Plusy i minusy korzystania z Sumo w witrynie WordPress

Plusy i minusy korzystania z Sumo w witrynie WordPress

The Zestaw narzędzi Sumo, wcześniej znany jako SumoMe, może pomóc Ci dodać wiele przydatnych funkcji do strony WordPress. Ponieważ prawie wszystkie z tych funkcji koncentrują się na zwiększaniu współczynników konwersji witryny lub pomaganiu jej stać się bardziej skutecznym narzędziem marketingowym, każdy właściciel witryny powinien przynajmniej rozważyć Sumo.


Jednak z darmową wersją i wieloma dostępnymi opcjami premium, której wersji Sumo należy użyć? W tym artykule zajmiemy się zaletami i wadami korzystania z Sumo, analizując różne dostępne wersje, a także zapoznając się z ofertą użytkowników podczas korzystania z tego narzędzia w witrynie WordPress.

Co to jest Sumo?

Recenzja Sumo

Krótko mówiąc, Sumo to zestaw narzędzi, których można używać na prawie każdym rodzaju strony internetowej, w tym na stronach WordPress. Po włączeniu Sumo możesz zacząć korzystać z następujących narzędzi, aby ulepszyć swoją witrynę WordPress:

 • List Builder 3 – formularz wyboru wiadomości e-mail i wyskakujące narzędzie do dostosowywania treści.
 • Scroll Box – kolejne narzędzie do rozwijania listy e-mail i generowania większej liczby potencjalnych klientów.
 • Smart Bar – wyświetlaj formularze i niestandardowe treści na ekranie w stylu hello bar.
 • Udostępnij – zwiększ swoje udziały społecznościowe i obserwujących.
 • Mapy cieplne – dowiedz się, gdzie użytkownicy klikają Twoją witrynę.
 • Plus więcej narzędzi.

To potężny zestaw funkcji, z których powinna korzystać każda witryna WordPress. Od blogerów i małych firm po portfele freelancerów i sklepy e-commerce, każdy typ witryny powinien docenić większy ruch i lepsze współczynniki konwersji celów.

Narzędzia Sumo Pro

Jeśli chodzi o zalety i wady korzystania z Sumo, wszystkie powyższe narzędzia są dostępne dla osób korzystających z darmowa wtyczka Sumo WordPress. To zdecydowanie profesjonalista. Jeśli jednak chcesz odblokować pełny potencjał tej wtyczki i usunąć branding, musisz uaktualnić do jednego z abonamentów premium Sumo. Prawdopodobnie zostanie wyłączony dla niektórych użytkowników WordPress, jednak nie odchodź jeszcze, ponieważ możesz być pod wrażeniem łatwości użycia Sumo.

SumoMe Free vs Premium

Plusy i minusy korzystania z Sumo

Jak wspomniano, czymś, co można uznać za zalety i wady korzystania z Sumo, to jego status jako wtyczki freemium. Wtyczki Freemium WordPress dają doskonałą okazję do wypróbowania narzędzia premium bez konieczności dokonywania zakupu.

Oczywiście podczas korzystania z darmowej wersji masz dostęp do mniejszej liczby funkcji i funkcjonalności. Jednak zanim zaangażujesz się finansowo, możesz przekonać się, jak łatwa jest wtyczka. W niektórych przypadkach może się okazać, że darmowa wersja jest wystarczająco mocna, aby spełnić twoje potrzeby bez aktualizacji – tak może być w przypadku Sumo.

Sumo to wtyczka freemium, więc zbadajmy główne różnice między wersją bezpłatną i premium, a także zalety i wady Sumo dla użytkowników WordPress w ogóle.

Ceny Sumo Pro

Oprócz bezpłatnej usługi do wyboru są cztery plany cenowe Sumo Pro:

 • Mały – 29 USD / mc za wizyty w witrynie do 5 000 miesięcznie.
 • Średni – 59 USD / mc za odwiedziny do 50 tys. Miesięcznie.
 • Duża – 119 USD / mc za odwiedziny do 500 tys. Miesięcznie.
 • Sumo – nieograniczone korzystanie – kontakt w sprawie cen!

Ceny sumo

Aktualizacja do Sumo Pro usunie pływającą ikonę Sumo znajdującą się w prawym górnym rogu witryny, a także link tekstowy Powered by Powered by Sumo wyświetlany w prawym dolnym rogu, gdy używane jest wyskakujące okienko lub inne narzędzie.

