Najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny

WordPress to najlepszy sposób na zbudowanie witryny, ale zanim zaczniesz korzystać z motywów i wtyczek, musisz znaleźć najlepszy hosting WordPress dla swojej witryny. To może być trudne. Istnieją setki firm oferujących plany, które na pierwszy rzut oka wyglądają naprawdę cholernie podobnie. Ale nie każdy hosting jest taki sam i jest kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, który jest najlepszym hostingiem WordPress dla Twojej witryny, w szczególności.


W tym poście pokażemy, jak wybrać plan najlepiej pasujący do Twojej witryny i udostępnić najlepsze plany hostingowe WordPress, które mieliśmy okazję osobiście przetestować. Zacznijmy!

Dobra lista kontrolna hostingu

Dobra lista kontrolna hostingu

Szukając najlepszego hostingu WordPress dla swojej witryny, jest kilka pól, które chcesz sprawdzić. Od razu do rzeczy, każda firma hostingowa warta swojej soli będzie miała:

  • Wersja PHP 7+
  • MySQL wersja 5.6+
  • Obsługa HTTPS
  • Instalacja WordPress 1-kliknięciem lub preinstalowana (jeśli zarządzana)
  • Wbudowane buforowanie *
  • Gwarancja bezawaryjności
  • Wsparcie przez e-mail, czat lub telefon

Pierwsze trzy na liście mogą wydawać się nieco obce, chyba że jesteś programistą lub wcześniej kupiłeś hosting. Aby to uprościć, firmy hostingowe używają serwerów (które są jak wielkie komputery), aby zapewnić swoje plany hostingowe. Te serwery powinny być w stanie zainstalować najnowszą wersję WordPress bez problemu, co zgodnie z WordPress.org jest obecnie w wersji PHP 7.2 i MySQL 5.6.

WordPress również poleca HTTPS i my też. Dobra firma hostingowa sprzeda albo certyfikaty SSL klasy premium, albo pozwoli ci korzystać z bezpłatnej usługi strony trzeciej, takiej jak Let’s Encrypt, aby zapewnić czytelnikom blogów bezpieczny dostęp do Twojej witryny.

Zdecydowanie zalecamy wybranie hosta, który jest w pełni zarządzany (w którym WordPress jest wstępnie zainstalowany i obsługiwany) lub oferuje łatwą instalację jednym kliknięciem. Chociaż na pewno możesz zainstalować WordPress ręcznie na planie hostingowym, naprawdę zalecamy go tylko, jeśli jesteś doświadczonym programistą.

Wreszcie dobre firmy hostingowe będą oferować gwarancje bezawaryjności i wsparcie najwyższej linii. Gwarancje bezawaryjności ogólnie zapewniają, że 99,9% lub więcej czasu będzie wymagało uruchomienia witryny, pozostawiając ułamek czasu aktualizacji serwera. A wsparcie jest naprawdę kluczowe. Jeśli kiedykolwiek masz problem z hostingiem, chcesz móc kogoś złapać. Dobre firmy hostingowe będą miały kilka łatwych sposobów na skontaktowanie się z pomocą techniczną.

Rodzaje hostingu WordPress

Rodzaje hostingu WordPress

Jeśli chodzi o hosting, nie brakuje opcji. Istnieją plany z różnymi nazwami różnych firm, ale oto krótki przegląd najpopularniejszych rodzajów hostingu WordPress, który warto rozważyć, szukając najlepszego hostingu WordPress dla swojej witryny.

Wspólny hosting WordPress

Najpopularniejszy i zazwyczaj najtańszy hosting współdzielony łączy wiele kont użytkowników na jednym serwerze. Oznacza to, że „udostępniasz” zasoby, takie jak przepustowość i pamięć innym użytkownikom. Hosting współdzielony jest idealny dla nowych blogerów, ponieważ najprawdopodobniej nie będziesz potrzebować mnóstwa zasobów na początku, i zawsze możesz skalować do większego planu lub dodawać zasoby później.

Jeśli chodzi o uruchomienie WordPress, hosting współdzielony jest często więcej niż w stanie zapewnić potrzebną moc. Instalacja WordPress jest zwykle dość łatwa, ponieważ większość dostawców hostingu współdzielonego oferuje proces instalacji „jednym kliknięciem”. Po prostu wybierz WordPress podczas rejestracji, aby rozpocząć blogowanie niemal natychmiast.

Cloud WordPress Hosting

Hosting w chmurze oferuje użytkownikom indywidualne serwery wirtualne hostowane w „chmurze”, która w tym przypadku jest siecią serwerów na całym świecie. Zaletą hostingu w chmurze jest to, że (teoretycznie) twoja strona nigdy się nie zawiedzie, ponieważ w danym momencie serwery powinny być uruchomione gdzieś na świecie. Hosting w chmurze jest również znany ze swojej skalowalności, ponieważ bardzo łatwo można dodawać więcej zasobów na żądanie, gdy są potrzebne.

