Korzystanie ze Snapchata, aby zwiększyć popularność WordPressa

Każdego dnia Snapchat ma już za sobą 150 milionów ludzi używanie, wysyłanie i odbieranie snapów. Między nimi wyświetlono 2,5 miliarda zdjęć i 10 miliardów filmów. Tak jest każdego dnia! Najwyższy czas dowiedzieć się więcej o najszybciej rozwijającej się platformie mediów społecznościowych i o tym, jak można ją wykorzystać, aby pomóc Twojej witrynie WordPress osiągnąć cele.


W tym artykule szczegółowo opisano, czym jest Snapchat, kto z niego korzysta i jak może pomóc w zwiększeniu popularności WordPressa. Następnie omawiamy wskazówki i porady dotyczące tworzenia społeczności Snapchat oraz rozważamy najlepsze praktyki przy dodawaniu snapów, aby pomóc promować swoją firmę.

Co to jest Snapchat?

Soczewki

Snapchat to popularna aplikacja mobilna, która umożliwia wysyłanie i wyświetlanie zdjęć i filmów znajomym i obserwującym. Jego charakterystyczną cechą, która pozwala wyróżnić się w tłumie kanałów mediów społecznościowych, jest to, że obrazy lub przyciągania, jak są znane, mają tylko krótką żywotność, od 1 sekundy do 24 godzin, po czym są automatycznie usuwane.

Jedną z głównych atrakcji korzystania ze Snapchata jest to, że jest zabawny. Możesz dodawać tekst, adnotacje i emotikony do zdjęć przed ich wysłaniem, a także do soczewek Snapchat. Soczewki dodają do twarzy uszy psa, zamieniają twarze z twarzami innych na ekranie i wiele więcej. Może zabrzmi to trochę szalone, ale spróbuj, jest fajnie!

Kto używa Snapchata?

Snapchat od dawna przyciąga młodszą publiczność, od nastolatków po osoby po trzydziestce. Początkowo Snapchat był używany głównie przez młodszy koniec tej grupy demograficznej, szczególnie młodych nastolatków. Jednak w ostatnim roku najszybciej rosnącą grupą były osoby powyżej 24 roku życia. Jeśli więc docelowi odbiorcy są w wieku 30 lat lub mniej, czas poważnie potraktować Snapchat jako ważny kanał społecznościowy dla Twojej firmy.

Dlaczego powinieneś używać Snapchata

Snapchat

Snapchat staje się niezwykle skuteczną platformą marketingową. Każda firma, która już spędza dużo czasu na tworzeniu i publikowaniu zdjęć i multimediów wideo, uzna Snapchata za naturalne rozwiązanie. Obsesja Snapchata na temat zdjęć i opowiadania historii sprawia, że ​​jest to idealny kanał do promowania każdej firmy z branży spożywczej, podróży, mediów, fitnessu, muzyki lub mody, by wymienić tylko kilka. Oto, w jaki sposób może pomóc …

Przyciągnij nowych obserwujących

Aby zwiększyć popularność WordPress, ważne jest, aby być obecnym i promować swoją firmę w tych samych miejscach, co docelowi odbiorcy. Jeśli potencjalni odbiorcy spędzają czas na Snapchacie, ale tak nie jest, trudno jest nawiązać kontakt z tymi, którzy mogą być zainteresowani Twoją niszą. Stanie się kluczowym graczem na Snapchacie może pomóc ci nawiązać kontakt z nowymi ludźmi, którzy są prawdopodobnie młodszymi grupami demograficznymi, co prowadzi do zwiększenia liczby obserwowanych.

Popraw świadomość marki

Możesz nie tylko nawiązać kontakt z nową grupą odbiorców na Snapchacie, ale także podnieść świadomość marki. Ciągła obecność na Snapchacie sprawi, że będziesz świeży w swoich obserwatorach, zachęcając ich do powrotu do witryny WordPress i regularnych odwiedzin.

Interakcja z odbiorcami

Ze względu na naturę Snapchata, z jego znikającymi obrazami w czasie, ten kanał mediów społecznościowych jest szybki, dzieje się w czasie rzeczywistym. Będąc obecnym na Snapchacie, możesz obserwować trendy, na które reaguje twoja publiczność i wchodzić z nimi w interakcje za pomocą odpowiednich snapów i treści. Ta interakcja pomaga utrzymać obserwujących zaangażowanych i zainteresowanych Twoją firmą.

