Jak zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem lokalnego SEO

Czy wiesz, że 46% wszystkich wyszukiwań w Google szuka lokalnych informacji, a 97% osób korzysta z wyszukiwarek w celu znalezienia lokalnych firm. 88% konsumentów szukając na swoich urządzeniach mobilnych informacji o lokalnej firmie, skontaktuj się lub odwiedź firmę w ciągu 24 godzin.


Jeśli to nie wystarczy, abyś zdał sobie sprawę ze znaczenia lokalnego SEO, nie wiem, co jeszcze to zrobi.

W dzisiejszych czasach wszyscy najpierw szukają w Internecie informacji o firmach, z którymi chcą robić interesy. Jeśli chodzi o znalezienie pobliskiego sklepu z cegłami, najlepszym wyborem jest Internet, który jest wypełniony wynikami wyszukiwania, które mają prowadzić klientów przez otwarte drzwi.

Sam system zarządzania treścią WordPress działa 34% z światowe strony internetowe. Ranking wysoko w wynikach wyszukiwania to coś wszyscy właściciele witryn chcą to zrobić, niezależnie od tego, czy są właścicielami lokalnej firmy, czy po prostu są obecni online.

Jak sprawić, by Twój lokalny biznes wyróżniał się z tłumu?

Zbadaliśmy wszystkie najlepsze sposoby optymalizacji witryny WordPress pod kątem lokalnych SEO, abyś mógł pokonać konkurencję i zapewnić większą niż kiedykolwiek sprzedaż osobistą.

Najpierw rzućmy okiem na to, co to jest lokalny SEO.

Co to jest lokalny SEO?

Lokalne SEO różni się od tradycyjnego SEO tym, że ma na celu promowanie Twojej fizycznej firmy w lokalnych wyszukiwaniach. Innymi słowy, pozwala potencjalnym klientom znaleźć informacje o twoim sklepie z cegłami w zapotrzebo- waniu wyników wyszukiwania, aby mogli odwiedzić je osobiście.

Gdy dana osoba używa do wyszukiwania niektórych kwalifikatorów geograficznych, takich jak miasto, stan, kod pocztowy lub terminy takie jak „w pobliżu” lub „blisko mnie”, Google rozpoznaje wyszukiwanie jako lokalne i wyświetla wyniki wyszukiwania z tego obszaru.

Przykład lokalnego wyszukiwania SEO

Lokalne SEO jest ważne z wielu powodów. Oto niektóre z najbardziej przekonujących:

 • Ranga wyższa: Skoncentrowanie się na lokalnej optymalizacji SEO sprawi, że Twój lokalny biznes uzyska wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększy widoczność Twojej firmy. Powoduje to zwiększenie rozpoznawalności marki, większą liczbę wejść i ostatecznie więcej przychodów.
 • Zrób dobre pierwsze wrażenie: Wszyscy wiemy, że im bardziej trafna jest Twoja witryna, tym wyższa będzie jej pozycja w Google. W końcu Google nagradza tych, którzy zapewniają użytkownikom wspaniałe wrażenia. Optymalizując witrynę pod kątem lokalnego SEO, nie tylko będziesz zajmować wyższą pozycję, ale także nadasz ton osobom, które planują odwiedzić Twoją firmę. Ułatwienie ludziom poznania Twojej firmy, znalezienia fizycznego sklepu i skontaktowania się z Tobą jest kluczem do zwiększenia sprzedaży i pokonania pobliskiej konkurencji.
 • Darmowa reklama: Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w reklamach PPC, czy nie, prawda jest taka, że ​​lokalne wyniki wyszukiwania to darmowa forma reklamy dla Twojej firmy. Pomyśl o tym: informacje zawarte w witrynie na temat Twojej lokalnej firmy wykorzystują słowa kluczowe, kuszącą kopię, atrakcyjne zdjęcia oraz recenzje i oceny. Informacje te są widziane przez ludzi podczas wyszukiwania lokalnego i są wykorzystywane podczas procesu decyzyjnego.
 • Zwiększenie sprzedaży: 78% wyszukiwań opartych na lokalizacji skutkuje zakupem offline. Ci, którzy szukają lokalnych firm naprawdę chcą wydawać pieniądze w tych fizycznych sklepach. Jeśli zrobisz to dobrze, oznacza to więcej pieniędzy w kieszeni zarówno w trybie offline, jak i offline.

