Pierwsze pytanie, które musisz uczciwie zadać sobie, rozważając udostępnienie treści tylko płatnym czytelnikom. Czy Twoje treści naprawdę są tego warte? Wiele osób rozpoczynających działalność gospodarczą ma zwykle bardzo optymistyczne oczekiwania dotyczące perspektyw biznesowych. Optymizm jest dobry w małych dawkach, ale pragmatyzm i krytyczny osąd często utrzymują firmy w grze przez dłuższy czas. Najlepsze firmy mają zdrowy optymizm dawkowania łagodzony pragmatyzmem.


Google byłby doskonałym przykładem. Ciągle inwestują w dziwaczne technologie (optymizm), a jednak 96% ich przychodów przypisuje się reklamie od 2011 r. Mają bogactwo i zasoby, które pozwoliłyby im pozwolić sobie na kilka sporych problemów finansowych.

Jeśli zaczynasz jako bloger po raz pierwszy, możesz nie mieć środków finansowych na naukę na błędach. Upewnijmy się, że nic nie robisz!

Czy ludzie zapłacą za twoje treści?

To najbardziej podstawowe, a zarazem najważniejsze z pytań, które musisz sobie zadać. I bardzo łatwo jest dojść do „Easy Yes”. Rozwiązanie tego trudnego, a jednocześnie bardzo ważnego pytania jest najważniejsze.

pieniądze

Kiedy odnoszę się do treści – mam na myśli samouczki wideo, kursy online, zdjęcia, obrazy stockowe, audiobooki, ebooki, zwykłe artykuły, wiadomości i wszelkie formy mediów komunikujące się z publicznością. I potrzebujesz ludzi, którzy chętnie przekażą swoje ciężko zarobione dochody na wiedzę / informacje, które dostarczysz. I to nie jest łatwe. Oto kilka dobrych pytań, które należy zadać sobie, aby zdecydować, czy użytkownicy będą chcieli za twoją treść:

 • Czy możesz znaleźć dokładnie tę samą treść, którą sprzedajesz swoim czytelnikom za darmo w dowolnym miejscu w Internecie? Jeśli odpowiedź brzmi tak, przestań tutaj, nigdy nie będziesz w stanie sprzedać swoich treści za pieniądze. Jeśli ktoś może dostać coś za darmo, nie ma zachęty do zakupu (zakładając, że nie ma korzyści czasowych). 
 • Czy masz jakąkolwiek wiarygodność w tej konkretnej dziedzinie, o której oferujesz informacje? Czy masz już blog lub witrynę internetową, którą prowadzisz od lat, podając szczegółowe informacje na określone tematy? Czy masz zaawansowane stopnie naukowe w danej dziedzinie lub powiązanych dziedzinach? W większości przypadków, ile osób odwiedza Twoją witrynę? Wszystko, co dodaje wiarygodności, jest bardzo istotne w dyskusji.
 • Czy to odpowiedni czas? Dodanie kosztów przeglądania treści wpłynie na skuteczność skalowania firmy. Jeśli osiągnąłeś masę krytyczną odbiorców lub jeśli koszty pozyskania nowych klientów przynoszą mniejsze zyski, a jeśli wzrost spowalnia, ponieważ jesteś na szczycie lub w pobliżu swojej niszy / branży pod względem udziału w rynku, to jest to dobry czas na tworzenie treści premium.
 • Czy informacje, które zamierzasz sprzedawać, zawierają wnikliwą lub praktyczną wiedzę?? Treści, które nie oferują żadnych korzyści pod względem wzbogacenia finansowego / emocjonalnego, mają trudności na rynku. 

Podążaj za pieniędzmi, bardzo rzadko sprowadza cię to na manowce. Możesz ocenić, jak cenna jest twoja nisza lub ile konkurencji jest w twojej niszy, jeśli rozumiesz, jak działają badania słów kluczowych. Mógłbym tutaj napisać o badaniach słów kluczowych, ale temat jest obszerny i zasługuje na głębszą dyskusję – polecam sprawdzić Przewodnik Moza dotyczący wyszukiwania słów kluczowych.

Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na powiązanie wartości rynkowej z równaniem, bardzo trudno będzie uzyskać rentowność firmy. Bez numeru odpowiedź na którekolwiek z wyżej wymienionych pytań jest po prostu dziką hipotezą, która ci nie pomoże. Odnoszące sukcesy firmy zarabiają pieniądze, Twoim celem powinno być optymalizowanie dochodów. Musisz wiedzieć, w jaki sposób udostępnianie treści tylko płatnym użytkownikom wpływa na Twoje dochody i zasięg.

