Jak zwiększyć czas spędzany przez użytkowników na Twojej stronie WordPress

Nikt nie chce stworzyć strony internetowej, która odstrasza odwiedzających, jak tylko się pojawią. Jeśli spędziłeś dużo czasu, wysiłku lub pieniędzy na swojej stronie i chcesz wiedzieć, jak zwiększyć czas spędzany przez użytkowników na stronie WordPress, a także dlaczego możesz to zrobić, przyszedłeś dobre miejsce.


Ten przewodnik na temat wydłużania czasu spędzanego w witrynie zawiera korzyści z dłuższego zaangażowania użytkowników, sposobu pomiaru aktualnego średniego czasu trwania odwiedzin oraz sposobów na skrócenie tych czasów.

Korzyści z wydłużenia czasu spędzanego przez odwiedzających w Twojej witrynie

Jeśli słyszałeś, że ważne jest, aby zwiększyć czas spędzany przez użytkowników w Twojej witrynie, ale nie jesteś pewien, dlaczego tutaj są najważniejsze korzyści.

Zwiększone współczynniki konwersji celu

Zwiększone konwersje celów

Główną zaletą dłuższego zatrzymywania użytkowników w witrynie jest to, że może pomóc w budowaniu zaufania i świadomości Twojej marki, a także w zwiększeniu współczynników konwersji celu. Niezależnie od celu Twojej witryny, z pewnością ma ona swój cel. Niezależnie od tego, czy odwiedzający kupuje produkt, dołącza do newslettera, robi pozytywne wrażenie na swojej marce, czy zostawia komentarz, większość witryn ma cel.

Im dłużej możesz utrzymywać zaangażowanie użytkownika w swojej witrynie, tym większa szansa, że ​​połączy się on z Twoją wiadomością, zobaczy wartość, którą podasz, i zdecydujesz się skorzystać z Twojej oferty.

Może pomóc w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO)

Strony wyników wyszukiwania

Możesz wiele zrobić, aby poprawić ranking swojej witryny w wyszukiwarkach. Jednak niektórzy eksperci SEO twierdzą, że wskaźnik czasu spędzonego w witrynie ma wpływ na to, jak wyszukiwarki takie jak Google decydują o uszeregowaniu treści pod względem wyników. Jeśli Google zauważy, że użytkownicy wracają na stronę wyników wkrótce po przejściu do Twojej witryny, ma sens, że algorytm Google może zinterpretować to jako znak, że Twoja witryna i jej treść nie spełniają oczekiwań użytkowników.

Dlatego przeniesienie witryny w dół strony wyników i zastąpienie jej czymś bardziej odpowiednim powinno pomóc Google zapewnić lepsze wrażenia użytkownikom. Dobry dla gościa; źle dla Ciebie.

Ponieważ Google zachowuje w tajemnicy szczegóły swojego algorytmu rankingu w wyszukiwarkach, nie można stwierdzić, czy to prawda. Jednak czas przebywania lub czas spędzany na miejscu staje się coraz bardziej popularny termin w społeczności SEO, więc zdecydowanie warto o tym pomyśleć.

Jak sprawdzić, jak długo użytkownicy spędzają w witrynie WordPress

Zanim przejdziemy do kwestii zwiększania czasu spędzanego przez użytkowników w witrynie WordPress, rzućmy okiem na to, jak możesz sprawdzić te dane. W końcu, jeśli jeszcze nie mierzysz, jak długo użytkownicy pozostają w Twojej witrynie, skąd będziesz wiedzieć, czy ją zwiększyłeś?

Jeśli korzystasz z Google Analytics lub podobnej usługi do analizy interakcji użytkowników z witryną i jej treścią, możesz szybko zobaczyć te dane. Aby to zrobić, zaloguj się do Google Analytics, poszukaj danych dotyczących średniego czasu trwania sesji.

Pulpit nawigacyjny Google Analytics

Powinieneś być w stanie znaleźć te dane na domyślnym pulpicie nawigacyjnym. Dzięki potędze Google Analytics możesz następnie przejść do bardziej szczegółowych informacji na temat wydajności witryny w tym obszarze. Jednym z zestawów danych, które możesz chcieć zbadać, jest średni czas wyświetlania informacji na stronie.

Czas Google Analytics na stronie

Przeglądając raporty zachowań użytkowników Twojego narzędzia analitycznego, możesz zobaczyć, które strony w Twojej witrynie dłużej utrzymują zaangażowanie użytkowników. Możesz także sprawdzić, które strony osiągają wyniki poniżej średniej dla całej witryny i może wymagać trochę uwagi.