Oto osiem praktycznych sposobów optymalizacji witryny WordPress pod kątem lokalnego SEO.

1. Niech klienci opuszczają uzasadnione recenzje

84% ludzi ufa recenzjom online tak samo jak ich znajomym i rodzinie. Dlatego tak ważne jest recenzowanie Twojej firmy na wielu kanałach. Te opinie nie tylko pomagają ludziom decydować, czy prowadzić z Tobą interesy, ale pomagają Google pozycjonować Cię w odpowiednich wynikach dla właściwych odbiorców.

Jednym z najprostszych sposobów proszenia ludzi o recenzje jest wysłanie automatycznej kampanii e-mail do osób, które kupią Twoje produkty lub usługi online. Jeśli masz osobistych klientów zapisujących się do programu premiowego, możesz dołączyć kampanię e-mailową z prośbą o sprawdzenie zakupu. The Dodatek do punktów i nagród WooCommerce to świetny sposób na zachęcenie klientów do wystawiania recenzji w celu uzyskania rabatów punktowych.

Innym doskonałym miejscem do zachęcania do recenzji jest sam Google.

Recenzje Google

Ponadto recenzje Yelp będą zawsze pojawiać się na pierwszej stronie Google, więc praca nad ich opracowaniem to świetna strategia. Ważne jest, aby wchodzić w interakcje ze wszystkimi recenzentami i pracować nad pozytywnym oświetleniem firmy, nawet gdy pojawią się problemy.

2. Publikuj lokalne treści w swojej witrynie

Jeśli Twoim celem jest zabezpieczenie sprzedaży w trybie offline i sprzedaży offline, bardzo ważne jest, aby zoptymalizować treść witryny tak, aby zawierała także informacje lokalne.

Strona główna Lokalne SEO

Przykład lokalnego SEO: Ujawnij

Na przykład strona główna Twojej witryny powinna dokładnie określać, kim jesteś, gdzie się znajdujesz i co robisz. Google będzie indeksować i indeksować Twoją witrynę pod kątem wyników wyszukiwania, które według niej są najbardziej odpowiednie.

3. Wypełnij swoją witrynę lokalnymi warunkami

Powinieneś także zaktualizować tagi tytułowe, tagi nagłówka i opisy meta witryny. Google używa tych elementów do zrozumienia zawartości Twojej witryny. Tak długo, jak zawartość lokalna (np. słowa kluczowe i lokalizacje) jest tam uwzględniony, będziesz mieć wyższą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Yoast SEO Meta

Podczas korzystania z WordPress, jednym z najlepszych sposobów optymalizacji tych informacji jest użycie Yoast SEO podłącz. Ta wtyczka zawiera pola do dodawania słów kluczowych, tytułów SEO, informacji o ślimakach i opisów meta, które pojawią się w wynikach wyszukiwania.

4. Zgłoś swoją stronę Google Moja Firma

Jeśli chcesz pojawić się w upragnionym 3-paczku Google i zwiększyć swoje SERP, musisz odebrać Informacje o firmie Google.

Informacje o firmie Google

Nie jestem pewien, co to jest Google 3-pack? To trzy pierwsze miejsca w lokalnych wynikach wyszukiwania, które zawierają krótkie fragmenty informacji o każdej firmie, które pomagają kierować klientów do ich drzwi.

Pakiet Google 3

Oto kilka sprawdzonych metod postępowania przy zgłaszaniu roszczenia do strony Google Moja Firma:

 • Jeśli masz wiele lokalizacji, zbierz je wszystkie osobno, a następnie zarządzaj nimi za pomocą jednego loginu
 • Używaj słów kluczowych podstawowych i LSI, ponieważ liczą się prawie 20% twoich szans umieszczenia w pakiecie lokalnym
 • Znajdź kategorię, która najlepiej pasuje do Twojej firmy, nawet jeśli nie możesz znaleźć dokładnego dopasowania
 • Regularnie aktualizuj wszelkie zmiany w swojej firmie, aby uzyskać odpowiednie wyniki, a klienci zawsze mają odpowiednie informacje (np. lokalizacja, numery telefonów, e-mail itp.)
 • Dołącz zdjęcia, aby dodać atrakcyjności wizualnej
 • Nie zapomnij zachęcić klientów do pozostawienia recenzji Google, ponieważ pojawią się tutaj również

Zdobycie bezpłatnej strony Google Moja Firma to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie lokalnych działań SEO.

