieżkę.

Aktualizuj swój system operacyjny natychmiast i regularnie

Po zainstalowaniu Ubuntu na twoim komputerze, priorytetem powinno być zaktualizowanie systemu operacyjnego, zanim skupisz się na swoim projekcie. Wskazane jest uruchomienie aktualizacji najnowszej wersji systemu operacyjnego na rynku. Jeśli nie uda się zaktualizować systemu operacyjnego Ubuntu po instalacji, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia trudności podczas instalowania repozytoriów lub oprogramowania.

Wybierz preferowany stos

Zbadaj i wybierz, który stos serwerów sieci jest dla Ciebie odpowiedni. Dwie najczęstsze opcje to LEMP i LAMP.

Podzielmy, co zawiera każdy z nich:

  • LEMP – ten stos serwerów składa się z Linuksa, Nginx, MySQL i PHP.
  • LAMPA – drugi popularny wybór zastępuje Nginx Apache i zawiera również Linux, MySQL i PHP.

Istnieją inne alternatywy, ale wybierając jedną z tych dwóch, zapewnisz łatwiejsze zarządzanie witryną, ponieważ są to najlepiej udokumentowane dostępne stosy.

Rozpocznij badania

Rozpocznij wyszukiwanie interfejsu wiersza poleceń, poznaj najpopularniejsze wymagane polecenia i wybierz preferowaną metodę połączenia. Zazwyczaj, gdy używasz VPS zasilanego Ubuntu, musisz połączyć się z serwerem przez SSH. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Microsoft Windows, spróbuj Kit. Tymczasem jeśli korzystasz z systemu Linux lub iOS, będziesz mógł połączyć się z serwerem za pośrednictwem terminala.

Dowiedz się skróty klawiaturowe

Jest to jedna z zalet uruchamiania WordPress na Ubuntu. Zapewnia elastyczność, która pozwala użytkownikowi ustawić żądane skróty, które pomogą ci w łatwym otwieraniu aplikacji, przełączaniu paneli itp. Niezależnie od tego, czy używasz nano edytor lub dzielenie szyb za pomocą TMUX, koniecznie zapoznaj się z różnymi skrótami klawiaturowymi, które pomogą lepiej zarządzać serwerem.


Jest całkiem oczywiste, że do tej pory rozumiesz zalety i wady prowadzenia witryny WordPress na Ubuntu. Decyzja jest ostatecznie twoja. Jeśli chodzi o wybór idealnego hosta dla swojej witryny, jest wiele rzeczy do przemyślenia.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest, aby poświęcić czas i spojrzeć na dostępne opcje. Jako początkujący użytkownik WordPress ważne jest, aby mieć realistyczne cele, mając na uwadze, że doświadczenie i cele witryny pomogą ci utrzymać marzenie i podjąć najlepszą decyzję..

Jeśli szukasz darmowego i prostego hosta, który nie wymaga wiele kłopotów, zalecamy uruchomienie witryny WordPress na Ubuntu. Bez budżetu na pewno z niego skorzystasz. To doskonałe miejsce, w którym możesz założyć małą firmę i rozwijać ją bez większego zamieszania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me