Jak zwiększyć widoczność online swojej witryny eCommerce

WordPress to potężne narzędzie do tworzenia blogów, stron docelowych, portfeli, katalogów biznesowych, a nawet sklepów internetowych. Jest łatwy w obsłudze i oferuje elastyczne funkcje, dlatego nie powinno dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera WordPress do założenia firmy. Ale przy rosnącej konkurencji, jak możesz zwiększyć widoczność online swojej witryny e-commerce z obsługą WooCommerce, aby mieć pewność, że twoi odbiorcy zobaczą twoje produkty?


Na szczęście już dokonałeś dobrego wyboru za pomocą WordPress. Jak wspomniano wcześniej, dwie najlepsze części WordPress to łatwe i elastyczne funkcje. WordPress opiera się na bezpiecznym i poprawnym kodzie, z intuicyjnymi opcjami tworzenia treści. Co więcej, jest to wystarczająco potężna platforma, aby działać świetnie dla prawie każdego rodzaju firmy, ponieważ wystarczy zainstalować wtyczkę, aby dodać funkcje tak, jak potrzebujesz – na przykład zainstalować WooCommerce, aby założyć własny sklep. To takie proste.

Ale gdy nauczysz się, jak zbudować sklep internetowy za pomocą WooCommerce, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć widoczność online swojego sklepu e-commerce. Oto 5 prostych sposobów na rozpoczęcie pracy.

1. Rozpocznij blogowanie

10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś założyć blog z WordPress

Sklep internetowy to świetny sposób na sprzedaż produktów lub usług, zwłaszcza, że ​​WordPress sprawia, że ​​jest to takie proste. Ale jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie widoczności online witryny e-commerce jest blog. Oto kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać podczas zakładania bloga.

Twórz świetne treści

Po pierwsze, nie spiesz się, aby tworzyć treści, które podobają się odbiorcom docelowym. Pamiętaj, że Twoim celem jest przyciągnięcie potencjalnych klientów, więc pisz o tematach związanych z Twoją niszą produktową. Jeśli sprzedajesz oczyszczacze powietrza, napisz o typowych zanieczyszczeniach powietrza, jak z nimi walczyć oraz o najlepszych filtrach dla alergików. Jeśli posiadasz butik z modą, możesz blogować o nadchodzących festiwalach, gwiazdach i trendach na Instagramie. Masz pomysł.

Dodaj łącza wewnętrzne

Następnym krokiem jest link do własnych artykułów w artykułach. W zależności od Twojej niszy możesz mieć „kamień węgielny”, który chcesz połączyć, gdy jest to istotne. Tworząc nowe treści, warto pamiętać o istniejących artykułach. Na przykład, ponieważ WPExplorer jest blogiem WordPress, wynika z tego, że jeden z naszych podstawowych artykułów dotyczy najlepszego hostingu WordPress, więc gdy jest to naturalne, dodajemy do niego link.

Dołącz produkty do postów

Ponieważ próbujesz zwiększyć sprzedaż produktów, wykorzystując bloga, naprawdę powinieneś promować swoje produkty na swoim blogu. WooCommerce sprawia, że ​​jest to niezwykle łatwe dzięki wbudowanemu, jedynemu w swoim rodzaju Skróty WooCommerce.

Skróty WooCommerce

Skróty WooCommerce używane w motywie WordPress Noir.

Aby połączyć się z konkretnymi produktami, użyj identyfikatorów produktów (które możesz zobaczyć na pulpicie WordPress pod WooCommerce> Produkty po najechaniu kursorem na każdy element):

[id produktów = „1, 2, 3, 4”]

Możesz także po prostu pokazać swoje produkty na sprzedaż, a także dodać więcej atrybutów shortcode, takich jak produkty na stronie i liczba kolumn:

[sale_products per_page = „6” columns = „3”]

Do wyboru jest mnóstwo innych atrybutów (kliknij ten link powyżej, aby dowiedzieć się więcej). Więc jeśli prowadzisz sklep zoologiczny i piszesz o wzbogacaniu zwierząt, możesz połączyć się z niektórymi najlepiej sprzedającymi się kotkami, a nawet zamówić je według ich oceny lub popularności. Jest to świetny sposób na skierowanie ruchu z bloga bezpośrednio do sklepu.

