Jak znaleźć niszę do blogowania za pomocą WordPress

Jako nowy bloger możesz być trochę niepewny, jak zacząć. Zwłaszcza jeśli chcesz zdobyć dużą publiczność lub zarobić na swoim blogu, możesz łatwo zostać przytłoczony liczbą decyzji, które musisz podjąć, na przykład o czym pisać.


Przed stworzeniem pierwszego fragmentu treści lub wybraniem idealnego motywu WordPress każdy odnoszący sukcesy bloger zaczyna od określenia celu i niszy swojego bloga. Posiadanie określonego tematu daje wyraźny nacisk na treść i pomaga dotrzeć do właściwej grupy odbiorców.

W tym poście omówimy znaczenie nisz i przedstawimy kilka sposobów na znalezienie się na blogu. Na koniec wprowadzimy również narzędzia, które pomogą Ci stworzyć niesamowite treści dla niszy Twojego bloga. Wskakujmy!

Czym jest nisza Twojego bloga (i dlaczego ma to znaczenie)?

Jeśli chodzi o blogowanie, twoja nisza jest przedmiotem lub głównym tematem twojego bloga. Opisuje, o czym są Twoje treści, i może być tak szeroki lub szczegółowy, jak chcesz. Na przykład, Delish to blog, który obejmuje ogólne przepisy kulinarne, recenzje kulinarne i aktualności, ciekawe porady i wiele więcej:

zrzut ekranu delish.com

Easy Veggie Kitchen , z drugiej strony jest blogiem poświęconym głównie gotowaniu i stosowaniu diety (głównie) roślinnej:

Easy Veggie Kitchen

Obie strony mocno pasują do niszy. Jedna jest jednak bardzo szeroka (od gamy przepisów po wybory dla celebrytów), a druga skupia się na mniejszym aspekcie ogólnego tematu.

Możliwe jest utworzenie bloga z wieloma niszami, ale ten rodzaj witryny jest trudny do uruchomienia i odradzamy korzystanie z niej, chyba że masz duże doświadczenie w blogowaniu. Dla większości osób trzymanie się jednej niszy na blogu jest znacznie mądrzejszą strategią, ponieważ pomoże ci przyciągnąć spójną grupę odbiorców, która dba o twój temat. Mając to na uwadze, porozmawiajmy o tym, jak zdecydować się na cel!

Być może zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią niszę dla swojego bloga. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które można wykonać, aby rzucić piłkę.

Krok 1: Zadaj sobie pytanie, co Cię pasjonuje

Zanim przejdziesz do niszy blogowej, zastanów się, co Cię pasjonuje. Ponieważ będziesz odpowiedzialny za tworzenie spójnych treści na ten temat, powinieneś zainteresować się tym i mieć wiele do powiedzenia. Co więcej, Twoje posty na blogu będą brzmiały bardziej autentycznie, a mniej jak sprzedaż, gdy pasjonujesz się tym tematem.

Dlatego możesz zacząć od sporządzenia listy swoich pasji, zainteresowań i hobby. Następnie skup się na tych, o których masz coś wyjątkowego do powiedzenia i o których myślisz, że możesz pisać przez wiele lat. W tym momencie możesz również rozważyć swoje cele. Jeśli na przykład planujesz zarabiać na swoim blogu, musisz upewnić się, że Twoja nisza jest opłacalna (więcej o tym za chwilę). Alternatywnie możesz chcieć zwiększyć świadomość na temat problemu lub podzielić się informacjami edukacyjnymi. Cokolwiek chcesz od blogowania, twoja nisza powinna być w stanie to zapewnić.

Krok 2: Rozpocznij generowanie pomysłów na treść dla swojej niszy

Gdy będziesz mieć na myśli potencjalną niszę, czas dowiedzieć się, czy możesz znaleźć dla niej wysokiej jakości treści. Ten krok pomoże Ci również zawęzić koncentrację, szczególnie jeśli patrzysz na skomplikowany temat. Wykorzystaj swoją istniejącą wiedzę i zasoby online, aby wygenerować potencjalne pomysły dotyczące treści. Oto kilka wskazówek:

 • Przeczytaj inne blogi i witryny o potencjalnym temacie. Zobaczenie, jak inni podchodzą do Twojej pasji, może Cię zainspirować, a możesz zidentyfikować nowe podejścia, których dotychczasowi blogerzy nie brali pod uwagę.
 • Przeszukaj słowa kluczowe, aby zobaczyć, czego ludzie szukają w wyszukiwarkach. Jeśli ludzie nie szukają informacji o twojej niszy, trudno będzie przyciągnąć odbiorców. Nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z tego przewodnika, jak myśleć o świetnych pomysłach na blogu, aby znaleźć świetne pomysły za pomocą komentarzy, mediów społecznościowych, słów kluczowych, burzy mózgów i innych.
 • Znajdź małą niszę w większym polu lub temacie. Powyższe przykłady blogów kulinarnych pokazują, w jaki sposób szeroki temat, taki jak jedzenie, może znaleźć zastosowanie w mniejszej niszy. Jeśli interesujący Cię temat wydaje się zbyt duży, spróbuj znaleźć mniejszy temat, na którym możesz się skupić.

Gdy masz pewność, że masz dużą bazę pomysłów na treści, z których możesz czerpać, nadszedł czas, aby określić, jak opłacalna będzie Twoja nisza..