5. Skorzystaj z lokalnych wtyczek SEO

Istnieje kilka naprawdę świetnych wtyczek SEO, które sprawią, że poprawa lokalnych działań SEO będzie bardzo prosta.

1. Schemat danych strukturalnych WP SEO

Schemat danych strukturalnych WP SEO

Twórcy tej wtyczki rozumieją, jak trudne może być wdrożenie ustrukturyzowanych danych i schematu na stronie internetowej (nawet dla profesjonalnych ekspertów SEO). Właśnie dlatego stworzyli tę wtyczkę, aby pomóc właścicielom witryn w łatwym dodawaniu schematów dla organizacji, recenzji, restauracji, usług i lokalnych firm.

Typowe wyszukiwanie wyświetli wyniki z tytułem strony, adresem URL i opisem meta. Jednak taki, który wykorzystuje znaczniki schematu, będzie zawierał obrazy, recenzje, daty i godziny, godziny operacji i inne, w zależności od rodzaju wyniku.

Fragment rozszerzony Google

Przeglądając wyniki wyszukiwania Google, zauważysz, że mnóstwo lokalnych firm nie wdraża znaczników schematu w swoich witrynach, nawet jeśli korzystanie z takiej wtyczki jest łatwe. Wyróżnij się z tłumu i natychmiast zaoferuj potencjalnym klientom.

2. WP Google Maps

Najlepsze wtyczki mapujące: WP Google Maps

Innym doskonałym sposobem na zauważenie w wynikach wyszukiwania i zwiększenie lokalnych wysiłków SEO jest dodanie mapy Google do swojej witryny, którą wyszukiwarki mogą indeksować.

Dzięki temu osoby przeprowadzające lokalne wyszukiwania w łatwy sposób od razu znajdą Twoją firmę. Jest to łatwy sposób na promocję firmy i konwersję większej liczby klientów.

6. Zoptymalizuj zawartość witryny

Jeśli masz wiele lokalizacji firm i odwołujesz się do nich wszystkich na tej samej stronie, nie możesz oczekiwać, że pojawią się w lokalnych wynikach wyszukiwania. Google nie będzie wiedział, w których wynikach Cię umieścić, jeśli podasz inne lokalizacje.

Aby rozwiązać ten problem, utwórz osobne strony internetowe dla całej zawartości witryny i zoptymalizuj każdą z nich pod kątem określonej lokalizacji i słów kluczowych.

Czy to zajmie więcej czasu i wysiłku? 

tak.

Czy to będzie tego warte? 

Gdy zobaczysz, że sprzedaż zaczyna rosnąć w każdej z lokalizacji Twojego sklepu, poinformuj nas o tym!

Mapa witryny XML Yoast

Jeśli szukasz innego skutecznego sposobu na zaindeksowanie treści witryny w odpowiednich lokalnych wynikach wyszukiwania, utwórz mapę witryny XML z treścią witryny. Możesz to zrobić za pomocą dowolnej liczby przyjaznych dla początkujących wtyczek SEO, takich jak Yoast SEO (o którym wspominaliśmy wcześniej).

Za pomocą jednego kliknięcia możesz utworzyć mapę witryny XML, której Google i inne wyszukiwarki mogą używać do analizy danych witryny i prawidłowego rankingu.

7. Optymalizuj dla urządzeń mobilnych

Odkąd Google ogłosiła, że ​​najpierw zainicjuje indeksowanie urządzeń mobilnych, optymalizacja witryny mobilnej stała się ważniejsza niż kiedykolwiek. Google odpowiada za uszeregowanie Cię w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli nie podoba Ci się, jak Twoja witryna mobilna działa dla użytkowników, możesz spodziewać się, że Twoje SERP ucierpią.

Ponadto, jeśli chodzi o lokalne SEO, wiedz o tym:

 • 2 na 3 użytkowników mobilnych częściej kupuje w witrynach dostosowanych do lokalizacji użytkownika
 • Szacuje się, że do 2021 r. Urządzenia mobilne wpłyną na ponad 1,4 bln USD w sprzedaży lokalnej
 • Używają terminów „blisko mnie” i „blisko” zwiększony o 900% w ciągu ostatnich dwóch lat

A to tylko niektóre z interesujących statystyk wyszukiwania na urządzeniach mobilnych, które napędzają sprzedaż lokalnych firm.

