Jak zoptymalizować WooCommerce i poprawić wydajność strony

Rynek e-commerce znacznie się rozrósł w ciągu ostatnich kilku lat i nadal rośnie bez oznak spowolnienia w najbliższym czasie. Głównym powodem, dla którego e-handel zyskał taką popularność, jest fakt, że konsumentom wygodniej jest robić zakupy online. Jednak samo prowadzenie sklepu internetowego nie oznacza, że ​​będziesz mieć wielu klientów lub sprzedaż w tym zakresie (najpierw musisz zoptymalizować WooCommerce).


Klienci internetowi mają określone oczekiwania, potrzeby i wymagania dotyczące zakupów online. Jeśli nie jesteś w stanie przekroczyć ani nawet spełnić tych oczekiwań, stracisz klientów w stosunku do konkurenta. Dlatego tak ważna jest odpowiednia optymalizacja wydajności sklepu WooCommerce.

Obecnie wielu właścicieli witryn wybiera WordPress. WordPress jest jednym z najpopularniejszych i najmocniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) na świecie. Nie tylko to, ale 31,6% wszystkich globalnych stron internetowych uruchomić na WordPress. Spośród tych osób ponad 4 miliony podjęło mądrą decyzję o budowie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce.

WooCommerce to potężna (i darmowa) wtyczka WordPress z wbudowanymi funkcjami do sprzedaży produktów na własnej stronie internetowej. Dodatkowo dostępne są setki rozszerzeń i dodatków WooCommerce, aby dostosować swój sklep do własnych upodobań. Autobus, jak wspomniano wcześniej, zwykły sklep internetowy nie wystarczy, aby wygenerować klientów lub zwiększyć sprzedaż.

Znaczenie stron szybkiego ładowania

Podczas optymalizacji strony WooCommerce wszystko sprowadza się do zapewnienia łatwej nawigacji, przyjazności dla użytkownika, wzbogaconej o wysokiej jakości treści, responsywności i tak dalej. Jednak jednym z najważniejszych czynników wydajności jest szybkość. Czas ładowania stron i ogólnie szybkość witryny odgrywają istotną rolę w zadowoleniu klientów.

Nikt nie toleruje powolne strony internetowe w tych dniach i możesz mieć pewność, że Twoi klienci opuszczą sklep, jeśli załadowanie stron potrwa zbyt długo. W rzeczywistości około 47% konsumentów online oczekuje, że strona załaduje się w czasie krótszym niż dwie sekundy. Ponadto 67% użytkowników mobilnych całkowicie porzuci stronę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż trzy sekundy.

To powiedziawszy, długi czas ładowania strony gwarantuje utratę klientów i sprzedaży. Co więcej, jedna sekunda opóźnienia w czasie ładowania strony może spowodować 16% spadek zadowolenia klienta, 11% mniej wyświetleń strony i 7% spadek konwersji. W przypadku sklepów e-commerce może to znacząco wpłynąć na zyski i wyniki finansowe. Dlatego szybkość ma ogromne znaczenie, jeśli chcesz prowadzić odnoszący sukcesy sklep e-commerce. Oprócz korzystania z naszego pełnego przewodnika na temat przyspieszenia WordPress, te 5 prostych wskazówek pomoże zoptymalizować WooCommerce jak najszybciej.

1. Wybierz odpowiednie rozwiązanie hostingowe WordPress

Najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny

Wszystko zaczyna się od wyboru dostawcy hostingu WordPress. To pierwszy krok do szybkiej strony WordPress. Jeśli Twój dostawca hostingu nie obsługuje dobrej prędkości witryny, niewiele możesz zrobić, aby zoptymalizować WooCommerce. Zbadaj dobre rozwiązania hostingowe, zanim zaczniesz optymalizować swój sklep.

Szukając najlepszego hostingu WordPress dla Twojej witryny, skoncentruj się na wyjątkowym czasie pracy i najniższym możliwym czasie przestoju, pomocy 24/7, doskonałej szybkości strony i rozsądnych cenach. W przeciwnym razie może wystąpić niska prędkość łącza, częste awarie serwera, wzrost przestojów witryny i nieodpowiednia wydajność. To z pewnością odstraszy klientów od Twojego sklepu.

W przypadku WooCommerce staraj się unikać budżetowych rozwiązań hostingowych. 1 $ miesięcznie lub rzekomo „darmowy” plan na dłuższą metę nic ci nie da. Na początku może to działać dobrze, ale ponieważ zwiększa się rozmiar sklepu i popyt na twoje produkty, te małe plany po prostu nie mogą zaoferować wystarczających zasobów do obsługi Twojej witryny. Zamiast tego poświęć czas na wybranie planu, który będzie pasował do Twojego ruchu i potrzeb w zakresie zasobów. Lubimy WP Engine i Flywheel – oba oferują super szybki, w pełni zarządzany hosting WordPress z dużą ilością zasobów do obsługi średniej wielkości sklepu WooCommerce.

