Minimalizuj bałagan w witrynie i popraw zaangażowanie dzięki kartom do WordPress

Wszystko, co możesz zrobić, aby usprawnić swoją stronę, to dobra rzecz. W końcu im mniej odwiedzający muszą zrobić, aby uzyskać potrzebne informacje, tym lepiej. Może to jednak stanowić wyzwanie, jeśli witryna z natury musi zawierać wiele informacji. Rezultat końcowy takich witryn zazwyczaj obejmuje strony z bardzo długimi stronami, których prawie nikt nie przewinie, oraz te z mnóstwem stron, które podobnie prawie nikt nie kliknie.


Jaka jest alternatywa dla bardzo długiej strony lub zbyt wielu stron? Oczywiście, zakładki! I nie martw się – nie musisz być genialnym programistą, aby uzyskać zakładki w swojej witrynie. Istnieje wiele wtyczek, które umożliwiają tę funkcję. Zebrałem kilka najlepszych, aby pomóc Ci szybko i łatwo dodawać treść z zakładkami do swojej witryny WordPress.

Publikuj zakładki interfejsu użytkownika

Publikuj zakładki interfejsu użytkownika

Publikowanie kart interfejsu użytkownika ułatwia dodawanie kart jQuery w treści, bez względu na to, czy są to posty, strony czy inne typy postów. Wszystko, co musisz zrobić, to wstawić skróty do edytora i włączyć karty.

Wtyczka zawiera 24 różne motywy interfejsu użytkownika, aby ułatwić dopasowanie do istniejącego motywu. Lub, jeśli masz kotlety, utwórz niestandardowy arkusz stylów, aby poprawić wygląd i poczuć się bardziej.

Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk TinyMCE w edytorze postów, aby wstawić odpowiedni shortcode. Zgodnie z oficjalną listą katalogów WordPress dla kart Post UI, możesz także wstawiać tabulatory bezpośrednio za pomocą następujących krótkich kodów:

[tab name = ”Nazwa twojej karty 1 ″] Zawartość twojej karty [/ tab]
[tab name = ”Nazwa twojej karty 2 ″] Zawartość twojej karty [/ tab]
[tab name = ”Nazwa twojej karty 3 ″] Zawartość twojej karty [/ tab]
[end_tabset]

W tych kartach możesz wstawiać HTML. Powinno się z tym poradzić bez problemu, a skończysz na wyświetlaniu treści tak, jak w dowolnym innym miejscu witryny, jak można się domyślić, jest ona zawarta na karcie.

Łatwe, responsywne zakładki

Łatwe, responsywne zakładki

Inną wtyczką, którą zdecydowanie powinieneś sprawdzić, jeśli chcesz dodać karty do swojej witryny, jest Łatwe, responsywne zakładki. Jest nie tylko kompatybilny z bootstrap 3.0, ale także dodaje przyciski TinyMCE do edytora wizualnego, dzięki czemu bardzo łatwo wstawiać responsywne zakładki jednym kliknięciem przycisku.

Po kliknięciu tego przycisku otworzy się panel ustawień, który pozwala wybrać kolor dla kilku różnych aspektów kart, w tym nagłówków, aktywnych kart, najechania kursorem, tła i innych. Możesz także ustawić wyświetlanie zakładek u góry lub u dołu. Ta wtyczka jest naprawdę ulubiona ze względu na to, jak łatwa jest konfiguracja i rozpoczęcie pracy od razu.

Tabby Responsive Tabs

Tabby Responsive Tabs

Jeśli czas reakcji jest jednym z twoich głównych problemów, Tabby Responsive Tabs jest dla ciebie dobrą opcją. Po prostu, ta wtyczka pozwala wstawiać responsywne karty w postach i stronach za pomocą skrótów. Obsługuje więcej niż jeden zestaw zakładek na prostej stronie lub postu i używa jQuery do tworzenia zakładek i efektu akordeonu na mniejszych ekranach. Możesz również uzyskać dostęp do zakładek za pomocą klawiatury.

Aby wstawić karty, wystarczy wstawić dwa skróty: [tabby] i [tabbyending]. W szczególności możesz użyć [tabby title = „tabname”], aby ustawić nazwę karty. Następnie wypisujesz treść, która powinna być zawarta na tej karcie, w tym dowolny kod HTML, który chcesz. Jeśli chcesz, możesz wstawić więcej kart. Następnie, aby zakończyć ten zestaw kart, użyj krótkiego kodu [tabbyending], aby zamknąć grupę kart.

