Nowy w WordPress? Unikaj tych 10 błędów debiutantów

Jeśli jesteś nowy w WordPress, być może już odkryłeś, jak łatwa jest instalacja i rozpoczęcie pracy.


Zespół Automattic zrobił wszystko, aby proces instalacji był tak prosty i przyjazny dla użytkownika, jak to możliwe. Niektórzy webhoste posunęli tę prostotę o krok dalej i oferują instalację jednym kliknięciem w przypadku instalacji WordPress.

Ponieważ w dzisiejszych czasach udostępnianie witryny w Internecie jest tak proste, wielu kluczowych użytkowników często nie zajmuje się nowymi użytkownikami WordPress. Przez błędne pozostawienie tych ustawień w domyślnym stanie, nowi użytkownicy otwierają się na potencjalne problemy w późniejszym okresie życia swojej witryny.

Rzućmy okiem na kilka typowych błędów, których można uniknąć podczas konfigurowania witryny.

1. Nie zmieniaj nazwy konta administratora

Jest to częsty błąd popełniany przez użytkowników WordPress i taki, który może wpędzić cię w kłopoty. Hakerzy prawie zawsze używają Admin (lub jego pochodną) jako nazwę konta użytkownika podczas próby włamania się do witryny.

Jedną z najbezpieczniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to nadać swojemu administratorowi głównej witryny inną nazwę. Może to być twoje imię, nazwisko osoby, która będzie zajmować się utrzymaniem witryny, lub dowolna inna nazwa użytkownika, o której możesz pomyśleć.

Tylko upewnij się, że tak nie jest Admin, administrator, lub dowolną ze standardowych nazw kont, których można oczekiwać od tego typu użytkownika.

2. Brak zmiany hasła z „Just Another WordPress Site”

Istnieją motywy, które nie wyświetlają sloganu witryny WordPress, a jeśli użyjesz jednego z nich, łatwo pomyśleć, że nie musisz go zmieniać. Google zaindeksuje jednak slogan witryny, niezależnie od tego, czy jest ona wyświetlana, czy nie.

Pozostawienie tego jest oczywistym sposobem, aby pokazać, że jesteś początkującym WordPressem i może przyciągnąć niewłaściwy typ uwagi do Twojej witryny. Zmiana ustawień jest prosta – znajdziesz ją pod Ustawienia> Ogólne.

3. Nie zmieniaj struktury Permalinks

To błąd, który widziałem wielu nowych użytkowników WordPress. Domyślnie WordPress ustawia strukturę permalink, aby wyświetlała się jako identyfikator posta. Oznacza to, że otrzymujesz link URL do posta, który jest mojitename /? p = 123. Nie wygląda zbyt ładnie i może powodować problemy z SEO strony.

Zamiast tego zmień strukturę bezpośredniego łącza na taką, która zawiera nazwę postu. Istnieje kilka, które możesz wybrać, ale najczęściej są to Dzień i imię i Nazwa postu. Znajdziesz tę opcję w Ustawienia> Permalinki.

Permalinks

Pierwszy z nich doda strukturę folderów daty do adresu URL i może być przydatny w przypadku witryn publikujących codziennie lub zawierających wiadomości. The Nazwa postu Struktura jest taka, którą często widujesz na niektórych z najlepszych witryn blogosfery. Po prostu pokazuje https: //moja_nazwa.com/post-name/ i jest najlepszym sposobem na nadanie Twojej witrynie prostych i łatwych do zapamiętania adresów URL.

4. Nie usuwanie strony próbnej

Podczas gdy większość ludzi usunie „Hello World!” zamieszczaj i komentuj, które można na nim znaleźć, wiele osób zapomina lub nigdy nie zauważa przykładowej strony utworzonej podczas instalacji WordPress.

Pozostawienie go tam nie wyrządza żadnej szkody, ale Google zaindeksuje go i sprawi, że będziesz wyglądać jak nowy początkujący. Prostą rzeczą, aby uniknąć problemów, jest usunięcie strony. Nic dla ciebie nie robi, więc nie ma miejsca w ukończonej witrynie. Usuń to.

5. Nie tworzyć wielkiego O Strona

Strona About z mojego najnowszego bloga, Healthy Enough.

The O strona jest jedną z najważniejszych stron w Twojej witrynie.

Po Twojej stronie głównej będzie to prawdopodobnie najczęściej odwiedzana strona w Twojej witrynie. To miejsce, w którym dzielisz się dokładnie tym, kim jesteś i czym jest Twoja witryna. The O strona ma podstawowe znaczenie w opowiadaniu historii i nawiązywaniu kontaktów z czytelnikami, aby skłonić ich do pozostania i czytania postów.

W dzisiejszych czasach znalezienie witryny bez niej jest bardzo niezwykłe O strony, ponieważ ludzie są zainteresowani poznaniem autora lub firmy stojącej za witryną. Jest to łatwy i skuteczny sposób na komunikowanie się z ludźmi, a każda witryna powinna je mieć. Ale samo stworzenie nie jest wystarczające – musisz to zrobić świetny.

6. Nie dawanie czytelnikom możliwości skontaktowania się z Tobą

Gdy zajmujemy się stronami, musisz utworzyć taką, która zapewni czytelnikom sposób na kontakt z Tobą. Obecnie można to zrobić na wiele sposobów.

