Poszerz swoją publiczność dzięki konkursom na WordPress

Prowadzenie konkursu na stronie WordPress może być bardzo opłacalne, ale może też być ciężką pracą. Prawidłowo zaplanowane i wykonane może pomóc zwiększyć grono odbiorców, zwiększyć świadomość marki oraz promować i sprzedawać produkty.


Ale co musisz wziąć pod uwagę przed przeprowadzeniem konkursu i jaki rodzaj konkursu najlepiej pasuje do Twojego projektu? W tym artykule przyjrzymy się niektórym z różnych rodzajów konkursów, które możesz przeprowadzić, a także najlepszym wtyczkom WordPress, dzięki którym zwiększenie liczby odbiorców będzie dziecinnie proste..

Korzyści z prowadzenia konkursu WordPress

Konkurs WordPress

Prowadzenie konkursu stwarza emocje i interakcje między społecznością internetową. Nagrody nie muszą być ogromne, ale poprawnie wykonane, nagrody dla Twojej firmy mogą być.

Zbieranie adresów e-mail

Konkursy to świetny sposób na zbieranie adresów e-mail i jeden raz, gdy ludzie chętnie się z nimi rozstają. Ludzie uwielbiają fajne konkursy, a ponadto uwielbiają gratisy. Podanie adresu e-mail w celu uzyskania dostępu do możliwości wygrania nagrody to niewielka cena do zapłaty. Tymczasem lista mailingowa Twojej witryny rośnie i rośnie.

Rosnąca liczba odbiorców

Oczywistym rezultatem konkursu jest to, że możesz dotrzeć do szerszej publiczności, zwłaszcza jeśli w pełni wykorzystujesz swoje kanały mediów społecznościowych. Im więcej osób bierze udział w twoim konkursie, dyskutuje i udostępnia go online znajomym, tym bardziej Twoja witryna zacznie kultywować i docierać do nowych odbiorców.

Poprawa obecności w mediach społecznościowych

Konkursy to popularny sposób na zwiększenie obecności w mediach społecznościowych. Udostępniaj lub uruchamiaj swoje konkursy za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, a Twoje udziały, polubienia i obserwujący szybko wzrosną. Dzięki temu zwiększysz swoją publiczność w mediach społecznościowych, a jeśli będziesz sprytny, pomóż zwiększyć ruch na swojej stronie.

Podnoszenie świadomości marki

Marketing w mediach społecznościowych, a także docieranie do szerszej publiczności poprzez prowadzenie konkursu w znacznym stopniu przyczynia się do podnoszenia świadomości marki. Emocje związane z konkursem i wynikające z tego dotarcie do nowych konsumentów, które mogą wystąpić, pomogą zwiększyć ogólną świadomość Twojej marki. W połączeniu z tym sama konkurencja i otaczające ją interakcje pomogą Ci stać się poważną marką i autentycznym autorytetem w branży.

Promowanie Twoich produktów

Konkursy są również imponującym sposobem na promocję twoich produktów, szczególnie jeśli opierasz się na jednym z twoich produktów. Może to być wykorzystanie Twojego produktu jako nagrody, proszenie ludzi o komentowanie określonego produktu lub udostępnianie zdjęć przedstawiających jeden z Twoich produktów. Pozwól odwiedzającym i klientom reklamować Twoje produkty za pośrednictwem konkursów, udostępniając zdjęcia i rozmawiając o nich z szerszą publicznością.

Wszystkie powyższe punkty powinny ostatecznie doprowadzić do wzrostu ruchu na Twojej stronie i zwiększenia sprzedaży lub potencjalnych klientów. Będzie to jednak prawdą tylko wtedy, gdy przejrzysz konkurs i wybierzesz odpowiedni rodzaj konkursu dla swojej witryny i odbiorców.

Rzeczy do rozważenia PRZED rozpoczęciem konkursu

WordPress-Winner-Dollarphotoclub_105863212

Gdy zdecydujesz się na zorganizowanie konkursu swojej witryny WordPress, nie spiesz się do niego bez jasnego planu lub strategii. Przed rozpoczęciem należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych punktów.

Jaki jest cel konkursu?

