Pasek Vs PayPal – który jest odpowiedni dla Twojego sklepu WooCommerce?

Jeśli spojrzysz na bramy płatności obsługiwane przez WooCommerce, zobaczysz 95 wyników. Te wyniki obejmują takie opcje, jak PayPal, Stripe, Square, Amazon Pay, Authorize.net i First Data. Udostępniono również kilka niejasnych bramek płatności, ale dwie najpopularniejsze to PayPal i Stripe.


Częściowo dzieje się tak, ponieważ rozszerzenia Stripe i PayPal WooCommerce są całkowicie bezpłatne, ale ma to głównie związek z rozsądnymi stawkami, płynnymi transakcjami i renomowanymi praktykami biznesowymi.

Krótko mówiąc, oba są popularne, więc firmy zarabiają dobrze i chronią użytkowników z tego powodu. Ale tak jak w przypadku wszystkich rozmów z bramkami płatności, może być bardzo nudno, próbując znaleźć właściwą odpowiedź. A to nie jest łatwiejsze.

A więc, kiedy będziesz w dole PayPal vs Naszywka, który wychodzi przed siebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach, a także odpowiedzi na pytanie, która z nich jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Korzyści z PayPal dla firm internetowych

PayPal ma znacznie więcej zalet niż wad, a wiele z nich ma związek z rozmiarem firmy. Trudno będzie znaleźć kraj lub bank, który nie działa z PayPal. Nie wspominając o tym, że masz niemal natychmiastową kontrolę nad gotówką.

Łatwa integracja z WooCommerce

Rozszerzenie WooCommerce PayPal Express Checkout

Ponieważ jedna z wbudowanych domyślnych opcji płatności WooCommerce integracja systemu PayPal ze sklepem internetowym jest prosta – wystarczy zweryfikować konto i jesteś gotowy do przyjmowania płatności. Ale jeśli chcesz sprawić, aby kasa była jeszcze łatwiejsza dla klientów, istnieje wiele bezpłatnych rozszerzeń WooCommerce, takich jak PayPal Express Checkout, możesz użyć, aby zakupy klientów były szybkie i łatwe.

Ceny są łatwe do zrozumienia

Porozmawiamy o tym, jak PayPal ma więcej opłat niż Stripe (w sekcji wad). Ale jedno jest pewne: PayPal jest przejrzysty w kwestii wszystkich swoich cen.

Opłata 2,9% + 30 centów obejmuje większość transakcji. Możesz także znaleźć inne opłaty tutaj. Krótko mówiąc, PayPal nie próbuje niczego ukrywać.

Ponadto PayPal nie pobiera żadnych opłat za anulowanie lub obniżkę. To samo dotyczy opłat instalacyjnych.

Wiele usług można uzyskać z jednego miejsca

Oto krótka lista tylko niektórych usług i produktów oferowanych przez PayPal:

 • Płatności cykliczne
 • Mikropłatności
 • Wirtualne terminale
 • Formy płatności
 • Bramy płatnicze
 • Fakturowanie

Nie każda firma obsługująca płatności oferuje wszystko pod jednym dachem.

PayPal wypłaca szybko

PayPal przekazuje pieniądze na Twoje konto niemal natychmiast po dokonaniu transakcji. Będziesz musiał poczekać kilka dni, aby przenieść się na inne konto bankowe, ale jest też zaleta korzystania z karty debetowej PayPal.

PayPal jest akceptowany prawie wszędzie

Większość kupujących i sprzedających rozpoznaje markę PayPal. Jest to szanowana, zaufana nazwa w branży, więc możesz spodziewać się, że będzie akceptowana niemal na całym świecie. Z tego powodu jest to świetny wybór dla małych firm rozpoczynających działalność online.

Jest łatwy w konfiguracji

Bez względu na to, czy korzystasz z osobistego konta PayPal, czy z PayPal Payments Standard, nie będziesz mieć problemów z konfiguracją. Jeśli coś nie usłyszysz od sprzedawców narzekających, to łatwość obsługi w systemie PayPal. Większość nowych użytkowników może skonfigurować konto w ciągu dziesięciu minut i jeszcze szybciej zacząć zbierać płatności.

