Moderacja komentarzy WordPress: przewodnik dla początkujących

Sekcja komentarzy pod postem WordPress pozwala na bezpośrednią interakcję z czytelnikami. Ale WordPress idzie o krok wyżej: daje możliwość moderowania komentarzy użytkowników za pomocą funkcji moderowania komentarzy. Jednak moderowanie czy nie moderowanie jest odwiecznym pytaniem, które najwyraźniej nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ostatecznie decyzja należy do Ciebie, ale musisz dokładnie rozważyć zalety i wady każdej z opcji.


Ponieważ jest to przewodnik dla początkujących na temat moderowania komentarzy WordPress, chciałbym przedstawić kilka powodów, dla których lub przeciw moderacji komentarzy, zanim zaproponuję idealne rozwiązanie.

Dlaczego warto moderować komentarze

 • Bez moderacji i odpowiednich narzędzi do filtrowania spamu blog może łatwo zostać spamerem, zwłaszcza jeśli jest popularny. Moderacja daje pełną kontrolę nad wyświetlaniem komentarzy tylko od zaufanych użytkowników, eliminując w ten sposób spam i inne komentarze niskiej jakości. Zaangażowanie zaufanych użytkowników buduje zaufanie, a Twój blog szybko zyska autorytet w wybranej niszy.
 • Komentarze do spamu zazwyczaj zawierają linki, z których niektóre mogą przekierowywać do potencjalnie złośliwych stron internetowych. Jeśli użytkownik kliknie link przekierowujący go do miejsca, w którym nie chce być, straci wiarę i zaufanie do Twojego bloga – co zasadniczo jest równoznaczne z utratą wiary w Ciebie. Dzięki moderacji możesz blokować potencjalnie złośliwe linki.
 • Dobrze moderowany wątek komentarza może zwiększyć wartość nudnego postu. Mogą być czytelnicy, którzy mają większą wiedzę na ten temat, a ich wkład może podnieść poziom twojego postu. Komentarze dobrej jakości przyciągają kompetentnych ludzi, którzy dodadzą cennych informacji i właśnie tego chcesz w swoim poście. Pamiętaj, że komentarze stają się częścią treści Twojego bloga, dopóki post znajduje się na Twoim blogu.

Dlaczego nie powinieneś moderować komentarzy

 • Moderowanie komentarzy może być czasochłonne. W przypadku większych witryn, które mają dobrą czytelność, może to być prawdziwy ból, a nawet niepraktyczne (chyba że używasz zewnętrznego systemu komentarzy).
 • Umiar frustruje wielu prawdziwych użytkowników, którzy chcą wziąć udział w dyskusji. Użytkownicy zazwyczaj chcą zobaczyć swój komentarz natychmiast po trafieniu Poczta. Co jeśli nie ma Cię w pobliżu, aby to zatwierdzić??
 • Możesz zajmować się spamem w komentarzach za pomocą wtyczki. Na przykład wtyczka Akismet, która jest dostarczana z podstawowym oprogramowaniem WordPress, całkiem dobrze usuwa spam, pod warunkiem, że poprawnie go skonfigurowałeś.

Teraz, kiedy znasz powody i przeciw moderacji, co zamierzasz zrobić? Radzę moderować, ale bądź mądry.

System komentarzy primaryWordPress sam w sobie jest wystarczająco przyzwoity. Pozwala skutecznie moderować komentarze, jednocześnie eliminując większość spamujących komentarzy.

Idealne ustawienia do moderacji komentarzy WordPress

Aby ustawić bloga na moderację, przejdź do Ustawienia> Dyskusja.

ustawienia dyskusji

Poszukaj części, która mówi Wyślij mi e-mail za każdym razem. Tutaj włączasz lub wyłączasz moderację komentarzy za pomocą systemu podstawowego i jest to całkiem proste: jeśli zaznaczysz drugie pole (Komentarz jest moderowany), będziesz mógł moderować wszystkie komentarze do postów.

Moderatorzy po raz pierwszy

Jednym z łatwych sposobów, aby moderacja stała się mniej uciążliwa, jest umożliwienie automatycznego zatwierdzania autorom komentarzy, którzy zostali zatwierdzeni raz. Aby włączyć to ustawienie, przejdź do Ustawienia> Dyskusja i sprawdź, czy Zanim pojawi się komentarz sekcja zaznacz drugie pole, które czyta Autor komentarza musi mieć wcześniej zatwierdzony komentarz. Pozostaw pole powyżej niezaznaczone.

moderacja komentarzy

Jeśli autor komentarza zmieni sposób, w jaki wprowadza swoje dane – imię i adres e-mail – będzie musiał zostać ponownie moderowany.

Zwróć także uwagę na autorów komentarzy, którzy zostali wcześniej zatwierdzeni: niektórzy z nich poznali tajniki systemu i mogą na początku dodawać komentarze o wysokiej jakości, ale potem zwlekają z przyszłymi komentarzami, ponieważ wiedzą, że są automatycznie zatwierdzani.

