Jeśli wybierzesz darmowy lub premium motyw WordPress

Jeśli dopiero zaczynasz nowy projekt, może być trudno zdecydować się na darmowy lub premium motyw WordPress. Chociaż motywy premium są ogólnie uważane za najlepszy wybór, w rzeczywistości nie zawsze tak jest.


W tym artykule porównujemy motywy bezpłatne i premium z kryteriami ceny, wsparcia, bezpieczeństwa i aktualizacji, użyteczności i jakości. Rozważamy również zalety wyboru motywu freemium. Więc zacznijmy…

Wartość pieniądza

Całkowity

Cena jest oczywistą różnicą przy wyborze darmowego lub premium motywu WordPress. Wiele osób, które dopiero zaczynają, nie chce płacić za nowy motyw, gdy nie wie, czy ich projekt się uda.

Jednak chociaż początkowo darmowy motyw jest „darmowy”, w rzeczywistości jeśli chcesz stworzyć profesjonalną lub intratną stronę internetową, prawdopodobnie będziesz musiał robić zakupy gdzie indziej. Darmowe motywy w ogóle nie mają rozbudowanych funkcji. Może więc kosztować Cię znacznie więcej niż cena motywu premium, aby zaktualizować swoją stronę internetową o niezbędne wtyczki premium potrzebne do uzyskania w pełni skutecznej strony internetowej.

Motywy premium często zawierają wiele ukrytych dodatków, dzięki czemu mają świetny stosunek jakości do ceny. Wiele motywów premium zawiera już dodane wtyczki premium. Na przykład nasz własny motyw Total jest dostarczany z Visual Composer, Slider Revolution i innymi, zawartymi bez dodatkowych kosztów (plus aktualizacje motywu są bezpłatne przez całe życie).

ThemeForest oferuje wybór ofert na hosting i domeny, jeśli kupisz jeden z ich motywów premium. Lub jeśli dołączysz do klubu tematycznego, takiego jak WPMU DEV, uzyskasz dostęp do szeregu dodatków, takich jak wtyczki, wsparcie, bezpieczeństwo i więcej.

Najlepsza wskazówka: Sprawdź dokładnie, co zawiera motyw, zanim go pobrzesz, aby uniknąć rozczarowania i dodatkowych kosztów.

Wsparcie od programistów

Wsparcie

Jednym z najbardziej jaskrawych kontrastów między darmowymi i premium motywami jest oferowane wsparcie. Twórcy darmowych motywów mają wyjątkowo ograniczony budżet. Może to spowodować, że nie będą w stanie zapewnić natychmiastowego wsparcia wysokiej jakości. Chociaż pomoc jest zwykle dostępna, pomoc 24/7 nie jest ogólnie rzecz biorąc ofertą bezpłatną.

Motywy premium, ogólnie rzecz biorąc, mają albo większe zespoły programistów, lepsze systemy wsparcia lub kombinację obu. Zazwyczaj oferowane są obszerne samouczki wideo i dokumentacja, fora i obsługa poczty e-mail, a wiele z nich zapewnia całodobową pomoc. Więc jeśli prowadzisz firmę online lub nie masz dużego doświadczenia z WordPress, najlepszym rozwiązaniem może być motyw premium z najlepszą obsługą.

Najlepsza wskazówka: Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze sprawdź, w jaki sposób obsługiwany jest motyw.

Bezpieczeństwo i aktualizacje strony internetowej

Repozytorium WordPress

Ogólnie przyjmuje się, że motywy premium są bezpieczniejsze niż motywy bezpłatne. Jednak nie zawsze tak jest.

Darmowe motywy WordPress w Repozytorium WordPress przejść rygorystyczny proces przeglądu. Dzięki temu kompozycje dostępne w repozytorium mają wysoki standard, a elementy bezpieczeństwa stanowią główną część kryteriów.

Motywy premium mogą być bardziej mieszanym workiem z bezpieczeństwem, ponieważ każdy może stworzyć motyw premium i go sprzedać. Jeśli jednak kupisz swój motyw od renomowanych programistów lub znanego sklepu z motywami (takich jak Themeforest, StudioPress, Anariel Design, Elegant Themes itp.), Powinieneś być w stanie spać spokojnie.