Wszystko sprowadza się do wielkości ciasta, które należy mieć w dowolnej niszy, konkurencyjności wspomnianej niszy, twojej zdolności do oferowania atrakcyjnej oferty dla odbiorców i dokonywania kompromisów między skalowaniem biznesu i wytwarzaniem lepszych marż dochodu.  

Jak zarabiają firmy internetowe??

Teraz, gdy mówię o sprzedaży treści i tworzeniu treści premium, mam na myśli firmy, które polegają wyłącznie lub w dużej mierze na sprzedaży rzeczy na rynku.

BusinessCalc

Ta dyskusja radykalnie się różni w przypadku różnych firm. Teraz dla firmy internetowej, jakie są różne możliwe źródła dochodu? Najczęstsze to:

 • Reklama
 • Marketing afiliacyjny
 • Usługi lub produkty
 • Treści premium

Zasadniczo większość firm internetowych działa przez jeden z czterech kanałów w celu generowania dochodu. Weźmy na przykład WPExplorer – dlaczego WPExplorer zatrudnia pisarzy do tworzenia treści, a nie tylko do sprzedawania tych treści?

Pierwszy powód – Nie jesteśmy jedynym źródłem wiadomości o WP. Na naszej stronie internetowej jest kilka niesamowitych treści, które pomagają firmom internetowym korzystającym z WordPress. Mamy świetną treść na wiele tematów, w tym marketing, optymalizację wyszukiwarek, hosting i praktycznie każdy inny aspekt prowadzenia udanego biznesu za pośrednictwem stron internetowych obsługiwanych przez WP.

Drugi powód – Dobra treść na naszym blogu przekłada się na świetny marketing. Pamiętaj, że mówiłem o budowaniu wiarygodności, co znacznie zwiększa naszą wiarygodność. Udostępnianie treści tylko płatnym czytelnikom przeszkadzałoby.

Trzeci powód – Podstawową działalnością tutaj dla WPExplorer jest sprzedaż motywów, a nie treści. WPExplorer to dom tematyczny który tworzy niesamowite motywy, które w ciągu ostatnich kilku lat sprzedały ponad 35 000 kopii. Oprócz motywów sprzedażowych używamy również Marketing afiliacyjny dodać trochę do naszych dochodów. Ponownie tworzenie treści premium nie jest zgodne z naszymi źródłami dochodów, po prostu przeszkadza.

Większość witryn, które sprzedają swoje treści, jest w stanie zaoferować coś, czego inne strony nie mogą, na czas dostarczając wiadomości lub wnikliwe opinie i artykuły, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Dlatego też tak wiele gazet i czasopism online korzysta z modelu subskrypcji do generowania przychodów. 

Jak sprzedajesz treści premium?

Jeśli sprzedajesz eBooka, który różni się znacznie od tego, o czym tutaj mówimy. W opisywanym przypadku mówimy o firmie, która generuje świetne świeże treści codziennie / co tydzień. Więc nawet jeśli witryna nie zarabia na reklamach i nie działa jako podmiot stowarzyszony ani sprzedawca usług, może sprzedawać treści wyprodukowane w odpowiednim czasie, aby zarabiać pieniądze.

Modele subskrybenta i członkostwa

ZA Subskrypcja modelowane jest ukierunkowane na tworzenie świetnych treści, a następnie istnieje bardzo niewielka interakcja między dostawcą a czytelnikiem. Jest to model wybierany przez większość czasopism i gazet premium, takich jak The New Yorker czy WSJ.

ZA członkostwo Model jest odpowiedni dla firm internetowych, które wykraczają poza dostarczanie treści, dla stron internetowych, które mają aktywną bazę członków, którzy są również odbiorcami usługi lub produktu, który zapewnia firma internetowa. W ramach tego samego członkostwa może być dostęp do treści wyłącznie dla członków.

Rozmawialiśmy o sprzedaży Twoich treści, a naszym celem nie jest popychanie produktu ani sprzedaż usługi. Mówimy więc o subskrybentach, a nie członkach. Musimy zbudować bazę subskrybentów. Strony internetowe mają zwykle dużą widownię, ale tylko niewielki procent z nich to subskrybenci, a odsetek ten spada jeszcze bardziej w przypadku płatnych subskrybentów.

Może się to trochę skomplikować, więc postaram się to uprościć. Można to zrobić na kilka sposobów. Ale najlepszym sposobem byłoby.

 1. Twórz świetne treści
 2. Buduj widownię i osiągaj skalę
 3. Twórz treści premium
 4. Przekształć niewielki procent z nieopłacających odbiorców w płacących subskrybentów
wykresy komputerowe

Wzrost jest ważniejszy niż monetyzacja.