Polecamy hosting w chmurze osobom znającym się na technologii, które chcą zarządzać własnymi ustawieniami serwera, jednak istnieją firmy oferujące zarządzany hosting w chmurze, dzięki czemu jest to również opłacalna opcja dla nowych blogerów. Ponieważ jest skalowalny, jest świetną opcją dla sieci społecznościowych, udostępniania obrazów lub witryn zawierających treści wirusowe, które mogą mieć zmienny ruch lub duże / sporadyczne wybuchy.

 Hosting VPS dla WordPress

VPS oznacza wirtualny prywatny serwer i jest to sytuacja, w której firma hostingowa używa oprogramowania do cyfrowego podziału fizycznego serwera na wiele indywidualnych serwerów wirtualnych. Jest to tańsza opcja posiadania własnego serwera, chociaż wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych do działania, gdy masz kontrolę nad ustawieniami serwera wirtualnego.

Dla średnich blogów lub firm VPS to świetna opcja. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał ręcznie zainstalować WordPress na serwerze i zarządzać wszystkimi ustawieniami serwera. Z tego powodu zalecamy spędzanie czasu na poznawaniu serwerów lub zatrudnianiu specjalisty.

Dedykowany serwer hostingowy

Serwer dedykowany to własny, samodzielny serwer, który można wynająć od firmy hostingowej. Obsługują one fizyczny serwer, ale wszystkie ustawienia i oprogramowanie są w twoich rękach. Jest to bardziej kosztowne, ale masz 100% kontroli i możesz wykorzystać 100% zasobów serwera, co czyni go najlepszym wyborem dla dużego bloga, strony internetowej lub firmy.

Podobnie jak w przypadku VPS, zdecydowanie zalecamy zatrudnienie profesjonalisty do zarządzania serwerem dedykowanym lub poświęcenie dużej ilości czasu na naukę różnych ustawień, oprogramowania i języków kodowania, aby poprawnie obsługiwać serwer. To nie jest zalecana opcja hostingu dla początkujących.

Zarządzany hosting WordPress

Zarządzany hosting WordPress jest najłatwiejszym (i naszym zdaniem najlepszym) sposobem na hosting strony internetowej WordPress. Dzięki zarządzanemu hostingowi firma hostingowa w pełni optymalizuje serwer pod kątem WordPress oraz zarządza wszystkimi aktualizacjami i ustawieniami.

Większość zarządzanego hostingu WordPress opiera się na platformie współdzielonej lub w chmurze, dzięki czemu doskonale nadaje się dla blogerów, małych firm, portfeli internetowych itp. Jednak dobre firmy hostingowe oferują w pełni zarządzane plany serwerów dedykowanych dla dużych stron internetowych i przedsiębiorstw (z czego korzystamy dla WPExplorer).

Który hosting powinieneś wybrać?

Najpierw rozważ cel, powód Twojej witryny. Blog kontra sklep e-commerce będą miały bardzo różne potrzeby hostingowe. Blogi, osobiste portfolio lub małe profesjonalne strony internetowe są zwykle lekkie i wymagają mniej ogromnego planu hostingowego. Alternatywnie handel elektroniczny, katalog lub witryny społecznościowe będą wymagały wielu zasobów, a zatem większego, droższego planu hostingowego.

Podobnie jak w naszym pierwszym punkcie, rozważ swoje zadowolony. Witryna z jedną stroną dobrze sobie poradzi na małym, wspólnym planie hostingowym. Witryna firmowa z setkami stron, aktywnym blogiem i prywatną siecią pracowników prawdopodobnie najlepiej zrobi z serwerem dedykowanym.

Wreszcie twój ruch drogowy odegra znaczącą rolę w twoich potrzebach hostingowych. Nowa strona zajmie trochę czasu, aby zbudować obserwatorów i zwiększyć regularny ruch. Jeśli nie masz już dużej obecności w innej sieci lub serwisie społecznościowym, prawdopodobnie możesz bezpiecznie zacząć od najniższego poziomu z planem hostingowym i zwiększać lub aktualizować wraz z rozwojem witryny.

Proste porównanie najlepszych firm hostingowych WordPress

Podczas gdy wiele firm hostingowych oferuje podobne funkcje, nie dwie firmy hostingowe są dokładnie takie same. Każdy hosting oferuje specjalne plany hostingowe, a wszystkie firmy hostingowe, które zalecamy, są świetne dla WordPress. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o naszych typach najlepszego hostingu WordPress i dowiedzieć się, który może być odpowiedni dla twoich potrzeb.

