Ostateczny przewodnik po schematach WordPress

W Internecie jest dosłownie miliardy stron internetowych, co oznacza, że ​​musisz ciężko pracować, jeśli chcesz, aby Twoja wyróżniała się z tłumu. W ostatnich latach duży nacisk kładziono na optymalizację wyszukiwarek (SEO), aby Twoja witryna była widoczna, a ludzie zawsze szukają nowych sposobów, aby dobrze pozycjonować się w wyszukiwarkach i przyciągać więcej ruchu wysokiej jakości do swojej witryny.


Dzieje się tak dlatego, że niezależnie od tego, czy jest to witryna firmowa, czy osobista, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest, aby Twoja witryna trafiała na mnóstwo nieistotnych stron wyników wyszukiwania (SERP) lub by była trudna do znalezienia i ledwo widoczna. W tym miejscu pojawia się znacznik schematu.

Jeśli wcześniej nie słyszałeś o znacznikach schematu, nie martw się, że nie jesteś sam. Jest to stosunkowo nowa koncepcja, która została zaprojektowana w celu zapewnienia większego kontekstu dla twoich treści i pomocy w lepszym umieszczaniu w wyszukiwarkach. Chcesz wiedzieć więcej o tym, w jaki sposób znaczniki schematu mogą pomóc w zwiększeniu widoczności witryny WordPress? Jesteś we właściwym miejscu!

W tym obszernym przewodniku zadamy (i odpowiemy) na następujące pięć pytań, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, czym jest znacznik schematu i jak możesz go użyć, aby ulepszyć swoją witrynę WordPress. Te pytania obejmują:

 • Co to jest znacznik schematu?
 • Jaka jest różnica między schematem a SEO?
 • Jakie są różne typy znaczników schematu?
 • Jak dodać znaczniki schematu do WordPress??
 • Dlaczego warto dodać znaczniki schematu do WordPress??

Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się więcej na ten temat? W pierwszej części zaczniemy od tego, czym tak naprawdę jest znacznik schematu.

Co to jest znacznik schematu?

Test danych strukturalnych Google

Ułożenie głowy wokół znaczników schematu może być trudne na wczesnych etapach, ale musisz to zrobić, jeśli chcesz użyć tego jako narzędzia do zwiększenia widoczności witryny WordPress. WP Engine upraszcza tę koncepcję, opisując schemat w następujący sposób:

„Pomyśl o znacznikach schematu jako o„ wizytówce ”dla wyszukiwarek. Zapewnia kontekst dla twoich treści, aby pomóc robotom określić, o co chodzi. W ten sam sposób, w jaki wizytówka informuje potencjalnych klientów o Twoim stanowisku, znaczniki schematu informują wyszukiwarki o tym, jakie są rzeczy, aby można je było odpowiednio indeksować. ”

Krótko mówiąc, Schemat jest rodzajem mikrodanych dodawanych do stron internetowych w celu zapewnienia kontekstu dla wyszukiwarek i ułatwienia im odpowiedniego pozycjonowania stron. Zasadniczo znaczniki schematu służą czterem głównym celom – są to:

 1. Aby pomóc wyszukiwarkom w prawidłowym indeksowaniu witryny
 2. Aby Twoja witryna wizualnie wyróżniała się na tle innych stron w rankingu dla określonych wyszukiwanych haseł
 3. Aby pomóc czytelnikom znaleźć treść, której szukają
 4. Aby dodać kontekst do linków i treści

Jednym z kluczowych wyników znaczników schematu jest to, że strony będą domyślnie bardziej widoczne w wyszukiwarkach i będą prowadzić do większej liczby kliknięć stron. Co więcej, niektóre metadane faktycznie pojawią się poniżej twoich nagłówków na stronach SERP, dając odbiorcom lepsze informacje o tym, o czym jest strona internetowa.

Warto również zauważyć, że chociaż dane schematu są wciąż na wczesnym etapie, jeśli chodzi o urządzenia mobilne, wyszukiwarki takie jak Google już zaczęły wyświetlać bogate wyniki dla wyszukiwanych haseł mobilnych. Oznacza to, że znaczniki schematu mogą również zwiększyć liczbę stron internetowych na tabletach i smartfonach, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę to ponad 50% globalnych wyszukiwań są teraz prowadzone na urządzeniach mobilnych.