Teraz, jeśli chcesz zmienić styl tych kart, musisz zagłębić się w kod trochę więcej. Zgodnie ze stroną katalogu WordPress wtyczki, musisz skopiować arkusz stylów wtyczki do motywu podrzędnego i wprowadzić modyfikacje stylu tabulatora lub stylu akordeonu według własnego uznania.

Widżety w kartach

Czasami Twoje potrzeby w ramach poszczególnych kart są nieco bardziej złożone. W tych przypadkach jest Widżety w kartach podłącz. Pozwala umieścić dowolne widżety, wszystkie na kartach, aby zaoszczędzić miejsce i stworzyć bardziej uporządkowaną obsługę witryny. Ma wiele zastosowań.

Na przykład możesz użyć kart do wyświetlania widżetów Ostatnie posty i Najnowsze komentarze. Możesz dodać Kategorie, aby dodatkowo zaokrąglić wyświetlanie karty. Możesz też utworzyć grupę kart poświęconych osadzonym widżetom mediów społecznościowych, takim jak Facebook Like Box, kanał Twitter, Google+, tablica Pinterest i tak dalej.

Jedną z rzeczy, które bardzo lubię w widżetach na kartach, jest to, że nie zawiera własnych stylów, co pozwala na stylizację według twojego motywu. Karty wtapiają się w twoją stronę i wyglądają, jakby należały.

Tytuły zakładek można również przewijać, co stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnego podejścia stosowego. Istnieją również opcje animacji dla przejścia między widżetami i możesz ustawić, ile sekund będzie czekać między przejściem z jednej karty do następnej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych wtyczek kart wymienionych tutaj, można go łatwo wstawić dzięki krótkiemu kodowi [wit].

WP UI – Tabulatury, akordeony, suwaki

WP UI

Ostatnią wtyczką, o której będę tutaj mówić, jest WP UI – Tabs, Accordions, Sliders. Ta wtyczka nie tylko ułatwia osadzanie kart w postach i stronach, ale także pozwala na prostą integrację innych stylów formatowania, takich jak akordeony, suwaki i okna dialogowe. Wtyczka jest zasilana przez jQuery i możesz użyć więcej niż jednego motywu interfejsu jQuery na każdej stronie, jeśli chcesz.

Jest wyposażony w łatwą w użyciu stronę z opcjami, która ułatwia konfigurację i użytkowanie. Dodaje także dedykowane menu i okna dialogowe w celu ułatwienia nawigacji. Podobnie jak wszystkie powyższe wtyczki, ta opiera się głównie na skrótach do szybkiej implementacji. Krótki kod [karty wp] można łatwo ulepszyć za pomocą argumentu stylu, który można modyfikować na około 24 różne sposoby, np. „Wpui-niebieski”, aby nadać kartom bardziej spójny wygląd z motywem.

Jednak największą zaletą tej wtyczki jest dla mnie możliwość wyświetlania postów i kanałów w zakładkach lub akordeonach. Krótki kod to [wptabposts] i pozwala wyświetlać posty w szeregu zakładek. Lub, jeśli chcesz wyświetlić kanał na stronie lub w poście, po prostu użyj skrótu [wpuifeeds]. Zgodnie z listą katalogów WordPress dla WP UI, możesz użyć [wpspoiler post = „3028”], aby wyświetlić tylko jeden post w tym specjalnym formacie.

Symple Shortcodes

Symple Shortcodes Minimal Tabs

Oczywiście, jeśli potrzebujesz tylko podstawowych kart, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wtyczkę Symple Shortcodes WordPress ręcznie tutaj w WPExplorer. Wtyczka zawiera kilka uroczych minimalnych kart, których można używać na dowolnej stronie witryny, oraz wiele innych świetnych funkcji porządkowania zawartości. Dodaj kolumny, przełączniki, akordeony i wiele innych akcentów (przyciski, ikony społecznościowe itp.).


Choć na początku może się to wydawać skomplikowane, proces dodawania kart do witryny jest w rzeczywistości dość prosty. Powyższe wtyczki sprawiają, że jest to błyskawiczne, a efekt końcowy jest zarówno atrakcyjny, jak i funkcjonalny. Moim zdaniem warto je sprawdzić. Odwiedzający twoją stronę uzyskują dostęp do tylu informacji, ile potrzebujesz, aby mieć do nich dostęp bez zaśmiecania ogólnego wyglądu. To szybkie rozwiązanie dla witryn z dużą ilością zasobów i treści.

Czy korzystasz z kart w swojej witrynie? A co z konkretnymi wtyczkami? Jeśli tak, to czy oni pracowali dla ciebie? Czy znalazłeś inny sposób na włączenie zakładek do swojej witryny? Chciałbym usłyszeć o twoich doświadczeniach z tą fajną sztuczką organizacyjną w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map