2. Zoptymalizuj obrazy

Jak zoptymalizować obrazy do WordPress, kompletny przewodnik

Obrazy wysokiej jakości to jeden z najprostszych sposobów wyróżnienia sklepu e-commerce. Jednak obrazy mogą mieć znaczący wpływ na czas ładowania strony, jeśli nie zostaną odpowiednio zoptymalizowane. Duże, wysokiej jakości zdjęcia Twoich produktów mogą wyglądać wyjątkowo w Twoim sklepie. Ale z drugiej strony ładowanie tych zdjęć zajmie trochę czasu. To jest dlaczego optymalizujesz swoje zdjęcia jest bardzo ważne.

Optymalizując obrazy, możesz zachować oszałamiające zdjęcia w swoim sklepie bez zwiększania czasu ładowania strony. Możesz użyć wtyczki, ale lepiej dowiedzieć się, jak prawidłowo optymalizować obrazy przed przesłaniem ich do sklepu. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować obrazy:

  • Użyj właściwego formatu obrazu: Wybierając format dla swoich obrazów, należy skupić się na formatach, które są idealne dla witryn i przeglądarek. Zazwyczaj są to formaty JPG lub PNG. Kompresują obrazy do użytku online i obniżają jakość obrazu bez negatywnych skutków. Innymi słowy, Twoje zdjęcia będą wyglądać świetnie nawet przy obniżonej jakości.
  • Użyj odpowiedniego rozmiaru dla swoich zdjęć: Przytnij zdjęcia do odpowiedniego rozmiaru przed przesłaniem. Ponadto po przesłaniu obrazu do WordPress automatycznie zostaną utworzone domyślne rozmiary mediów. Te opcje rozmiaru obrazu można znaleźć pod Ustawienia> Media na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Zalecamy usunięcie opcji, których nie będziesz używać, ustawiając wartości domyślne na zero.
  • Kompresuj obrazy: Pamiętaj, aby skompresować swoje zdjęcia przed przesłaniem ich do WordPress. Możesz użyć opcji pulpitu, takiej jak ImageOptim, lub bezpłatną usługę online, taką jak Kraken. Jeśli już przesłałeś swoje zdjęcia do WordPress, nie martw się. Nadal możesz używać wtyczki, takiej jak EWWW lub Smush aby zmniejszyć rozmiary plików obrazów już znajdujących się w bazie danych.

3. Wykorzystaj sieć dostarczania treści (CDN)

CDN: Content Delivery Network

CDN lub sieć dostarczania treści może pomóc Ci poprawić szybkość witryny i skrócić czas ładowania strony w sklepie WooCommerce. CDN to sieć serwerów strategicznie rozmieszczonych na całym świecie. Służą one do buforowania zawartości Twojej witryny, aby była łatwiej dostępna dla klientów na podstawie lokalizacji geograficznej. Kiedy więc CDN buforuje pliki stron internetowych (statyczna wersja twoich obrazów, CSS, JavaScript itp.), Później udostępnia je użytkownikom najbliższym CDN.

Na przykład w przypadku CDN klienci wyślą zapytanie do najbliższego centrum danych CDN. Tak więc klient w Waszyngtonie może zobaczyć buforowaną zawartość z serwera w Nowym Jorku, podczas gdy klient w Tokio widzi zawartość z centrum danych w Hongkongu. W ten sposób można zmniejszyć odległość geograficzną, przepustowość ruchu i czas ładowania.

Ponadto kolejną zaletą korzystania z sieci CDN jest zmniejszenie obciążenia serwera hostingowego. Zmniejszając liczbę żądań HTTP do głównych serwerów, zmniejszasz ryzyko awarii serwera. Na przykład, jeśli skorzystasz z zachęty do znacznie zwiększają ruch na stronie, Twój serwer hostingowy może nie być w stanie obsłużyć wszystkich nowych żądań bez pomocy CDN.

Dostępnych jest wiele opcji CDN. Świetną opcją jest Cloudflare, który oferuje bezpłatny plan CDN dla osobistych stron internetowych. Cloudflare jest nawet używany na tej stronie (WPExplorer) – dzięki czemu możesz zobaczyć, jak dobrze działa.