Platforma, z której możesz promować swoją witrynę WordPress

Podobnie jak w przypadku każdego kanału mediów społecznościowych, Snapchat stanowi imponującą platformę do promowania Twojej witryny. Niezależnie od tego, czy próbujesz zwiększyć ruch na swojej stronie, generować potencjalnych klientów, reklamować produkty i usługi, czy coś innego, Snapchat daje Ci do tego możliwość.

Więc teraz wiesz trochę o Snapchacie i zaletach jego używania. Ale jak zacząć??

Budowanie obserwujących na Snapchacie

Pobieranie

Snapchat jest szybki i łatwy w konfiguracji, zajmuje tylko kilka minut. Pobierz go ze sklepu Apple Store lub Google Play, a po szybkiej rejestracji jesteś gotowy do pracy. Jednak zanim zaczniesz używać Snapchata do promowania swojej firmy, musisz najpierw zbudować Snapchata.

Podobnie jak budowanie obserwujących na Facebooku, Twitterze lub innej platformie społecznościowej, może to być czasochłonne. Co możesz zrobić, aby piłka szybko się toczyła??

Dodaj swój Snapchat Snapcode do swojej witryny WordPress

Zachęcaj swoich obecnych obserwujących i odwiedzających WordPress do dodawania Cię na Snapchacie. Jest to skuteczny sposób na utrzymywanie kontaktu z odbiorcami WordPress, zachęcanie ich do ponownego odwiedzenia witryny lub zakupu produktów.

Snapcode

The Snapchat Snapcode Widget pozwala wyświetlać swój osobisty Snapcode na swojej stronie internetowej. Snapcode działa w taki sam sposób, jak przycisk „Follow Me”. Odbiorcy po prostu skanują Twój kod za pomocą telefonu, a następnie mogą natychmiast dodać Cię do znajomych na Snapchacie. Twój kod Snapcode można pobrać ze swojego Konto Snapchat. Następnie po prostu prześlij go do Snapchat Snapcode Widget i dodaj do swojej witryny WordPress.

Wyświetl galerię snapów na swojej stronie WordPress

To, że dodałeś swój Snapcode do swojej witryny WordPress, nie oznacza, że ​​Twoi odbiorcy natychmiast dodadzą Cię jako przyjaciela. Promuj swoje konto Snapchat, mając na swojej stronie galerię snapów, którą wcześniej udostępniłeś na Snapchacie. Jest to świetny sposób na pokazanie obserwującym WordPress, czego brakuje, i może po prostu zachęcić ich do dołączenia do Ciebie na Snapchacie.

Krzyż Promuj Snapchat na innych platformach społecznościowych

Ważne jest, aby promować Snapchat na innych kanałach społecznościowych. Publikuj snapy ze swojego konta Snapchat na Facebooku lub Twitterze, aby pokazać ludziom, że jesteś obecny i aktywny i wart obserwowania. I wyświetl swój kod Snapcode, aby inni mogli Cię łatwo znaleźć na Snapchacie.

Możesz również wyświetlić swój URL Snapchat na dowolnym innym kanale mediów społecznościowych, którego używasz. Aby znaleźć adres URL Snapchat, po prostu otwórz Snapchat i wybierz „Dodaj znajomych> Udostępnij nazwę użytkownika”. Pomoże to obserwatorom mediów społecznościowych w łatwym wyszukiwaniu i znajdowaniu cię na Snapchacie.

Zaproponuj zachętę

Promując swoje konto Snapchat na stronie WordPress lub w mediach społecznościowych, zachęcaj odwiedzających do dodania Cię jako przyjaciela Snapchata. Jeśli ludzie Cię dodadzą, wyślij im kod kuponu rabatowego lub adres URL na tajną stronę Twojej witryny. Zrób z tego coś odpowiedniego dla swojej niszy, aby przyciągnąć odpowiedni typ osoby.

Użyj GhostCodes

Ghostcodes

GhostCodes jest doskonałym miejscem do znalezienia innych osób zainteresowanych Twoją branżą i do znalezienia Ciebie. Ta aplikacja jest w zasadzie bazą danych użytkowników Snapchata, którzy wyrazili zainteresowanie w różnych niszach. Opublikuj się na GhostCodes, aby ludzie mogli Cię znaleźć, a następnie wyszukaj osoby zainteresowane Twoją dziedziną wiedzy. Jest to świetny sposób na ujawnienie swojej firmy osobom Snapchat, które aktywnie szukają marek i firm w swojej dziedzinie.

