Jak zoptymalizować posty na blogu w witrynie WordPress przed opublikowaniem

Witaj mój przyjacielu. Jeśli jesteś blogerem, takim jak ja, powinieneś wiedzieć, jak to jest nosić zylion czapek naraz. Jako właściciel własnego bloga jesteś tym, który wyszukuje odpowiedni fragment danych, który powinien zainteresować odbiorców. Jesteś jedynym, który odpowiada na pisanie treści, edycję i optymalizację SEO. Jednoczesne wykonywanie tych wszystkich zadań i wielu innych zadań nie jest żartem. Po kliknięciu przycisku „opublikuj” łatwo przeoczyć kilka ważnych punktów. Aby więc mieć pewność, że niczego nie pominąłeś, postanowiliśmy opracować tę listę kontrolną dla blogerów.


W tym poście podaję 15 kluczowych rzeczy, które musisz zrobić przed naciśnięciem przycisku „opublikuj”. Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać zbyt wiele, większość z tych kroków jest dość prosta i szybka do osiągnięcia. Ponadto napisanie dobrej kopii tekstu jest warte kilku dodatkowych minut poświęconych na jego edycję, dzięki czemu czytelnicy docenią cały czas i wysiłek włożony w pracę nad nim..

Krok 1: Utwórz interesujący tytuł

Tytuł posta na blogu jest jednym z najpotężniejszych elementów, które może zawierać. W zależności od tego, jak je ustrukturyzujesz, ludzie zdecydują, czy Twoja publikacja zasługuje na ich uwagę. W zależności od sposobu pisania tytułu blog nie będzie / nie otrzymywał dużego ruchu organicznego z wyszukiwarek. Z reguły tytuł posta jest ostatnią rzeczą, nad którą blogerzy pracują podczas tworzenia postu. Przynajmniej tak tworzymy posty w MonsterPost.

Istnieje wiele różnych technik, które można zastosować podczas pracy nad tytułem postu. Zacznij od tytułu pracy. Będzie to fundament ostatecznej wersji nagłówka. Tytuł powinien być krótki. Do poprawnego wyświetlenia w wynikach wyszukiwania wystarczy do 70 znaków. Gdy znajdziesz swoją wersję tytułu postu, przeprowadź burzę mózgów z kimś innym. Nie zapomnij o dołączeniu słów kluczowych lub wyrażeń do tytułu. Zwiększa to Twoje szanse na dotarcie do właściwych odbiorców i uzyskanie szerszej widoczności w wyszukiwarkach.

Krok 2: Sformatuj swoją kopię

O wiele łatwiej jest przeczytać tekst podzielony na mniejsze sekcje. Unikanie długich akapitów to dobra praktyka. 5-6 wierszy tekstu to odpowiednia długość akapitów, które będą czytane przez odbiorców, a nie pomijane.

Z reguły, gdy trafia się na dowolny post na blogu, ludzie przeglądają treść, zanim zdecydują się ją przeczytać. Za pomocą podtytułów możesz lepiej przekazać czytelnikom treść swojego artykułu. W ten sposób użytkownicy mogą zobaczyć szybki plan pomysłów wyróżnionych w Twoim poście, co pozwala lepiej zrozumieć, o czym tak naprawdę jest Twój post.

Krok 3: Formatowanie obrazu

Wszyscy wiemy, że pojedynczy obraz dodany do strony internetowej to tysiąc słów. Być może nic nie może zaszkodzić Twojej stronie bardziej niż niskiej jakości obraz i źle sformatowane zdjęcia. Tak więc, zanim Twój post zostanie opublikowany, upewnij się, że każda część treści wizualnej ma odpowiedni rozmiar i dobrze wygląda na dowolnym ekranie urządzenia.

Oprócz jakości, odpowiednie zdjęcia to posty, zadbaj o aktualizację swojego bloga za pomocą logo w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu Twój projekt będzie bardziej rozpoznawalny dla szerszej społeczności internetowej. Nie zaniedbuj także optymalizacji tagów alt i tagów tytułowych swoich zdjęć. Pomoże to w łatwiejszym znajdowaniu treści w Internecie.

Pracując nad WordPress stworzonym na podstawie gotowego motywu z TemplateMonster (na przykład), będziesz mieć pod ręką wszystkie narzędzia do optymalizacji SEO. Pomyśl więc o swoich treściach i żądaniu wyszukiwania, którego użyje twoja grupa docelowa, aby je znaleźć.

Krok 4: Polecane obrazy

Ten punkt jest szczególnie istotny dla wszystkich prowadzących blog oparty na WordPress. Ulepszanie publikacji dzięki polecanym obrazom może być ważne z wielu powodów. Przede wszystkim dzięki wyróżnionemu obrazowi możesz przyciągnąć uwagę użytkowników. W zależności od sposobu jego zaprojektowania zdjęcie może zawierać intrygującą wiadomość lub wyraźnie określać rzeczy, które zamierzasz wyróżnić w swoim poście.