Jaka jest różnica między schematem a SEO?

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby wyjaśnić różnicę między Search Engine Optimization (a dokładniej WordPress SEO) a pracą znaczników Schema. SEO to przede wszystkim rankingi i widoczność, ale obecnie nie ma dowodów na to, że dodanie mikrodanych za pomocą schematu może mieć bezpośredni wpływ na organiczne wyniki wyszukiwania w witrynie. Zasadniczo mówimy o tym, że Schemat jest często źle rozumiany jako sposób na poprawę pozycji w rankingu i wcale tak nie jest.

Chociaż Schemat optymalizuje strony i posty i pomaga w wyświetlaniu treści w bardziej trafnych SERP, z natury nie podnosi twoich naturalnych pozycji w rankingu, takich jak SEO. To powiedziawszy, im więcej kontekstu podajesz swojej witrynie WordPress i treści, które udostępniasz na niej (poprzez recenzje, miniatury, oceny, produkty itp.), Tym bardziej prawdopodobne jest, że zwiększysz liczbę kliknięć i ruch w Twojej witrynie. Co z kolei może pomóc zwiększyć widoczność stron i poprawić ogólną wydajność witryny.

Jakie są typy znaczników schematu?

Aby wykorzystać nasze zrozumienie znaczników schematu, przyjrzyjmy się teraz różnym typom schematów. Występuje w różnych kształtach i rozmiarach i będzie zależeć od udostępnianych treści i części, na których chcesz skupić odbiorców.

Możesz wybrać „Ustawienia wstępne” schematu w WordPress za pomocą wtyczek lub ręcznie dodając kod. Istnieje wiele typów schematów (które możesz zobacz tutaj), ale popularne wtyczki Wtyczki WordPress często po prostu dodają kluczowe typy, które ich zdaniem będą potrzebne większości użytkowników. Schematy i dane strukturalne dla WP i AMP na przykład stwierdzają, że obecnie ma ich aż tyle 35 różnych typów schematów dostępne za pośrednictwem jego usług. Spójrzmy jednak na niektóre z najczęściej używanych, poniżej:

 • Produkt: Możesz dodać niektóre kluczowe informacje o swoim produkcie, aby pojawiały się w wynikach wyszukiwania, takie jak cena, recenzje i dostępność
 • Wideo: Jeśli dodajesz filmy do swoich stron, a także opis, możesz nawet dołączyć miniaturę, aby przyciągnąć więcej widzów
 • Wydarzenia: Czy prowadzisz / reklamujesz wydarzenie? Użyj schematu, aby informacje o datach, sprzedaży i lokalizacjach były widoczne na stronie wyników
 • Przepisy: Za pomocą rozszerzonych fragmentów możesz udostępnić informacje o przepisie i skąd pochodzą, zanim czytelnik otworzy nawet link, może również zapewnić ocenę w gwiazdkach dla Twojego przepisu
 • Wpisy na blogu / artykuły: Schemat może pomóc poprawić wygląd blogów i artykułów oraz może udostępniać szczegółowe informacje na temat autora i zawartych w nim treści
 • Lokalna firma: Jeśli prowadzisz lokalną firmę, możesz pokazać swoją lokalizację, recenzje, a nawet godziny otwarcia na stronie wyników wyszukiwania

Jak dodać znaczniki schematu do WordPress?

Teraz, gdy w pełni rozumiesz, czym jest Schemat i popularne sposoby jego wykorzystania przez firmy, witryny eCommerce, blogerów i wiele innych, czas przyjrzeć się, jak możesz dodać to do swojej witryny WordPress. Czy byłby to WordPress bez wtyczki? Oczywiście nie! Tak więc pierwszą i być może najprostszą opcją dodania znaczników schematu do witryny jest wtyczka, która pomoże ci stworzyć bogate i odpowiednie opisy meta. Dostępnych jest kilka wtyczek, w tym:

Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO

Automatycznie dodaj swoje dane Schema.org za pomocą Yoast. Wtyczka dodaje do witryny informacje o JSON-LD, takie jak nazwa witryny, logo, artykuły, serwisy społecznościowe, wyszukiwanie itp..

