Konserwacja witryny WordPress: Przewodnik po tym, co musisz wiedzieć

WordPress jest jedną z największych maszyn, które zapoczątkowały nową erę publikacji. Daje to nieskończone możliwości promocji lub opowiedzenia swojej historii światu czytelników. To świetna maszyna, o tak, ale jak wszystkie świetne maszyny, od czasu do czasu wymaga smarowania.


Zobacz, jak co jakiś czas wybierasz swój ulubiony zestaw kół? Konserwacja witryny WordPress jest podobna.

Bez marnowania sekundy zacznijmy od planowania. Masz zaplanować konserwację. Zaznacz to w kalendarzu i trzymaj się broni. To jest ważne.

Aktualizacja WordPress

Po utworzeniu czasu użyj go do zaktualizowania platformy WordPress. Nie chcesz prowadzić swojej witryny na starej platformie, ponieważ – hakerzy.

update-wp

O tak, wiem, że przycisk aktualizacji pojawia się od czasu do czasu…

Za każdym razem, gdy dobra strona robi coś tak imponującego jak WordPress, zła strona poświęci całe życie na jej usunięcie, aby wróg działał szybko. Z tego powodu, przy każdym wydaniu WordPress, tysiące hakerów czekają na zabawę. Terminowa aktualizacja sprawi, że znajdą się na celowniku.

Ponadto WordPress rozwija się w bardzo swobodnym tempie, ale codziennie zyskuje milę przyczepności. W rezultacie nowe funkcje i funkcje są wprowadzane w każdej aktualizacji. Nie przegap całej tej zabawy.

Automatyczny publikuje aktualizacje platformy co najmniej raz na kwartał. W momencie pisania tego artykułu WordPress 3.6.1 jest najnowszą dostępną wersją. Pobierz najnowszą wersję WordPress.

Jeśli Twoja witryna nie jest aktualizowana, inni bawią się na Twój koszt.

Przeczesz swoją witrynę WordPress w poszukiwaniu uszkodzonych lub martwych linków

Podnieś rękę, jeśli chcesz to zobaczyć:

Strona błędu 404

Nie widzę wielu rąk. Błąd błędu 404 jest wynikiem martwych linków. Zepsute połączenia. Są to linki wskazujące na niedostępne zasoby, tj. Dawne strony, nieistniejące kategorie, przeniesione posty, nazwij je.

Zawsze nie lubimy zepsutego linku, ponieważ naprawdę jesteś zainteresowany tym, co kryje się za linkiem, kiedy decydujesz się na kliknięcie. Czytelnicy będą mieli żółć w ustach, gdy otrzymają kilka z tych 404 błędów w witrynie. Ponieważ bierzesz wszystko to zainteresowanie i wrzuć do psa – psa, który zjadł pracę domową, a teraz linki.

Jeśli żółć nie pozwoli Ci zmienić zepsutych linków, Ty musieć napraw je z następującego powodu.

Google i inne wyszukiwarki nienawidzę zepsutych linków o wiele bardziej niż twoi czytelnicy, a oni ukarają twój pozorny bezczelność, zabierając czytelników.

Będą rozumować, ah, ten facet ma najbardziej zepsuty ze wszystkich biznesów. Po co zawracać sobie głowy zapewnianiem mu wolnego ruchu?

Kiedy tak się stanie, będzie cię bolało aż do banku, ale będziesz miał szczęśliwszy dzień, kiedy naprawisz zepsute linki. Możesz edytować linki, jeśli brakuje litery lub czegoś, upewnij się, że połączone zasoby są (faktycznie) dostępne lub po prostu wyeliminuj zepsute linki.

Aby skierować Cię w dobrym kierunku, weź to Narzędzie do sprawdzania linków i po prostu napraw te linki. To łatwa do zrobienia rzecz, więc nie odkładaj tego dłużej.

Ogólna zasada: sprawdzaj linki przynajmniej raz na sześć miesięcy i po wprowadzeniu dużych zmian w witrynie WordPress.