Zastanów się dokładnie, co chcesz osiągnąć, organizując konkurs WordPress. Do kogo jesteś kierowany iw związku z tym jaki rodzaj konkursu powinieneś uruchomić? Czy chcesz zwiększyć grono odbiorców, zwiększyć listę mailingową, promować swoje produkty lub coś innego? Pamiętaj, że w dłuższej perspektywie możesz uruchomić więcej niż jeden konkurs WordPress, więc po prostu wybierz jeden lub dwa cele pierwszego konkursu dla swojej witryny.

Kto jest odbiorcą docelowym?

Musisz określić odbiorców docelowych, jeśli chcesz, aby konkurencja osiągnęła swoje cele. Chcesz, aby konkurs przyciągał osoby, które mogą zostać klientami, klientami lub subskrybentami, a nie osoby, które kochają konkursy, ale nie są zainteresowane Twoją niszą.

Ważna jest tutaj nagroda za konkurs. Nie musi być drogi, ale co ważne, musi współgrać z grupą docelową i być związany z Twoimi produktami lub branżą. Pomoże to przyciągnąć odpowiednią klientelę.

Jakiego rodzaju konkurs WordPress uruchomisz?

Rodzaj konkursu, który wybierzesz, powinien pomóc w zaznaczeniu pól wyboru, aby przyciągnąć odpowiednią publiczność i zrealizować cele konkursu. Pomyśl o rodzaju konkursu, do którego zainteresowani będą zainteresowani. Na przykład na najbardziej podstawowym poziomie fotografowie prowadzą konkurs fotograficzny. Ale jeśli Twoim celem jest zebranie adresu e-mail, upewnij się, że jest to warunkiem przystąpienia do konkursu.

Różne rodzaje zawodów, które możesz uruchomić

Oto kilka różnych rodzajów konkursów, które możesz uruchomić, a także niektóre z najlepszych wtyczek konkursowych WordPress, które pomogą Ci nimi zarządzać.

Uwaga: Upewnij się, że zapoznałeś się z przepisami dotyczącymi prezentów i loterii w swoim kraju, stanie, opatrzności, hrabstwie, mieście itp. W niektórych przypadkach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe, formularze podatkowe lub inne zasady i wymagania, których przestrzeganie jest Twoim obowiązkiem.

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny Wtyczka WordPress

Powszechnie wiadomo, że ludzie bardziej angażują się w obrazy online niż w tekst. Dlaczego więc nie skorzystać z tego i przeprowadzić konkurs fotograficzny? Udostępnianie zdjęć w konkursie może być świetnym sposobem na promocję Twoich produktów, ponieważ konkurs może polegać na opublikowaniu zdjęcia jednego z twoich produktów używanych lub cieszących się. Aby zwiększyć zaangażowanie w witrynie, możesz poprosić ludzi o głosowanie na zdjęciach w celu ustalenia zwycięzcy.

Photo Contest Plugin to wysokiej jakości wtyczka konkursowa WordPress. Umożliwia ustawienie konkursu fotograficznego na stronie WordPress i oferuje wiele opcji, dzięki którym możesz dostosować konkurs do własnych potrzeb. Zbiera głosy i identyfikuje zwycięzcę, eliminując wszelkie trudności związane z organizowaniem i prowadzeniem konkursu online za pomocą WordPress.

Konkurs na komentarze WordPress

Wybierz Giveaway Winner Plugin

Jeśli chcesz stworzyć konkurs zachęcający do emocji, dyskusji i zaangażowania w społeczności swojej witryny, zainstaluj i uruchom bezpłatną wtyczkę WordPress Wybierz zwycięzcę nagrody. Ta wtyczka umożliwia uruchomienie w witrynie konkursu, który polega na komentowaniu postów na blogu.

Po prostu wybierz post na blogu, który chcesz omówić, a następnie zaoferuj szansę wygranej, wybraną losowo przez wtyczkę, każdemu, kto zdecyduje się na komentarz. Ten rodzaj konkursu zachęca do dyskursu na Twojej stronie i tworzy silną interaktywną społeczność.