Korzyści z Stripe dla biznesu online

Dzięki przetwarzaniu płatności, zgodności z PCI, subskrypcjom, narzędziom handlowym, kuponom, bezpłatnym próbom, przyciskom Kup i innym, Stripe jest znane z dużego zestawu funkcji. PayPal wykonuje wspaniałą pracę, dostarczając dodatki wykraczające poza przetwarzanie płatności, ale Stripe wydaje się, że go pokonał.

Szeroka gama dodatkowych produktów i usług

Usługi PayPal są dość imponujące, ale Stripe uzupełnia bramę płatności o niektóre unikalne usługi, takie jak:

 • Kup przyciski do aplikacji mobilnych
 • Niesamowite narzędzia do raportowania
 • Opcje na rynku
 • Konfigurowalna kasa
 • Hostowana strona płatności
 • Subskrypcje
 • Darmowe wersje próbne i kupony

A to tylko krótka lista z ponad 100 funkcji oferowanych przez Stripe.

Szybka integracja WooCommerce

Rozszerzenie WooCommerce Stripe

Z dodatkiem gratis Rozszerzenie Stripe Payment Gateway W przypadku WooCommerce Twój sklep internetowy będzie gotowy do przyjmowania kart kredytowych, Bitcoin, Apple Pay i innych. Konfiguracja jest prosta i powinna zająć dużo czasu, aby skonfigurować preferowane ustawienia płatności.

Darmowe narzędzia programistyczne

Jednym z głównych powodów, dla których wybrałeś Stripe zamiast PayPal, jest silny zestaw bezpłatnych narzędzi dla programistów. Dzięki temu programiści mogą szybko zintegrować system płatności Stripe z innymi aplikacjami, programami i stronami internetowymi. Chodzi o to, aby stworzyć solidne podstawy i otworzyć opcje rozwoju swojej firmy.

To powiedziawszy, Stripe jest w porządku, jeśli nie masz umiejętności programistycznych. Wydaje się jednak bardziej atrakcyjne dla programistów.

Jedna płaska opłata

Obie usługi mają standardową opłatę transakcyjną w wysokości 2,9% + 30 centów, ale Stripe nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za autoryzację karty, karty międzynarodowe lub ładowanie kart z Twojej witryny. Poniżej opiszemy dodatkowe opłaty zaimplementowane przez PayPal, ale firmy, które chcą akceptować karty międzynarodowe lub wykonywać płatności cykliczne, będą miały mniej płatności z Stripe.

Nie tylko to, ale Stripe akceptuje płatności Apple Pay za darmo, podczas gdy PayPal w ogóle nie akceptuje płatności z Apple Pay.

Wady PayPal dla firm internetowych

Jako duża firma PayPal rozpoznaje wszelkiego rodzaju skargi. Większość z nich dotyczy pierwszego punktu na temat zamrożonych kont.

Konta zamrożone i wstrzymanie funduszy

Chociaż jest oczywiste, że PayPal działa na niektórych kontach ze względów bezpieczeństwa, wiadomo, że użytkownicy zgłaszają problemy z zamrożonymi kontami i wstrzymanymi środkami, nawet w przypadku legalnych kont. PayPal zazwyczaj zawiesza (lub zamyka) konta z powodu podejrzenia oszustwa.

PayPal zajmował się niektórymi głośnymi sprawami dotyczącymi oszustw, więc ma sens, aby uważać na kłopotliwe konta. Ponadto wiadomo, że Stripe i inne duże firmy przetwarzające płatności również zamrażają lub zamykają konta. PayPal po prostu wydaje się być w wiadomościach więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej unikać usługi PayPal, jeśli nie planujesz przestrzegać jej warunków. Na przykład niektóre firmy widziały zamrożone konta podczas próby użycia osobistych kont PayPal do celów biznesowych.

