Monitorowanie czasu przestoju i przestoju w WordPress

Masz niesamowitą dobrą stronę internetową i ciężko pracowałeś, aby rozwinąć bazę czytelników. Ale czy jesteś pewien, że twoja strona działa cały czas? To jest właśnie cel tej strony, prawda? Witryna musi być zawsze dostępna do przeglądania, a jej dostępność jest ważna, aby utrzymać i zwiększyć ruch. W przeciwnym razie stracisz klientów, a wiarygodność Twojej witryny spadnie.


Usługi hostingowe często reklamują 99% czasu przestoju, ale weź pod uwagę fakt, że 1% przestoju oznacza nieco ponad 3,5 dni. A jeśli zostanie to podzielone na kilka przypadków przestoju, wpłynie to na twój ranking. Musisz więc stale monitorować swoją stronę internetową, aby mieć pewność, że działa ona stale. Ważne jest, aby śledzić czas działania i przestoje witryny.

Liczba i rodzaj testów monitorowania czasu działania mogą się różnić – od prostych kontroli HTTP po złożone kontrole zaplecza do jednoczesnego monitorowania ponad 50 punktów kontrolnych. Niektóre testy są zwykle przeprowadzane,

 • Test Ping Monitora co w zasadzie da ci znać, że twoja strona działa i sprawdza prędkość netto. Prędkości poniżej par nie są dobre i prawie równe przestojom.
 • Test HTTP Dzięki temu dowiesz się, że istnieje rzeczywista wymiana danych między Internetem a komputerem.
 • Monitor serwera DNS który sprawdza, czy adres DNS Twojej witryny i adres witryny są identyczne. Za pomocą tego testu zostaną wykryte awarie sieci i protokołu.
 • Monitor portu protokołu kontroli transmisji który testuje transmisję danych z jednego urządzenia do drugiego przez Internet.

Awarie mogą być wykryte, a strony internetowe zostaną powiadomione.

Istnieją bezpłatne, płatne i freemium usługi monitorujące czas pracy. Można także użyć niektórych wtyczek. Te usługi i wtyczki będą regularnie sprawdzać Twoją witrynę i ostrzegać, jeśli witryna nie działa. Częstotliwość kontroli i tryb ostrzegania mogą się różnić. Niektóre popularne usługi i wtyczki opisano szczegółowo w tym artykule.

Pingdom

Pingdom jest wiodącym dostawcą usług monitorowania wydajności witryny, któremu ufają takie firmy jak Google i Apple. Dzięki Pingdom nie musisz dowiedzieć się od innej firmy, że Twoja witryna jest wyłączona. Jeśli standardowe pakiety Ci nie odpowiadają, możesz opracować z nimi niestandardowy pakiet dla swojej witryny internetowej w oparciu o wielkość i potrzebę wsparcia premium.

Pingdom 2

Pingdom umieściło ponad 60 serwerów sondy w całej Ameryce i Europie do monitorowania stron internetowych i powiązanych usług. Przestoje lub przerwy są zauważane niemal natychmiast, ponieważ częstotliwość sprawdzania wynosi tylko jedną minutę. Te usterki są dwukrotnie sprawdzane przed otrzymaniem powiadomienia, więc liczba fałszywych alarmów jest zmniejszana. Korzystając z analizy root, możesz skrócić czas potrzebny na przywrócenie Twojej witryny.

Rzeczywiste wrażenia użytkownika końcowego z różnych lokalizacji, wprowadzanie zmian na stronach i śledzenie czasu ładowania każdej zmiany, monitorowanie transakcji i analiza przyczyn źródłowych to tylko niektóre z uwzględnionych funkcji. Pomogą ci przejąć kontrolę nad swoją witryną.

Ponad 700 000 użytkowników na całym świecie korzysta z usługi Pingdom. Jeśli nie masz pewności, możesz skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Pakiety premium zaczynają się od 13,95 USD miesięcznie.

DownNotifier

DownNotifier to narzędzie, za pomocą którego możesz monitorować swoją witrynę i otrzymywać powiadomienia o wszelkich przestojach. Odwiedź stronę główną tego usługodawcy i wprowadź adres URL witryny, która ma być monitorowana. Będziesz otrzymywać powiadomienia e-mail o przestojach na podany identyfikator poczty. Aby otrzymywać te alerty w telefonie, włącz alerty SMS. Możesz zdecydować, aby otrzymywać powiadomienia, gdy witryna jest offline lub gdy witryna nie zawiera określonego tekstu. Próbowałem wybrać obie opcje, ale narzędzie ograniczyło mnie do jednej automatycznie.

