WordPress jest jak paradygmat synchronizacji między różnymi platformami systemu zarządzania treścią (CMS). Zastosowanie i zalety tego konkretnego gatunku zawsze były poszukiwane. Niemniej jednak może to być niewielka firma, medium lub indywidualna obsługa; każdy jest jedynym tego rodzaju przedsiębiorcą. Co istotne, w systemie WordPress zachęca się do korzystania z atrybutu, który motywuje użytkownika do wykonania alokacji wielostanowiskowej dla tej samej nazwy użytkownika lub domeny. To konkretne stwierdzenie zapoczątkowało nową erę tworzenia stron internetowych, w której każdy obsesyjny na punkcie technologii i laik użytkownik cieszy się wykonalnością.


Przypisana funkcja jest znana jako WordPress Multisite. W tym artykule zaczniemy od przeglądu WordPress Multisite, dlaczego możesz go potrzebować, jak włączyć obsługę wielu witryn w WordPress i różne zalety korzystania z wielu witryn do instalacji WordPress. Zaczynajmy!

Omówienie wielu witryn WordPress

Multisite to zaawansowany algorytm platformy WordPress, wprowadzony w 2010 roku, który pozwala użytkownikowi na tworzenie wielu kont do blogów lub powiązanych stron. Dzięki tej wszechstronnej funkcji możesz łatwo utworzyć ponad 1000 blogów w ramach jednej instalacji WordPress. Ponadto połączeniem różnych stron internetowych dużych firm można sądowo zarządzać, korzystając z tego wyjątkowego systemu. Różne akcesoria do treści, którymi można tu zarządzać, to sieci społecznościowe, blogowanie, liczne zapisy subdomen i tak dalej.

W ramach jednego serwera wszystko jest wzmocnione; następnie od 2010 r. wprowadzono pewne zmiany terminologiczne, które zostały wyróżnione poniżej dla wiedzy użytkownika:

 • WordPress MU, który kiedyś był znany jako Multisite lub MS, jest teraz nazywany WordPress z włączoną obsługą Multisite
 • Blog jest znany jako witryna (blog, z którego użytkownik może korzystać podczas rejestracji)
 • ZA Teren jest określany jako Sieć (czyli klaster blogów obsługiwany przez blog ojca, w którym rejestracja jest przeprowadzana). Instalacja wielostanowiskowa ma tylko jedną sieć, chyba że użytkownik korzysta ze specjalnej wtyczki, która umożliwia korzystanie z więcej niż jednej sieci
 • Administrator strony jest nazywany Super Admin, który zapewnia dostęp do wszystkiego za pośrednictwem całej sieci
 • Pulpit administratora sieci jest znany jako kluczowa zmiana w wydaniu WordPress 3.1, pole Super Admin zostaje przeniesione do niezależnego pulpitu nawigacyjnego. Dostęp do tego obszaru można uzyskać, klikając kartę Administrator sieci na pasku administracyjnym WordPress
 • Panel administratora witryny to obszar administracyjny WordPress, który widzą zwykli użytkownicy i użytkownicy oraz gdzie można łatwo uzyskać dostęp do wszystkich standardowych funkcji WordPress

W następnej sekcji tej zawartości podkreślono podstawowe wymagania dotyczące witryny WordPress Multisite. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje scenariuszy, w których użytkownik żąda wielu witryn dla swojej domeny, takich jak:

 1. Zapraszanie publiczne do witryn hosta: Konto Multisite może z pewnością zostać utworzone przez osobę fizyczną bez żadnych problemów z pomocą administratora. „Blogi” lub podstrony będą hostowane w witrynie site.com/new-site lub new-site.site.com (podkatalogi lub subdomeny) w zależności od ustawień / konfiguracji.
 2. Prowadzenie wewnętrznej sieci sieci: W tej kategorii mała lub duża firma tworzy swój login Multisite na platformie WordPress, aby przejąć to samo zadanie zarządzania treścią. Wiele witryn jest inicjowanych przez jedną instalację WordPress, dzięki czemu cały proces jest przyjazny dla użytkownika i wolny od ryzyka. Na przykład szkoła posiadająca różne oddziały może wymagać platformy Multisite do renderowania treści swoich usług i ich aktualizacji.

Jak włączyć WordPress Multisite

Co ważne, trzeci aspekt tego artykułu podkreśla ważną kwestię: jak włączyć WordPress Multisite? Krótka konotacja alokacji Multisite jest perkolowana, co opisano w następujących sześciu krokach.

Krok 1: Utwórz nową instalację WordPress na własnym serwerze

To pierwszy krok w kierunku umożliwienia korzystania z Multisite w Twojej sieci (jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego WordPressa). W związku z tym, jeśli masz już instalację WordPress, nadal możesz przekonwertować ją na wiele witryn, po prostu upewnij się, że dezaktywujesz (jeśli tylko tymczasowo) wszystkie aktywne wtyczki, aby zapobiec ewentualnym konfliktom (zawsze możesz je reaktywować po skonfigurowaniu sieci wielu witryn).

Krok 2: Włącz obsługę wielu witryn

Aby autoryzować funkcję menu konfiguracji sieci, musisz najpierw włączyć Multisite w pliku wp-config.php. Aby to zrobić, otwórz plik wp-config.php i wstaw poniższy kod powyżej, w którym pokazuje / mówi „To wszystko, przestań edytować! Miłego blogowania ”:

/ * Multisite * /
zdefiniuj („WP_ALLOW_MULTISITE”, prawda);

Po wykonaniu tej czynności zaloguj się do pulpitu WordPress lub jeśli jesteś już zalogowany, odśwież stronę, aby przejść do kolejnych kroków.

