Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu niezależnego pisarza na swoim blogu WordPress

Posiadanie niezależnego pisarza najwyższej jakości do tworzenia artykułów na blogu może przynieść wiele korzyści. Dokładnie zbadane i dobrze napisane artykuły pomagają zwiększyć ruch na Twojej stronie i stworzyć społeczność zaangażowanych czytelników. Zatrudnienie pisarzy to normalny koszt budowy strony internetowej WordPress, a pisanie postów przez innych pozwoli zwolnić czas, umożliwiając skoncentrowanie wysiłków na innych obszarach działalności. Ale jak możesz znaleźć i utrzymać udanego i niezawodnego freelancera?


W tym artykule omówimy, gdzie możesz znaleźć niezależnego pisarza i czego powinieneś szukać, zatrudniając jednego z nich. Co ważne, zastanowimy się, jakie warunki należy omówić z freelancerem, zanim zaczną pisać dla Ciebie.

Gdzie znaleźć niezależnego pisarza

Istnieje wiele sposobów na znalezienie niezależnego pisarza i istnieje wiele pisarzy, którzy czekają na znalezienie. Najważniejsze jest jednak, aby spojrzeć we właściwe miejsce, aby uzyskać wysokiej jakości pisarza, odpowiedni dla Twojej niszy.

Umieść ogłoszenie
upwork

Jednym ze sposobów na znalezienie niezależnego pisarza jest umieszczenie reklamy na znanej stronie, takiej jak Upwork, PeoplePerHour, lub Pro Blogger. Strony te mają dużą liczbę freelancerów regularnie przeszukujących swoje strony w poszukiwaniu występów. W zależności od tego, czego szukasz, możesz znaleźć osobę o odpowiednich umiejętnościach na jednej z tych stron.

Jednak reklama freelancera może być długim procesem. W odpowiedzi na twoje ogłoszenie zostaniesz zalany przez wnioskodawców. Wśród kandydatów może być ktoś bardzo odpowiedni dla twojego bloga. Pojawi się również wiele nieodpowiednich odpowiedzi, a ludzie próbują szczęścia w dziedzinie pisania, w której nie mają doświadczenia. Często znalezienie najlepszych pisarzy może być bardzo czasochłonne..

Szukaj pisarzy

skrzynka autora

Poszukiwanie pisarzy może czasem być lepszym sposobem na znalezienie wysokiej jakości freelancerów. Przejrzyj blogi w swojej niszy, aby zobaczyć, kto na nich pisze. Sprawdź biografie autora na końcu artykułu, ponieważ zwykle zawierają one link do strony autora.

Wyszukiwarka Google to kolejny sposób na znalezienie niezależnego pisarza. Poszukując niezależnych autorów w swojej dziedzinie, może istnieć wybór witryn pisarzy, które możesz przeglądać.

Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu niezależnego pisarza

Wybierając niezależnego pisarza, zawsze najpierw spójrz na jego stronę internetową, aby poczuć, co robią i co oferują. Jeśli przy pierwszych wrażeniach są one zgodne z Twoim blogiem i jego potrzebami, możesz kontynuować sprawdzanie.

Strona portfela

strona portfolio

Zatrudniając niezależnego pisarza, idealnie potrzebujesz kogoś, kto ma doświadczenie w swojej dziedzinie. Jeśli jednak nie jest to możliwe, musisz sprawdzić, czy przynajmniej zapisują poszukiwany standard.

ZA strona portfolio na stronie pisarza wyświetla wybór ich pracy. Powinien pokazywać pracę z różnych stron i, jeśli to możliwe, z różnych gatunków. Tutaj będziesz mógł ocenić ich styl i jakość, co pomoże Ci zdecydować, czy ten pisarz jest odpowiedni dla Twojej witryny.

Jeśli to możliwe, zawsze staraj się spojrzeć na stronę portfolio autora przed skontaktowaniem się z nim. Może to zaoszczędzić zarówno Tobie, jak i im dużo zmarnowanego czasu, jeśli okaże się, że nie lubisz ich pracy.

Przeczytaj referencje

strona referencji

Większość witryn pisarzy będzie zawierać stronę z referencjami. Pomoże ci to zrozumieć, jak pisarz pracuje, jeśli są rzetelni, punktualni i dokładni w pracy, którą oddają.

Jeśli jednak witryna pisarza nie ma wielu referencji, nie zniechęcaj się. Referencje można przeoczyć, jeśli praca na stronie portfolio jest wysokiej jakości.

Sprawdź cenę i dostępność

Freelancerzy będą mieli za to cenę, za którą piszą. Cytat będzie na artykuł lub słowo, w zależności od tego, o co prosisz lub co wolisz. Zawsze pytaj o stawki w początkowej wiadomości e-mail, aby nie tracić czasu. Mogą być niesamowitym pisarzem, ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na ich ceny, nie ma sensu iść dalej.

Nigdy nie próbuj zbytnio obniżać stawek pisarza. Chociaż mogą zgodzić się na niższą cenę, praca nie będzie ich najwyższym priorytetem. A kiedy pojawi się lepiej płatny koncert, będziesz pierwszym klientem, który zostanie usunięty.