Down Notifier

Bezpłatna usługa sprawdzi Twoją witrynę co 10 minut, a monitorowanie premium co minutę. Z pakietu premium można korzystać na 5 stronach internetowych w cenie 14,95 USD rocznie. Możesz także otrzymywać raporty i historię przestojów.

Monitis

Monitoruj nas połączył się z Monitis aby zaoferować usługę monitorowania, analizy i lepszą wydajność witryny dzięki planom darmowym i premium. Wykonuje 4 kontrole – monitorowanie czasu działania, monitorowanie pełnego ładowania strony, monitorowanie transakcji i tester warunków skrajnych w sieci – aby utrzymać maksymalną wydajność witryny.

Za pomocą narzędzi opartych na chmurze przeprowadzane są testy monitorowania czasu działania w celu sprawdzenia dostępności i czasu reakcji stron internetowych, aplikacji i usług. Kontrole są przeprowadzane w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie w jednominutowych odstępach, a dostęp do 2-letniej historii.

Monitis

Przeprowadzane są wielokrotne kontrole – kontrole zawartości strony, testy wielu protokołów, testy poczty elektronicznej i publiczne adresy IP – i natychmiast wysyłane są raporty o awariach. Dzięki temu szybko wiesz, że Twoja witryna nie działa. Monitorowanie pełnego ładowania strony będzie śledzić czasy ładowania stron od początku do końca. Czas ładowania obrazów może być znany, a raporty o błędach 404 będą odbierane, gdy strony się nie załadują.

Funkcja monitorowania transakcji w tej usłudze analizuje wszystkie aspekty eCommerce, aby upewnić się, że żadna transakcja nie zostanie zablokowana w kluczowych obszarach, takich jak rejestracja i koszyk. Aby upewnić się, że jesteś przygotowany na gwałtowny wzrost ruchu, zwłaszcza podczas kampanii takich jak Super Bowl lub Czarny piątek, przyjrzyj się testom warunków skrajnych w sieci. To da ci wyobrażenie o tym, ile obciążenia może wytrzymać Twoja strona internetowa.

Dostępny jest 15-dniowy nieograniczony bezpłatny okres próbny, a ponadto musisz zbudować własny pakiet na podstawie częstotliwości kontroli i liczby lokalizacji, z których ma być testowany. Monitis ma ponad 200 000 użytkowników, wśród nich niektóre z renomowanych nazw handlowych.

Uptime usługi

Uptime usługi to bezpłatna i oparta na subskrypcji usługa, która monitoruje dostępność i wydajność witryny za pomocą globalnej sieci serwerów. Możesz ustawić częstotliwość sprawdzania na panelu sterowania w momencie konfigurowania usługi.

Uptime usługi

Przeprowadzany jest cały zakres kontroli – strony internetowe są sprawdzane pod kątem zawartości słów kluczowych, testy ping, aby sprawdzić łączność na poziomie IP, serwery WWW (HTTP i HTTPS) i testy linków, testy serwera POP 3 do pobierania wiadomości e-mail, testy serwera SMTP do wysyłania wiadomości e-mail, Testy serwera IMAP do zarządzania „skrzynkami pocztowymi”, testy serwera pobierania (serwery FTP), testy serwera DNS i MySQL na poziomie protokołu oraz niestandardowe testy serwera w celu monitorowania dowolnego protokołu TCP / IP. W przypadku darmowego konta możesz wybrać dowolną usługę lub port do testowania.

Okresowe raporty dostępności i wydajności, szczegółowe raporty miesięczne oraz podsumowanie całego okresu monitorowania będą Cię informować o wydajności Twojej witryny. Ponad 50 000 stron zarejestrowało się w Service Uptime w celu uzyskania bezpłatnych usług monitorowania. Pakiety premium są dostępne już od 4,95 USD miesięcznie.

Witryna 24 × 7

Witryna 24 × 7 działa w taki sam sposób, jak inne usługi, dzięki czemu Twoi klienci mogą stale dokonywać transakcji z całego świata. Ta usługa może także sprawdzać adresy URL w sieci Internet, intranet, sieci 3G i 4G, dzięki czemu możesz monitorować aplikacje mobilne i witryny mobilne. Dzięki wczesnej analizie może złapać twórców problemów, zanim wpłyną oni na użytkowników końcowych, i sprawdzić, które elementy aplikacji ograniczają płynne działanie transakcji.