2. Skoncentruj się na SEO

SEO powinno być jednym z głównych celów każdego bloga lub sklepu internetowego. Często mówi się, że „treść jest królem”, gdy odnosi się do SEO, ale pisanie niesamowitych treści nie gwarantuje, że Twój artykuł lub produkt będą miały pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google lub Bing.

Istnieje mnóstwo przewodników, jak poprawić SEO WordPress, ale jeśli chodzi o SEO dla e-commerce, najlepszym rozwiązaniem jest zwykle użycie wtyczki SEO z rozszerzeniem WooCommerce.

Użyj dobrej wtyczki SEO

Jeśli chodzi o SEO WordPress, istnieją dwie główne wtyczki, z których większość użytkowników wybiera – pakiet SEO All in One lub Yoast SEO. Naprawdę nie możesz się pomylić z żadną z tych opcji, ponieważ obie oferują kluczowe funkcje, takie jak mapa witryny XML (która jest absolutnie niezbędna do wyszukiwania, indeksowania i indeksowania twoich ważnych stron), oceny treści i przekierowań linków. Dodatkowo oba oferują rozszerzenie WooCommerce, aby ułatwić zarządzanie SEO w sklepie.

WooCommerce All-In-One-SEO Pack Integracja Darmowa wtyczka

Wolny WooCommerce – pakiet SEO w jednym rozszerzenie dodaje nowe opcje dla niestandardowego typu postu „produktów”. W ten sposób możesz łatwo zarządzać tytułem, opisem, słowami kluczowymi i atrybutami tytułu dla wszystkich produktów w sklepie.

Yoast Woocommerce SEO

Domyślnie darmowa wtyczka Yoast SEO dodaje swojego słynnego menedżera SEO do stron produktów, abyś mógł zoptymalizować swoją zawartość (na podstawie testu czytania Flesch, długości treści i pasywnego głosu), gęstości słów kluczowych, linków, opisu meta i tytułu SEO dla wyszukiwarek , obrazy i więcej. Ale aby wyprzedzić konkurencję, warto rozważyć premię Yoast WooCommerce SEO dodatek do zaawansowanych funkcji, takich jak bogate szpilki do produktów, bułka tarta w sklepie i zoptymalizowane mapy witryn (wtyczka automatycznie usunie strony z wynikami filtrów).

3. Angażuj się w mediach społecznościowych

Po skonfigurowaniu bloga i obsłudze SEO sklepu następnym krokiem będzie wykorzystanie działań społecznościowych w celu zwiększenia widoczności online sklepu e-commerce. Media społecznościowe mogą być ogromnym źródłem ruchu dla Twojego sklepu, a oferując ekskluzywne oferty związane z udostępnianiem społecznościowym możesz łatwo złapać nowych klientów bez większego wysiłku.

Oferuj ekskluzywne kupony lub oferty

Kupony i promocje WooCommerce

Jedną z opcji jest tworzenie kuponów lub ofert specjalnie dla obserwujących w mediach społecznościowych. WooCommerce zawiera wbudowaną funkcję tworzenia kuponów na podstawie procentów, kwoty w dolarach lub określonego produktu. Możesz również dodać niestandardową datę wygaśnięcia „sprzedaży happy hour” lub ustawić limit wykorzystania, aby tylko „pierwszych 15 klientów zaoszczędziło 15%”, aby stworzyć poczucie pilności. To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi nowego klienta w mediach społecznościowych i przekonanie go do dokonania zakupu.

Włącz premię „Poleć znajomemu”

Poleć znajomemu dla WooCommerce przez WPGens

Inną opcją jest zachęcenie obecnych klientów do polecania Twojej marki znajomym i rodzinie w ramach promocji „Poleć znajomemu”. W ten sposób, gdy aktualny klient udostępni link swojemu przyjacielowi, otrzyma rabat 10 USD dodany do swojego konta, a jego przyjaciele otrzymają kupon o wartości 10 USD zastosowany przy pierwszym zakupie.