Wyróżnione zdjęcia do postów

Ze względu na ekspansywne WordPress funkcjonalność, wyróżniony obraz Twojej publikacji może być wykorzystywany na wiele sposobów. Na przykład można to automatycznie wyciągnąć, aby użyć go jako suwaka najnowszych postów.

Dodanie pionowych zdjęć z umieszczonymi na nich tekstami pomoże Ci zwrócić większą uwagę na treść, gdy osoba przewija kanał informacyjny na platformach społecznościowych. Ważność mediów społecznościowych omówimy nieco później w tym poście. Mimo to dobrze zaprojektowany pionowy obraz sprawia, że ​​treść jest lepiej widoczna, co zwiększa szanse na zwiększenie ruchu.

Krok 5: SEO

Nawet jeśli prześlesz swój post ze wspaniałymi obrazami i napiszesz świetną kopię, wszelkie wysiłki pójdą na marne, chyba że zoptymalizujesz dane dla wyszukiwarek. Sposób, w jaki blog zalicza się do branżowych słów kluczowych na SERP, ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zwiększenie ruchu organicznego i generowanie potencjalnych klientów.

Aby Twój blog był łatwiejszy do znalezienia, upewnij się, że w tekście znajdują się słowa kluczowe związane z branżą. Podczas optymalizacji danych upewnij się, że słowa kluczowe nie wpływają na ogólną czytelność. Nie zapomnij także o dodawaniu wewnętrznych linków do innych stron swojego bloga. Może to nie tylko pomóc w lepszej optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek, ale także przynieść większą wartość dla czytelników, zapewniając jednocześnie szybki dostęp do innych istotnych danych w Twojej witrynie.

Krok 6: Sprawdź linki

Po dodaniu wewnętrznych linków do treści najwyższy czas sprawdzić, jak wszystko działa. Z reguły należy to robić ręcznie, aby nie przegapić ani jednego uszkodzonego linku w treści.

Linki zewnętrzne wymagają również dokładnej kontroli ręcznej. Czy Twoja treść zawiera przyciski CTA? Sprawdź je również.

Krok 7: Kontrola na różnych urządzeniach

Coraz częściej ludzie preferują urządzenia mobilne, gdy muszą sprawdzić aktualności lub zobaczyć aktualizacje na wybrane tematy. Dlatego zanim uruchomisz jakąś treść, sprawdź dwukrotnie, jak dobrze dane, które zamierzasz udostępnić, wyglądają na wielu ekranach.

Budowanie witryny na podstawie zawsze jest wielką zaletą responsive framework. Dzięki temu nie musisz tworzyć osobnych wersji witryny dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, co jest zarówno opłacalne, jak i oszczędza czas.

Ponadto Google plasuje witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w swoich wynikach wyszukiwania wyżej. Właściwe wyświetlanie treści na różnych ekranach pozwala zabić dwa ptaki jednym kamieniem. Z jednej strony Twój blog stanie się bardziej przyjazny dla użytkownika. Z drugiej strony będzie łatwiej znaleźć w Google.

Na szczęście dla Ciebie najpopularniejsze motywy są już responsywnie zaprojektowane. Na przykład motyw Total oferuje płynny układ natychmiast po wyjęciu z pudełka. Ale motyw zawiera również opcje bonusowe, jeśli chcesz ustawić własne niestandardowe szerokości witryny dla wszystkich rozmiarów urządzeń.

Krok 8: Kompatybilność z różnymi przeglądarkami

Teraz, gdy wiemy, że Twoje treści działają płynnie na dowolnym ekranie urządzenia, nadszedł czas, aby sprawdzić, jak dobrze są wyświetlane we wszystkich głównych przeglądarkach internetowych. Pomyśl o możliwych aplikacjach do przeglądania Internetu, z których mogą korzystać Twoi odbiorcy, i zobacz, jak dobrze treść się tam ładuje i wyświetla.

Krok 9: Zachęcaj do dyskusji

Wracając do edytowania postów, sprawmy, by twoja kopia prowokowała do myślenia i zachęcała do dyskusji. Skąd wiesz, czy Twój artykuł przyniósł jakąkolwiek wartość czytelnikom, chyba że otrzymasz ich komentarze?

Jednym ze sprawdzonych sposobów zachęcania do dyskusji pod Twoimi postami jest zadawanie czytelnikom kilku pytań na końcu artykułu. W dziale konspektu ludzie często szukają krótkiego podsumowania rzeczy, które wyróżniliście w swojej publikacji lub jakiegoś „wezwania do działania”, aby rzeczywiście coś zrobić. Uzupełnienie tekstu pytaniem lub dwoma może zachęcić czytelników do pozostawienia komentarza z własnymi wrażeniami na temat wyróżnionych przez ciebie rzeczy lub podzielenia się swoimi doświadczeniami na sugerowany temat.

Krok 10: Korekta

To brzmi jak coś, co blogerzy powinni zrobić jako akcję domyślną, jednak z jakiegoś powodu daleko nie wszyscy sprawdzają swoje posty przed publikacją. Aby nie wyglądać jak idiota, który był zbyt leniwy, aby sprawdzić tekst przed jego uruchomieniem, zdecydowanie zaleca się korektę tego, co napisałeś kilka razy.