Ponadto, jeśli uważasz swój produkt, usługę lub branżę za obarczoną wysokim ryzykiem (lub potencjalnie nielegalną w niektórych krajach), lepiej jest szukać gdzie indziej.

Opłaty za dodatkowe usługi

Ponieważ zarówno PayPal, jak i Stripe mają takie same standardowe opłaty transakcyjne w wysokości 2,9% + 30 centów, nie ma powodu, aby porównywać je z tymi danymi.

Stripe upraszcza sprawę, pozostając przy płaskiej 2,9% + 30 ¢ opłaty transakcyjnej. Otóż ​​to. PayPal nalicza jednak inne opłaty w zależności od tego, co dzieje się z Twoim kontem. Oto kilka przykładów:

 • Obciążenia zwrotne – 20 USD (w przeciwieństwie do 15 USD dla Stripe)
 • Obciąż karty z Twojej witryny – 30 USD miesięcznie
 • Płatności cykliczne – 10 USD miesięcznie
 • Zaawansowana ochrona przed oszustwami – 10 USD miesięcznie
 • Opłata za autoryzację karty – 30 centów
 • Opłata za karty międzynarodowe – 1%
 • Opłata za płatności poniżej 10 USD – 5% + 0,05 ¢
 • Opłaty za karty American Express – 3,5%

Większość tych opłat od Stripe jest albo całkowicie darmowa, albo stosuje tę samą stawkę zryczałtowaną w wysokości 2,9% + 30 centów.

Ochrona sprzedającego

PayPal słynie z ochrony kupujących, ale niekoniecznie dotyczy to sprzedawców. Możesz spojrzeć na oferty ochrony sprzedawcy tutaj, ale pamiętaj, że wielu sprzedawców twierdzi, że ochrona sprzedawcy nie jest skuteczna.

Wady Stripe dla biznesu online

Naszywka nie jest pozbawiona wyzwań. Oto te, o których powinieneś wiedzieć.

Zamrożone konta i wypowiedzenia

PayPal i Stripe to wielkie firmy, które napotykają oszustwa na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że kupcy narzekają również na zamrożone konta w Stripe. Tak więc PayPal i Stripe znajdują się na tym samym poziomie w tej kategorii, ponieważ wszyscy handlowcy powinni przynajmniej zdawać sobie sprawę z możliwości zamrożonych kont. Po raz kolejny najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest zminimalizowanie oszustw w witrynie i korzystanie z konta Stripe zgodnie z jego warunkami i usługami.

Nie zawsze jest tak przyjazny dla użytkownika

Stripe zawiera wiele funkcji na swojej platformie, ale czasami powoduje to więcej problemów niż rozwiązuje. Na początek Stripe został stworzony przede wszystkim dla programistów, więc konfiguracja nie jest tak łatwa jak w systemie PayPal. Ponadto w Stripe znajdują się narzędzia do oszustw, ale klienci mają problem ze znalezieniem i aktywacją. Na przykład wiadomo, że Stripe nie chroni tak dobrze przed oszustwami i obciążeniami zwrotnymi. Stripe z pewnością ma funkcje do walki z tymi sytuacjami, ale kupcy mają problem z włączeniem ich i zrozumieniem.

PayPal vs Stripe: Który powinieneś wybrać?

Nie jest łatwo wyciągnąć pełny wniosek o tym, który procesor płatności wybrać, ale możemy zrobić kilka solidnych wyciągów:

 • Stripe jest lepszy dla programistów.
 • PayPal jest zwykle lepszy dla początkujących, którzy chcą rozwiązania typu plug and play.
 • PayPal ma lepsze stawki dla organizacji non-profit.
 • Stripe ma mniej opłat za takie rzeczy, jak powtarzające się faktury, mikropłatności i obciążenia zwrotne.
 • Chociaż Stripe jest popularny, PayPal ma znacznie silniejszą rozpoznawalność marki.

Masz to! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru między Stripe a PayPal, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map