Współdzielenie konkurencji w mediach społecznościowych

Konkursy społeczne Wishpond

Imponującym sposobem na zachęcenie ludzi do generowania świadomości marki i zdobywania nowych obserwujących jest przeprowadzenie konkursu udostępniania w mediach społecznościowych. Wiąże się to z tworzeniem pewnego rodzaju obrazu lub tekstu oraz proszeniem ludzi o udostępnienie i polubienie go, aby mieć szansę na wygraną.

Konkursy społeczne Wishpond to świetna bezpłatna wtyczka konkursowa WordPress, która pozwala skonfigurować konkurs udostępniania na Facebooku i Twitterze. Prowadzi i monitoruje konkurencję dla Ciebie, a nawet wybiera losowo zwycięzcę.

Konkurs Poleć znajomemu

Invitebox WordPress Competition Plugin

InviteBox to wysokiej klasy wtyczka konkursowa WordPress typu „Poleć znajomemu”, która umożliwia prowadzenie konkursów polecających. Ale pochodzi z 14-dniową bezpłatną wersją próbną (z której możesz skorzystać, aby uruchomić nową stronę internetową, a następnie użyć różnych wtyczek konkursowych).

Konfigurując kampanię polecającą za pomocą InviteBox możesz poprowadzić konkurencję, nagradzając tych, którzy polecają ich znajomym. Ludzie zazwyczaj chętnie polecają przyjaciela, jeśli mają szansę wygrać nagrodę. W międzyczasie Twoja witryna korzysta z promocji i udostępniania Twojej firmy nowym odbiorcom.

Konkurs wideo

Konkurs wideo WordPress Pugin

W tej chwili wszyscy są zainteresowani filmami online, więc spróbuj to wykorzystać. Konkurs wideo Wtyczka WordPress to wysokiej jakości wtyczka konkursowa, która pomoże Ci skonfigurować konkurs wideo i zarządzać nim. Poprzez konkursy wideo możesz promować swoją markę i produkty. Mamy nadzieję, że ludzie udostępnią również konkurs i filmy w mediach społecznościowych, pomagając w zwiększeniu grona odbiorców.

Loteria WooCommerce

Loteria WooCommerce

Albo możesz uruchomić staroświecką loterię. Loteria WooCommerce pozwala Ci prowadzić własne loterie WordPress wykorzystując moc WooCommerce.

Po instalacji będziesz mógł utworzyć loterię w taki sam sposób, jak każdą inną stronę produktu WooCommerce. Możesz ustawić cenę dla każdego biletu, którą użytkownicy płacą za korzystanie z dowolnych bramek płatniczych zatwierdzonych przez WooCommerce, które zainstalowałeś na swojej stronie.

Możesz także kontrolować wszystkie ważne szczegóły każdej loterii. Obejmuje to czas rozpoczęcia / zakończenia, maksymalną liczbę biletów na użytkownika oraz liczbę zwycięzców. Możesz także określić bezwzględną maksymalną liczbę dostępnych biletów. Aby podnieść emocje, istnieje nawet szereg animowanych widżetów, odliczających do następnego losowania.

Kiedy nadejdzie czas zakończenia loterii, wtyczka zajmie się także wszystkimi zakulisowymi wydarzeniami, w tym losowym losowaniem zwycięskich losów. Po losowaniu WooCommerce Lottery wyśle ​​również powiadomienia e-mail do zwycięzcy / ów – i, jeśli chcesz, do tych, którzy nie wygrali.

Chociaż nie można używać wtyczki do losowania gotówki, można jej użyć do rozdawania fajnych nagród – na przykład produktów dostępnych w sklepie eCommerce.


Oczywiście istnieje wiele innych rodzajów usług konkursowych i wtyczek, z których można korzystać, ale te wymienione w tym artykule są zdecydowanie dobrym miejscem na rozpoczęcie. Zastanów się dokładnie nad rodzajem witryny lub firmy, odbiorcami, których chcesz przyciągnąć, a co najważniejsze, co chcesz osiągnąć dzięki konkurencji. Następnie wybierz odpowiednio rodzaj konkursu. Powodzenia!

W jaki sposób wykorzystasz konkursy do promocji i rozwoju swojej witryny? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me