Czy możesz sobie wyobrazić próbę sprzedaży treści w zupełnie nowej witrynie z domeną o małym lub zerowym natężeniu ruchu? Jeśli nie jesteś celebrytą, to nie zadziała. Więc musisz ujawnić trochę treści. Ale ile?

 • Zastosuj podejście, które zapewnia każdemu czytelnikowi określoną liczbę artykułów na miesiąc. To dobry pomysł, jeśli produkujesz dużo treści miesięcznie.
 • Pokaż odbiorcom szczegółowy fragment artykułu lub fragmenty artykułu, które zawierają oburzające roszczenia. Zachęć odbiorców do zakupu treści.

Musi to z pewnością przypominać o tym, jak działają programiści, pokazują wystarczającą liczbę funkcji, aby zachęcić Cię do zakupu wersji premium oprogramowania. Tutejsza propozycja jest bardzo podobna, pokaż publiczności na tyle, by skłonić ją do zapłaty za resztę.

Muszę również podkreślić, że musisz dowiedzieć się, jak wpłynie to na optymalizację Twojej wyszukiwarki. Jeśli twoja witryna korzysta z wyszukiwarek ruchu, tak jak większość stron internetowych, blokowanie dostępu do treści, gdy roboty wyszukiwarek przyjrzą się, może wysłać rankingi wyszukiwarek do witryny w mgnieniu oka.

Wtyczki WordPress do budowania subskrybentów i członków

Teraz na dobre rzeczy! Jak sprzedać swoje treści premium. Najłatwiej jest skorzystać z pomocy kilku dobrych wtyczek, abyś mógł skoncentrować się na swoich treściach. Po pierwsze, potrzebujesz solidnej wtyczki członkostwa i subskrypcji. I chociaż większość wtyczek jest nazywana wtyczkami „członkostwa”, działają one również dobrze, tworząc wiele poziomów subskrypcji i różne poziomy dostępu w Twojej witrynie. Oto nasze ulubione wtyczki członkostwa i subskrypcji dla WordPress:

 • Ogranicz zawartość Pro to jeden z najlepszych sposobów zarabiania na swoich treściach. Istnieją łatwe w użyciu funkcje do tworzenia poziomów subskrypcji lub członkostwa oraz zarządzania nimi, a także opcje ograniczania określonych postów, stron lub fragmentów treści.
 • MemberPress to kolejna świetna opcja wtyczki, która integruje więcej opcji członkostwa, narzędzi do raportowania i opcji sprzedaży produktów cyfrowych oraz treści premium.
 • MemberMouse to kolejna niesamowita i potężna wtyczka, której możesz użyć do sprzedaży członkostwa, subskrypcji i produktów. Dzięki dodatkowym funkcjom zarządzania klientami, listom mailowym, obszarom tylko dla członków, automatyzacji wsparcia, raportowaniu i innym, jest to potężne narzędzie do sprzedaży treści premium.

Oprócz wtyczki członkowskiej potrzebujesz świetnej opcji i wtyczki wyskakującej do promowania treści premium. Oto kilka, które kochamy:

 • Optin Monster jest zdecydowanie jedną z najbardziej znanych usług optin w Internecie. Z mnóstwem opcji formularzy, układów, kolorów, zamiarów wyjścia, testów podziału A / B i mnóstwem raportów, jest to świetna inwestycja dla każdej firmy.
 • Kwiat od Elegant Themes to kolejna popularna opcja, ponieważ zawiera proste funkcje, responsywne projekty i opcje dostosowywania, a także pochodzi od tak znanej marki.
 • Popup Pro przez WPMU to czysta i prosta wtyczka optin. Wystarczy użyć szablonów i łatwych opcji kolorów, animacji i innych, aby promować swój biuletyn lub oferty dla czytelników.

A jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź te pomocne podsumowania członkostwa i wtyczek:

 • Ogranicz treści według członków w witrynie WordPress
 • Najlepsze wtyczki członkostwa WordPress
 • Opanuj 5 najpopularniejszych wtyczek wyskakujących WordPress
 • Przydatne wtyczki WordPress do powiększania listy e-mail

Podsumowanie

To wszystko na teraz. Rozmawialiśmy o tym, czy powinieneś sprzedawać treści premium swoim czytelnikom, a także o niektórych z najlepszych narzędzi WordPress, które pozwoliłyby łatwo sprzedawać najlepsze treści subskrybentom. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące treści, za które ludzie byliby skłonni zapłacić, przeczytaj Miles Galliford zajmuje się MarketingProfs. Bardzo chciałbym usłyszeć twoje zdanie na temat tego, co omówiłem w komentarzach poniżej ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me