Narzędzia i wskazówki oszczędzające czas dla zajętego użytkownika WordPress

Korzystanie z WordPress zamiast tworzenia lub aktualizacji, a następnie ręczne przesyłanie stron HTML za każdym razem, gdy chcesz zmienić lub dodać nowe strony, to już ogromna oszczędność czasu. Ale nie musisz się tam zatrzymywać. Istnieje wiele sztuczek i wtyczek, dzięki którym zarządzanie / tworzenie treści staje się jeszcze szybsze i płynniejsze. W tym poście zbadamy niektóre łatwo dostępne narzędzia, które pomogą Ci to osiągnąć.


Naucz się prostych, ale niezwykle przydatnych skrótów klawiaturowych

Chociaż szybkie i łatwe może być utworzenie linku poprzez zaznaczenie tekstu, a następnie kliknięcie przycisku, takie małe rzeczy naprawdę składają się na lata pisania. Jeśli poświęcisz kilka minut na nauczenie się prostych skrótów klawiaturowych do WordPress, poświęcisz mniej czasu na formatowanie, a więcej na pisanie.

 • Ctrl + b = pogrubienie
 • Ctrl + i = kursywa
 • Ctrl + 1-6 = Nagłówek 1-6
 • Alt + Shift + u = lista nieuporządkowana
 • Alt + Shift + o = lista uporządkowana
 • Alt + Shift + a = wstaw link
 • Alt + Shift + t = wstaw więcej znaczników
 • Alt + Shift + x = dodaj / usuń tag kodu
 • Alt + Shift + q = cytat
 • Alt + Shift + m = wstaw obraz
 • Alt + Shift + W = tryb pisania bez rozpraszania uwagi

Użyj Markdown do bezproblemowego formatowania podczas pisania

obniżka cen

Markdown to pomocne narzędzie, które pomaga szybko i bezproblemowo przeprowadzać formatowanie podczas pisania postów, samouczków lub artykułów na blogu. Tworzenie czegoś w klasie nagłówka 2 jest tak proste, jak dodanie 2 # przed napisaniem nagłówka, jak pokazano powyżej.

Jedną z kluczowych rzeczy, jeśli chodzi o znaczniki, jest to, że istnieje kilka standardów, które używają różnych skrótów, więc upewnij się, że uczysz się i eksportujesz właściwy. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza „eksportowanie”, oznacza to w zasadzie użycie skryptu / programu do przetłumaczenia tekstu przeceny na HTML.

Osobiście używam WriteMonkey (uproszczony, całkowicie pełnoekranowy edytor tekstu) do większości moich tekstów, w tym wszystkich materiałów do WordPress. Używana przeze mnie wersja WriteMonkey oferuje eksport do Mardown extra, Textile i Wikicreole. Jeśli masz witrynę WordPress.com, możesz aktywować Markdown z poziomu pulpitu nawigacyjnego, ale dla nas użytkowników WordPress.org musimy zainstalować wtyczkę, na przykład wtyczkę JP Markdown.

Pisz w trybie bez rozpraszania uwagi lub użyj uproszczonego edytora tekstu

Im mniej niepowiązane rzeczy można zobaczyć na ekranie poza własnym tekstem podczas pisania, tym lepiej. Ludzie w WordPress są tego świadomi i dlatego istnieje wbudowany tryb bez rozpraszania uwagi, w którym wszystkie przyciski i tym podobne są usuwane, aby zapewnić czyste pisanie.

Tryb bez rozpraszania uwagi w WordPress jest świetnym, wolnym od rozproszeń (co nie jest zaskoczeniem) edytorem tekstu. Jedynym powodem, dla którego nie używam go jako głównego, jest to, że znajduje się w oknie przeglądarki, co oznacza, że ​​odległość między mną a Internetem jest kilka kliknięć krótsza niż w przypadku korzystania z zewnętrznego. Jest to świetne, gdy sprawdzasz fakty, ale nie tak świetne, gdy próbujesz uniknąć jaskiniowania i oglądania ulubionego programu na Netflix lub sprawdzania Facebooka.

Jeśli podoba ci się tryb wolny od rozpraszania uwagi, ale brakuje ci też siły woli przeciw pokusom internetowym, możesz rozważyć użycie innego uproszczonego edytora tekstu. Osobiście używam i kocham WriteMonkey. (Jest wolne.)

Użyj wtyczek, aby automatycznie przycinać obrazy do preferowanego rozmiaru

10-wordpress-plugins-for-image-optimization-EWWW-image-optimizer-wpexplorer

Myśl tutaj jest dość prosta. Jeśli przesyłasz tylko zdjęcia, które są większe niż preferowany rozmiar, możesz ustawić wtyczkę optymalizacji obrazu, aby przyciąć wszystkie zdjęcia do preferowanego rozmiaru podczas przesyłania, i voila, nie musisz przejmować się zmianą rozmiaru w Photoshopie lub Gimpie przed przesłaniem.