Motywy premium renomowanych programistów są ogólnie najbezpieczniejszymi dostępnymi motywami. Firmy te mają duże budżety i wielu programistów zajmujących się bezpieczeństwem. Błędy są wykrywane i naprawiane szybko, ponieważ wszelkie naruszenia bezpieczeństwa mogą poważnie wpłynąć na przyszłą sprzedaż motywu.

Motywy premium są zazwyczaj aktualizowane częściej. Aktualizacje są często odpowiedzią na podstawowe zmiany WordPress i najnowsze luki w zabezpieczeniach. Cykl aktualizacji zwykle nie jest tak regularny ani zgodny z darmowymi motywami. Im starszy motyw staje się tym bardziej otwarty na naruszenia bezpieczeństwa.

Najlepsza wskazówka: Zawsze kupuj motywy premium z renomowanych źródeł i bezpłatne motywy z repozytorium WordPress, aby zapewnić bezpieczny motyw wysokiej jakości.

Jakość projektu motywu i funkcjonalność

ThemeForest

Jakość projektu może się znacznie różnić między darmowym lub premium motywem WordPress. Zasadniczo popularne motywy premium oferują wyższy poziom jakości. Wzory są profesjonalne pod względem układu i estetyki, wbudowane są zaawansowane funkcje i funkcje, a nacisk kładziony jest na użyteczność.

To powiedziawszy, niektóre motywy premium idą za daleko, w tym mnóstwo funkcji, które są lepiej obsługiwane przez wtyczki. Spowoduje to rozdęcie motywu, spowolnienie witryny i obniżenie jej wydajności. A jeśli zdecydujesz się zmienić motywy w przyszłości, migracja treści nie będzie łatwym procesem.

Kolejną kwestią do rozważenia przy wyborze darmowego lub premium motywu WordPress jest to, że w rzeczywistości może nie być potrzebnych wiele funkcji, które zapewnia wiele motywów premium. Jeśli wybierzesz lekki, darmowy motyw, możesz łatwo zainstalować kilka wtyczek WordPress, aby wprowadzić imponujące ulepszenia. Inwestując w narzędzie do budowania stron i inne zaawansowane wtyczki, możesz szybko ulepszyć wygląd swojej witryny, a także dodać dodatkowe funkcje, których możesz potrzebować.

Najlepsza wskazówka: Przeczytaj recenzje motywów, aby dobrze zrozumieć jakość i ogólną wydajność motywu.

Użyteczność

Dwadzieścia siedemnaście

Użyteczność motywu WordPress jest niezwykle ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego motywu dla swojej witryny WordPress. Niestety użyteczność dla twórców witryny i użytkowników witryny może być czymś, czego brakuje w darmowym motywie. Jeśli jednak masz ograniczone doświadczenie w korzystaniu z WordPress, może to działać na twoją korzyść. Prostota darmowych motywów i brak funkcji często sprawiają, że są szybkie i łatwe w konfiguracji.

Twórcy motywów premium skupiają się na projektowaniu motywów o imponującej użyteczności, zarówno z przodu, jak iz tyłu. Najwyższa użyteczność zaplecza pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku podczas pracy nad witryną. Co ważne, pozwoli ci cieszyć się procesem dostosowywania. Skuteczne i udane korzystanie z witryny przez użytkowników zwiększy również czas użytkowania witryny i poprawi konwersje w witrynie.

Najlepsza wskazówka: Zapoznaj się z prezentacjami motywów, aby poznać wrażenia użytkowników.

Ostatnie przemyślenia na temat darmowego lub premium motywu WordPress

Nadal nie jesteś pewien, czy od samego początku zapłacisz za motyw premium? W takim razie motyw freemium może być dla Ciebie dobrym wyborem. Motyw freemium to darmowy motyw, który można uaktualnić w dowolnym momencie. Oznacza to, że jeśli w którymś momencie w przyszłości zdecydujesz, że potrzebujesz zaawansowanych funkcji i funkcjonalności motywu premium, możesz łatwo zamienić się na wersję premium bez konieczności faktycznej migracji do nowego motywu.

Powinieneś teraz mieć dobry pomysł na to, co oferują darmowe i premium motywy WordPress. Niezależnie od wybranej opcji upewnij się, że przeprowadziłeś badania. I zawsze pobieraj motyw z renomowanego źródła.

Czy wybierzesz darmowy lub premium motyw WordPress dla swojego projektu? A może motyw freemium jest dla Ciebie najlepszą opcją? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me