Branding sumo

Dla wielu użytkowników branding Sumo, który jest wyświetlany na twojej stronie internetowej podczas korzystania z darmowej wersji, będzie przełomowy. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko wyświetlaniu w witrynie odrobiny darmowej reklamy Sumo w zamian za pakiet potężnych narzędzi lub jesteś gotowy zapłacić za usługę Pro, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób darmowe i premium wersje Sumo współpracują z WordPress.

Narzędzie do przechwytywania wiadomości e-mail Sumo List Builder Darmowy kontra Premium

Aby pomóc Ci ocenić zalety i wady korzystania z Sumo, spójrzmy na oferowane wrażenia użytkownika – niewątpliwie kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji, czy dodać wtyczkę WordPress do swojej witryny, czy nie. W tej części naszego przewodnika omówimy dodawanie bezpłatnej wersji narzędzia List Builder 3 Sumo do Twojej witryny.

Informacje o programie Sumo List Builder

Pop-up sumo

Sercem pakietu rozwiązań wzrostowych Sumo jest List Builder 3. Jak sama nazwa wskazuje, jest to trzecia ważna iteracja narzędzia, które pomoże ci rozwinąć listę subskrybentów poczty e-mail. Jeśli słyszysz popularne hasło „pieniądze są na liście” i chcesz się dowiedzieć, czy to prawda, List Builder 3 może pomóc Ci go przetestować.

Podobnie jak wszystkie inne aplikacje Sumo, List Builder 3 jest darmowy. Jednak, podobnie jak inne aplikacje Sumo, jeśli chcesz odblokować zaawansowane funkcje, takie jak integracja z usługami stron trzecich i narzędzie do analizy, które mogą dowiedzieć się więcej o tym, jak Sumo jest używane w Twojej witrynie, musisz: uaktualnij do jednego z najlepszych planów Sumo Pro.

Opcje wyskakujące Konstruktora list sumo

Oprócz rozwijania listy e-mail, narzędzie List Builder 3 może także służyć do wyświetlania następujących treści w inteligentnym oknie podręcznym:

 • Przycisk wezwania do działania – wskaż użytkownikom określony adres URL za pomocą przycisku.
 • Przyciski udostępniania społecznościowego – uzyskaj więcej udostępnień za pośrednictwem Twittera, Facebooka lub Pinteresta.
 • Dodaj niestandardowy kod HTML – wyświetl własną treść w wyskakującym okienku po udostępnieniu kodu HTML.

Po zdefiniowaniu celu wyskakującego okienka możesz wybrać spośród imponujących gotowych projektów. Możesz także ustawić rozmiar wyskakującego okna, w tym opcję SumoSize, która obejmuje większość okna przeglądarki.

Projektant wyskakujących okienek Kreatora list sumo

Kreator formularzy pop-up Sumo

Jednym z aspektów Sumo, który stawia go na czele większości konkurencji, szczególnie w kategorii darmowych opcji e-mail w postaci wtyczek WordPress, jest intuicyjny interfejs użytkownika typu „wskaż i kliknij”. Domyślne ustawienia formularza wyglądają świetnie. Jednak dzięki narzędziu do tworzenia formularzy możesz je łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Wyzwalacze wyskakujące Konstruktora list sumo

Wyzwalacze wyskakujące sumo

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, kiedy i gdzie wyświetlać wyskakujące okienka na swojej stronie, masz dużą kontrolę. Wyskakujące wyzwalacze Sumo obejmują:

 • Tymczasowe – wyskakujące okienka wyświetlane po określonym czasie.
 • User Leaves (intencja wyjścia) – pokaż wyskakujące okienko tuż przed opuszczeniem strony przez użytkownika.
 • Kliknij Wyzwalacze – otwiera wyskakujące okienko po kliknięciu łącza.

Wspaniale jest widzieć wyzwalacz zamiaru wyjścia dostępny dla użytkowników darmowej wersji Sumo. Niezbędne jest wyświetlanie wyskakujących okienek bez zakłócania wrażeń użytkownika.