Radzenie sobie ze spamerami

Spamerzy to prawdopodobnie te dzieci, które nienawidzą wszystkiego w życiu. Więc nawet nie wiedząc o tym, projektują tę synergię do fast foodów i siedzą cały dzień przed komputerem publikującym losowe rzeczy. Czują potrzebę rekompensaty.

Źródło: Paul

Zdjęcie: Pauhatsu

Ale gdzie cię to opuszcza? Niektóre dzieci łamią bazę danych WordPress ciągiem śmieci. Niekończąca się fala bezsensownych i pełnych linków komentarzy.

Dzieje się tak szczególnie, gdy wtyczka antyspamowa wypycha spam do jakiegoś folderu.

Nagromadzenie spamu spowoduje uduszenie witryny, spowolnienie jej działania i zagrożenie dla bardzo strukturalnej integralności witryny. Spam może również podważyć Twoje pozycje w rankingu SEO i zepsuć Twoją reputację.

Jednak niektóre wtyczki antyspamowe automatycznie usuwają spam po określonym czasie, co jest dobre, ale dla pewności możesz wyłączyć komentarze po kilku dniach, np. 14 dni lub poświęć kilka minut na opróżnienie folderu ze spamem.

Alternatywnie, jeśli naprawdę znasz się na swoim serwerze, przejdź do phpMyAdmin i uruchom następującą kwerendę bazy danych.

USUŃ Z wp_comments GDZIE comment_approved = „spam”

Chciałbym o tym powiedzieć: „Ale to usunie cały spam, nawet tych, którzy zostali przez pomyłkę?” No cóż.

Tworzenie kopii zapasowej witryny

Teraz, gdy mamy do czynienia ze spamerami, mamy czystszą stronę internetową. Co powiesz na to, że tworzymy kopię zapasową?

Nawiasem mówiąc, jeśli lubisz podróżować na Jamajkę, Back It Up to popularna rutyna tańca, która wymaga dużo „tworzenia kopii zapasowych”, jeśli wiesz, co mam na myśli. Jeśli spędzasz czas w jednym z tych funky stawów i w mało prawdopodobnym ze wszystkich przypadków musisz wyjaśnić, na czym polega tworzenie kopii zapasowej strony internetowej, po prostu powiedz: „Co? Spójrz człowieku, właśnie tworzę kopię mojej strony internetowej ”.

Utworzyć kopię zapasowąWracając z Jamajki, mówimy o kopiach zapasowych witryny WordPress. Wielu dostawców usług internetowych oferuje tę fantastyczną opcję, która pozwala ręcznie wykonać kopię zapasową witryny lub – nie uwierzysz w to – Jeśli chciałbyś, poprzez planowanie automatycznych kopii zapasowych. Dobrze? Powinniśmy mieć tylko automatyczne kopie zapasowe. Możesz też kupić wtyczkę kopii zapasowej, taką jak BackupBuddy lub usługę, taką jak VaultPress.

Dlatego jeśli ten nieuczciwy pies zje Twój kod lub jakiś sprytny skrypt cię zdetronizuje, możesz przywrócić witrynę do pierwotnej świetności w ciągu kilku minut.

Możesz wykonać kopię zapasową witryny WordPress w oddzielnym folderze na serwerze lub kupić nowe konto hostingowe dla swojej firmy, aby przechowywać regularnie aktualizowaną i gotową kopię zapasową witryny. Możesz wykorzystać dodatkową przestrzeń internetową do hostowania większej liczby projektów, a cena planu hostingowego jest naprawdę niska.

Utwórz kopię zapasową witryny przynajmniej raz w tygodniu, szczególnie jeśli codziennie jest dużo aktywności. Jeśli Twój dostawca hostingu ma opcję automatyczną, włącz przełącznik i nigdy go nie wyłączaj. Problem rozwiązany.

Aktualizowanie treści WWW

Och, czekaj, tak naprawdę nie okłamałeś się, że utrzymanie strony WordPress nie miało nic wspólnego z aktualizacją treści internetowych, teraz?