Bluehost: niedrogi, współdzielony hosting WordPress

Bluehost Web Hosting

Bluehost jest jednym z największych graczy w hostingu i nie bez powodu – oferują niedrogie plany hostingowe z dużą ilością zasobów, dobrym wsparciem i dodatkowymi korzyściami, które pokocha każdy nowy właściciel strony. Bluehost oferuje bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL, bezpłatne konta e-mail i bonusowe oferty marketingowe (np. 200 USD w ofertach marketingowych dla plus i najlepszych użytkowników). Co najlepsze, ich plany są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo – a ponadto oferują ogromną 63% zniżki dla czytelników WPExplorer, więc czego nie można pokochać?

Dowiedz się więcej o Bluehost

Cloudways: Cloud Hosting to proste

Cloudways Web Hosting

Hosting w chmurze to elastyczny sposób na hostowanie witryny, ale dla niektórych użytkowników ręczne zainstalowanie WordPress na AWS, Digital Ocean lub Azure wykracza poza ich możliwości techniczne. Właśnie tam wkracza Cloudways. Cloudways obsługuje platformy hostingowe w chmurze AWS, Google Cloud, Digital Ocean, Linode i Vultr. Po prostu wybierz swój ulubiony, wybierz WordPress jako swój CMS i pozwól Cloudways obsłużyć proces konfiguracji za Ciebie. Najlepsze w Cloudways jest łatwość użycia. Tworzenie i utrzymywanie własnego serwera w chmurze może być czasochłonne, ale dzięki interfejsowi Cloudways masz dedykowane zasoby (procesor, pamięć RAM, adres IP, pamięć masową) na wyciągnięcie ręki. Funkcje obejmują instalację WordPress 1 kliknięciem, klonowanie strony, kopie zapasowe, skalowanie (pamięć RAM i pamięć masowa), przemieszczanie, wiele baz danych oraz mnóstwo wspaniałych dodatków (e-mail, konsola, monitorowanie itp.).

Dowiedz się więcej o Cloudways

Media Temple: Hosting współdzielony, zarządzany i VPS

Media Temple: Hosting współdzielony, zarządzany i VPS

Media Temple to imponująca firma hostingowa, która oferuje szereg produktów hostingowych, które z pewnością zaspokoją potrzeby każdej witryny. Oferują wszystko, od wspólnego hostingu dla blogerów, zarządzanego hostingu WordPress dla osób poważnie traktujących o swoich treściach, VPS dla profesjonalistów, a nawet dedykowanych planów biznesowych, które potrzebują dodatkowych zasobów. Wszystkie plany Media Temple są zoptymalizowane i działają fantastycznie z WordPress. Ponadto oferują dodatkowe funkcje, takie jak pamięć masowa na wszystkie dyski SSD, skalowalne zasoby, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, adresy e-mail, najwyższej klasy sprzęt i najlepsze ze wszystkich 24/7 wsparcia premium.

Dowiedz się więcej o Media Temple

Kinsta: Managed WordPress Cloud Hosting

Kinsta: Managed WordPress Cloud Hosting

Kinsta to nie tylko kolejna zarządzana firma hostingowa WordPress. Oferują w pełni zarządzany i zoptymalizowany hosting w chmurze Google, dzięki czemu Ty, jako klient, zyskujesz wszystkie zalety chmury (szybki, bezpieczny hosting praktycznie bez przestojów) skonfigurowanej do idealnej obsługi WordPress. Oprócz tego w Kinsta pracują eksperci WordPress, gotowi pomóc w rozwiązywaniu problemów, które mogą wystąpić podczas uruchamiania witryny WordPress na ich serwerach w chmurze. Masz pytanie dotyczące korzystania z pulpitu nawigacyjnego Kinsta? Potrzebujesz porady na temat skalowania swojego planu hostingowego? Nie wiesz, jak zwiększyć limit pamięci? Po prostu zapytaj! Inne godne uwagi funkcje hostingu obejmują bezpłatne SSL, bezpłatne CDN, codzienne kopie zapasowe, a nawet bezpłatne migracje.

Dowiedz się więcej o Kinsta

WP Engine: Hosting WordPress Premium zarządzany

WP Engine: Hosting WordPress Premium zarządzany

Jeśli chodzi o wybór najlepszego hostingu WordPress dla swojej witryny WordPress, zalecamy WP Engine. Oferują tylko zarządzane plany hostingowe WordPress i są świetne w tym, co robią. W szczególności cała ich platforma hostingowa jest oparta na najnowocześniejszych technologiach. Stworzyli zoptymalizowane środowisko dla WordPress oparte na specjalnie zaprojektowanych i zakodowanych regułach, aby ich serwery mogły oceniać żądania przeglądarki, równoważyć obciążenie serwera i zintegrować EverCache pod kątem skalowania zasobów na żądanie. Zasadniczo wszystko to oznacza, że ​​Twoja witryna może działać idealnie z maksymalną wydajnością, bez konieczności zarządzania jakimkolwiek serwerem. WP Engine oferuje również profesjonalne wsparcie ekspertów WordPress przez całą dobę. Więc nawet jeśli potrzebujesz pomocy w niedzielę, pomoc jest w zasięgu ręki. Inne funkcje hosta obejmują środowiska pomostowe, bezpłatną opcję SSL, obsługę wielu witryn WordPress, obsługę PHP7, a nawet wbudowaną sieć CDN (dla wersji Pro i wyższych).

