Jak zoptymalizować paski boczne WordPress pod kątem lepszego ruchu i konwersji

Jak zoptymalizować paski boczne WordPress pod kątem lepszego ruchu i konwersji

Poświęcenie czasu na zoptymalizowanie pasków bocznych WordPress w witrynie w celu zwiększenia ruchu i konwersji powinno być jednym z głównych priorytetów, oprócz tworzenia atrakcyjnych treści w celu przyciągnięcia nowych czytelników. Paski boczne są często zaniedbywane, ponieważ nie rozumiemy ich prawdziwej funkcji. Uważamy je za zwykłe akcesoria do stron internetowych i postów. Dlatego nie widzimy naszych pasków bocznych jako potężnego narzędzia do dobrego zaangażowania użytkowników.


W tym artykule krótko omawiam, do czego służą paski boczne i wspólne elementy. Przedstawię również kilka wskazówek dotyczących optymalizacji pasków bocznych w celu zapewnienia większego zaangażowania użytkowników, co może skutkować lepszym ruchem i konwersjami.

Prawdziwa funkcja pasków bocznych WordPress

Paski boczne WordPress pokazują informacje inne niż główna treść na danej stronie. Te ograniczone miejsca znajdują się po jednej lub po obu stronach strony i stanowią dom dla widgetów wyświetlających nasze reklamy, menu nawigacyjne, kalendarz, najnowsze posty itp..

Optymalizuj paski boczne WordPress - Wybieranie widżetów

Które widżety paska bocznego są odpowiednie dla głównej zawartości?

Jednak pomimo ograniczonej przestrzeni, wielu użytkowników ma tendencję do zapełniania pasków bocznych możliwie jak największą liczbą widżetów. Jednym z powodów jest dostosowanie użytkowników witryny do różnych potrzeb i preferencji. Dlatego menedżer witryny może chcieć, aby te widżety były dostępne na wypadek, gdyby jeden czytelnik ich potrzebował. Co więcej, jest to najwygodniejszy sposób. W końcu strona wygląda na przepełnioną. Użytkownicy mogą czuć się przytłoczeni zbyt dużą ilością informacji, a nawet interpretować witrynę jako „spam”. Wynik jest często negatywny – użytkownicy odchodzą i nie wracają.

Ta sytuacja pokazuje, w jaki sposób paski boczne WordPress stały się jedną z najbardziej zaniedbanych części strony internetowej. Dlatego tęsknisz za ich prawdziwą funkcją. Chodzi o to, aby przechowywać tylko widżety najbardziej odpowiednie dla głównej treści, co w zamian pomaga zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Wszyscy wiemy, że dobre zaangażowanie użytkowników przekłada się na wzrost ruchu i większe szanse na konwersje.

Aby upewnić się, że nie tracisz odbiorców i że korzystasz z pasków bocznych, oto kilka prostych wskazówek dotyczących optymalizacji pasków bocznych WordPress w Twojej witrynie.

1. Ogranicz liczbę wyświetlanych widżetów

Poświęć czas na podjęcie decyzji, które widżety powinieneś umieścić w paskach bocznych. To może być trochę trudne, wiem. Przy tak wielu dostępnych widżetach WordPress możesz mieć ochotę po prostu dodać ich jak najwięcej na paskach bocznych. Tak, to najwygodniejszy sposób. Myślisz, że to nie zaszkodzi, ale czy odwiedziłeś stronę bloga z wieloma reklamami, tekstem i domyślnymi widżetami zatłoczonymi na pasku bocznym? Jeśli tak, jakie było to doświadczenie? Ja sam uważam, że przepełnione strony są dość przytłaczające. Wolę stronę, która jest nieco mniej skomplikowana, dlatego wyróżnia główną treść; a podteksty są jednak starannie umieszczone i łatwo dostępne bez zbytniej natrętności.

Aby pomóc Ci zdecydować, co umieścić na paskach bocznych, być może dobrym pomysłem jest przejrzenie niektórych z najpopularniejszych witryn i obserwowanie, jakie widżety mają one wspólne. Właśnie to zrobiłem. Przejrzałem około 75 stron internetowych i odkryłem, że 43 z nich, które miały paski boczne na swoich stronach blogów, często używały następujących widżetów.

