Większość blogerów i właścicieli witryn zgadza się, że komentarze są ważne dla rozwoju społeczności online, a także dla generowania zainteresowania i dodatkowego ruchu na stronie. Ale podobnie jak wiele innych rzeczy w życiu, włączenie komentarzy jest również wadą. O ile chcesz, aby treść witryny generowała użytkownik, mogą zdarzyć się sytuacje, w których komentarze są bardziej kłopotliwe niż pomocą. Czasami wymagana jest drobna poprawka w odniesieniu do polityki komentarzy w celu usprawnienia witryny i utrzymania jej dobrze naoliwionej maszyny.


1. Przenoszenie komentarzy z jednego posta do drugiego

Dlaczego chcesz przenosić swoje komentarze z jednego posta do drugiego? Jest kilka powodów. Możesz przetestować wody w różnych wersjach tego samego postu, aby sprawdzić, która z nich jest lepsza w dziale ruchu. Nawet jeśli zmienisz nazwę permalink, aby uzyskać ten sam adres URL, wiele rzeczy nadal będzie się wyświetlać w nowej wersji postu, z wyjątkiem komentarzy. Być może przygotowujesz nową wersję starego postu i chcesz przekierować starą wersję. Choć może to być proste, komentarze nadal będą umieszczane po przekierowaniu posta.

A może jeden z odwiedzających witrynę zostawia komentarz, ale na niewłaściwym wpisie. Może się to łatwo zdarzyć, gdy odwiedzający czytają kilka postów i przechodzą gdzieś po drodze. Może pomieszali informacje i zostawili komentarz, nie zdając sobie sprawy, że powinien to być inny post. Komentarz nie będzie związany z postem, w którym się pojawia, co tylko dezorientuje innych odwiedzających go czytających.

Oczywiście to tylko kilka możliwych scenariuszy, które skłoniłyby cię do zmiany komentarzy. W każdym razie przenoszenie komentarzy z jednego postu do drugiego nie jest takie proste. W rzeczywistości nie jest to nawet możliwe w WordPress bez jakiejś pomocy. Dzięki Bogu za niezawodny świat wtyczek WordPress! Istnieje wtyczka do prawie wszystkiego, więc dlaczego przenoszenie komentarzy powinno być wyjątkiem?

Komentarze ruchome Tako

Jednym z takich dostępnych narzędzi, które działa całkiem dobrze, jest wtyczka Tako Movable Comments. Po zainstalowaniu tej wtyczki w witrynie WordPress będziesz mógł przenosić komentarze z jednego posta do drugiego – lub ze strony do postu – i odwrotnie. Możesz także przenosić wiele komentarzy jednocześnie, a także przenosić komentarze w wątkach.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać typ wpisu, do którego chcesz przenieść komentarz, a następnie wybierz rzeczywisty tytuł wpisu / strony, na którą chcesz go przenieść. Jeśli chcesz przenieść większość komentarzy, po prostu przejdź do sekcji komentarzy, wybierz posty, które chcesz przenieść, a następnie skorzystaj z menu rozwijanego Akcje zbiorcze. Możesz nawet utrzymywać komentarze w wątkach w odpowiedniej kolejności, gdy zostaną przeniesione, aby „rozmowa” pozostała nienaruszona. Za pomocą kilku kliknięć możesz łatwo przenosić komentarze bez konieczności robienia tego ręcznie. To całkowita oszczędność czasu!

2. Wyłącz komentarze do bieżących postów

Łatwo jest wyłączyć komentowanie postów, gdy jesteś w trakcie przygotowywania nowego, ale co, jeśli zdecydujesz, że chcesz wyłączyć komentarze do kilku postów, które już napisałeś i opublikowałeś? Być może masz dość odpowiadania na komentarze, zwłaszcza jeśli prowadzą one wątkową rozmowę, która wymaga ciągłego wkraczania. Być może osoba, która napisała oryginalny post, nie pisze już dla Ciebie, uniemożliwiając jakiekolwiek odpowiedzi ze strony autor, aby kontynuować.

