Jak zresetować hasło WordPress za pomocą MySQL

Jak zresetować hasło WordPress za pomocą MySQL
 1. 1. Jak zresetować hasło WordPress za pomocą phpMyAdmin
 2. 2). Teraz czytam: Jak zresetować hasło WordPress za pomocą MySQL

Nasza seria WordPress Password Recovery jest sortowana według popularności wspomnianego samouczka. Na początek masz najpopularniejszą opcję odzyskiwania – tj. Używając phpMyAdmin.


Są tacy dostawcy usług hostingowych, którzy nie zapewniają cPanel i / lub phpMyAdmin. Co wtedy robisz Przeczytaj ten artykuł!

WPMYSQL-Cover

Zapewniamy, że ponieważ WordPress używał jednej bazy danych – (zwykle MySQL), każdy dostawca hostingu musi mieć System Zarządzania Bazą Danych lepiej znany jako DBMS. W tym samouczku będziemy używać MySQL wiersz polecenia (w skrócie CMD), który jest darmowym systemem DBMS na licencji GNU General Public License v2.

Wymagania wstępne

Odzyskiwanie hasła za pomocą MySQL CMD wymaga mniejszej liczby kroków i może być traktowane jako uniwersalny system odzyskiwania hasła; w tym sensie, że można go zastosować w prawie każdym możliwym scenariuszu.

Jednak musisz dobrze rozumieć bazy danych i sposób interakcji WordPress z nimi. Oprócz tego musisz także znać następujące aspekty techniczne:

 • Nazwa bazy danych używanej przez instalację WordPress
 • Adres serwera MySQL (IP lub nazwa hosta)
 • Dane logowania MySQL użytkownika „root”
 • Identyfikator użytkownika, którego powiązane hasło chcesz zmienić. Zazwyczaj jest to 1, ponieważ podczas instalacji WordPress tworzymy administratora. Pamiętaj, że nazwa użytkownika administratora może być „Jack”, „Mike” lub „admin”, ale identyfikator użytkownika będzie zawsze wynosił 1, ponieważ jest to pierwszy użytkownik, którego tworzysz.

Logowanie do wiersza polecenia MySQL

Windows

Jeśli prowadzisz instalację offline WordPress w systemie Windows za pomocą WAMP lub XAMPP, a następnie, aby uruchomić MySQL CMD, kliknij ikonę WAMP> MySQL> MySQL. To powoduje bezpośrednie zalogowanie. Nie trzeba już wprowadzać żadnych poleceń. Przejdź do następnego kroku.

WAMP konsoli MySQL

Linux

Większość dostawców hostingu współdzielonego, VPS, dedykowane serwery używają wersji Linuksa, w tym CentOS, Debian, Fedora lub Ubuntu, aby wymienić tylko kilka.

Jeśli prowadzisz instalację offline WordPressa w systemie Linux za pomocą LAMP, po prostu uruchom emulator terminala i wpisz polecenie:

mysql -u root -p

Jeśli próbujesz zresetować hasło na zdalnym serwerze, połącz się z nim za pośrednictwem SSH przy użyciu dowolnego klienta SSH – na przykład ulubionego klienta na świecie – Putty. Po zalogowaniu się na zdalnym serwerze, aby zalogować się do MySQL, użyj następującego polecenia:

mysql -u root -p 

Logowanie do MySQL na zdalnym serwerze VPS

Resetowanie hasła WordPress:

Teraz, gdy masz dostęp do MySQL CMD wskazanego przez monit „mysql>”, czas na magię. Cóż, nie magia – po prostu dobre stare polecenia MySQL. ��

Powłoka MySQL

ZAŁOŻENIA:

 • Nazwa bazy danych WordPress: wp_genesis
 • ID użytkownika: 1
 • Nowe hasło: WPEXPLORER

DZIAŁANIE MAGII:

Wpisz następujące polecenia:

użyj wp_genesis;
WYBIERZ ID, login_użytkownika, pass_użytkownika OD wp_users;
AKTUALIZACJA wp_users SET user_pass = MD5 („WPEXPLORER”) GDZIE ID = 1 LIMIT 1;

W przypadku, gdy ostatnie polecenie nie idzie zgodnie ze zrzutem ekranu, usuń pojedyncze cudzysłowy i ręcznie wpisz je w CMD. To powinno wystarczyć.

Zresetuj hasło WP z MySQL CMD WAMP

Spowoduje to zresetowanie hasła użytkownika administratora do WPEXPLORER. Oczywiście, ustawiając nowe hasło, musisz użyć silniejszego. Po zakończeniu możesz wyjść z MySQL CMD za pomocą polecenia:

wyjście

Film instruktażowy

Oto samouczek wideo opisujący cały proces. Polecam najpierw przeczytać artykuł, ale jeśli szukasz szybkiej poprawki, oto twoja kolejka:

Wniosek

Podsumowując naszą serię WordPress Password Recovery chciałbym przypomnieć, że część (a) jest prostsza, ponieważ 90% firm hostingowych posiada phpMyAdmin. Ale jeśli masz trochę wolnego czasu, polecam wypróbowanie tej części (za pomocą MySQL), ponieważ da ci to trochę doświadczenia w obsłudze poleceń MySQL i baz danych. I kto wie – może przyda się w przyszłości!

Zapobieganie jest lepsze niż lekarstwo

LastPass

Rozpocząłem tę serię od powiedzenia, jak wyglądają usługi zapisywania / tworzenia kopii zapasowych haseł LastPass prosperować. Nie zrozumcie mnie źle – nie miałem zamiaru uważać się za poniżającego. Naprawdę kocham i używam LastPass codziennie. Mam go zainstalowany w telefonie i w każdej przeglądarce na wszystkich moich komputerach. Życie (dla mnie) stałoby się bez niego. Szczerze mówiąc, nie mogę bez tego przetrwać.

LastPass, ponieważ jest to jedno z najbardziej kompletnych i przyjaznych dla użytkownika programów do zarządzania hasłami. Gorąco polecam korzystanie z niego. I za każdym razem, gdy logujesz się do nowej witryny, pamiętaj, aby faktycznie zapisać hasło! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map