Jak zachęcić użytkowników do pozostania w Twojej witrynie na dłużej

OK, więc teraz wiemy, dlaczego powinieneś starać się zatrzymać gości na swojej stronie dłużej, dowiedzmy się, jak to zrobić.

Upewnij się, że Twoje treści są na temat

Czy tytuły twoich stron odpowiadają ogólnej treści artykułów? Jeśli odwiedzający przybywają na stronę w Twojej witrynie, oczekując jednej rzeczy i zdobywając coś innego, nie będą długo czekać. Aby uniknąć sytuacji, w których odwiedzający poczują się oszukani lub niezadowoleni z treści, upewnij się, że tytuły artykułów dokładnie odzwierciedlają zakres treści. Jednym z rozwiązań jest poczekanie, aż napiszesz artykuł, zanim utworzysz odpowiedni tytuł i slogan.

To samo dotyczy napisania wstępu do artykułów. Po napisaniu artykułu możesz wrócić i wyjaśnić, co obejmuje wstęp. Często zaczynamy od jednego pomysłu na artykuł, a następnie przechodzimy do nieco innego tematu podczas pisania. Czekając na napisanie głównego artykułu, możesz upewnić się, że tytuł, metaopis, slogan i wprowadzenie skutecznie przekazują odwiedzającym, o czym będą czytać.

Twórz dobrze prezentowane treści

Możesz napisać najlepszy artykuł na świecie, ale jeśli nie zostanie dobrze zaprezentowany, trudno będzie go komukolwiek przeczytać. Niektóre kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas formatowania i prezentacji treści, zwłaszcza podczas pisania do Internetu, obejmują użycie wielu akapitów, nagłówków i obrazów do podziału fragmentów tekstu.

Krótkie zdania również mogą pomóc, podobnie jak unikanie skomplikowanych słów. Łatwe przeglądanie artykułów może pomóc czytelnikom w szybkim ustaleniu, czy chcą poświęcić swój cenny czas na czytanie treści od początku do końca. Szybko ładująca się witryna WordPress również może pomóc.

Aby uzyskać więcej wskazówek, ten artykuł zawiera więcej informacji na temat tworzenia czytelnych postów na blogu WordPress.

Skoncentruj się na obszarach nawigacyjnych witryny WordPress

Jeśli odwiedzającym trudno jest poruszać się po Twojej witrynie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że klikną przycisk Wstecz, zanim spróbują zrozumieć strukturę witryny i menu. Dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na planowanie struktury witryny i jej menu.

Należy wziąć pod uwagę, które linki mają być wyświetlane w menu głównym, jak organizować te linki i jakie inne pomoce nawigacyjne są odpowiednie. Oprócz głównych menu, pasek boczny i stopki są świetnymi miejscami do wyświetlania linków do Twojej najlepszej zawartości. Ten artykuł zawiera kilka dobrych wskazówek na temat tworzenia skutecznych menu WordPress.

Połącz swoje treści

Wewnętrzne linki WordPress

Innym skutecznym sposobem na zwiększenie czasu spędzanego przez użytkowników w witrynie WordPress jest umieszczenie linków w artykułach, które prowadzą użytkowników do innych stron w witrynie. Jak widać, ten artykuł zawiera wewnętrzne linki do innych powiązanych artykułów na tej stronie. Artykuły te zawierają więcej informacji na temat omawianych punktów. Możliwe, że nawet kliknąłeś jeden z nich.

Aby pomóc Ci połączyć swoje treści, WordPress zawiera teraz przydatną funkcję. Wstawiając link do treści, możesz szybko przeszukać istniejące artykuły w swojej witrynie, zanim wybierzesz link do.

Wyświetl linki do powiązanych treści

Linki do powiązanych artykułów

Gdy odwiedzający skończy czytać artykuł, dla którego przyszedł, chcesz ułatwić mu przejście do innej treści w Twojej witrynie. Dobry system nawigacji pomoże w tym, ale inną skuteczną taktyką jest wyświetlanie wybranych artykułów związanych z czytanym.

Na szczęście istnieje kilka doskonałych bezpłatnych powiązanych postów wtyczek do WordPress, które automatycznie wyświetlają podobną treść na końcu twoich artykułów.

Końcowe przemyślenia

Teraz znasz korzyści płynące ze zwiększenia czasu spędzanego przez użytkowników na Twojej stronie, a także praktyczne sposoby przedłużenia ich pobytu. Niezależnie od tego, czy chcesz wrócić i przeanalizować istniejące treści, czy zacząć korzystać z niektórych z tych taktyk, możesz wiele zrobić, aby wydłużyć czas, jaki użytkownicy spędzają na swojej stronie WordPress.

Co Cię zachwyca na stronie internetowej i co natychmiast powoduje, że klikniesz przycisk Wstecz? Podziel się wrażeniami poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me