Mogą wystąpić typowe błędy ortograficzne, które możesz popełnić w pośpiechu, wyrażając swoje myśli w dokumencie. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Tak więc, aby nie zaszkodzić Twojej reputacji i pozwolić czytelnikom cieszyć się każdą linią tekstu, którą udostępniasz, dokładnie sprawdzaj swoje teksty.

Podczas pracy nad publikacją na blogu napisz jej połowę i zapisz wersję roboczą. Przejrzyj każde napisane słowo i dokładnie sprawdź, czy nie popełniłeś błędów ortograficznych. Popraw wszystkie zapisy przed publikacją. Czytaj zdanie po zdaniu. Korekta każdego z nich kilka razy, a dopiero potem idź dalej.

Krok 11: Opublikuj i przypnij

Teraz, gdy wykonałeś już wszystkie prace związane z edycją i optymalizacją, najwyższy czas, aby opublikować swój post. Następnym krokiem będzie przypięcie artykułu na Pinterest. Jeśli nadal nie masz oddzielnego forum dla swojego bloga, najwyższy czas to zrobić.

Gdy tylko publikacja zostanie opublikowana, przypnij zawarte w niej obrazy na własnej tablicy Pinterest. Za kilka dni idź dalej i znajdź odpowiednie tablice, na których możesz zrobić to samo. Wykonując tak proste powtarzalne czynności, możesz rozpowszechniać swoją publikację wśród szerszego grona odbiorców, dzięki czemu Twój blog jest łatwiejszy do znalezienia w Internecie.

Krok 12: Udostępnij swój post na Facebooku i Twitterze

Zdobądź upodobanie, rozpowszechniając swoją publikację na Facebooku i Twitterze. Możesz udostępnić je ręcznie lub skorzystać z programów po harmonogramie, które zrobią wszystko automatycznie. Aby Twoje wpisy były bardziej zauważalne, dołącz tweety i posty na Facebooku ze zdjęciami. Przesyłając swoje posty w mediach społecznościowych z treściami wizualnymi, upewnij się, że zostały odpowiednio dobrane Standardy Facebooka i Twittera.

Krok 13: Opublikuj tweety kilka razy

Kanał Twitter jest aktualizowany o nowe posty z ogromną prędkością. Jest więc prawdopodobne, że publikacja, którą udostępnisz tylko raz, zostanie utracona w wyniku ciągłego przepływu innych tweetów. Aby tak się nie stało, zaleca się kilkakrotne udostępnianie nowych postów na blogu w serwisie Twitter w ciągu najbliższych kilku dni po ich opublikowaniu na blogu.

To może wydawać się zniechęcającym zadaniem ciągłego udostępniania postów ręcznie. Wtedy zaczną działać programy po harmonogramie. Za ich pomocą możesz ustawić ten sam post, aby pojawiał się w kanale wiadomości w kilka dni po publikacji, a także przypominać społeczności mediów społecznościowych o jego istnieniu za kilka miesięcy. W ten sposób możesz w kółko rozpowszechniać starsze treści.

Krok 14: Komentarze

Ilekroć twój post otrzyma komentarz, nie zostawiaj go bez odpowiedzi. Dotyczy to zarówno komentarzy, które ludzie pozostawiają poniżej postu na blogu i w mediach społecznościowych. Postaraj się odpowiedzieć na komentarze zawierające pytania. Niezwykle przemyślani czytelnicy powinni również uzyskać odpowiedź na temat swoich przemyśleń.

Odpowiadając na komentarze, pokazujesz, że zależy Ci na opinii czytelników i cenisz każdą chwilę, jaką poświęcili na przeczytanie Twojego artykułu. Widząc to, ludzie częściej wracają, ponieważ widzą, jak bardzo są cenieni.

Krok 15: Analityka

Oprócz komentarzy użytkowników, które są silnymi wskaźnikami interesu publicznego w twoich postach, zaleca się śledzenie całkowitej liczby wyświetleń strony i refleksji, które osiągnął każdy post opublikowany w ostatnim miesiącu. Google Analytics pomoże ci lepiej zarządzać tym zadaniem niż cokolwiek innego. Statystyki pokażą, jakie tematy cieszą się największym zainteresowaniem czytelników, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, w jaki sposób powinieneś iść dalej, aby osiągnąć większy sukces.

Podsumowanie

No to ruszamy. To 15 najbardziej sprawdzonych i skutecznych kroków, które blogerzy muszą wziąć pod uwagę przed opublikowaniem swoich postów w Internecie. Niektóre z nich są wypróbowane i prawdziwe, ale nie mniej skuteczne. Zastosuj je w praktyce i zobacz, o ile publiczność bardziej zaangażuje się w Twój blog.

Nawiasem mówiąc, czy jest coś jeszcze, co Twoim zdaniem powinno zostać wymienione na liście? Pozwól nam usłyszeć twoje przemyślenia w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me