Krok 3: Instalowanie sieci

Powyższy krok autoryzuje element konfiguracji sieci w menu Narzędzia, dzięki czemu możesz przejść do Administratora / Narzędzia / Ustawienia sieci na pulpicie nawigacyjnym WordPress, gdzie znajdziesz nową stronę „Utwórz sieć witryn WordPress”, abyś mógł skonfigurować ustawienia.

Konfiguracja WordPress Multisite

Powyższy obraz dotyczy instalacji hosta lokalnego. Zobaczysz, że masz wybór subdomen i podkatalogów (często wybór nie jest oferowany, gdy istniejące ustawienia serwera zabraniają wyboru – lokalna instalacja widoczna powyżej korzysta z katalogu). ZA subdomena to platforma sieciowa oparta na domenie, w której wykorzystywane są witryny na żądanie. ZA podkatalog to ścieżka oparta na witrynach na żądanie. Wybierz dowolne, możesz także ponownie skonfigurować konto sieciowe, aby użyć jednej z opcji po instalacji. (Rekonfiguracja może być trochę sprzeczna)

Dane sieci są domyślnie wypełnione, ale na pewno można wprowadzić zmiany:

 • Adres serwera: Adres URL domeny, z którego korzysta dana osoba w celu uzyskania dostępu do instalacji WordPress
 • Tytuł sieci: Tytuł sieci, z której korzysta jeden jako całość
 • Adres e-mail administratora: Adres e-mail użytkowników jako superadministrator sieci

Na koniec ponownie sprawdź elementy i kliknij instalację!!

Uwaga: System instalatora może wykonać sprawdzenie subdomeny symboli zastępczych, jeśli ich nie skonfigurowałeś. Zignoruj ​​tego rodzaju ostrzeżenia, jeśli nie dotyczą one twoich sieci. Co więcej, zawsze zaleca się początkującym zapoznanie się z wymaganiami serwera, a przed utworzeniem strony sieci z informacjami o funkcji subdomeny z symbolami zastępczymi.

Krok 4: Włączanie sieci

Aby włączyć sieć, postępuj zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez WordPress, jak widać na ekranie zaznaczonym poniżej.

Wordpress Multisite

Teraz wykonaj kopię zapasową dostępnych plików wp-config.php i .htaccess przed wprowadzeniem poniższych zmian, aby uniknąć awarii.

1. Dodaj poniższe linie do swojego pliku wp-config.php:

Zdefiniuj („MULTISITE”, true);
zdefiniuj („SUBDOMAIN_INSTALL”, false);
Zdefiniuj („DOMAIN_CURRENT_SITE”, „wordpressintegration.com”);
Zdefiniuj ('PATH_CURRENT_SITE', '/');
zdefiniować („SITE_ID_CURRENT_SITE”, 1);
zdefiniować („BLOG_ID_CURRENT_SITE”, 1);

2. Dodaj poniższe linie do swoich plików .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

# dodaj końcowy ukośnik do / wp-admin
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? Wp-admin $ 1wp-admin / [R = 301, L]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (Wp- (zawartość | administrator | zawiera). *) 2 USD [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (. * \. Php) 2 $ [L]
RewriteRule. index.php [L]
Uwaga: Jeśli nie masz pliku .htaccess, musisz go utworzyć w tym samym katalogu, co plik wp-config.php. A jeśli istnieje plik .htaccess, zastąp wszystkie istniejące linie WordPress nowymi. Pamiętaj, aby skopiować kod dokładnie tak, jak jest na ekranie panelu administratora, powyższy kod jest przykładem, ale może nie być w 100% taki sam, jak potrzebujesz.

Po zainicjowaniu i wykonaniu tych kroków zaloguj się ponownie, korzystając z podanego linku. Aby się zalogować, można wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Krok 5: Ustawienia administratora sieci

Teraz poszukasz linku Administrator sieci w menu rozwijanym Moja witryna lub na pasku administracyjnym WordPress.

Panel WordPress

Dzięki temu można sprawnie i szybko zmienić administratora sieci na pulpit administratora witryny. Odbywa się to poprzez kliknięcie opcji linku do dowolnej preferowanej witryny w Moich witrynach.

przyklad4

Krok 6: Administracja

Utworzyłeś sieć wielostanowiskową! Jest nieco więcej informacji, które musisz przejrzeć. Proszę spojrzeć na Administracja sieci wielostanowiskowej przewodnik stworzony przez WordPressa, aby pomóc ci zrozumieć, jak działa nowa instalacja na wielu stronach.

Wniosek

WordPress multisite to świetne narzędzie o wielu zaletach. Kilka różnych zalet posiadania witryny WordPress Multisite to:

 • Automatyczne tworzenie blogów lub witryn dla każdego rodzaju użytkownika (indywidualnego, małej lub dużej firmy)
 • Nieograniczone tworzenie witryn dla jednego użytkownika
 • Różne motywy w różnych częściach witryny
 • Użytkownicy mogą umieszczać widżety, nagłówki, tła i menu w swoich witrynach bez względu na temat
 • Witryny można integrować ze sobą lub oddzielać
 • Ten kompletny system i procedura są wolne od ryzyka i zdefiniowane przez użytkownika, co zapewnia laikowi absolutną swobodę

Na zakończenie można więc z pewnością powiedzieć, że WordPress Multisite to niezwykła platforma, która umożliwiła wielu użytkownikom tworzenie złożonych witryn z wielu powodów. Daj nam znać, jak przebiega proces obejmujący wiele witryn w poniższych komentarzach. Lub udostępnij, w jaki sposób korzystałeś z wielu witryn do instalacji WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me