Możesz być bardzo otwarty i podać swój adres e-mail lub numer telefonu albo skorzystać z jednego z wbudowanych formularzy kontaktowych. Ta ostatnia pozwala nadal pozwalać czytelnikom na nawiązanie kontaktu, ale zachowuje pewien stopień prywatności.

Cokolwiek zdecydujesz się dodać do strony, powinieneś mieć przynajmniej prosty formularz kontaktowy dla swoich czytelników. Jeśli chodzi o wtyczki, moim zaleceniem numer jeden jest Formularz kontaktowy 7. Jeśli jednak chcesz uzyskać więcej opcji, oto nasze typy najlepszych wtyczek do formularza kontaktowego WordPress.

7. Pobieranie tematów ze źródeł o wątpliwej reputacji

Istnieje wiele witryn, które pozwolą ci pobrać motywy premium za darmo i możesz pomyśleć, że korzystanie z nich jest dobrym pomysłem. Nie masz jednak pojęcia, co jeszcze zostało dodane do tych motywów. Złośliwy kod można dość łatwo dodać do niektórych plików motywów, które otworzą Twoją witrynę dla hakerów i spamerów.

Jeśli chcesz użyć motywu premium, kup go od oficjalnego dostawcy. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na motyw premium na początku swojej witryny, istnieją tysiące doskonałych motywów dostępnych bezpłatnie. Pamiętasz na przykład blog, o którym wspomniałem wyżej, „Zdrowy wystarczy?”. Działa na niesamowitym motywie Highwind, który jest całkowicie darmowy. W WPExplorer dostępnych jest mnóstwo świetnych darmowych motywów – po prostu sprawdź nasze najlepsze darmowe motywy WordPress.

Zainstalowanie motywu z niewiarygodnego źródła nie jest warte problemów, których bez wątpienia napotkasz. Na dłuższą metę będzie Cię to bardzo kosztować.

8. Nie aktualizowanie WordPressa

Istnieje powszechny problem wśród osób, które tak naprawdę nie rozumieją technicznych aspektów samodzielnego prowadzenia bloga. Myślą, że jeśli zainstalujesz WordPress, skończysz z aspektem technicznym i możesz zacząć tworzyć swoje treści. Niestety tak nie jest.

Automattic rozumie problem i uczynił aktualizację instalacji WordPress prostym procesem jednym kliknięciem, aby nawet najbardziej nietechniczna osoba mogła je przeprowadzić.

Aktualizacje w głównym oprogramowaniu usuwają dziury w zabezpieczeniach i naprawiają problemy, które wymykały się z pęknięć w procesie programowania. Jeśli nie zaktualizujesz WordPressa, narażasz swoją witrynę na ataki hakerów oraz na możliwość, że nowe wtyczki lub motywy mogą uszkodzić Twoją witrynę.

9. Nie robienie regularnych kopii zapasowych witryny

Używam (i uwielbiam) Vault Naciskaj, aby uzyskać całkowity spokój ducha.

Istnieje wiele wtyczek, które pozwalają tworzyć kopie zapasowe instalacji i bazy danych WordPress. Obejmują one od prostych wtyczek, które spakują zawartość bazy danych, a następnie prześlą Ci plik e-mailem, po wtyczki premium, takie jak VaultPress które wykonują pełną kopię zapasową witryny i dają wiele opcji przywracania.

Niezależnie od wybranej metody, zawsze powinieneś mieć regularną kopię zapasową na wypadek problemów.

10. Instalowanie zbyt wielu (gównianych) wtyczek

Już wcześniej mówiłem o problemach z instalowaniem wtyczek. Z każdą instalowaną wtyczką ryzykujesz dodanie obciążenia do witryny i spowolnienie czasu ładowania strony, jeśli jest to źle zakodowana wtyczka. Oprócz spowalniania witryny, wraz z każdą nową wtyczką oddajesz jej bezpieczeństwo w ręce programistów zewnętrznych. Powinieneś upewnić się, że absolutnie musisz mieć zainstalowaną wtyczkę przed użyciem.

Posiadanie zbyt wielu wtyczek nie spowoduje zbyt wielu problemów, ale zbyt wiele „gównianych” będzie. Dlatego sprawdź recenzje każdej zainstalowanej wtyczki, a także zainstaluj każdą wtyczkę w swojej witrynie 1 na 1, abyś mógł przetestować i zobaczyć, jak wpływa ona na Twoją witrynę. W rzeczywistości 1 źle zakodowana wtyczka może powodować wolniejsze działanie witryny niż 50 dobrze zakodowanych wtyczek. Upewnij się tylko, że kiedy dodajesz wtyczki do swojej witryny, nie po prostu zrzucasz je wszystkie bez testowania ich najpierw i jeśli to możliwe, czytając je.

WPEngine opublikował świetny artykuł na temat Wtyczki WordPress Ilość a jakość to naprawdę wyjaśnia wszystko szczegółowo i pomoże ci lepiej zrozumieć, jakie wtyczki mogą naprawdę spowodować spowolnienie Twojej witryny.


Powyższe błędy są powszechne wśród nowych użytkowników WordPress, ale można ich łatwo uniknąć. Wystarczy tylko pomyśleć i trochę zaplanować, zanim uruchomisz witrynę i możesz uniknąć wielu problemów, z którymi nowi użytkownicy trafiają w dół.

Czy masz jakieś porady dla nowych użytkowników WordPress? Jakie proste błędy popełniłeś na początku swojej witryny, które chciałbyś wrócić i zmienić? Daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me