Optymalizacja witryny WordPress pod kątem generowania potencjalnych klientów

Przewody są jednym z najważniejszych aspektów każdego biznesu. Bez potencjalnych klientów nie zdobędziesz nowych klientów, a bez nowych klientów Twoja firma prawdopodobnie nie przetrwa zbyt długo. Właśnie dlatego firmy kładą tak duży nacisk nie tylko na nowe generowanie potencjalnych klientów, ale także na ich sprzedaż.


Dla użytkowników WordPress optymalizacja witryny pod kątem potencjalnych klientów jest łatwa. Dostępnych jest wiele narzędzi i wtyczek WordPress, które mogą pomóc w generowaniu potencjalnych klientów, ale czasami trudno jest ustalić, od czego zacząć. W tym celu oto sposoby optymalizacji witryny WordPress pod kątem generowania potencjalnych klientów oraz niektóre z najlepszych narzędzi, które pomogą Ci to zrobić.

1. Wybierz przejrzysty motyw

Wybierz dobry motyw do generowania potencjalnych klientów

Zalecamy elastyczny i dostosowywany motyw WordPress Total Drag & Drop

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś mieć, jest świetny motyw WordPress. Dostępne są tysiące opcji, ale nie wszystkie są sobie równe. Niektóre są po prostu lepszej jakości, a niektóre będą lepiej dostosowane do Twojej witryny. Nie zadowalaj się tylko pierwszym motywem, na który się natkniesz, ponieważ odgrywa on dużą rolę potencjalne szanse i konwersje.

Właściwy motyw pomaga w generowaniu potencjalnych klientów na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli twoja strona jest łatwa do przeglądania i używania, ludzie są bardziej skłonni do pozostania na stronie. Oznacza to, że masz więcej czasu na przekształcenie potencjalnych klientów w sprzedaż. Po drugie, ludzie chętniej udostępnią Twoją witrynę innym osobom, jeśli im się podobało. Nikt nie chce udostępniać witryny, która była dla niej trudna w użyciu, dzięki czemu możesz przyciągnąć więcej potencjalnych klientów, poświęcając czas na wybór odpowiedniego motywu.

2. Organizuj menu

Uporządkuj swoje menu i paski boczne

Oczywiście wybór odpowiedniego motywu nie wystarczy. Po zainstalowaniu nowego motywu WordPress nadal pozostaje wiele do zrobienia. Musisz zoptymalizować paski boczne, dodać treść, dostosować kolory i więcej. W celu generowania potencjalnych klientów będziesz chciał skupić się na swoich menu.

To menu pokazuje, jak ludzie poruszają się po Twojej witrynie. Jeśli chcą znaleźć konkretny produkt lub informacje, powinno im łatwo zorientować się, gdzie to jest za pośrednictwem menu. Najważniejsze kategorie powinny znajdować się na górze menu, a pod nimi wiele podkategorii. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, skorzystaj z tego przewodnika po menu WordPress.

Czasami wkładamy dużo wysiłku, aby ktoś znalazł się na naszych stronach. Gdy jednak tam dotrą, decydują, że są zainteresowani innym produktem niż ten, który ich przywiózł. Jeśli nie chcesz stracić wiodącej pozycji, musisz ułatwić im znalezienie tych informacji. Najbardziej podstawowym sposobem jest menu, więc upewnij się, że witryna jest dobrze zorganizowana i że menu są łatwe w użyciu.

3. Dodaj powiązane posty i produkty

Dodaj powiązane posty, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów

Oprócz menu możesz pomóc ludziom znaleźć informacje, których szukają, za pośrednictwem powiązanych postów i produktów. Załóżmy, że prowadzisz kancelarię prawną. Ktoś znajduje Twoją stronę po wyszukaniu odpowiedzi związanych z prawem imigracyjnym. Po przeczytaniu Twojego postu odkrywają, czym tak naprawdę interesuje się prawem rodzinnym. Jeśli masz link do innego wpisu, który napisałeś o prawie rodzinnym, link do niego pomógłby utrzymać tę osobę na twojej stronie.