Fragmenty rozszerzone w jednym schemacie

Fragmenty rozszerzone w jednym schemacie

Ta darmowa wtyczka pozwala na przeglądanie każdej strony i dodawanie informacji o zawartości.

Dane strukturalne aplikacji schematu

Dane strukturalne aplikacji schematu

Ta wtyczka wykonuje dla Ciebie ciężką pracę, automatycznie konfigurując ustawienia schematu i dane w postach i na stronach.

Schemat i dane strukturalne dla WP i AMP

Schemat i dane strukturalne dla WP i AMP

Istnieje płatna wersja tej wtyczki, która daje więcej opcji tworzenia fragmentów rozszerzonych Google.

Schema Pro

Schema Pro

Informacje i pobieranieZobacz demo

Ta wtyczka, stworzona przez te same osoby, które utworzyły fragmenty bogate w schemat w jednym schemacie, jest nieco droższa, ale oferuje 13 różnych typów schematów i dostosowywanie jednym kliknięciem.

Słownictwo schematu

Jak widać, dostępnych jest kilka wtyczek do dodawania schematu do WordPress, a wybór zależy od ilości treści w Twojej witrynie oraz od tego, czy masz budżet na zainwestowanie w płatną wtyczkę. Innym sposobem dodania znaczników schematu do witryny jest ręczne dodanie kodu samodzielnie, co pozwala zrobić o wiele więcej – jeśli czujesz się wystarczająco pewnie, wykonując kodowanie samodzielnie, które jest.

Istnieją trzy różne słowniki schematów, których można użyć do kodowania danych w witrynie, a są to JSON-LD, RFDa i Microdata. JSON-LD, który oznacza JavaScript Object Notation for Linked Data, jest najpopularniejszym i powszechnie polecanym słownikiem i potencjalnie najlepszym do dodawania schematu do WordPressa.

Aby upewnić się, że wszystkie słownictwo schematu zostały ustawione na standard we wszystkich wyszukiwarkach (Google, Bing, Yahoo itp.), Zespoły współpracowały nad stworzeniem spójnej struktury i terminologii. Uruchomili także Schema.org i może to być kluczowe narzędzie do zrozumienia tych słowników i pomocy w generowaniu znaczników podczas kodowania witryny WordPress.

Jeśli więc dopiero zaczynasz pisać kodowanie lub nadal nie masz pewności, czy dodać schemat ręcznie, możesz odwiedzić  Schema.org w celu uzyskania pomocy.

Po co dodawać znaczniki schematu do swojej witryny WordPress?

W tej ostatniej sekcji podsumujemy, dlaczego należy dodać znaczniki schematu do swoich postów i stron WordPress, i ogólnie przyjrzymy się, w jaki sposób Schemat może zwiększyć widoczność. Aby to zrobić, opracowaliśmy listę czterech powodów, dla których warto rozważyć dodanie schematu do witryny za pomocą wtyczki lub ręcznego dodania kodu. Najważniejsze powody dodania znaczników schematu to:

 1. Struktura danych pomaga Twojej witrynie WordPress lepiej komunikować się z wyszukiwarkami, dzięki czemu staje się bardziej widoczna na odpowiednich serwerach SERP
 2. Dzięki lepszemu zrozumieniu treści wyszukiwarki takie jak Google mogą zapewniać lepsze wyniki użytkownikom
 3. Udowodniono, że mikrodane, takie jak fragmenty rozszerzone, miniatury i oceny, zwiększają współczynnik klikalności witryny, co może prowadzić do zwiększenia ruchu wysokiej jakości
 4. Wreszcie, dodając uporządkowane dane, możesz zabezpieczyć swoje treści na przyszłość, ponieważ powstaje coraz więcej technologii związanych z wyszukiwaniem

Aby dowiedzieć się więcej lub zacząć, przejdź do Schema.org po więcej szczegółów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me