Jak zbudować Freelance Business, Symple Guide dla WordPress

Zbuduj niezależną firmę dzięki WordPress

Jesteś urodzonym przedsiębiorcą, podejmujesz ryzyko per se. W pewnym momencie swojego życia, ostatnio lub w przeszłości, zdecydowałeś „Heck, idę do biznesu dla siebie”, i proszę bardzo. Być może tak nie jest. Być może po prostu nienawidzisz grindowania od 9 do 5, w którym utknąłeś. Potrzebujesz więcej życia. Pragniesz wolności bycia własnym szefem i możliwości zarabiania nieskończenie więcej.


Chcesz zbudować niezależny biznes, abyś mógł pracować gdziekolwiek i kiedykolwiek. Chcesz pracować z domu i nigdy nie musisz godzinami siedzieć w korku. Chcesz pracować w swoich piżamach, tak właściwie gotuj lunch i oglądaj odcinki swojego ulubionego programu między projektami. Chcesz podróżować po świecie bez konieczności czekania na wakacje przez cały rok. Pragniesz zakochania się w nowych kulturach i bycia naprawdę szczęśliwym.

Czujesz, że jesteś gotów na wyzwanie i nie możesz się doczekać, aby zrealizować swój pierwszy czek. Być może emocje są intensywne. Być może kochasz intensywne. Intensywne jest dobre. Cóż, twoje ambicje są godne podziwu, ale od czego zacząć?

W dzisiejszym poście omówimy niektóre z podstaw, które powinieneś wziąć pod uwagę (i wdrożyć), budując niezależny biznes oparty na WordPress. Przygotuj się na instrukcje, a tym bardziej na inspirację, ponieważ te wskazówki sprawią, że będziesz mistrzem, którego pragniesz i na który zasługujesz. Jesteś gotowy? No to ruszamy.

Wybierz pomysł na biznes

Po pierwsze, musisz zdecydować, którą firmę chcesz uruchomić i zbudować. Nie możesz założyć firmy, żeby ją założyć – wiesz – do cholery, dla dreszczyku emocji lub dla popisania się znajomym. Twój najlepszy wybór powinien opierać się na twoich pasjach, doświadczeniu i wiedzy. Jak widzieliśmy w Jak zarabiać pieniądze za pomocą WordPress, istnieje kilka sposobów związanych z WordPress, w które można zapuścić się. Musisz tylko znaleźć swoją miłość.

Możesz opracowywać motywy i / lub wtyczki WordPress, jeśli posiadasz umiejętności tworzenia stron internetowych lub masz pasję do nauki. Możesz zmienić się w szanowanego blogera WordPress, zapewnić hosting WordPress i / lub zaoferować wsparcie WordPress na żywo. Chociaż są to lukratywne okazje, poświęcisz dużo czasu na pracę w firmie i na nią, dlatego najlepiej jest podążać za swoimi pasjami.

Musisz także dobrze orientować się w tym, co będziesz robić. Jak zaoferujecie usługę, jeśli nie będziecie w niej pierwsi? Co najważniejsze, Twój pomysł na biznes nie powinien spaść z kosmosu. Powinno być wystarczająco realistyczne, aby zaspokoić pewien problem; powinno to być rozwiązanie na rynku. Mówiąc prościej, twoje produkty i usługi powinny być czymś, za co ludzie są skłonni zapłacić. Wreszcie, możesz stworzyć dowolną firmę niezależną za pomocą WordPress, więc nie ograniczaj się do wspomnianych przez nas opcji.

Stwórz solidny biznes plan

stworzyć biznesplan

Kiedy zaczynałem działalność jako niezależny bloger, nie miałem żadnego planu. Tylko odrobina pomysłu i motywacja dla dziesięciu osób. Niemniej jednak brak biznesplanu opóźnił moje przejście na pełnoprawnego blogera. Nauczyłem się mojej lekcji, czyli…

Plan pomaga zachować koncentrację i być na bieżąco z kwestiami biznesowymi, nawet gdy masz ochotę rzucić palenie. Możesz tworzyć prognozy finansowe, konfigurować wiarygodne strategie dotyczące treści, opracowywać skuteczny marketing i generalnie wygrywać duże. I bez planu będziesz jak statek bez nawigacji. Utracisz kierunek, zniszczysz i skończysz marnowaniem dużo czasu i pieniędzy. Wiem to z pierwszej ręki i z własnego doświadczenia, teraz rozpoczynam działalność (jak również mój dzień) z planem.