Krok 3: Określ potencjał zarobkowy swojej niszy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli planujesz zarabiać na swoim blogu, musisz mieć pewność, że Twoja nisza ma potencjał zarobkowy. Istnieje wiele sposobów, aby się tego dowiedzieć. Zalecamy wykonanie tych instrukcji krok po kroku, aby przeanalizować każdą niszę, którą rozważasz:

 1. Użyj Google Planer słów kluczowych odkrywać wielkość i trendy dla twoich słów kluczowych. Po przeszukaniu partii słów kluczowych użyj opcji „Uzyskaj liczbę operacji wyszukiwania”, aby wyświetlić statystyki, w tym średnie miesięczne wyszukiwanie. Podobnie możesz użyć Google Trends a także sprawdzić, czy Twoje słowa kluczowe są obecnie popularne.
 2. Dowiedz się, jak popularny jest Twój temat, szukając aktywne blogi i strony. Pomyśl o blogach, które regularnie odwiedzasz, aby przeczytać o swoich ulubionych tematach. Czy nadal działają? Niektóre blogi publikują nawet miesięczne lub kwartalne wyciągi, dzięki czemu można sprawdzić, czy osiągają zysk.
 3. Przeczytać uważnie fora i fora związane z Twoją pasją. Reddit to szczególnie świetne forum, ponieważ mają tablice na prawie każdy temat, jaki można sobie wyobrazić. Ale jeśli jesteś pasjonatem czegoś, prawdopodobnie już odwiedzasz odpowiednie fora (na przykład wielu użytkowników WordPress regularnie odwiedza StackExchange i Forum Envato).
 4. Czek Media społecznościowe hashtagi i strony fanów związane z Twoim tematem. Sprawdź, czy ludzie są zainteresowani i aktywnie rozmawiają o Twojej niszy i / lub słowach kluczowych.
 5. Co najważniejsze – jest tam potencjał partnerski? Jednym z najszybszych sposobów zarabiania na blogu jest dodanie linków partnerskich do polecanych produktów lub usług wymienionych w Twoich postach. Zarejestruj się dla programów takich jak ShareASale,Partner CJ i nawet Amazonka aby znaleźć setki ofert produktów i usług związanych z Twoją niszą (pamiętaj tylko o przestrzeganiu wszystkich Wytyczne FTC podczas korzystania z linków partnerskich).

Im więcej z tych ścieżek, które przynoszą pozytywne wyniki, tym większe prawdopodobieństwo, że zarobisz pieniądze, tworząc bloga w tej niszy.

Łącząc ten krok z poprzednimi dwoma, powinieneś być w stanie zająć się niszą, która Cię pasjonuje, oferuje dużo miejsca na unikalne treści i ma pewien potencjał zarobkowy. Oczywiście to dopiero początek. Teraz, gdy masz na myśli niszę, porozmawiajmy o tym, jak stworzyć dla niej niesamowite treści.

Kluczowe narzędzia do optymalizacji niszowych treści Twojego bloga

Jeśli chcesz odnieść sukces w wybranej niszy, treść musi być jednocześnie wartościowy do czytelników i zoptymalizowany dla wyszukiwarek. Najlepszym sposobem na zoptymalizowanie treści jest upewnienie się, że są wysokiej jakości i użycie skutecznych słów kluczowych. Na szczęście istnieje kilka narzędzi, które mogą ci w tym pomóc.

Zrzut ekranu z Google Planer słów kluczowych

Planer słów kluczowych Google, na przykład jest bezpłatnym narzędziem, które umożliwia wyszukiwanie powiązanych słów kluczowych na podstawie tematu Twojej niszy. Wyświetla również liczbę operacji wyszukiwania, aby pomóc Ci określić, które tematy są popularne. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać temat niszowy i wygenerować listę słów kluczowych.

Za pomocą tych słów kluczowych możesz zacząć wymyślać pomysły na posty za pomocą Blogspot Generator pomysłów na blog:

zrzut ekranu generatora pomysłów blogu hubspot

To kolejne bezpłatne narzędzie, które w połączeniu ze słowami kluczowymi może pomóc w tworzeniu zoptymalizowanych tytułów postów. Wystarczy wpisać słowa kluczowe, a następnie kliknąć Daj mi pomysły na blogi! generować potencjalne nagłówki.

Oczywiście istnieje również wiele wtyczek WordPress, które zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci tworzyć niesamowite treści. Narzędzia takie jak te mogą zapewnić, że twoja niszowa treść jest trafna, użyteczna i zoptymalizowana dla wyszukiwarek. Oto kilka poradników, które pomogą.

 • Zbuduj Kalendarz redakcyjny w WordPress (i faktycznie go używaj). Kalendarz redakcyjny to świetny sposób na śledzenie swoich tematów i organizowanie różnych autorów. Na szczęście WordPress ułatwia tworzenie i planowanie postów za pomocą tych niesamowitych wtyczek kalendarza edicortial.
 • Dowiedz się, jak organizować treści w witrynie WordPress. Pisanie świetnych treści to tylko część tego, co sprawia, że ​​blog jest popularny. Zwiększ czytelnictwo i zaangażowanie dzięki tym wskazówkom i narzędziu do organizowania treści na swoim blogu.
 • Pozyskaj i udostępnij odpowiednie treści na swojej stronie WordPress za pomocą pomocnych narzędzi. Treść wykreślania od zera to tylko jeden ze sposobów dodania cennych informacji do witryny dla czytelników. Inną opcją jest tworzenie i udostępnianie niesamowitych treści z całej sieci, a dzięki tym trzem wtyczkom możesz szybko i łatwo dodawać kanały do ​​swojej witryny opartej na WordPressie.

Gdy jesteś nowym blogerem, ważne jest, aby zacząć od właściwego fundamentu. Wiedza o tym, czym dokładnie jest Twoja nisza, znacznie ułatwia tworzenie bloga, znajdowanie odbiorców, generowanie odpowiednich treści i zarabianie na witrynie (jeśli dotyczy).

Czy masz pytania dotyczące znalezienia niszy dla nowego bloga? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me