Najlepsze praktyki UX dla WordPress i Twojej firmy online

Prawdopodobnie już wiesz, jak łatwo jest założyć stronę internetową za pomocą WordPress. Ale po dodaniu funkcji i treści sprawy szybko się komplikują. Jednym z ważnych aspektów, o których musisz pamiętać, są najlepsze praktyki UX dotyczące WordPress. User Experience (UX) to klucz do sukcesu w biznesie. To użytkownicy kupują twoje towary i usługi, a nie wyszukiwarki.


Często zdarza się, że właściciele witryn, a nawet programiści i projektanci mylą UX z interfejsem użytkownika (UI). Zarówno UX, jak i UI są ze sobą ściśle powiązane, ale są wystarczająco różne, aby uzasadnić wyjaśnienie.

Różnica między UX i UI

Aby lepiej zrozumieć, zdefiniujmy następujące terminy:

Użyteczność w sieci: Łatwość korzystania ze strony internetowej.

Interfejs użytkownika (UI): Miejsce, w którym ludzie wchodzą w interakcje z maszynami. Na przykład przycisk jest częścią interfejsu użytkownika. Programiści używają narzędzi do opracowania interfejsu użytkownika, który powinien być zgodny z wymaganiami biznesowymi.

Doświadczenie użytkownika (UX): Dotyczy to użytkowników i ich opinii na temat Twojej witryny. Projektanci muszą upewnić się, że wrażenia użytkownika są zawsze na najwyższym poziomie, a interakcja użytkownika jest przyjemna.

Na przykład motyw WordPress z doskonałym doświadczeniem użytkownika może mieć wiele interfejsów użytkownika (takich jak motyw Total), ale każdy z nich musi zapewniać najlepszą możliwą obsługę użytkownika w konkretnej niszy.

Jeśli masz korporacyjną stronę internetową, strona główna powinna wyjaśnić, na czym polega Twoja firma, jakie są twoje podstawowe filozofie / wartości i być może wyświetlać twoje produkty lub zapewnić sposób uzyskania wyceny. Wiele witryn firmowych wykorzystuje duże zdjęcie „nad zakładką” lub wideo w tle swoich biur. Może prezentują swoje główne produkty, sposób ich wytwarzania i jakie oferują korzyści. Jeśli prowadzisz witrynę firmową, ważne jest, aby natychmiast przedstawić swoją sprawę.

Projektowanie stron internetowych agencji korporacyjnej

The Wanilia projektowanie witryn agencji za pomocą motywu Total WordPress to świetny przykład pokazania, o czym jest Twoja firma.

W przypadku innych nisz mogą mieć zastosowanie różne czynniki. Jeśli jesteś blogerem, ludzie chcą dowiedzieć się więcej o tobie osobiście, swoim pochodzeniu i kompetencjach, dlatego skup się na tym, aby być przejrzystym i zyskać zaufanie. Jeśli jesteś muzykiem, lepiej wyróżnij swoją muzykę i najnowszą grafikę albumu lub EP.

Użyteczność < User Interface < User Experience

Dobra użyteczność jest integralną częścią świetny interfejs użytkownika. Interfejs użytkownika jest głównym elementem obecności Twojej marki w Internecie, ponieważ bezpośrednio wpływa na wrażenia użytkownika. Teraz wiemy, na czym polega różnica, przejdźmy do najlepszych praktyk UX dla WordPress.

Najlepsze praktyki UX dla WordPress

WordPress to system CMS, który wyróżnia się dostarczaniem narzędzi do budowy witryny, ale nie gwarantuje, że będzie doskonały pod każdym względem. Potrzebujesz najlepszych praktyk UX, aby warto było poświęcić czas odwiedzającym i zbudować zaufanie od pierwszej interakcji z Twoją marką.

Czysty i prosty design

Czy wiesz, co najbardziej przyciąga ludzi? Czysty i prosty design. Często zdarza się, że programiści zawsze pracują, aby strona internetowa była pełna funkcji. Ale często zapominają, jaki jest prawdziwy powód, dla którego budują stronę internetową. Użytkownicy nie dbają o tę funkcjonalność, dopóki nie będą mogli łatwo korzystać z witryny.

