Które widżety WordPress powinny być wyświetlane na paskach bocznych?

Paski boczne są ważnymi obszarami w Twojej witrynie, których często można przeoczyć lub które nie są skutecznie wykorzystywane. Prawidłowo zaprojektowane paski boczne mogą zapewnić doskonałą obsługę, promować firmę, generować potencjalnych klientów i zwiększać przychody.


Nie ma jednej ustalonej reguły dotyczącej widżetów, które powinny być wyświetlane na paskach bocznych. Zamiast tego treść paska bocznego powinna zależeć od celów witryny. W tym artykule przyjrzymy się, jak wybrać odpowiednie widżety do celów witryny, aby zoptymalizować paski boczne. Następnie przeanalizujemy wybrane najważniejsze widżety, w tym między innymi wyświetlanie formularzy zgody, linków do mediów społecznościowych i popularnych postów.

Do czasu ukończenia tego artykułu powinieneś mieć wyraźny widok dokładnie, jakie widżety powinieneś wyświetlać na paskach bocznych witryny.

Ustal cele swojej witryny

Ważne jest, aby korzystać z każdej przestrzeni pasków bocznych, aby pomóc w konwersji witryny w stosunku do jej celów. Dlatego widżety, których używasz na paskach bocznych, powinny być bezpośrednio powiązane z celami Twojej witryny.

Możliwe, że próbujesz powiększyć swoją listę e-mailową lub obserwować w mediach społecznościowych. Być może starasz się utrzymać odbiorców w witrynie na dłużej, zachęcić ich do przeczytania większej ilości Twojego bloga lub stać się regularnymi użytkownikami. Lub możesz chcieć sprzedawać produkty, usługi lub kurs online lub członkostwo. Bez względu na cele, widżety powinny je odzwierciedlać.

Ważna jest również kolejność widgetów. Widżety powiązane z najważniejszymi celami powinny mieć widoczną pozycję na górze paska bocznego. Widżety zorientowane na niższy cel powinny zostać przesunięte w dół strony.

Upewnij się, że nie przeciążasz ani nie zaśmiecasz listew bocznych. Zrozum to źle, a możesz stracić odwiedzających lub przynajmniej wprowadzić ich w błąd. Zastanów się dokładnie, co dodasz do paska bocznego. Zawsze upewnij się, że za każdym wybranym widżetem jest jakiś powód.

Rzućmy więc okiem na niektóre widżety, których powinieneś używać.

Wyświetl widżet „O mnie”

O mnie Widget

Bez względu na to, jaki rodzaj witryny prowadzisz, ważny jest widget About Me. Pomaga odwiedzającym zapoznać się z Twoją witryną i zrozumieć, co próbujesz osiągnąć dzięki swojej firmie.

Na stronie mojego portfolio pisarzy zewnętrznych korzystałem z widżetu „Genesis – profil użytkownika”. Pozwoliło mi to dodać tytuł „O mnie”, tekst o sobie, a także mój obraz gravatar. Link u dołu mojego tekstu pozwala mi również link do odpowiedniej strony, którą może być Twoja strona Informacje, Twoja strona kontaktowa lub inna odpowiednia strona, którą chciałbyś odwiedzić swoich odbiorców.

Jeśli Twój motyw nie ma określonego widżetu „O mnie”, wystarczy zwykły widżet tekstowy. Jeśli chcesz wyświetlić swój gravatar, Jetpack udostępnia moduł o nazwie Dodatkowe widżety paska bocznego. Jednym z nich jest Widżet profilu Gravatar. Ten widget umożliwia dodawanie gravatara do pasków bocznych, a także niektórych danych profilu gravatar.

Dodaj formularz zgody

Optin Widget

Zbieranie adresów e-mail powinno być celem wszystkich witryn, niezależnie od prowadzonej działalności. Bardzo ważna jest możliwość skontaktowania się z odbiorcami po opuszczeniu witryny. Otrzymywanie e-maili od odwiedzających oznacza, że ​​możesz nadal reklamować im swoją firmę, wysyłać biuletyny, promować artykuły, produkty i usługi oraz zachęcać ich z powrotem do swojej witryny.

Dodanie formularza zgody na paski boczne to świetny sposób na zachęcenie odwiedzających do zapisywania się na comiesięczny biuletyn lub ogólną korespondencję. Przeważnie ludzie nie zawracają sobie głowy szukaniem formularza optin, więc wyświetlenie go na paskach bocznych sprawia, że ​​jest widoczny i maksymalnie ułatwia rejestrowanie się przez odbiorców.

Bloom from Elegant Themes to dodatkowa wtyczka do poczty e-mail. Istnieje sześć różnych sposobów dostarczania formularzy zgody, ale jedną z tych opcji jest dodanie formularzy zgody na obszar widżetu do pasków bocznych lub stopek. Stylowe i profesjonalne formy Blooma idealnie nadają się do przyciągnięcia uwagi odbiorców. Powinno to przyczynić się do wzrostu produkcji ołowiu.

Promuj media społecznościowe

Media społecznościowe to kolejny kluczowy obszar, który firmy powinny zawsze promować. Paski boczne są dobrym miejscem do wyświetlania przycisków śledzenia, które pomagają zdobyć obserwujących. Możesz także pokazać kanał społecznościowy lub dwa, aby pochwalić się tym, co dzieje się na kanałach społecznościowych.