Reguły wyświetlania Kreatora list sumo

Możesz także utworzyć reguły wyświetlania, aby określić miejsce, czas i sposób wyświetlania wyskakujących okienek w witrynie. Niektóre przykłady obejmują wyłączenie wyskakujących okienek dla użytkowników na urządzeniach mobilnych; wyświetlanie wyskakującego okienka tylko na niektórych stronach, postach lub adresach URL; włączanie lub wyłączanie wyskakujących okienek na podstawie odsyłającego adresu URL lub nazwy domeny; plus więcej.

Nowa reguła SumoMe

Dostępne są również opcjonalne ustawienia zaawansowane. Te elementy sterujące mogą zapobiegać wyświetlaniu wyskakujących okienek użytkownikom, którzy już zasubskrybowali, a także tym, którzy już zrezygnowali. Możesz także poinstruować Sumo, aby powiadamiał cię za każdym razem, gdy użytkownik subskrybuje za pomocą wyskakującego formularza.

Sumo daje również pełną kontrolę nad tym, co dzieje się, gdy użytkownik subskrybuje lub wykona pożądane działanie za pośrednictwem formularza.

Funkcje Sumo List Builder Pro

Jeśli chodzi o zalety i wady korzystania z Sumo, chęć uaktualnienia do planów premium będzie odgrywać dużą rolę w tym, czy ta wtyczka jest dla Ciebie odpowiednia, czy nie.

Dzięki List Builder i innym narzędziom e-mail do marketingu e-mail Sumo, aktualizacja do wersji pro umożliwia połączenie wyskakujących okienek z usługą e-mail marketingu. Tak to prawda. Jeśli nie uaktualnisz, nikt, kto wpisze swój adres e-mail, nie zostanie automatycznie dodany do Twojej listy e-mail, co pozwoli Ci wykonać to zadanie ręcznie. Nadal możesz zbierać adresy e-mail w bezpłatnej wersji, a także wyświetlać przyciski wezwania do działania i udostępniania społecznościowego oraz niestandardowe treści w wyskakujących oknach bez aktualizacji.

Jeśli jednak uaktualnisz, będziesz mógł zintegrować swoje wyskakujące okienka i inne narzędzia Sumo ze wszystkimi najlepszymi usługami e-mail marketingu, w tym MailChimp, AWeber, ConvertKit i prawie każdą inną opcją, o której możesz pomyśleć.

Plusy i minusy korzystania z Sumo

Aby pomóc Ci zdecydować, czy to narzędzie jest odpowiednią wtyczką do generowania potencjalnych klientów i konwersji celów dla Twojej witryny WordPress, oto krótkie podsumowanie zalet i wad używania Sumo:

Plusy korzystania z Sumo:

 • Duży wybór narzędzi, które mogą zastąpić wiele pojedynczych wtyczek WordPress.
 • Bardzo łatwy w użyciu z intuicyjnym interfejsem użytkownika.
 • Szczegółowe ustawienia i elementy sterujące, które pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki.
 • Wersja Premium integruje się ze wszystkimi najlepszymi narzędziami i usługami innych firm.

Wady korzystania z Sumo:

 • Darmowa wersja zawiera branding skierowany do odwiedzających.
 • Plany premium stosunkowo drogie.

Końcowe przemyślenia

Omówienie konfigurowania narzędzia List Builder 3 z pakietu aplikacji Sumo powinno dać Ci wyobrażenie o łatwości korzystania z tej usługi. Rozpoczęcie korzystania z Sumo na stronie WordPress naprawdę zajmuje bardzo mało czasu lub wysiłku. Powinieneś także wiedzieć, w jaki sposób darmowa wtyczka Sumo porównuje się z opcjami premium Sumo.

Nie ma wątpliwości, że Sumo to potężny zestaw narzędzi, które mogą pomóc zwiększyć efektywność Twojej witryny, bez względu na twoje cele. Niezależnie od tego, czy chcesz rozwinąć listę e-mailową, uzyskać więcej akcji społecznościowych, zwiększyć sprzedaż, lepiej zrozumieć swoich odbiorców i wiele więcej, Sumo może pomóc.

Jeśli jednak nie jesteś przygotowany do płacenia stosunkowo wysokiej miesięcznej opłaty abonamentowej lub wyświetlenia marki Sumo w swojej witrynie i uzyskania dostępu do ograniczonego zestawu funkcji, mogą być dla Ciebie lepsze wtyczki WordPress do generowania potencjalnych klientów.

Co sądzisz o Sumo? Czy zapłacisz za aktualizację, czy wystarcza Ci darmowa wersja? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map