Jak zlecić na zewnątrz zadania biznesowe bloga WordPress

Jako freelancer lub właściciel małej firmy ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przekazać królowanie innemu profesjonaliście. Lepsze zarządzanie blogiem nie zawsze polega na pisaniu świetnych treści lub pracy przez całą noc. W rzeczywistości niektóre z najbardziej skutecznych ruchów, które możesz wykonać jako właściciel bloga, wymagają outsourcingu pracy.


To nie będzie płynne przejście i najprawdopodobniej spóźnisz się na grę outsourcingową. Jednak zawsze jest lepiej późno niż nigdy.

Właściciele blogów wiedzą, że ta firma wymaga noszenia kilku czapek. Po uruchomieniu bloga WordPress oznacza to, że jesteś teraz jego księgowym, menedżerem marketingu, pisarzem i projektantem.

Ale gdy zobaczysz sukces, ten sam blog stanie się niemożliwy do samodzielnego prowadzenia. Dlatego solidny plan outsourcingu pozwala zaoszczędzić czas na własne życie i prowadzić firmę tak, jak powinna.

Outsource Hosting

Można śmiało powiedzieć, że większość małych firm i blogów zaczyna się od niedrogiego hostingu współdzielonego. Czasami to wszystko, czego potrzebujesz, ale innym razem przekonasz się, że aktualizacje są w porządku.

Nawet jeśli nie musisz przenosić się na serwer VPS lub prywatny serwer, należy rozważyć jeszcze jedno pytanie. Czy zarządzasz swoim hostingiem WordPress, czy powinien ktoś inny?

Zarządzany hosting WordPress to stosunkowo nowa koncepcja, ale jest wspaniała. Nie tylko nigdy nie musisz się martwić kopiami zapasowymi, przestojami, aktualizacjami lub szybkością witryny, ale często instalujesz WordPress.

Niektóre hosty, które oferują tego rodzaju premium zarządzany hosting WordPress, obejmują:

  • Kinsta
  • WP Engine
  • Koło zamachowe

Technicznie masz dwie możliwości znalezienia kogoś, kto utrzyma twój hosting. Pierwszym jest trzymanie się twojego obecnego hosta strony i sprawdzanie, czy oferuje on hosting zarządzany. Jeśli tak, wystarczy zadzwonić do zespołu sprzedaży lub wsparcia i poprosić ich o uaktualnienie. Pamiętaj, że większość zarządzanego hostingu jest droższa niż niezarządzany. Dobrą wiadomością na temat korzystania z obecnego hosta jest to, że nie musisz przenosić plików witryny i ponownie uruchamiać witryny na zupełnie innym hoście. Minusem jest to, że niektóre firmy hostingowe nie mają najlepiej zarządzanych usług WordPress.

Drugą opcją jest znalezienie firmy hostingowej z hostingiem specyficznym dla WordPress. Są to Kinstas, WP Engines i Flywheels of the world. Każda firma ma doświadczenie tylko w WordPress i WordPress, co oznacza, że ​​Twój blog jest w dobrych rękach. Ponadto każda z tych firm hostingowych świadczy usługi hostingowe zarządzane przez WordPress. Jeśli nie masz hosta takiego jak Kinsta, musisz przenieść swoją witrynę. Jest to ból głowy, ale konieczny.

Następnie możesz zapisać się na zarządzany hosting. Po raz kolejny zarządzany hosting jest droższy, ale często warto.

Dlaczego warto?

Ponieważ teraz nie musisz poświęcać czasu na hosting. Jeśli twoja witryna ulegnie awarii (co najprawdopodobniej nie będzie się odbywać w ramach zarządzanego hostingu), host uruchomi ją z powrotem bez konieczności dzwonienia. Kopie zapasowe są dla ciebie gotowe, podczas gdy wszystko, od buforowania po aktualizacje wtyczek, jest obsługiwane przez gospodarz.

Dobrym pomysłem jest zlecenie hostingu na zewnątrz, gdy zaczniesz odkrywać, że masz presję czasu. Jeśli Twoja firma lub blog zarabiają pieniądze, a Ty starasz się nadążyć za zadaniami na stronie i codziennymi czynnościami, zarządzany hosting odciąża Twój komputer od stresu.

Outsourcing utrzymania blogu

Utrzymanie blogów przypomina hosting zarządzany, tyle że specjaliści od blogów zajmują się czymś więcej niż hostingiem. Obejmuje to regularne aktualizacje motywów i wtyczek, kontrole bezpieczeństwa, kopie zapasowe w chmurze, szeroką gamę wtyczek premium w celu ulepszenia witryny, całodobowy monitoring dostępności.