Rodzaj witryny, na którą się kierujesz, ma duży wpływ na to, czy komentarze będą dla Ciebie cenne. Istnieje wiele tematów, które mogą zainicjować poważny dialog i naprawdę wydobyć debatujących w ludziach. Witryny, które obracają się wokół polityki, religii i wszystkiego innego, co można uznać za gorący temat, prawie na pewno spowodują, że komentarze będą kłótliwe, a nawet obrażające.

Tego rodzaju wątki zdecydowanie wymagają ciągłego zarządzania, ponieważ wiele komentarzy może okazać się wysoce obraźliwych. Może po prostu nie masz czasu ani ochoty zarządzać tymi komentarzami każdego dnia, zwłaszcza gdy pojawiają się one we wszystkich Twoich postach.

Zawsze możesz wyłączyć komentarze podczas konfigurowania nowej witryny, po prostu odznaczając pole Ustawienia> Dyskusja, ale jest to trudniejsze, jeśli chodzi o istniejące witryny z dużą ilością treści. To ustawienie może działać w przypadku postów, ale nie dotyczy stron ani niestandardowych typów postów, co oznacza, że ​​nowy formularz komentarza nadal będzie się wyświetlać.

WP Wyłącz komentarze

Bez względu na powód, dla którego chcesz wyłączyć komentarze do poprzedniego postu, najlepszym sposobem na to jest użycie wtyczki. Oczywiście. Jedną z takich przydatnych wtyczek jest WP Wyłącz komentarze wtyczka umożliwiająca wyłączenie wtyczek, pingów i trackbacków dla swoich postów, autorów, kategorii, tagów, ścieżek URL, stron odsyłających, adresów IP, formatów postów, typów postów i języków. Daje to niesamowitą kontrolę nad swoimi komentarzami.

3. Zamknij komentarze po określonym czasie na postach i stronach

Końcowe komentarze do starsze posty i strony to dobry pomysł, jeśli chcesz, aby Twoja strona ładowała się szybciej. Stare posty pozostawione otwarte na dalsze komentarze z pewnością będą magnesem dla spamu. Im dłuższy i bardziej skomplikowany spam, tym większa przepustowość zajmą na Twoim serwerze.

Spam zazwyczaj atakuje starsze posty, z których wiele nie jest już zarządzanych przez ich autora. Nawet z wtyczką antyspamową nie zawsze zobaczysz te komentarze, ale na pewno zauważysz, że ładowanie Twojej witryny trwa dłużej niż zwykle.

Zapewne nie ma sensu utrzymywać starego postu otwartego na komentarze, zwłaszcza jeśli ma on charakter wiadomości i nie jest już istotny. Zaryzykuje to spamem, a dodatkowo będziesz musiał stale monitorować komentarze, które wciąż się pojawiają. Możesz wyłączyć komentarze do postów po upływie określonego czasu na dwa różne sposoby:

  • Zamknij komentarze do poszczególnych postów: Indywidualne zamykanie komentarzy pozwala zachować pewne posty otwarte na komentarze i pozwala kierować reklamy tylko na określone posty. Wymaga to trochę pracy fizycznej, ale działa w wielu sytuacjach. Po prostu idź do “Edytuj post” następnie odznacz „Zezwalaj na komentarze” i „Zezwalaj na Trackbacki i Pingbacki” pudła.
  • Automatycznie: Aby określić określoną liczbę dni, przez które komentarze mogą pozostać otwarte, przejdź do Ustawienia -> Dyskusja -> Inne ustawienia komentarzy -> „automatycznie zamykaj komentarze do artykułów starszych niż X dni”. Zapisz te ustawienia i gotowe. To takie proste.

Więc masz to. Drobne poprawki komentarzy mogą znacznie przyczynić się do ulepszenia witryny i odciążyć wiele czasochłonnego zarządzania. Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne. Czy istnieją inne metody przesuwania komentarzy lub usuwania ich zbiorczo, których mi brakowało?

Co robisz, aby zarządzać komentarzami na swojej stronie? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me