Sercem wielu popularnych motywów WordPress jest potężny panel opcji motywów. Jest to świetny sposób na uwzględnienie opcji dostosowywania motywu, które mogą być zarządzane i zrozumiane przez programistów. Wielu użytkowników nie ma pojęcia, czym jest CSS – ale mogą używać kart, przełączników, menu rozwijanych i selektorów kolorów.


Poniżej wymieniłem kilka najlepszych darmowych ram panelu motywów WordPress dostępnych w Internecie. Mają przyjazne dla użytkownika interfejsy i wszystkie są świetnymi opcjami dla deweloperów motywów WordPress do rozważenia przy kodowaniu nowych motywów.

Dostosowywanie motywów WordPress

Dostosowywanie motywów WordPress

To niesamowita opcja, ponieważ jest wbudowana w WordPress! The Dostosowywanie motywów WordPress ułatwia użytkownikom personalizowanie motywu bez konieczności znajomości kodu. A co najważniejsze, kiedy zmieniają slogan, przesyłają logo, zmieniają kolor tła lub cokolwiek innego, co widzą swoje zmiany w podglądzie na żywo podczas ich tworzenia. W ten sposób mogą zobaczyć swoje zmiany przed zatwierdzeniem określonej czcionki lub koloru.

Ponownie, ponieważ jest to już część WordPress, nie ma nic do zainstalowania. Jest już w Twoim panelu tematycznym w sekcji Wygląd. Na WordPress.org (i w całym Internecie znajdują się wskazówki), jak rozszerzyć dostosowywanie, aby dodać opcje dotyczące wszystkiego, co tylko możesz wymyślić, w tym niestandardowych typów postów, suwaków i innych.

Dowiedz się więcej o narzędziu Customizer

Redux Framework

Redux Framework

Struktura Redux może być używana zarówno jako wtyczka, jak i wbudowana w Twój motyw / wtyczkę do dodawania opcji, ale zawiera także zaawansowaną klasę post meta, dzięki czemu możesz dodawać opcje meta do swoich postów i stron, a także wsparcie dla Customizer Customizer.

Wykorzystaliśmy Redux Framework w naszym motywie Total WordPress, ponieważ pozwolił nam dodać tonę potężnych ustawień do kontrolowania kolorów motywów, układów, tła, ustawień społecznościowych, opcji przycinania obrazu, opcji czcionek … itd..

Redux jest jedną z najpotężniejszych ram opcji i jest bardzo dobrze wspierany przez programistów. Tak bardzo nam się to podoba, że ​​wysłaliśmy już kilka darowizn. Ponadto pracują nad niesamowitymi dodatkami premium, które dodadzą jeszcze więcej funkcjonalności.

Pobierz wtyczkę Redux Framework

Opcje Framework Framework Plugin

theme-options-framework

Wtyczka Options Framework to świetny sposób na dodanie rozszerzonych opcji dostosowywania do motywu WordPress. W rzeczywistości użyliśmy nawet tej wtyczki w niektórych motywach premium WPExplorer (spójrz na nasz motyw Ultra). Wtyczka obsługuje prawie wszystkie dostosowania, jakie możesz wymyślić, takie jak pola tekstowe, selektory kolorów, przesyłanie zdjęć i opcje typografii, żeby wymienić tylko kilka. Budowanie własnych opcji jest również bardzo proste, ponieważ twórca wtyczek (Devin Price) spakował pomocny folder „sprawdzanie opcji”, który działa jako plan opcji do pobrania na github.

Instalacja nie może być łatwiejsza. Wystarczy pobrać wtyczkę z katalogu wtyczek WordPress, aby rozpocząć. Następnie zdefiniuj wszystkie piękne opcje motywu w pliku options.php, a wtyczka Options Framework automatycznie je wyświetli.

Pobierz wtyczkę Framework Framework

Fluent Framework

Fluent Framework

Fluent Framework to bardzo zaawansowana platforma programistyczna dla WordPress, która jest dobra nie tylko do tworzenia paneli administracyjnych motywów, ale także do metaboksów, meta użytkowników, meta taksonomii i nie tylko! Oznacza to, że możesz używać pojedynczej struktury zasadniczo do wszystkich funkcji innych niż szablony. Framework Fluent został stworzony przez „nohalfpixels”, wydany 8 lipca 2014 roku i jest sprzedawany na CodeCanyon w bardzo przystępnej cenie.

Lekko zmodyfikowana struktura opcji – teraz część Redux!