Usługi zależą od tego, z którym freelancerem lub firmą się wybierasz, ale ogólnie powinieneś otrzymać pełne pokrycie i ochronę swojej witryny.

Niektóre z najlepszych firm do outsourcingu utrzymania bloga obejmują:

Możesz także dowiedzieć się więcej o naszych opcjach w naszym zestawieniu najlepszych usług serwisowych WordPress. W każdym razie zatrudnienie wykwalifikowanego specjalisty do prowadzenia witryny WordPress to ogromna oszczędność czasu, dzięki której co tydzień zyskujesz więcej własnych godzin na skupienie się na treściach lub mediach społecznościowych.

Outsourcing rachunkowości

To, czy zlecisz na zewnątrz swoją księgowość, zależy od tego, jak duża jest Twoja działalność. Na przykład mały blog z dochodami partnerów może najprawdopodobniej obejmować większość zadań księgowych, pobierając wszystkie raporty partnerów z każdego miesiąca. Jeśli chodzi o firmę z witryną WordPress, ale bez funkcji eCommerce, sensowne może być zlecenie na zewnątrz księgowości sklepowi detalicznemu, ale witryna WordPress będzie tylko niewielką częścią tego.

Outsourcing naprawdę wchodzi w grę, gdy zaczynasz prowadzić sklep eCommece. To samo dotyczy średnich i dużych blogów z wieloma strumieniami przychodów. Celem outsourcingu księgowości jest zwolnienie czasu i upewnienie się, że książki są w porządku. W ten sposób, gdy nadejdzie czas podatkowy, będziesz przygotowany i zorganizowany. Ponadto rzadziej masz kłopoty z IRS (lub innymi samorządami).

Masz kilka opcji outsourcingu rachunkowości, gdy zaczynasz działalność WordPress. Pierwszym byłoby zlokalizowanie księgowego za pośrednictwem przyjaciela lub członka rodziny. Zajmuje to więcej czasu, ale masz szansę na wylądowanie księgowego na całe życie.

Lubimy też usługi takie jak Ławka, który oferuje zbiór księgowych i księgowych dla małych firm. Ta usługa zarządza twoimi książkami za miesięczną opłatą i dostarcza pakiety finansowe na koniec roku, abyś mógł zrozumieć i opłacić swoje podatki.

Bookly działa w podobny sposób, w którym uiszczana jest miesięczna opłata, a następnie właściciele małych firm są połączeni z dedykowanym zespołem księgowym. Ten zespół oferuje między innymi nieograniczone doradztwo podatkowe, comiesięczne prowadzenie ksiąg rachunkowych, przygotowywanie podatków, roczne planowanie podatkowe i listy płac.

Outsourcing marketingu i projektowania

Outsourcing projektowy często zaczyna się od założenia bloga. Na przykład możesz potrzebować logo, materiałów marketingowych lub obrazu nagłówka na Facebooku. Jeśli nie jesteś projektantem, radzę unikać tworzenia własnej grafiki. Ranisz tylko swój biznes.

Jeśli masz trochę gotówki do wydania i chcesz prawie zagwarantować przyzwoity projekt, 99Designs to najlepszy wybór. Pozwala współpracować z projektantami, a nawet organizować konkursy, w których projekty są wysyłane przez wysokiej jakości projektantów, którzy chcą wygrać wielką nagrodę.

Upwork ma również poważanych freelancerów do prac projektowych, ale jest to mniej wyselekcjonowany wybór.

Jeśli chodzi o pomoc marketingową, możesz potrzebować tego w pierwszych miesiącach uruchamiania swojego bloga. W końcu znalezienie klientów i czytelników blogów to jedyny sposób na przekazanie informacji o swojej marce.

Dotarcie do dobrej osoby lub zespołu do pracy może zająć trochę czasu. Będziesz chciał kogoś z doświadczeniem w swojej niszy. Polecam jednak prosić o bezpośrednie polecenia od znajomych i współpracowników Upwork ma także znakomitych specjalistów od marketingu.

Czy jesteś gotowy na outsourcing?

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to zlecić prace projektowe. Innym razem blogerzy potrzebują wszystkiego, od księgowości po zarządzany hosting, prace projektowe i utrzymanie witryny.

Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, wielu pracowników czeka w Internecie, aby Twoja firma działała sprawnie. Nie ma powodu, aby wyciągać włosy z e-mail marketingu, jeśli nienawidzisz ich w każdej chwili. Znajdź sprzedawcę e-mail, który lubi ten proces i wie, jak to zrobić. To samo dotyczy tworzenia filmów na YouTube, blogowania gości lub innych zadań.

Czy próbowałeś outsourcingu? A może jesteś na płocie? Chcielibyśmy poznać Twoje myśli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me