Słuchaj uważnie, twój treść internetowa jest równie ważna jak kod. Jeśli nie aktualizujesz regularnie swoich treści internetowych lub nie publikujesz nowych blogów, strzelasz sobie w łeb. Dlatego pomocne jest zaprojektowanie pewnego rodzaju harmonogramu.

Kalendarz redakcyjny

Utwórz harmonogram treści lub kalendarz redakcyjny i postępuj zgodnie z nimi, aby upewnić się, że witryna jest dobrze zaopatrzona na tym froncie. Aktywność (rozmowy, polubienia, tweety i wszystko inne, co karmi szum) jest tym, co dostaje pieniądze za krowy.

O tak, właśnie nazwałem cię najbardziej ukochaną stroną internetową krową, powinieneś się naprawdę wściekać i już uderzyć w klawiaturę. Nie zyskasz tempa, jak byś chciał, gdybyś nie generował treści, to ogólna zasada.

Wyciągnij swój (region dolny) i zabierz się do pracy, ale jeśli nie możesz pisać, aby uratować gęś, zatrudnij jednego lub dwóch pisarzy. Rób wszystko, ale aktualizuj swoje treści. Jest dobry dla:

 • SEO
 • Biznes
 • Integralność
 • Globalne ocieplenie (JK)
 • Et cetera et cetera

Tak, zaktualizuj treść, co oznacza również edycję starych postów, tytułów i poprawianie wszystkich błędów. Niektóre nieznane osoby twierdzą, że powinieneś mieć kalendarz redakcyjny sięgający daleko w przyszłość, ale jeśli masz kolejne sześć miesięcy treści, będzie dobrze.

Znaczenie sprawdzania poprawności witryny WordPress

Sprawdzanie poprawności witryny jest bardzo ważne.

Jeśli zmienisz kod, arkusze stylów, strony, posty, linki; cokolwiek, ważne jest, aby zweryfikować swoją witrynę. Co najmniej raz na jakiś czas. Nie chcesz, aby czytelnicy trafiali na 404 strony błędów i inne niespodzianki. Sprawdzanie poprawności witryny WordPress raz w roku powinno wystarczyć, ale pamiętaj, aby robić to za każdym razem, gdy wprowadzasz wiele zmian w witrynie.

Wreszcie w krótkim odstępie czasu, sprawdź statystyki swojej witryny, możliwość tworzenia linków, zgłoszenia witryny i inne formy reklamy kiedy tylko możesz. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć grupę docelową.

Tam zobaczyłem bardzo długi kalendarz próbny (konserwacji), więc stworzyłem krótszy, który można nawet pobrać na urządzenie mobilne:

WordPress-Maintenance-Calendar-wpexplorer

Uruchom ten kalendarz lub utwórz podobny, aby utrzymać optymalną funkcjonalność swojej witryny WordPress. I uczęszczaj na jak najwięcej rodzinnych kolacji. To dodatkowa wskazówka.

Zestaw narzędzi

Oto niektóre narzędzia i zasoby (oraz społeczeństwo), które można mieć:

Jeśli wolisz, aby ktoś zrobił to za ciebie, zawsze możesz kupić pakiet serwisowy (rozmawialiśmy o kilku usługach konserwacyjnych WordPress w poprzednim poście na blogu WPExplorer). Profesjonalne pakiety konserwacyjne WordPress można rozpocząć od 79 USD online, ale ta cena nie zajmie się generowaniem treści. Tylko aktualizacja i inne łatwe rzeczy.

Szybkie podsumowanie

W skrócie, aktualizuj WordPress, aktualizuj treści internetowe, usuwaj spam, usuwaj martwe linki po sprawdzanie poprawności, wykonać kopię zapasową wszystkiego i wtedy zrób to wszystko od nowa.

W porządku, to oznacza koniec naszego Konserwacja witryny WordPress instruktaż. Jeśli coś pominąłem lub masz inny pogląd, aby rozmowa była jeszcze bardziej interesująca, chcielibyśmy przeczytać Twoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map