To samo dotyczy produktów. Amazon jest tego doskonałym przykładem. Za każdym razem, gdy przeglądasz produkt w Amazon, istnieje lista innych podobnych produktów, którymi możesz być zainteresowany. Możesz zrobić to samo na swojej stronie WordPress, dodając linki ręcznie lub używając wtyczki do wyświetlania powiązanych produktów.

Po przyciągnięciu kogoś do swojej witryny chcesz zrobić wszystko, aby go tam zatrzymać i przekształcić w sprzedaż. Wyświetlanie pokrewnych postów lub produktów to świetny sposób na zrobienie tego. Oto kilka powiązanych postów Wtyczki WordPress, których możesz użyć, aby uprościć ten proces i poprawić generowanie potencjalnych klientów.

4. Przyspiesz swoją witrynę WordPress

Przyspiesz WordPress do generowania potencjalnych klientów

Powiedzmy, że zrobiłeś już wszystkie powyższe. Znalazłeś świetny motyw WordPress, uporządkowałeś zawartość i menu, aby były łatwe w użyciu, i wyświetlasz podobne posty i produkty na wszystkich swoich stronach. Jest tylko jeden problem – podczas sprawdzania PageSpeed ​​Insights Twoja strona jest zbyt wolna.

Wszyscy mieliśmy doświadczenie z witryną, której ładowanie trwa zbyt długo. Najczęściej po prostu opuszczamy witrynę i wypróbowujemy inną. Badania potwierdzają to, pokazując, że ludzie są bardziej skłonni do opuszczenia, jeśli załadowanie zajmuje więcej niż kilka sekund. Ponadto wyszukiwarki takie jak Google częściej karają Twoją witrynę i upuszczają ją niżej w rankingach, jeśli działa zbyt wolno.

Jeśli więc chcesz zachować liczbę potencjalnych klientów, musisz przyspieszyć swoją witrynę. Można to zrobić na kilka sposobów, a wiele wtyczek WordPress pomaga. Możesz zmniejszyć rozmiar lub liczbę zdjęć, przełączyć się na szybszy serwer lub użyć pamięci podręcznej. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tym przewodnikiem na temat metod poprawy szybkości witryny WordPress.

5. Dołącz formularz subskrypcji e-mail

Dołącz formularz subskrypcji e-mail

Użyj wtyczki takiej jak Bloom lub OptinMonster, aby dodać formularz rejestracyjny

Często ktoś odwiedzi Twoją witrynę bez wyraźnego celu. Może natknęli się na post, który napisałeś w mediach społecznościowych i wzbudził ich zainteresowanie, a może po prostu mieli szybkie pytanie, które wpisali w wyszukiwarce. Ta osoba nie jest jeszcze na etapie zakupu, ale to nie znaczy, że pewnego dnia nie będzie.

Dołączając a Formularz rejestracyjny WordPress na swojej stronie możesz zabrać obecnych gości i przekonwertować ich później. Zebranie listy wiadomości e-mail od osób, które są choćby najmniej zainteresowane twoim produktem lub usługami, jest nieocenionym narzędziem. Możesz stale zwracać się do tych osób, promując swoje nowe produkty lub rabaty, w miejscu, w którym regularnie sprawdzają.

WordPress ułatwia rozpoczęcie zbierania adresów e-mail od użytkowników. Dostępne są narzędzia do umieszczania formularza na pasku bocznym, a nawet możesz wyświetlać wyskakujące okienko nowym użytkownikom. Aby dowiedzieć się więcej na temat konfigurowania formularza listy e-mail w witrynie WordPress, przeczytaj ten przewodnik na temat podstaw marketingu e-mailowego. Gdy skończysz, będziesz mieć świetne narzędzie do przekształcania miękkich przewodów w wysokiej jakości przewody.

6. Zoptymalizuj witrynę WordPress pod kątem wyszukiwarek

Zoptymalizuj witrynę WordPress pod kątem wyszukiwarek i generowania potencjalnych klientów

Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie potencjalnych klientów są wyszukiwarki. Większość osób korzysta obecnie z wyszukiwarek, gdy chcą coś dowiedzieć – czy to w jaki sposób naprawić nieszczelny zlew lub gdzie można dostać babeczki w ich rodzinnym mieście. Bez względu na to, jaką stronę prowadzisz, prawdopodobnie chcesz być odpowiedzią na czyjeś pytanie.

