Lista kontrolna przed uruchomieniem witryny WordPress

Założenie i uruchomienie strony internetowej jest doniosłym wydarzeniem dla każdej firmy. Dużo czasu i wysiłku wkładamy w zapewnienie, aby nasza strona internetowa była odpowiednio zaprojektowana i spełniała nasze potrzeby biznesowe.


Mimo to istnieje wiele niedopatrzeń, które mogą zagrać w spoilsport w dniu premiery. Możesz zminimalizować szanse na to, zaznaczając pola na tej poręcznej liście kontrolnej dla nowych stron internetowych WordPress.

Zacznijmy!

1. Sprawdź, czy Twój plan hostingowy obsługuje WordPress

To może wydawać się oczywiste, ale ponieważ jest to lista kontrolna, i tak ją dołączę. Upewnij się, że host serwera obsługuje WordPress. Jeśli to możliwe, idź z hostem, który oferuje nowszą wersję automatycznego instalatora PHP i WordPress.

Lub jeszcze lepiej, wybierz zarządzany plan hostingowy WordPress. Osobiście używamy (i gorąco polecamy) WP Engine, który zawsze był szybki, oferuje mnóstwo miejsca na serwerze dla wszystkich naszych stron internetowych i ma fantastyczny zespół wsparcia.

2. Zoptymalizuj linki bezpośrednie do SEO

Począwszy od wersji 4.2, WordPress domyślnie generuje struktury permalink, które zawierają nazwę postu i są przyjazne SEO. W mojej instalacji WordPress domyślny bezpośredni link to kombinacja dnia i nazwy. Może to być odpowiednie dla niektórych stron internetowych, takich jak gazety i czasopisma, a może nie być odpowiednie dla innych.

Lista kontrolna nowych stron internetowych WordPress - łącza bezpośrednie

Od samego początku każda witryna musi wybrać strukturę permalink, która jest idealna do celów SEO. The Nazwa postu opcja będzie działać dobrze dla większości stron internetowych. Jest niski i ładny, jest również przyjazny SEO. Większe witryny, które potrzebują kategorii i tagów do odzwierciedlenia w adresach URL, mogą zdecydować się na Struktura niestandardowa opcja.

Zmiana permalinków w przyszłości nie jest mądrym posunięciem SEO. Z czasem najprawdopodobniej utworzysz z powrotem linki i stracisz je, jeśli po pewnym czasie wprowadzisz zmiany w linkach bezpośrednich. W przeciwnym razie może być konieczne dodanie 301 przekierowań.

Zaoszczędź sobie pracy, tworząc od razu ładne linki bezpośrednie. Zmierzać do Ustawienia> Permalinki gdzie najprawdopodobniej domyślnie jest zaznaczony Zwykły przycisk opcji. Zamiast, wybierz opcję że potrzebujesz i Zapisz zmiany.

Zastanawiając się, czy adres URL musi zawierać www, czy nie. Posiadanie niektórych adresów URL z www, a niektóre bez, mogą mylić wyszukiwarki.

3. Zdecyduj, czy Twój adres e-mail zostanie oznaczony w witrynie

Zbyt często oznaczamy nasze konta e-mail na naszych stronach internetowych i oba są obsługiwane przez tego samego dostawcę usług hostingowych. Teraz, jeśli prowadzisz działalność głównie za pośrednictwem poczty e-mail, możesz zobaczyć katastrofę, która czeka. Nie będziesz mieć dostępu do poczty e-mail, jeśli Twoja witryna przestaje działać.

Możesz łatwo uniknąć tej sytuacji, mając różnych dostawców hostingu dla Twojej witryny i poczty e-mail. Pozwoli to również uniknąć kłopotów ze zmianą adresu e-mail przy każdej zmianie hosta. Lub zarejestruj się w celu Konto G Suite do tworzenia i zarządzania niestandardowymi kontami e-mail dla Twojej firmy w Google.

Jeśli więc poczta e-mail ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy i chcesz grać bezpiecznie, prawdopodobnie chcesz oddzielić swój identyfikator poczty od swojego hostingu.

4. Sprawdź, czy wiadomości e-mail są poprawnie wyświetlane

Upewnij się, że adresy e-mail są poprawnie wyświetlane. Możesz poprawić wszelkie błędy w Ustawienia> Ogólne. Sprawdź wszystkie identyfikatory administratora, w tym ustawienia wtyczek.

Jasne, zawsze możesz poprawić e-maile w późniejszym terminie. Możesz jednak przegapić ruch e-mailowy, który prawdopodobnie trafi do Twojej skrzynki odbiorczej w wyniku wywołanego przez Ciebie szumu offline związanego z uruchomieniem witryny. Szybki przegląd wszystkich adresów e-mail może zapobiec temu niepowodzeniu.

5. Usuń zawartość manekina

Każda instalacja WordPress zawiera trochę obojętnych treści, takich jak Witaj świecie lub To jest twój pierwszy post, i Przykładowa Strona uruchomić. prawdopodobnie a także, importujemy również zawartość obojętną podczas budowania naszej strony internetowej w celu testowania czcionek, kolorów, odstępów i innych.

Atrapa treści

Teraz wyobraź sobie, że nacisnąłeś przycisk Uruchom w dniu D i a Po prostu kolejna strona WordPress miga wyraźnie na ekranie.

Aby tego uniknąć, pamiętaj o usunięciu wszystkich fałszywych treści przed uruchomieniem witryny. Pamiętaj, że wyszukiwarki potrzebują czasu na aktualizację, więc wszelkie korekty wprowadzone w witrynie mogą nie mieć bezpośredniego wpływu na wyniki wyszukiwania.