Możesz użyć Bezmyślność  aby uniknąć konieczności ponownego zmieniania rozmiaru zdjęć (i / lub łatwego unikania umieszczania przez użytkowników z zewnątrz zdjęć o zbyt dużych rozmiarach w witrynie). Istnieją również wtyczki, które zoptymalizują pliki pod kątem rozmiaru podczas przesyłania, usuwając to jednocześnie. Na przykład Optymalizator obrazu EWWW. I tak, oboje działają jeśli włączone w tym samym czasie.

Utwórz kopię zapasową / sklonuj swoją witrynę

Jest to punkt o największej teoretycznej mocy oszczędzającej czas. Jeśli najgorsze dojdzie do najgorszego, kiedy aktualizujesz swoją wersję WordPressa lub przechodzisz na nowy motyw, tworzenie kopii zapasowej może zaoszczędzić wiele godzin i dużo energii. (Klonowanie jest raczej środkiem zapobiegawczym, ponieważ używasz go do testowania, czy coś złamie twoją witrynę przed wdrożeniem jej na rzeczywistej stronie internetowej).

Może także zaoszczędzić znaczne kwoty w przypadku całkowitej katastrofy, w której Twój host może zażądać zapłaty za dostęp do kopii zapasowych lub jeśli część twoich dochodów zależy od pełnej funkcjonalności witryny WordPress.

Zasadniczo chodzi o podejmowanie środków ostrożności, które sprawiają, że najgorszy scenariusz jest o wiele mniej czasochłonny niż mógłby być. Tutaj w WPExplorer zalecamy wtyczkę Backup Buddy lub VaultPress (z którego obecnie korzystamy), ale każda godna zaufania wtyczka lub rozwiązanie zewnętrzne jest nieskończenie lepsze niż nic.

Jeśli jeszcze tego nie robisz, użyj Akismet lub innych wtyczek antyspamowych

akismet

Twój czas jest zdecydowanie zbyt cenny, aby ręcznie wycierać komentarze spambotów z prawdziwych. Zamiast tego niech miły bot cofnie pracę złych robotów spamujących. Możesz po prostu aktywować Akismet który jest dostarczany z WordPress, lub wypróbuj inne wtyczki antyspamowe.

Natychmiast wykrywaj wszelkie uszkodzone linki za pomocą narzędzia do sprawdzania uszkodzonych linków

Jeśli blogujesz już od jakiegoś czasu, od czasu do czasu mogą pojawiać się zepsute linki. Z Broken Link Checker możesz uniknąć konieczności ręcznego wyszukiwania i aktualizowania każdego postu. Zamiast tego po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a ona automatycznie znajdzie dla Ciebie uszkodzone linki.

Zaplanuj posty z wyprzedzeniem

po harmonogramie

Skorzystaj z wrodzonej mocy planowania WordPress (upewnij się, że ustawiłeś swoją witrynę WordPress we właściwej strefie czasowej w Ustawieniach> Ogólne na pulpicie nawigacyjnym WordPress). Oznacza to nie tylko, że możesz wszystko skonfigurować z wyprzedzeniem, gdy nie masz pewności, czy będziesz mieć czas lub niezawodny dostęp do Internetu.

Na przykład, jeśli chcesz, aby Twój post został opublikowany w dniu, w którym jesteś poza miastem lub na spotkaniu. Oznacza to również, że nie musisz odbywać podróży powrotnej, aby trafić do publikacji. (Po prostu edytuj opcję „Publikuj natychmiast”, która znajduje się tuż nad przyciskiem publikowania w edytorze postów. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po harmonogramie postów WordPress, który Tom napisał jakiś czas temu.

Przestań obsesyjnie sprawdzać statystyki odwiedzin (chyba że jest to Twoja praca)

Jeśli jesteś podobny do mnie, być może spędzasz trochę za dużo czasu na obsesję na punkcie swoich statystyk. Pamiętam, kiedy stworzyłem swój pierwszy blog. Przez pierwsze trzy miesiące prawdopodobnie spędziłem więcej czasu na sprawdzaniu i odświeżaniu statystyk odwiedzających mojego bloga, niż na pisaniu nowych treści. Chociaż jest to lekka przesada, jeśli nie jesteś punktem, w którym dotrzymywanie kroku odwiedzającym i klientom jest kluczem do utrzymania, być może powinieneś rzucić okiem raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli już, to na początku statystyki często są bardziej demotywujące niż podnoszące na duchu.

Podsumowanie

Wszyscy mamy tak wiele rzeczy, które powinniśmy robić w tych dniach. Coraz więcej rzeczy umieszczamy na naszych listach rzeczy do zrobienia (szczególnie o tej porze roku), ale oczywiście wciąż mamy tylko te same stare dwadzieścia cztery godziny dziennie. Niektórzy z nas chętnie klasyfikują się jako zajęci, podczas gdy inni decydują się na zwiększenie wydajności gdziekolwiek. Niektórzy z nas wykonują jeszcze więcej pracy, inni mają więcej czasu na relaks. Dla mnie jest to trochę jedno i drugie.

Mam nadzieję, że przy użyciu tych narzędzi i sztuczek skończy się również trochę czasu. Jeśli masz więcej wskazówek, narzędzi lub sztuczek, aby je dodać, udostępnij go w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map