Najlepsze praktyki Snapchata

Po utworzeniu bazy fanów Snapchat musisz dokładnie zaplanować, w jaki sposób zamierzasz używać Snapchata do rozwijania WordPressa i promowania swojej firmy. Pomyśl o swoich celach na Snapchacie i o tym, co chcesz osiągnąć. Pomoże Ci to zdecydować, jaki rodzaj „snapów” będzie najlepszy dla Twojej firmy i odbiorców.

Dodaj przystawki do „Mojej historii”

Jak już wspomnieliśmy, Snapchat polega na tym, że robisz zdjęcie lub wideo, a następnie wysyłasz je znajomemu. Następnie jest wyświetlany przez kilka sekund przed zniknięciem.

Co najważniejsze, do „Mojej historii” można również dodawać przyciągania. Jest to funkcja, która naprawdę może być wykorzystana do promocji firm. Tutaj zdjęcia mają 24-godzinną żywotność i mogą być przeglądane przez każdego z Twoich obserwujących. Oznacza to, że musisz dłużej docierać do szerszej publiczności i wywierać wpływ swoimi snapami.

Używaj filmów i innych zabawnych i interesujących treści

Snapy

Pamiętaj, Snapchat jest fajny i fajny. Upewnij się więc, że Twoje treści też są! Wykorzystaj moc wideo, aby wchodzić w interakcję ze swoimi obserwatorami, dodawać tekst i naklejki oraz sprawić, by Twoje zatrzaski wyskoczyły! Jeśli jesteś w branży spożywczej, publikuj niesamowite zdjęcia jedzenia. Jeśli angażujesz się w fitness, dodaj klipy treningów. Lub jeśli prowadzisz sklep eCommerce, pokaż ci używane produkty. To Twoja szansa, aby naprawdę promować swój biznes, usługi lub produkty, więc wykorzystaj go w pełni.

Dodaj wiadomości w czasie rzeczywistym, ogłoszenia, promocje i rabaty

Publikowanie snapów w „My Story” daje każdemu obrazowi lub wideo 24 godziny na obejrzenie. Następnie są usuwane. To sprawia, że ​​Snapchat jest bardzo „teraz”. Użytkownicy nie są zainteresowani przeszłością ani przyszłością, tylko bezpośrednią teraźniejszością.

Dlatego zawsze staraj się publikować wiadomości i ogłoszenia w czasie rzeczywistym. Dodaj przystawkę nowego produktu, który pojawił się w sklepie tego dnia. Wyślij kod rabatowy, z którego można korzystać tylko przez 24 godziny, kiedy zatrzask jest widoczny. Oferuj czasowe gratisy lub promocje dla swojej witryny WordPress, które zachęcają widzów do natychmiastowej reakcji, zwiększając ruch i zwiększając liczbę obserwujących. Wykorzystaj krótką żywotność snapów na swoją korzyść, wywierając presję na widowni, aby zwracała uwagę i działała szybko.

Stwórz swój własny GeoFilter

Geofiltr

Dla firm z cegły i zaprawy, tworzenie własnych Geofiltr to świetny sposób na reklamę na Snapchacie. Geofiltr to filtr, który można dodać nad obrazem, zwykle jest to tekst lub logo związane z Twoją firmą. Więc kiedy ludzie wejdą do Twojej siedziby, mogą dodać filtr do swojej przystawki, aby wyjaśnić, gdzie się znajdują. To świetny sposób na podniesienie świadomości marki i zachęcenie odbiorców do promowania Twojej firmy za Ciebie.

Inne możliwości reklamowe na Snapchacie obejmują reklamy wideo lub Snap Ads jak są znani i tworząc własną soczewkę. Są to jednak bardzo drogie opcje, które w tej chwili są dostępne tylko dla dużych korporacji.

Końcowe przemyślenia

Snapchat jest niewykorzystanym rynkiem, z którego korzystają miliony każdego dnia. Jeśli Twoja firma jest skierowana do młodszych konsumentów i polega wyłącznie na promowaniu Twojej marki za pomocą obrazów wizualnych i filmów, to jest to kanał społecznościowy, w którym chcesz się zaangażować. Bez wątpienia możliwości Twojej witryny WordPress są ogromne.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia ze Snapchata? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego kanału mediów społecznościowych w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me