Wyłącz komentarze po określonym czasie

Innym sprytnym sposobem kontrolowania komentarzy na blogu jest ograniczenie czasu, w którym komentarze blogu są otwarte dla autorów. Zazwyczaj 30 dni jest rozsądnym okresem, ale może być mniej więcej w zależności od konkretnych okoliczności. Pomoże to uniknąć spamerów SEO – użytkowników, którzy komentują tworzenie linków do swoich blogów. Zazwyczaj szukają blogów, które osiągnęły wysoką pozycję w rankingu PageRank.

Stworzenie wysokiego PageRank zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy, więc spamerzy SEO zazwyczaj atakują blogi, które istnieją już od kilku tygodni lub miesięcy.

Zwykle post na blogu cieszy się największą popularnością w ciągu 2–3 tygodni od daty publikacji. Oznacza to, że w tym czasie możesz spodziewać się największej aktywności w sekcji komentarzy. Dlatego zaplanuj ograniczenie komentarzy do 30 dni (najlepiej), abyś nie miał zbyt wielu komentarzy do moderowania. Możesz jednak wydłużyć ten czas, jeśli trwa wielka dyskusja.

Aby ustawić limit czasu autorstwa komentarza, przejdź do Ustawienia> Dyskusja i poszukaj Inne ustawienia komentarzy Sekcja. Zaznacz opcję, która czyta Automatycznie zamykaj komentarze do artykułów starszych niż _days i określ liczbę dni, aby komentarze były otwarte:

Zamykanie komentarzy do postów

Wyłącz trackbacki

Czasami wolisz zajmować się spamem w komentarzach niż spamem typu trackback, więc zastanów się, zanim włączysz Trackback. Zasadniczo dobrze jest je wyłączyć, ponieważ nadal możesz wiedzieć, kto prowadzi do Twojej witryny za pośrednictwem sekcji Łącza przychodzące na pulpicie nawigacyjnym. Pamiętaj, że ta sekcja może nie wyświetlać się w przypadku zupełnie nowej witryny WordPress. Możesz także skonfigurować swój podajnik RSS, aby wyświetlał linki przychodzące.

Użyj wtyczek do filtrowania spamu w komentarzach

Komentarze spamu mogą być trudne do wykrycia, ale przy pomocy odpowiednich wtyczek łatwiej je zidentyfikować, jeśli nie zostaną całkowicie zablokowane. Oto wybór wtyczek, których możesz użyć, aby to osiągnąć:

Akismet

akismet

Krótko przedstawiłem genialny Akismet wtyczka wbudowana w podstawowe oprogramowanie WordPress do filtrowania komentarzy wyglądających jak spam. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować, ale musisz się zarejestrować i skonfigurować klucz API, aby rozpocząć. Chociaż wykonuje przyzwoitą robotę, chroniąc przed spamem, nie jest niezawodny, a niektóre uzasadnione komentarze mogą być czasami mylone ze spamem. Dlatego regularnie sprawdzaj folder spamu, aby znaleźć uzasadnione komentarze.

WordPress Zero-Spam

wordpress-zero-spam

Stosunkowo nowa wtyczka, WordPress Zero-Spam pomaga automatycznie blokować spam bez potrzeby korzystania z CAPTCHA. Po zainstalowaniu i aktywacji od razu wykona swoją magię. Brak interfejsów API do skonfigurowania.

Pozwól użytkownikom wykonywać moderację

Wreszcie, innym sposobem na zachowanie rozsądku podczas moderowania komentarzy jest zezwolenie niektórym autorom na moderację. Możesz dać swoim najbardziej lojalnym użytkownikom tego rodzaju uprawnienia. Jeśli Twój blog ma znaczące autorstwo i autorytet, może to być najlepszy sposób zarządzania moderowaniem komentarzy.

Lojalni członkowie społeczności stają się zaufanymi użytkownikami, którym udzielasz dostępu moderowanym innym użytkownikom. Możesz stworzyć system nagród, aby utrzymać ich motywację, na przykład pozwalając im na linki zwrotne do własnych blogów. Wtyczka taka jak Edytor ról użytkownika można użyć do płynnego tworzenia i dodawania tej roli do swojego bloga. Możesz też odkryć wiele innych.


Zawsze pamiętaj, że zachowujesz pełną kontrolę nad tym, kto komentuje Twoje posty i co publikują. Daj tej sekcji bloga uwagę, na którą zasługuje, a Twój blog stanie się zaufanym autorytetem. Czy sekcja komentarzy na blogu jest zajęta? Jak moderujesz autorów komentarzy? Czy masz lepsze pomysły na ulepszenie filtrowania spamu bez utraty rozsądku? Bardzo chciałbym usłyszeć twoje myśli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map