Dowiedz się więcej o WP Engine

Pagely: niestandardowe rozwiązania hostingowe dla przedsiębiorstw

Pagely: niestandardowe rozwiązania hostingowe dla przedsiębiorstw

Dla dużych firm Pagely oferuje najlepsze niestandardowe rozwiązania hostingowe dla przedsiębiorstw w Internecie. Pagely nie jest tani, ale stanowi doskonałą inwestycję w Twój biznes. Opierając się na zarządzanym systemie chmurowym, oferują niezawodny i bezpieczny hosting, który można łatwo skalować w zależności od potrzeb Twojej firmy. Pagely oferuje imponujące funkcje, w tym dynamiczną optymalizację obrazu, zaawansowane zabezpieczenia, globalny CDN, wbudowane buforowanie, analizę wydajności, obsługę HTTP2 i PHP7. Jest to dodatek do specyficznych funkcji WordPress, takich jak w pełni zarządzane aktualizacje podstawowe i WP-CLI. Krótko mówiąc, cena jest wyższa niż w przypadku innych hostów na tej liście. Pagely oferuje prestiżową usługę, która jest warta więcej niż pieniądze.

Dowiedz się więcej o Pagely

Pamiętaj, że to nie wszystkie dostępne opcje hostingu. Jest to raczej prosta, wyselekcjonowana kolekcja popularnych i dobrze ocenianych firm hostingowych, którą osobiście mieliśmy okazję przetestować.

Który jest najlepszym hostingiem WordPress?

Ponieważ nie możemy wybrać tylko jednego, podamy Ci nasze dwa najlepsze.

Naszym zdaniem WP Engine to najlepszy hosting WordPress. Właśnie tego używamy do hostowania naszej witryny i mieliśmy z nią wspaniałe doświadczenie. Są w pełni zarządzane, mają świetny czas pracy, wsparcie jest zawsze szybkie i przyjazne, a my mamy więcej niż wystarczające zasoby na nasz obecny plan rozwoju naszej firmy.

Bluehost jest naszym zdaniem drugim miejscem, ponieważ idealnie nadają się dla początkujących blogerów. Oferują niedrogie plany hostingowe, które są łatwe do skonfigurowania, mają wystarczające zasoby, aby zasilać WordPress, a także dodatkowe bonusy, takie jak nazwa domeny i kredyty reklamowe do uruchomienia. To całkiem niezła okazja dla nowych blogerów.

Często zadawane pytania dotyczące hostingu

Istnieje wiele pytań, które mogą pojawiać się podczas wyszukiwania hostingu. Oto kilka szybkich odpowiedzi na często zadawane pytania, których nie omówiliśmy w powyższym artykule. Mamy nadzieję, że pomoże to dokonać właściwego wyboru przy wyborze najlepszego hostingu WordPress dla Twojej witryny.

Czy potrzebujesz usługi hostingowej dla WordPress??
Tak, w przypadku hostowanego WordPress (który znajduje się na WordPress.org) zdecydowanie potrzebujesz planu hostingowego. To sprawia, że ​​jest sobą-gospodarzem.
Czy WordPress jest hostem??
WordPress oferuje własny hosting VIP, ale jest dość drogi i polecamy go tylko firmom potrzebującym niestandardowego rozwiązania hostingowego (np. Jeśli chcesz założyć własną darmową platformę blogową online, sieć społecznościową opartą na WordPress lub witryna do udostępniania zdjęć).
Jak mogę prowadzić mojego bloga WordPress?
Do prowadzenia własnego bloga potrzebny jest plan hostingowy, który kupujesz co miesiąc lub co roku od renomowanej firmy hostingowej. Istnieją setki hostów internetowych, ale w większości oferują podobne plany, takie jak udostępnianie, chmura, VPS, dedykowane lub zarządzane.
Czy istnieje bezpłatny hosting dla WordPress??
Nie całkiem. Istnieją witryny, które twierdzą, że oferują „darmowy” hosting, ale zazwyczaj oferują niewiele zasobów lub nie oferują żadnych zasobów i nie są typami witryn, którym chcesz udostępniać dane osobowe. Możliwe, że myślisz o WordPress.com, która jest bezpłatną siecią blogów, taką jak Tumblr. Różni się bardzo od WordPress.org (o co tu chodzi) i możesz dowiedzieć się więcej o różnicach między WordPress .ORG a .COM.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me