Twój plan nie musi wypełniać stron; nie musi to być plan stulecia; tylko pisemne oświadczenie o tym, jak przejdziesz od zerowej sprzedaży do zdrowego niezależnego biznesu. Twój codzienny plan może obejmować kilka zadań Evernote, lub aplikacja kalendarza. Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu biznesplanu? Sprawdź Niezależny biznesplan: możesz planować sukces lub spodziewać się niepowodzenia autor: iThemes po inspirację. Iść dalej…

Zbuduj to, a oni przyjdą

Najważniejszym zasobem, jaki możesz mieć jako freelancer WordPress, jest centrum online, w którym potencjalni klienci mogą dowiedzieć się więcej o twoich usługach / produktach, sprawdzić swoje portfolio, skontaktować się z Tobą i ostatecznie złożyć zamówienie. Tutaj świeci WordPress.

Platforma jest łatwa w konfiguracji i obsłudze. Dzięki perfekcyjnemu motywowi WordPress (patrz Total Responsive Multipurpose WordPress Theme) i kilku wtyczek możesz zbudować idealną stronę portfolio bez żadnych problemów (np. to, lub nawet to).

Nie musisz zatrudniać programisty, aby założył dla Ciebie witrynę WordPress, po prostu uruchom wybrany motyw, dodaj kilka wtyczek zasilania i gotowe. Bez wątpienia potrzebujesz świetnego hostingu WordPress dla swojej firmy, abyś mógł skoncentrować się na biznesie bez martwienia się na przykład o złośliwych hakerów.

Aby uzyskać narzędzia potrzebne do skonfigurowania profesjonalnej strony WordPress, sprawdź następujące zasoby:

 • Zasoby WordPress dla Twojego profesjonalnego zestawu narzędzi
 • 20 najlepszych szablonów WordPress na jedną stronę
 • Jak utworzyć motyw WordPress z HTML
 • Najlepsze wtyczki mediów społecznościowych dla WordPress
 • 40 Must Have WordPress Plugins
 • WPExplorer Motywy premium, motywy eleganckie i Themeforest
 • 10 wtyczek BuddyPress, które musisz mieć
 • I dużo dużo więcej!

Stań się dostępny

czas roboczy

Teraz, gdy masz już uruchomioną witrynę WordPress, nadszedł czas, aby poinformować klientów, że jesteś dostępny do wynajęcia. Jeśli nikt nie wie, że jesteś freelancerem WordPress do wynajęcia, powiedz mi, jak kładą chleb na stole i materiał na plecach?

Nie musisz nawet męczyć się z procesem, zacznij od skorzystania z bezpośredniego kręgu przyjaciół, współpracowników i klientów, z którymi pracowałeś w przeszłości. Innymi słowy, wykorzystaj swój natychmiastowa sieć. Poinformuj tych ludzi, że możesz tworzyć witryny WordPress, pisać świetne treści na blogach, oferować wsparcie i / lub konsultować się we wszystkich sprawach WordPress.

Podaj swoją dostępność na swojej stronie oraz na każdej innej platformie, w której się pojawisz. Nie spamuj życia z istniejących kontaktów sieciowych, ponieważ nikt nie kocha tego faceta. Zdziwisz się, jak szybko możesz uszeregować projekty, po prostu informując bliskich kontaktów, że jesteś dostępny.

Jeśli nie wykonałeś żadnych projektów, najpierw musisz utworzyć kilka próbek dla swojej witryny. Chcesz rozpocząć niezależną karierę projektanta stron internetowych? Zaprezentuj kilka świetnych przykładów projektowania witryn w swojej witrynie (możesz nawet hostować je jako strony demonstracyjne, jeśli nie masz jeszcze klienta). Możesz rozdawać darmowe motywy, wtyczki itp., Jeśli próbujesz założyć firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych. Chcesz założyć niezależną firmę blogującą WordPress taką jak Twoja? Dodaj kilka przykładów pisania / blogowania do swojej witryny i tak dalej.

Próbki pomogą Ci ustalić wiarygodność, autorytet, doświadczenie i profesjonalizm. Następnie gromadzą się tablice ofert, na których klienci publikują oferty pracy i aplikują. Ale jeśli nie jesteś zainteresowany aplikacjami o pracę i pracami (chociaż mogą one pomóc w rozliczeniach w międzyczasie), co powiesz na opracowanie własnych produktów lub pakietów usług?