Aby dodać własne ustne oferty, możesz wypróbować Poleć znajomemu darmową wtyczkę WooCommerce rozbudowa. Wtyczka tworzy prosty system poleceń z unikalnym linkiem do udostępnienia każdemu z twoich klientów. Następnie, gdy polecają nowych użytkowników, wtyczka automatycznie generuje kupony jednorazowe dla obu stron – wystarczy usiąść i patrzeć, jak polecają.

4. Zachowaj zainteresowanie

Tworzenie treści i ofert dla odbiorców to świetny sposób na to, by ludzie wracali, ale jak znaleźć nowe osoby do odwiedzenia Twojego sklepu? Oczywiście możesz korzystać z tradycyjnych metod reklamowych, ale oto kilka pomysłów marketingowych, które możesz wykorzystać, aby promocja witryny była interesująca:

  • Sieć i posty gości dla innych blogów, aby dotrzeć do nowych odbiorców
  • Rozpocznij biuletyn (korzystamy i zalecamy MailChimp), aby udostępniać Ci nowe posty na blogu i nadchodzące wyprzedaże / wydarzenia w sklepie
  • Uruchom prezent dla klientów, aby wejść, aby wygrać przedmiot ze swojego sklepu (lubimy go używać Rafflecopter) z mediami społecznościowymi i biuletynem jako opcjami wejścia
  • Publikuj artykuły tematyczne na święta, podsumowujące kolekcje produktów na Nowy Jork, 4 lipca, nowy rok szkolny itp.
  • Współpracuj z wpływowymi użytkownikami społeczności, aby uzyskać informacje o swojej marce (uwaga: może to być drogie, nawet BARDZO drogie, ale w zależności od Twojej niszy jest to jedna z najbardziej intratnych inwestycji, jakie możesz zrobić w swojej firmie)

Jest mnóstwo ton, które możesz zrobić, aby kontynuować promocję swojego sklepu e-commerce. Bądź wytrwały i kreatywny, aby nadal zwiększać widoczność online podczas tworzenia witryny.

5. Zarejestruj się w Google

Google Moja Firma

Na koniec zalecamy skorzystanie z konfiguracji sklepu Google Moja Firma jeśli masz fizyczną lokalizację. W ten sposób możesz utworzyć lub zgłosić roszczenie do wpisu o swojej firmie w Mapach Google, dodać odpowiednie informacje (takie jak godziny lub menu), odpowiadać na recenzje klientów w Google, a nawet promować nadchodzące wydarzenia. Wystarczy postępować zgodnie z przewodnik wprowadzający aby zweryfikować i zoptymalizować swoją firmę.

Google Moja Firma zawiera także pomocny pulpit nawigacyjny, dzięki któremu możesz zobaczyć, w jaki sposób użytkownicy znajdują Twój profil firmy w Internecie, co klikają i gdzie się znajdują (geograficznie). Informacje te mogą pomóc Ci dostosować operacje biznesowe i strategie marketingowe, aby bardziej spodobały się Twojej bazie klientów i zwiększyć widoczność online.

Jak zwiększyć widoczność online swojej witryny eCommerce

Mamy nadzieję, że dzięki 5 wskazówkom na temat zwiększania widoczności online Twojego sklepu udało Ci się nauczyć czegoś nowego. A może przynajmniej kilka porad pomogło Twojej firmie. Prowadzenie dowolnej firmy może czasami wydawać się przytłaczające, ale przynajmniej jeśli wybierzesz WordPress, twoja strona może być nieco łatwiejsza w zarządzaniu. Ale tworzenie bloga, koncentrowanie się na SEO, korzystanie z mediów społecznościowych, promowanie treści i korzystanie z narzędzi takich jak Google na swoją korzyść, zdecydowanie może zwiększyć widoczność online Twojej witryny e-commerce.

Czy masz jeszcze jakieś pytania, jak zwiększyć widoczność online? Lub więcej wskazówek dla innych właścicieli witryn e-commerce? Po prostu zostaw komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me