Typowe widżety paska bocznego WordPress

 1. Newsletter Opt-in Widget
 2. Menu nawigacji wewnętrznych linków
 3. Reklamy
 4. Ikony mediów społecznościowych
 5. Popularne / Popularne posty
 6. Kategorie
 7. Najnowsze / Najnowsze posty
 8. Formularz wyszukiwania
 9. O
 10. powiązane posty

Możesz oczywiście odstąpić od powszechnej praktyki, ponieważ ważne jest, aby podejmować decyzję na podstawie starannych rozważań dotyczących potrzeb stron.

Ważne: Upewnij się, że widżety nie są zbędne

Dokładnie sprawdź, do czego służy każdy widget, aby upewnić się, że jego funkcje są unikalne. Nie potrzebujesz 5 różnych widżetów społecznościowych, ponieważ każdy z nich wygląda nieco inaczej. Jedno jest dużo.

Wykorzystaj inne obszary gotowe na widżety (takie jak nagłówek lub stopka)

W ten sposób nie nasycasz widżetów na paskach bocznych. Możesz także chcieć, aby jeden lub dwa ważne widżety pojawiały się jednocześnie na paskach bocznych, nagłówku i stopce. Użytkownicy mogą uzyskać do nich łatwy dostęp, gdziekolwiek są na stronie. W przeciwnym razie możesz mieć te ważne widgety stałe, lepkie i ruchome. Więcej na ten temat później.

Rozważ urządzenia, z których korzysta twoja publiczność

Większość internautów woli przeglądać swoje urządzenia mobilne. Chcesz mieć pewność, że Twoje strony nie wyglądają na przepełnione widżetami na małych ekranach urządzeń mobilnych. Najlepsze motywy WordPress powinny być w pełni responsywne, ale zawsze możesz korzystać z narzędzi programistycznych przeglądarki internetowej (tutaj Przewodnik po Chrome) lub narzędzie premium, takie jak CrossBrowserTesting aby zobaczyć i przetestować swoją stronę. W ten sposób możesz być pewien, że zoptymalizujesz paski boczne WordPress na popularnych rozmiarach ekranu.

Optymalizuj paski boczne WordPress - ogranicz widżety

Nie chcesz, aby Twoje strony wyglądały na przepełnione przez umieszczenie zbyt wielu widżetów na pasku bocznym.

2. Dostosuj paski boczne dla strony lub postu

Powtarzając, kluczem jest trafność (podczas optymalizacji pasków bocznych WordPress, a także w prawie każdym innym aspekcie witryny). Które z wybranych widżetów są powiązane z określoną stroną lub postem? Powinni być jedynymi, którzy się pojawią. Na przykład nie wszystkie strony muszą pokazywać widżet ostatniego postu; nie wszystkie posty muszą pokazywać biografię określonego autora; i być może wszystkie strony powinny być opatrzone opcją e-mail.

3. Użyj pływających widżetów

Niech te ważne widżety (a nawet cały pasek boczny) podążają za użytkownikami podczas przewijania strony w górę i w dół. Te stałe, lepkie i ruchome widżety ułatwiają użytkownikom podejmowanie działań w dowolnym momencie. Mogą to zrobić niezależnie od tego, gdzie są na stronie. Nigdy więcej przewijania w górę do paska bocznego lub w dół do stopki, aby zdobyć widżety, z którymi muszą wchodzić w interakcje.

Obecnie większość stron z blogami ma stałe widżety, głównie linki do mediów społecznościowych i paski nawigacyjne. Możesz także zamienić pływające widżety w przyciski wezwania do działania, umieszczając je w rogu strony. Wystarczy dodać slajd lub wyskakującą animację po kliknięciu (zamiast samodzielnego wyskakiwania nad główną treścią).

Osiągnij cel, jakim jest optymalizacja pasków bocznych WordPress

Teraz, gdy znasz już sposoby optymalizacji pasków bocznych WordPress, przyjrzyjmy się tym, co musisz posiadać i zrobić, aby je zrealizować.

Krok 1: Zrozum, czego chcą Twoi klienci i potrzeby biznesowe

Rozumiesz, czego szukają użytkownicy Twojej witryny i wiesz, że masz to, czego szukają. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że paski boczne prowadzą je podczas przeglądania stron internetowych w poszukiwaniu potrzebnych informacji lub produktów. Nie chcesz ich w inny sposób wypędzać.