Najlepsze praktyki UX dla WordPress: czysty i prosty design

Warto zadawać sobie pytanie: „Czy odwiedzający lub administratorzy strony będą mogli z niego korzystać bez trudności i zamieszania?” Zapewni to, że ostateczny projekt spełnia aktualne standardy projektowe. Jeśli na którymś etapie odpowiedź brzmi „nie”, musisz wrócić do deski kreślarskiej i zastanowić się, jak uczynić ją bardziej intuicyjną.

Gdy użytkownicy trafiają na skoncentrowane, nieuporządkowane strony, daje to większe szanse przekształcenia ich w subskrybentów i / lub klientów. Ludzie nie lubią intensywnie myśleć podczas przeglądania. Twoim zadaniem jest to dla nich zrobić. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość najlepszych motywów WordPress oferuje prosty i pozbawiony bałaganu projekt, który można łatwo dostosować. Jeśli chcesz zaprojektować witrynę WordPress, pamiętaj o prostocie. Daje to większą elastyczność i mniej ruchomych części, które mogą się zepsuć.

Elastyczne projektowanie stron internetowych

Jednym z kluczowych aspektów nowoczesnego doświadczenia użytkownika (UX) jest responsywne projektowanie stron internetowych. Urządzenia mobilne przejęły Internet. Słyszałem, że ludzie prowadzą swoje firmy na smartfonach, szczególnie w przypadku urządzeń o przekątnej 5,5 cala i większych. Dlatego ważne jest, aby strony internetowe WordPress reagowały i dostosowywały się do wszystkich rozmiarów ekranu, ale także wszystkich rozdzielczości ekranu i ekranów siatkówki.

Najlepsze praktyki UX dla WordPress: Responsive Design

Elastyczne projektowanie nie tylko poprawia komfort użytkowania, ale także poprawia ruch. Czas oczekiwania to coś, czego Google używa obecnie, aby zmierzyć zadowolenie użytkowników, którzy kliknęli Twoją witrynę na stronach SERP (strony wyników wyszukiwania). Jeśli spędzają mniej czasu niż na innych wynikach w pobliżu twojego, oznacza to, że coś jest nie tak z twoją witryną i przenoszą to dalej w dół w SERP.

Dwie główne rzeczy, które zawsze możesz poprawić na swojej stronie:

  • Jakość informacji
  • Sposób prezentacji informacji

Dobra obsługa oznacza, że ​​witryna dostarcza użytecznych informacji na wszystkich ekranach.

Łatwa w obsłudze nawigacja

Prawie każda inna strona internetowa, którą dziś widzę, ma złożoną architekturę informacji. Mają wielopoziomowe strony lub posty. Projektant musi współpracować z programistą, aby upewnić się, że odwiedzający może łatwo poruszać się po stronie poprzez odpowiednią nawigację. WordPress zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do dodania menu nawigacyjnego, ale zawsze możesz dodać wtyczkę mega menu, taką jak Uber Menu, jeśli masz wiele linków do włączenia.

Najlepsze praktyki UX dla WordPress: łatwa nawigacja

Jeśli to możliwe, powinieneś również wybrać zwykłą strukturę bezpośredniego łącza. O ile nie prowadzisz witryny z wiadomościami lub nie publikujesz kilku artykułów dziennie, sugeruję skorzystanie ze struktury „Post name” (możesz skorzystać z tego przewodnika, aby zmienić permalinki, aby dokonać zmiany).

Podczas przeglądania większość ludzi nie polega wyłącznie na nawigacji. Witryna o dobrej użyteczności powinna zawierać:

  • Pole wyszukiwania
  • Bułka tarta
  • Kategorie
  • Archiwa

Jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPress, Yoast SEO, umożliwia dodanie bułki tartej do motywu WordPress. Motyw Total WordPress jest zgodny z Yoast SEO i łatwo jest dodawać bułkę tartą.