Im łatwiej jest Ci wyświetlać witrynę i uzyskiwać dostęp do informacji o lokalnej firmie, tym lepiej. Jeśli nie wiesz, jak powiedzieć, co ludzie mogą zobaczyć, gdy klikną Twoją witrynę za pomocą urządzeń mobilnych, skorzystaj z wbudowanych responsywnych podglądów w narzędziu dostosowywania na żywo. Po prostu idź do Wygląd> Dostosuj, i użyj ikon pulpitu, tabeli i telefonu u dołu menu dostosowywania, aby wyświetlić podgląd witryny.

Elastyczny podgląd

Dzięki niemu możesz zobaczyć, jak Twoja witryna wygląda na wielu typach urządzeń, a nawet poruszać się po niej w czasie rzeczywistym, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

8. Spraw, aby Twoja strona internetowa była bardzo szybka

Ostatnią rzeczą, o której się dotkniemy, ponieważ jest to tradycyjna strategia SEO, która dotyczy również lokalnego SEO, to szybkość i wydajność witryny. Jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek, które możesz wykonać, ale nigdy nie zoptymalizujesz witryny pod kątem szybkiego ładowania, nigdy nie pojawi się w lokalnych wynikach wyszukiwania.

W końcu wielu konsumentów oczekuje, że Twoja witryna załaduje się w czasie krótszym niż 2 sekundy i 53% osób porzuci Twoją witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy.

To nie jest dużo czasu, aby przekonać ludzi do pozostania w pobliżu, dowiedzenia się o sklepie z cegłami i zaprawą, i idź swoją drogą.

Google preferuje szybko ładujące się witryny, które zapewniają wyjątkowe wrażenia użytkownikom wszystkim odwiedzającym witrynę. Znajdź więc prędkość porównawczą swojej witryny za pomocą bezpłatnego narzędzia do testowania prędkości, takiego jak Pingdom.

Przykład wyników prędkości pingi

Przykład wyników prędkości pingi

Możesz wybierać spośród różnych lokalizacji testowych, aby zmierzyć ogólną szybkość i wydajność witryny. Po przeanalizowaniu witryny otrzymasz następujące informacje:

 • Ogólna ocena wydajności
 • Rozmiar strony
 • Czas ładowania
 • Liczba wniosków

Odkryjesz także świetne sposoby na poprawę szybkości i wydajności witryny. Niektóre z tych sugestii mogą obejmować korzystanie z wtyczki buforowania, kompresowanie obrazów, ograniczanie żądań HTTP, unikanie przekierowań adresów URL, zmniejszanie wyszukiwań DNS i wiele więcej.

Gdy wiesz, jak szybka jest twoja strona teraz, możesz wprowadzić niewielkie zmiany i ponownie przetestować, aż nie będziesz już w stanie poprawić. Wtedy dowiesz się, że Twoja witryna będzie zajmować pozycję w wynikach wyszukiwania lokalnego, ponieważ obsługuje lokalnych odbiorców, wdraża lokalne strategie SEO i szybko się ładuje dla odwiedzających witrynę.

Końcowe przemyślenia

W erze cyfrowej osoby prowadzące działalność fizyczną konkurują bezpośrednio z boomem firm działających wyłącznie w Internecie, które walczą o tę samą grupę docelową. Ważne jest, aby zaspokoić potrzeby osób, które chcą odwiedzić sklep z cegły i zaprawy w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Najlepszym sposobem na to jest zwiększenie lokalnego SEO.

Jeśli poświęcisz czas na ocenę witryny WordPress i wdrożenie nawet tylko kilku z powyższych lokalnych strategii SEO, szybko znajdziesz ranking swojej firmy w odpowiednich lokalnych wynikach wyszukiwania. Pamiętaj: aby odnieść sukces, musisz popierać siebie. Nikt nie zrobi tego za ciebie. Wejdź więc i zacznij optymalizować swoją witrynę pod kątem lokalnego SEO, aby ci, którzy są w pobliżu, mogli korzystać ze wszystkiego, co masz do zaoferowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me