AddToAny Social Share Buttons Widget

AddtoAny Share Buttons Darmowa wtyczka WordPress

AddToAny Social Share Buttons to darmowa wtyczka WordPress do mediów społecznościowych, która pozwala dodawać przyciski śledzenia do pasków bocznych (lub naprawdę gdziekolwiek indziej na twojej stronie). Dodanie tego widżetu mediów społecznościowych do pasków bocznych oznacza, że ​​przyciski śledzenia będą stale widoczne, zachęcając odwiedzających do podążania za tobą.

Feed Them Social

Feed Them Social WordPress Plugin

Feed Them Social to kolejna wtyczka mediów społecznościowych, ale tym razem wyświetlająca kanały mediów społecznościowych. Twórz niestandardowe kanały dla stron na Facebooku, grup, wydarzeń, albumów ze zdjęciami, Twittera, Instagrama, Pinterest, YouTube i innych. Kanały te można następnie umieścić na paskach bocznych, aby wyświetlić to, co dzieje się na kanałach mediów społecznościowych.

WordPress Social Sidebar

WordPress Social Sidebar

WordPress Social Sidebar to fantastyczna wtyczka, która dodaje piękne paski mediów społecznościowych do Twojej witryny. To jest w pełni kompatybilny z ponad 30 sieciami społecznościowymi. Jednak jego główną siłą są oferowane opcje dostosowywania. Na początek możesz umieścić pasek społecznościowy w dowolnym z czterech rogów swojej witryny – pionowo po lewej lub prawej stronie lub poziomo u góry lub u dołu.

Masz również pełną kontrolę nad wyglądem przycisków społecznościowych. Możesz wyświetlić je jako bryłę lub jako oddzielne kwadraty / koła. Do wyboru są też cztery „motywy”, wyświetlające ikony mediów społecznościowych w pełnym kolorze, skali szarości, ciemności lub światła. Przyciski są również dostępne w małych i dużych rozmiarach. Wtyczka jest również zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, dzięki czemu przyciski mediów społecznościowych wyglądają pięknie na wszystkich urządzeniach.

Użyj wtyczki popularnych lub powiązanych postów

powiązane posty

Jeśli chcesz zatrzymać gości w witrynie na dłużej i eksplorować zawartość, ważne jest, aby wyświetlić widget, który pomoże w tym. Korzystanie z widżetu powiązanych postów lub popularnych postów to świetny sposób, aby dać odwiedzającym migawkę tego, co jeszcze jest dostępne w Twojej witrynie. Podobnie, jeśli masz określone treści, które chcesz promować, możesz je zamiast tego wyświetlić.

Wtyczka popularnych postów WordPress

Wtyczka popularnych postów WordPress

Widżet wyświetlający najpopularniejsze posty to skuteczny sposób na zachęcenie użytkowników do kliknięcia innego artykułu. Ludzie lubią podążać za tłumem, więc jeśli niektóre posty są postrzegane jako „popularne”, powinno to pomóc zwiększyć współczynnik klikalności.

Popularne posty WordPress to darmowa wtyczka WordPress, która umożliwia wyświetlanie najpopularniejszych postów na paskach bocznych. Ten wysoce konfigurowalny widget daje wiele opcji dotyczących ustawień i funkcji, z których korzystasz, a także zapewnia statystyki dotyczące najczęściej oglądanych popularnych postów.

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

YARPP

Jeśli Twoja witryna obejmuje szeroki zakres zainteresowań i tematów, popularna wtyczka do postów może nie zainteresować czytelników, ponieważ wyświetlane artykuły mogą być nie na temat i nie są dostosowane do indywidualnych upodobań. W takim przypadku bardziej odpowiednie będzie wyświetlenie widżetu powiązanych postów na paskach bocznych.

Wtyczka powiązanych postów wyświetli posty związane z czytanym artykułem. Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) to darmowa wtyczka WordPress. Opiera się na potężnym i unikalnym algorytmie, który wyszukuje w całej witrynie treści odpowiednie do oglądanego postu. Wyniki są następnie wyświetlane w formie miniatury lub listy na pasku bocznym, aby przyciągnąć uwagę widza i zachęcić go do dalszego czytania.

Wyświetl mapę Google

Jeśli Twoja firma to sklep z cegieł, restauracja, spa lub coś innego, musisz poinformować odbiorców online, gdzie się znajdujesz. Ułatw im to, dodając mapę do pasków bocznych.

Google Maps Widget Free Plugin

The Widżet Map Google umożliwia dodanie mapy miniatury z niestandardowymi ikonami pinezek do pasków bocznych. Istnieją również opcje interaktywne i lightbox, które pomogą Twojej mapie przyciągnąć uwagę odwiedzających. Ten widget to idealny sposób na pokazanie klientom, gdzie jesteś, i zwiększenie ruchu w Twoim sklepie.

Zwiększ swoją sprzedaż

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż, użyj pasków bocznych, aby to osiągnąć. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz członkostwo w kursie, produkty w witrynie lub produkty stowarzyszone, użyj pasków bocznych, aby zachęcić odbiorców do dokonania zakupu.

Wyświetlaj najpopularniejsze lub określone produkty, które próbujesz promować. Dodaj baner reklamujący kurs lub członkostwo. Zawsze upewnij się, że odbiorcy mogą klikać, aby pomóc im szybko i łatwo znaleźć i kupić interesujący ich przedmiot.

Końcowe przemyślenia, które widżety WordPress mają być używane

Jak widać, istnieje wiele widżetów, które można dodać do pasków bocznych. Wybierz te, które są szczególnie odpowiednie dla celów Twojej witryny. Każdy wyświetlany widget powinien pomagać Twojej witrynie w dostarczaniu potrzebnych wyników.

Jakie widżety zamierzasz dodać do swoich pasków bocznych? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me