4. Minify Code

Kod minimalny

Często zdarza się, że witryny tworzą i przechowują wiele plików. Niestety może to wydłużyć czas ładowania strony. Minimalizując sam kod, możesz zmniejszyć liczbę plików i niepotrzebnych wierszy kodu. Z kolei ładowanie stron może potrwać krócej. Minifikacja kodu to proces usuwania niepotrzebnych wierszy kodu. W ten sposób kod jest nadal poprawnie wykonywany, tylko w bardziej wydajny sposób. Na przykład linie kodu mogą być komentarzami, separatorami bloków, białymi znakami, znakami nowej linii itp. Jako przykład wygląda kod CSS:

ciało {
margines: 20px;
wypełnienie: 20px;
kolor: # 333;
tło: #fff;
}

h1 {
rozmiar czcionki: 32px;
kolor: # 222;
margines na dole: 10 pikseli;
}

Oto ten sam kod po zminimalizowaniu:

body {margin: 20px; padding: 20px; color: # 333; background: #fff} h1 {font-size: 32px; color: # 222; margin-bottom: 10px}

Te nadmierne znaki po prostu nie są wymagane w przypadku języków przeglądarki, takich jak JavaScript lub CSS, do poprawnego odczytania kodu. Spowolnią tylko cały proces. Innymi słowy, krótszy kod oznacza mniej danych dla języków do przetworzenia, co ostatecznie poprawia szybkość witryny WordPress. Minimalizowanie kodu można wykonać ręcznie lub skorzystać z bezpłatnego narzędzia online, takiego jak MinifyCode. Chociaż większość dobrze zakodowanych motywów i wtyczek WordPress zostanie już zminimalizowana, warto dokładnie sprawdzić, czy Twoje dostosowania są zbyt.

5. Przejrzyj swoje wtyczki

Przejrzyj i usuń wtyczki

Częścią tego, co sprawia, że ​​WordPress jest tak atrakcyjny, jest szeroka gama wtyczek dostępnych do dostosowania Twojej witryny. W końcu nawet sama WooCommerce jest wtyczką. Jednak tylko dlatego, że dostępnych jest mnóstwo wtyczek, nie oznacza to, że powinieneś używać ich wszystkich.

WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​każdy może tworzyć nowe opcje dostosowywania, motywy lub wtyczki. I jest tam mnóstwo ton, co jest niesamowite. Dla niemal każdej funkcji, którą możesz chcieć dodać do swojego sklepu, jest wtyczka, która może to zrobić. Jednak niektórzy właściciele stron internetowych idą w skrajności, instalując każdą wtyczkę, która według nich może być najmniej przydatna.

Chociaż rozsądna liczba wtyczek nie powinna wpływać na szybkość witryny, istnieje kilka zastrzeżeń.

  • Jakość kodu wtyczki: Użycie tylko jednej źle zakodowanej wtyczki może doprowadzić do awarii witryny. Może na przykład hosty nie zezwalają użytkownikom na instalację popularnej wtyczki Broken Link Checker, ponieważ tworzy ogromną liczbę żądań HTTP. Wtyczki są także oprogramowaniem innych firm – co oznacza, że ​​mogą zawierać obszerny kod, a nawet zagrożenia bezpieczeństwa, o których możesz nie wiedzieć. Spróbuj znaleźć recenzje wtyczki lub przetestuj ją w środowisku testowym przed instalacją na głównej stronie.
  • Zduplikowane funkcje wtyczek: Używanie wielu wtyczek, które służą temu samemu celowi, może powodować konflikty, spowalniając w ten sposób witrynę. Na przykład nie potrzebujesz dwóch wtyczek z suwakiem zainstalowanych w swojej witrynie. Jeśli używasz suwaków, wybierz jeden. W ten sam sposób, jeśli już zainstalowałeś JetPack, być może nie ma potrzeby instalowania innej wtyczki analitycznej (ponieważ statystyki witryn są jedną z wielu potężnych funkcji JetPack).
  • Rozmiar wtyczki: Instalowanie wielu dużych lub obciążających zasoby wtyczek (takich jak narzędzie do tworzenia stron, suwak premium, e-commerce, czat na żywo i forum społeczności) może powodować problemy. Podobnie, ekstremalne użycie wtyczek może powodować wzdęcie witryny. Masz tylko tyle miejsca w swojej bazie danych.

Na koniec użyj tego, czego potrzebujesz i pozbyć się wszelkich wtyczek, których nie potrzebujesz. Jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalność swojego sklepu WooCommerce, poświęć czas na dokładne rozważenie nowych wtyczek (lub możliwości niestandardowych funkcji), aby zapewnić dobrą szybkość i funkcjonalność.

Podsumowanie Porady dotyczące optymalizacji WooCommerce

Wdrożenie WooCommerce w witrynie WordPress to świetny krok w kierunku prowadzenia udanego sklepu e-commerce. Jednak bez względu na to, jak wspaniała jest Twoja platforma, nie może zrobić wszystkiego sama. Oznacza to, że musisz odpowiednio zoptymalizować WooCommerce i inne elementy strony, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę klienta lub odbiorców.

Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące optymalizacji WooCommerce? Lub pytania dotyczące własnego sklepu WooCommerce? Możesz zostawić notatkę poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me