6. Utwórz mapę witryny XML

Mapa witryny XML to plik dokumentu zawierający wszystkie adresy URL Twojej witryny. Jest to łatwa mapa nawigacyjna, którą przesyłasz do wyszukiwarek, aby pomóc im w inteligentniejszym poruszaniu się po Twojej stronie i znajdowaniu odpowiednich treści. Chociaż nie wpływa to bezpośrednio na ranking SEO witryny, pomaga wyszukiwarkom w łatwiejszym wyszukiwaniu i indeksowaniu stron.

Ustawienia Yoast XM

Mapy witryn XML są szczególnie ważne w przypadku nowych witryn, ponieważ strony te nie mają żadnych linków zwrotnych, które mogłyby skierować ruch w ich kierunku na początku. Upewnij się więc, że utworzysz mapę witryny XML i prześlesz ją do Google. Nie jest to zbyt trudne, jeśli masz zainstalowany wtyczka Yoast. Włącz ustawienia zaawansowane we wtyczce, aby wygenerować mapę witryny dla swojej witryny.

7. Popraw szybkość ładowania witryny

Powolne witryny internetowe są dużą przeszkodą dla internautów i zapewne wiesz, że istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć swoją witrynę. Jednym z najważniejszych jest dodanie wtyczki buforującej WP Super Cache  lub WP Rocket.

WP Rocket

Inne środki poprawiające szybkość to wybór dobrej usługi hostingowej, instalowanie sieci CDN, umożliwianie leniwego ładowania i optymalizowanie obrazów.

8. Skonfiguruj kopie zapasowe witryny

Jeśli budujesz witrynę na lokalnym hoście lub w środowisku przejściowym, upewnij się, że migrujesz bazę danych na serwer na żywo. Przenoszenie witryny może być trudne, więc upewnij się, że masz kopię zapasową witryny przed próbą przeniesienia. Sprawdź, czy nowa witryna używa aktywnych adresów URL we wszystkich właściwych miejscach.

Backup Buddy

Moja ulubiona wtyczka do tworzenia kopii zapasowych to Backup Buddy. Pomaga nie tylko wykonać kopię zapasową witryny, ale może również służyć do przywracania i migracji witryny WordPress.

9. Odznacz pole Widoczność w wyszukiwarkach

Podczas konfigurowania WordPress w panelu Ustawienia znajdziesz opcję widoczności wyszukiwarki. Zazwyczaj zaznaczamy to pole podczas tworzenia witryny, aby wyszukiwarka pomijała indeksowanie domyślnej zawartości WordPress lub innej treści w toku.

Opcja ustawień widoczności w wyszukiwarkach

Tuż przed uruchomieniem włącz widoczność wyszukiwarki, odwiedzając stronę Pulpit nawigacyjny> Ustawienia> Czytanie i odznaczając „Zniechęcaj wyszukiwarki do indeksowania tej witryny”.

10. Uruchom test przyjazny dla urządzeń mobilnych

Dzisiaj ruch z urządzeń mobilnych zaczyna przejmować komputery stacjonarne. Jeśli chcesz być w radarach tych urządzeń przenośnych, musisz upewnić się, że Twoja witryna reaguje. Większość motywów WordPress reaguje, więc nie powinno to stanowić żadnego problemu. Możesz sprawdzić widoczność telefonu komórkowego, uruchamiając swoją stronę internetową Test przyjazny dla urządzeń mobilnych Google.

Test Google Mobile Friendly

Z Google dąży do strategii wyszukiwania mobilnego, jest to ważna kontrola, której nie można pominąć.

Ponadto, jeśli tworzysz Przyspieszone strony mobilne, musisz odpowiednio dostosować adresy URL.

11. Skonfiguruj Google Search Console

Natychmiast po uruchomieniu witryny jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest powiadomienie Google o istnieniu Twojej witryny. The Google Search Console pomaga przesłać mapę witryny bezpośrednio do Google. Możesz sprawdzić, czy Google z powodzeniem rozumie Twoje treści. Dowiesz się także o wszelkich problemach bezpieczeństwa mających wpływ na Twoją witrynę.

Google Search Console

Uzyskaj dostęp do Google Search Console, wprowadź dane swojej witryny i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Search Console ma również wiele innych funkcji, takich jak ulepszenia HTML, wersja AMP i analityka wyszukiwania, które mogą pomóc zwiększyć widoczność witryny.

12. Więcej do przemyślenia

Cóż, oto więcej rzeczy, które możesz chcieć dodać, a następnie skreślić swoją listę (w zależności od konkretnych potrzeb witryny):

 • Zaprojektuj stronę główną dla swojej witryny (lubimy narzędzie do tworzenia stron Visual Composer)
 • Sprawdź jakość kodu twojego tematu
 • Utwórz i dodaj niestandardowy favicon
 • Zaprojektuj niestandardową stronę 404
 • Jeśli ponownie uruchamiasz starą witrynę, dodaj 301 przekierowań
 • Skonfiguruj swój sklep WooCommerce
 • Dodaj pytania i odpowiedzi, klienta lub otwarte forum
 • Utwórz portfolio online, aby zaprezentować swoją pracę
 • Sprawdź, czy obrazy są dołączone z odpowiednią atrybucją lub są bezpłatne do użytku komercyjnego
 • Dołącz oświadczenie o ochronie prywatności i warunki użytkowania, a także prawne wyłączenia odpowiedzialności w razie potrzeby
 • Dowód czytaj każdą treść

Tak, to brzmi jak dużo pracy, ale będziesz zadowolony, że podjąłeś trud. Przejrzyj listę kontrolną i przeżyj wspaniały dzień premiery!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me