Oprócz ceny zawsze pytaj o dostępność pisarza lub określ, jakiego rodzaju aranżacji szukasz. Wielu pisarzy jest bardzo zajętych, ale przedkłada regularną pracę nad pojedyncze artykuły. Jeśli oferujesz pracę co miesiąc, pisarz może przerobić swój harmonogram, aby zrobić dla ciebie miejsce.

Co przedyskutować z Freelancer przed zatrudnieniem ich

Po znalezieniu freelancera, który Twoim zdaniem jest odpowiedni dla Twojej witryny, nadszedł czas na omówienie dodatków, które zapewniają płynną współpracę.

Komunikacja
skype

Przedyskutuj, jak pozostaniesz w kontakcie ze swoim pisarzem. Czy chcesz comiesięczną randkę na Skypie? Czy Twoja firma używa Slacka lub Trello? Jeśli żadne z was nie ma preferencji, wystarczy e-mail.
Wytyczne

Miej jasne wytyczne dotyczące tego, czego chcesz. Wielu pracodawców tworzy Przewodnik po stylu dla swoich pisarzy, więc jest jasne, czego się spodziewać. Powinno to obejmować szczegółowe informacje, takie jak typy nagłówków i rozmiary obrazów itp. Pomoże to zwiększyć szansę na uzyskanie tego, co chcesz w gotowym artykule.

Terminy

Niektórzy pracodawcy lubią artykuł, który należy przesłać w ustalonym terminie. Inni są zadowoleni z dostarczenia artykułów do końca miesiąca. Jeśli masz konkretny harmonogram, daj znać swojemu pisarzowi i dojdź do porozumienia, które ci odpowiada.

Rewizje

Sprawdź wcześniej, czy Twój pisarz chętnie wprowadza poprawki do artykułu, jeśli występuje z nim problem. Większość pisarzy przejrzy artykuł w razie potrzeby. Jeśli jednak regularnie wracasz do artykułów, musisz ponownie sprawdzić, czy Twój pisarz naprawdę dobrze pasuje do Twojego bloga, czy też jesteś zbyt wybredny.

Dodatki

Jeśli są jakieś dodatki, które chcesz, aby Twój pisarz ukończył, oprócz pisania, wyjaśnij to na początku. Czy chcesz, aby odpowiadali na komentarze na Twoim blogu, czy dzielili się swoją pracą w mediach społecznościowych? Większość pisarzy chętnie to zrobi, ale należy to omówić na początku, aby wszyscy mieli jasne oczekiwania.

Ghostwriting

Większość pisarzy woli publikować treści pod własnym nazwiskiem. Biograficzna skrzynka autora pod każdym artykułem, zawierająca dane osobowe i link do ich strony internetowej, jest powszechną praktyką. Jeśli chcesz, aby ktoś napisał dla ciebie duchem, musisz to określić, kiedy po raz pierwszy kontaktujesz się z pisarzem. Być może będziesz musiał zapłacić więcej za napisanie pod twoim nazwiskiem, więc omów to wcześniej.

Metoda płatności

Zawsze sprawdzaj metodę płatności przed rozpoczęciem pisania. Większość niezależnych pisarzy korzysta z PayPal, więc jeśli użyjesz innej metody płatności, sprawdź najpierw, czy ta opcja jest w porządku. Pamiętaj, że niektórzy niezależni pisarze mieszkają za granicą i nie mają dostępu do kont bankowych w USA.

Sprawdź także, kiedy twój pisarz chce otrzymać wynagrodzenie. Niektórzy chętnie wysyłają fakturę pod koniec miesiąca. Inni będą chcieli otrzymywać wynagrodzenie co tydzień lub po każdym artykule. Jeśli poprosą o płatność z góry, upewnij się, że najpierw czujesz się komfortowo z ustaleniem.

Poproś o artykuł testowy

Jeśli jesteś ostrożnym typem, bardziej niż dopuszczalne jest poproszenie pisarza o napisanie artykułu testowego. To jest jednorazowy artykuł, aby sprawdzić jakość ich pracy. Jeśli jesteś zadowolony z wyników, możesz opublikować go, a następnie pracować z pisarzem w przyszłych postach. Jeśli jesteś zainteresowany pójściem drogą testową, pamiętaj, że zawsze powinieneś zaproponować zapłacenie pisarzowi za testera.

Końcowe przemyślenia

Wysokiej jakości i niezawodny niezależny pisarz jest na wagę złota. Więc kiedy znajdziesz taki, upewnij się, że go trzymasz. Regularnie melduj się u nich, udzielaj użytecznych informacji zwrotnych i płać im na czas.

I pamiętaj, że stawki pisarza rosną z czasem. Jeśli masz niezależnego pisarza, którego chcesz zatrzymać i który pracuje dla Ciebie od pewnego czasu, pamiętaj, aby zaoferować mu podwyżkę.

Jakie masz doświadczenie w pracy z niezależnym pisarzem? Udostępnij w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map