Stworzenie wielu różnych sposobów nawigowania po witrynie dla użytkowników zapewnia lepszą użyteczność i przyjemniejsze korzystanie z nich.

Projektowanie wokół treści

Bez zawartości żadna strona internetowa nie jest kompletna. Świetny design może być atrakcyjny, ale to treść pomoże ci sprzedać swój biznes docelowym odbiorcom. Układ zorientowany na treść jest nie tylko przyjemny dla oczu, ale umożliwia użytkownikom łatwe trawienie treści. Im więcej treści trawią użytkownicy, tym więcej wiedzą o tobie i ci ufają, tym więcej potencjalnych klientów.

Projekt UX oparty na najlepszych praktykach zawsze najpierw bierze pod uwagę tekst. Wybierz odpowiednią typografię dla swojej niszy i stwórz UX wokół treści.

Podkreśl ważne części treści, aby przełamać linię tekstu i uczynić pisanie bardziej interesującym.

Twoje treści powinny wyglądać dobrze. Właściwy typ, rozmiar i kolor czcionki może sprawić, że Twoje treści będą świecić, a użytkownicy zainteresują się tym, co masz do powiedzenia. Formatowanie powinno również uzupełniać przepływ treści. Właściwe formatowanie oznacza, że ​​używasz nagłówków i podtytułów, list wypunktowanych, różnych długości zdań, używasz słów pogrubionych lub kursywą, aby podkreślić ważne słowa, obrazy, listy itp. Wszystko to sprawia, że ​​treść jest bardziej interesująca do czytania.

Użyj mikro-interakcji

Mikro-interakcje to prosty sposób interakcji użytkownika z witryną. Obejmują one subtelne efekty po kliknięciu nagłówka artykułu lub podpowiedzi, efekty najechania myszą i przewijanie lub animację ikony podczas pobierania itp..

Najlepsze praktyki UX dotyczące WordPress: mikro-interakcje Pobierz animację

Mikrointerakcje mają dwie główne zalety:

  • Zachęcaj do interakcji
  • Zostaw opinię

Nie wydaje się to wiele, ale w rzeczywistości odgrywa kluczową rolę w najlepszych praktykach UX dla WordPress. Mikrointerakcje to małe nagrody dla użytkowników. Popraw komfort użytkownika, wdrażając je.

Wniosek

Stworzenie atrakcyjnej strony internetowej nie jest prostym zadaniem. WordPress ułatwia tworzenie stron internetowych w kilka minut, ale potrzeba dużo myślenia, aby stworzyć wystarczająco użyteczny interfejs użytkownika z doskonałym UX. Zawsze powinieneś zastanowić się, w jaki sposób użytkownicy będą korzystać ze strony lub sekcji, a następnie wdrożyć funkcje i funkcje. Ważne jest również, aby Twoja witryna była odporna na błędy, więc upewnij się, że masz niestandardowy szablon na 404 strony. Nieistniejące lub błędne strony mogą być punktami wyjścia, a nie tylko ślepymi zaułkami.

Jeśli jesteś niecierpliwy lub nie masz czasu i wysiłku, aby skoncentrować się na najlepszych praktykach UX dla WordPress, możesz po prostu zdobyć jeden z naszych ręcznie robionych motywów WPExplorer. Wszystkie wykorzystują najlepsze praktyki UX i są doskonałym punktem wyjścia do projektowania każdej nowej witryny.

User Experience to złożona transakcja i nie jest możliwe uwzględnienie wszystkich pojęć w jednym poście na blogu. Mamy nadzieję, że artykuł ten zawiera wprowadzenie do najważniejszych dobrych praktyk UX dla WordPress i coś do przemyślenia przy tworzeniu lub kupowaniu następnego motywu WordPress.

Co sądzisz o najlepszych praktykach UX dla WordPress? Czy Twój obecny motyw WordPress zapewnia użytkownikom wygodę i dlaczego? Słucham.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me