Witryna 24x7

Monitorowanie aplikacji internetowych odbywa się z ponad 50 globalnych lokalizacji, a wszelkie opieszałość są identyfikowane. Ładowanie strony internetowej jest analizowane i monitorowane są usługi krytyczne, takie jak HTTP (S), FTP (S), DNS, PING, TCP, SSL, SMTP i POP. Serwery, sieci wewnętrzne, urządzenia sieciowe, monitorowanie po stronie serwera, serwer DNS. Ważność certyfikatu SSL, czas przesyłania i pobierania FTP oraz monitorowanie serwera pocztowego odbywają się często. Możesz przeglądać wszystkie testy w czasie rzeczywistym na jednym pulpicie nawigacyjnym, po prostu odświeżając, bez konieczności każdorazowego logowania się na konto.

Bezpłatny plan obejmuje podstawowe monitorowanie 5 stron internetowych i dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Pakiety premium są podzielone na trzy rodzaje usług – monitorowanie strony internetowej, monitorowanie serwera i monitorowanie aplikacji, a także pakiet „wszystko w jednym”, który zawiera wszystko.

Istnieje o wiele więcej usługodawców, a kilku z nich wymieniono tutaj. Możesz je sprawdzić:

Wtyczki WordPress do monitorowania czasu pracy i przestojów

Usługi są świetne, ale czasami zwykła wtyczka może być równie dobra, jeśli nie lepsza – szczególnie jeśli Twój blog jest nowy i nie chcesz jeszcze inwestować w skomplikowaną usługę monitorowania. Oto niektóre z bezpłatnych wtyczek monitorujących dla WordPress, które zalecamy.

Jetpack dla WordPress

Jetpack

Jetpack jest wtyczką z wieloma funkcjami, jedną z nich jest również monitorowanie czasu działania strony. Jest fabrycznie zainstalowany z WordPress i można go aktywować. Skonfiguruj go w Ustawieniach i upewnij się, że wprowadzono poprawny identyfikator e-maila. Tryb alertu jest wysyłany wyłącznie pocztą elektroniczną – nie jest to idealna metoda. Ale jeśli posegregujesz alerty w osobnym folderze, od razu masz historię przestojów swojej witryny.

Monitorowanie rzeczywistych użytkowników przez Pingdom

Pingdom Real User Monit_

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób rzeczywisty użytkownik w innej lokalizacji korzysta z Twojej witryny, zainstaluj Monitorowanie rzeczywistych użytkowników przez Pingdom i załóż konto w pingdom.com. Ta wtyczka dostarczy ci cennych informacji zwrotnych na temat czasów ładowania w różnych krajach i różnych przeglądarkach. Możesz odczytać wszystkie te dane z panelu sterowania. Użyj danych, aby poprawić wydajność swojej witryny.

Wtyczka Uptime Robot dla WordPress

Ustawienia Robota Uptime

Wtyczka Uptime Robot dla WordPress to prosta wtyczka, która pozwala przeglądać statystyki czasu działania z pulpitu nawigacyjnego lub dowolnej strony lub widżetu. Musisz założyć konto w Uptime Robot.com, zainstalować wtyczkę i ją aktywować. Statystyki i dzienniki można wyświetlać z wielu miejsc w witrynie, umieszczając skróty.

W końcu

Chciałbym udostępnić jeszcze jedną opcję – rozszerzenie dostępne w Chrome do monitorowania czasu działania strony. Monitor serwera można pobrać z Sklep internetowy z aplikacjami Chrome.

1

Możesz dodać dowolną liczbę stron internetowych do monitorowania i możesz sprawdzić stan swojej strony, po prostu klikając rozszerzenie w przeglądarce. Jeśli wyskakujące okienko jest włączone, każda zmiana statusu adresu URL natychmiast pokaże się jako wyskakujące okienko i możesz skontaktować się z usługodawcą hostingowym.

Teraz, gdy wiesz, że istnieje tak wiele opcji monitorowania czasu działania witryny, wybierz dowolną z nich i dobrze ją wykorzystaj. Przejmij kontrolę nad przestojami, zanim będą one kosztować pieniądze, reputację lub klientów. Daj nam znać, które narzędzia poleciłbyś w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map