Aby przyciągać potencjalnych klientów, musisz znajdować się na górze wyników wyszukiwania słów kluczowych i wyrażeń związanych z witryną. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to sposób, aby to zrobić, a WordPress to ułatwia. Na początek zalecamy użycie wtyczki Yoast SEO do WordPress. Możesz dowiedz się więcej o tym tutaj i jak z niego efektywnie korzystać.

7. Dodaj przyciski udostępniania społecznościowego

Dodaj udostępnianie społecznościowe, aby generować nowe kontakty do klientów

Wreszcie, chcesz ułatwić użytkownikom udostępnianie Twojej witryny – niezależnie od tego, czy są to Twoje produkty, czy Twoje Posty na blogu. Najłatwiej to zrobić, dodając przyciski udostępniania społecznościowego do każdej ze stron.

Przyciski udostępniania społecznościowego umożliwiają odwiedzającym udostępnianie tej strony obserwatorom mediów społecznościowych za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Użytkownicy WordPress są niezwykle łatwi do dodania – oto kilka świetnych wtyczek do udostępniania społecznościowego dla WordPress na dobry początek.

Dzięki tym przyciskom możesz łatwo zacząć przyciągać nowych potencjalnych klientów. Twoje wspaniałe treści i produkty będą rozpowszechniane w mediach społecznościowych, docierając do osób, które nigdy wcześniej o Tobie nie słyszały. Im więcej ludzi możesz osiągnąć, tym więcej potencjalnych klientów możesz wygenerować.

8. Zapobiegaj utracie elektrody i oszczędzaj klientów

Generowanie leadów wysokiej jakości może być dość trudnym procesem, a utrata leadu wcale nie jest trudna. A kiedy spędzasz tyle czasu i wysiłku na pozyskiwaniu potencjalnych klientów, nie chcesz ich stracić za wszelką cenę.

Istnieje wiele sposobów na przekształcenie odwiedzających w klientów. Ale jedną z najskuteczniejszych metod ochrony potencjalnych klientów jest wyskakujące okienka wyjścia. Dobrze zaprojektowane i starannie wykonane wyskakujące okienka nie będą drażnić twoich potencjalnych klientów. Ponadto poprawią komfort odwiedzin, wygenerują więcej rejestracji w Twojej witrynie, powiększą listę e-mail, a ostatecznie zapobiegną utracie potencjalnych klientów.

Często zdarza się, że klienci rezygnują z subskrypcji lub anulują usługi i produkty. Trzeba przyznać, że utrata klientów jest nieunikniona, ale istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć odejście. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zmniejszania odejść, oszczędzania klientów i utrzymywania bazy klientów jest użycie przydatnych narzędzi, takich jak LessChurn które pomagają w identyfikacji odchodzących klientów i zachęcają ich do pozostania przy pracy, oferując im różnorodne opcje do wyboru oprócz rezygnacji.

LessChurn

Kluczem do ratowania klientów jest dogłębne zrozumienie tego, czego chcą, czego im brakuje i jak im to dać.

Wykorzystaj w pełni generowanie potencjalnych klientów dzięki swojej witrynie WordPress

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPress jest to, że łatwo jest wprowadzać szybkie zmiany. Aby wykonać niektóre z powyższych czynności za pomocą zwykłej budowy witryny, musisz otworzyć pliki HTML, PHP lub JavaScript i zacząć na stałe wpisywać zmiany. Dzięki WordPress możesz po prostu dotknąć kilku przycisków lub zainstalować jedne z najlepszych wtyczek do WordPress i jesteś gotowy do pracy.

Wykorzystaj w pełni swoją witrynę WordPress, optymalizując ją pod kątem generowania potencjalnych klientów. W końcu będziesz mieć witrynę, która wygląda świetnie, działa dobrze, przyciąga więcej ludzi i przekształca ich więcej w sprzedaż, a wszystko to przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu i wysiłku. Nie możesz prosić o wiele więcej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me