SMOF

SMOF to potężny framework opcji powstały z połączenia wspomnianej powyżej wtyczki Options Framework, KIA Options Framework i niektórych pomysłów interfejsu użytkownika z wtyczki OptionTree. W WPExplorer zastosowaliśmy SMOF w wielu najnowszych motywach (spójrz na Cleaner, Foxy i nowy pakiet Office 2.0), ponieważ jest łatwy do zrozumienia dla użytkowników, bezproblemowo integruje się z motywami WordPress i umożliwia dodaj zaawansowane opcje, takie jak przeciąganie i upuszczanie sekcji strony głównej oraz niestandardowe zarządzanie suwakiem.

Dodanie SMOF do motywu WordPress jest szybkie i bezbolesne. Wklej kod do pliku functions.php, zresetuj bazę danych i dodaj opcje do pliku theme-option.php. A jeśli utkniesz, znajdziesz dokumentację i forum pomocy, które Ci pomogą.

Uwaga: Ta wtyczka połączyła się z powyższym frameworkiem Redux, więc proszę, zamiast tego!

Wtyczka Framework OptionTree – teraz część Redux!

opcja

Ta sprytna mała wtyczka została sponsorowana przez ThemeForest, aby dać autorom świetną opcję dodawania opcji motywu w sposób zrozumiały dla użytkowników. OptionTree daje twórcom motywów zmianę, aby zapewnić wiele opcji dla projektantów / użytkowników, którzy kupują swoje motywy WordPress. Dzięki aktualizacji 2.0 OptionTree może istnieć w głównym katalogu motywu, dzięki czemu można go używać za pomocą ustawień / meta-boxów, a ci, którzy kupią twój motyw, nie mogą złamać opcji OptionTree, jeśli zmienią dowolne ustawienia Konstruktora interfejsu użytkownika. Inną świetną opcją jest import / eksport opcji i danych motywu, dzięki czemu można spakować różne wersje opcji motywu wraz z motywem.

Kolejna bardzo łatwa instalacja. Pobierz wtyczkę z katalogu wtyczek WordPress, aktywuj ją, a następnie skorzystaj z dokumentacji, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy.

Ogłoszenie: Ta wtyczka połączyła się z powyższym frameworkiem Redux, więc proszę, zamiast tego!

Pobierz wtyczkę OptionTree

UpThemes Framework

ramy upthemes

UpThemes stworzył tę niesamowitą platformę w oparciu o API ustawień. Framework wykorzystuje również wbudowany program do przesyłania multimediów WordPress, aby był lekki i bezpieczny. Możesz dodać użytkownikom wiele opcji dostosowywania, takich jak kolory, układy, czcionki i inne. Ponadto UpThemes ma wbudowane narzędzie do dostosowywania motywów na żywo, dzięki czemu można wyświetlić podgląd każdej z dostosowań (np. Próbkę koloru lub fragment czcionki).

Masz dwie opcje – albo pobierz framework z github i wklej rozpakowaną zawartość do swojego options.php, lub dodaj framework jako submoduł do swojego motywu (w ten sposób wszelkie aktualizacje framework będą automatyczne). Na stronie UpThemes Framework znajduje się cały Przewodnik dla początkujących ze szczegółowymi instrukcjami, dzięki czemu obie metody instalacji są bardzo łatwe.

Pobierz UpThemes Framework

Struktura opcji motywu NHP

nhp-theme-options-framework

Struktura opcji NHP pochodzi z połączenia wtyczki Framework opcji i struktury UpThemes. Ten framework ma przyjazne dla użytkownika zakładki ustawień, integrację z wbudowanym interfejsem API ustawień WordPress, niestandardowe narzędzia i komunikaty o błędach, a co najważniejsze, można łatwo dostosować i rozszerzyć ten framework. Twórz niestandardowe pola (tekst, przyciski, przesyłane, tagi, kolory, pola wyboru itp.) Lub sprawdzania poprawności (adresy URL, dane wejściowe HTML, wartości szesnastkowe, daty itp.) Za pomocą rozszerzalnych klas pól i klas sprawdzania poprawności – lub wykonuj obie te funkcje za pomocą funkcji wywołania zwrotnego.

Aby zainstalować Opcje motywu NHP, po prostu dodaj plik bhp-options.php do swojego pliku functions.php. Bułka z masłem. Istnieje również ogromny WIKI z wszelkimi informacjami na temat frameworka i powinien pomóc w prawie każdym pytaniu, jakie możesz mieć.

Uzyskaj ramy opcji motywu NHP

Twoje doświadczenia

Chcemy wiedzieć, czy używałeś któregokolwiek z powyższych frameworków i jak ci się podoba. Zostaw komentarz poniżej i pokaż swoje wrażenia oraz rekomendacje!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me