Krok 2: Wybierz najlepsze narzędzia do stworzenia wysoce angażującej witryny

Wybierz wtyczki, które pomogą Ci zaoszczędzić czas na projektowaniu i programowaniu każdej części witryny, w tym pasków bocznych. Chociaż możesz z pewnością wyższego poziomu programisty stworzyć coś niestandardowego, masz już mnóstwo wspaniałych opcji. Z szerokiej gamy wtyczek dostępnych w repozytorium WordPress możesz wybrać to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Istnieją wtyczki dedykowane do zarządzania paskami bocznymi i widżetami WordPress przy mniejszym nakładzie pracy przy kodowaniu lub wcale.

Opcje widżetów Wtyczka WordPress

Na przykład wtyczka o nazwie Opcje widżetu, która jest dostępna bezpłatnie w repozytorium WordPress, umożliwia wykonywanie zarówno prostych, jak i złożonych zadań zarządzania widgetami – od kontroli widoczności (ograniczenia strony, postów, urządzeń i użytkowników), stylizacji, animacji, po obsługa kreatora stron.

Optymalizuj paski boczne WordPress - Ukryj lub pokaż widżety

Z łatwością ukryj lub pokaż widżet na dowolnej stronie WordPress.

Jedną z głównych cech opcji widżetów jest kontrola widoczności widżetów na stronach i postach. Dzięki tej funkcji możesz ograniczyć liczbę wyświetlanych widżetów tylko do odpowiednich, dostosowując w ten sposób paski boczne na stronę lub post. Ponadto ta bezpłatna wtyczka kontroluje również widoczność widżetów według typu urządzenia – mobilnego, tabletu lub komputera stacjonarnego. Jest to bardzo przydatne, gdy musisz kontrolować liczbę widżetów wyświetlanych na małych ekranach urządzeń mobilnych.

Aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje (i wsparcie), rozważ aktualizację do Opcje widżetów Premia. Obejmuje to dodatkowe opcje stylizacji widżetów, lepkie widżety, buforowanie, niestandardowe łącza widżetów, opcje uprawnień i wiele innych.

Dlaczego warto korzystać z wtyczki do zarządzania paskiem bocznym i widgetami? Ponieważ biznes powinien poważnie podchodź do tworzenia treści i promocji produktów. Projektowanie witryny w zgodzie z brandingiem i odwiedzającymi jest jednym z twoich głównych priorytetów. Musisz znaleźć sposób na osiągnięcie celu polegającego na dostarczaniu wysoce angażujących stron internetowych pod względem czasu i pieniędzy.

Istnieje wiele wtyczek WordPress dostępnych za opłatą lub za darmo, a większość z nich została zaprojektowana w celu umożliwienia zarządzania stronami WordPress przy mniejszym nakładzie pracy przy kodowaniu lub wcale. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba spędzać długie godziny na programowaniu każdy część twoich stron internetowych. Ponadto nie ma wtyczek z jedną lub tylko ograniczoną liczbą funkcji; wtyczki typu „wszystko w jednym”. Jest tak, ponieważ korzystanie z tego rodzaju wtyczek oznacza mniej pieniędzy do wydania i brak konieczności przełączania się z jednej wtyczki na drugą. Dlatego warto skorzystać z jednej wtyczki w celu optymalizacji pasków bocznych WordPress w całej witrynie.

Krok 3: Wybierz układ pod kątem funkcjonalności i stylu

Ludzie chcą najprostszego i najszybszego sposobu na uzyskanie potrzebnych informacji. W odniesieniu do pasków bocznych, niezależnie od tego, czy wybierzesz 2-boczny pasek, pojedynczy pasek boczny, czy układ bez paska bocznego, zastanów się, jak taki wybór wpłynie na ogólną funkcjonalność twoich stron. Pamiętaj, że paski boczne powinny pomóc użytkownikom witryny zaangażować się. Jeśli wybierzesz układ bez paska bocznego, umieść te widżety w przemyślany sposób, aby ułatwić użytkownikom przeglądanie Twojej witryny.

Ostatnie słowa na temat optymalizacji pasków bocznych WordPress

Dziękuje za przeczytanie! Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże uświadomić sobie, że paski boczne WordPress to nie tylko akcesoria do naszych stron internetowych. Odgrywają one istotną rolę w osiąganiu lepszego ruchu i konwersji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map