Opracuj produkty i / lub pakiety serwisowe

Jeśli nie podoba ci się pomysł stawiania tablic ofert pracy i chcesz, aby klienci przychodzili do Ciebie, musisz opracowywać produkty, a raczej pakiety usług, aby sprzedawać. Czy jesteś początkującym programistą WordPress? Możesz pakować premium motywy WordPress i sprzedawać je w ramach rocznej subskrypcji, tak jak Nick Roach z Elegant Themes.

Możesz tworzyć płatne pakiety konsultacyjne. Możesz zaoferować usługę blogowania jako pakiety z różnymi punktami cenowymi. Możesz stworzyć dowolny produkt, który możesz sobie wyobrazić, i zabić pod warunkiem, że istnieje taka potrzeba (studio Envato jest pełne freelancerów oferujących usługi). Poszukaj problemu na danym rynku (niszy), a następnie zaoferuj rozwiązanie. To rozwiązanie stanie się Twoim produktem. To oczywiście zakłada, że ​​masz duży ruch do swojej firmy internetowej, co omówimy za kilka. Tymczasem porozmawiajmy o pobieraniu odpowiednich opłat.

Ładuj uczciwie i dodawaj wartość

dodać wartość

Nic nie powstrzyma Cię przed pobraniem 3 000 USD za rozwój WordPress. Ale jeśli się odwrócisz, kup motyw WordPress o wartości 50 USD, zainstaluj go, zmarnuj czas i wyślij stronę do klienta, czy naprawdę robisz coś dla klienta i dla siebie?

Nie ma znaczenia, jak na to patrzysz, ale kanoniczną zasadą biznesu jest zawsze służyć klientowi pierwszy. Jeśli wspomniany klient dowie się, że naliczyłeś za dużo, aby zainstalować motyw, który prawdopodobnie zrobiliby sami, otrzymasz złego przedstawiciela. Potem krąży wiadomość, że jesteś niestabilnym facetem lub dziewczyną udającą programistę. Stamtąd natura przejmuje władzę, a reszta to tylko efekt domina.

Bądź bezpośredni i bezpośredni, a ponieważ nie ma nic złego w używaniu gotowych motywów WordPress, pozwól klientowi zrozumieć, dlaczego pobierasz 3 000 USD za usługę, którą dostanie za 200 USD. Jeśli użyjesz gotowego szablonu, daj im znać! Jeśli pobierasz opłatę w wysokości 3 000 USD, upewnij się, że podałeś wartość przekraczającą 3 000 USD. Dotyczy to wszystkich freelancerów. Przekraczanie oczekiwań klienta to przecież najlepszy sposób, aby zostać zapamiętanym i zarabiać wielokrotnie. Podsumowując, poznaj swoją wartość, sprawdź ceny rynkowe i odpowiednio nalicz opłaty. Po prostu nie przeładowuj ani nie przepełniaj i pamiętaj, abyś był niezapomniany.

Doświadczenie klienta ma znaczenie

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​biznes nie polega wyłącznie na podpisywaniu umów, spieniężaniu i dostarczaniu produktu. Umowa biznesowa, która nie sprzyja łączeniu ludzi z ludźmi, ostatecznie się zawiód. Odnosi się to nawet, jeśli Twoi klienci mieszkają po drugiej stronie globu.

Osoba odbierająca twoje e-maile, czaty i połączenia jest tak samo ludzka jak ty. Cieszą się większością rzeczy, które lubisz. Traktowanie klientów jak przyjaciół i rodziny, w przeciwieństwie do szybkich środków do celu, wyróżni cię spośród hordy niedoświadczonych freelancerów.

Nawet subtelne cechy, takie jak uczciwość, cierpliwość i pokora, mogą podbić serca wielu klientów. Jak już wspomniano, klient jest zawsze na pierwszym miejscu. Czy oferowane usługi i doświadczenie sprawiają, że klienci czują się lepiej? Jeśli nie, wprowadź odpowiednie zmiany, ale pamiętaj, że nie oznacza to całowania **. Robisz to i wkrótce przestaniesz prowadzić działalność.

Usprawnij procesy, zapewnij wygodę użytkownikom (w tym na swojej stronie) i dostarczaj produkty na najwyższym poziomie. Zestawienie tych rzeczy zapewni doskonałą obsługę klienta. Chodzi przede wszystkim o klienta – osobę, która odcina czek. Tu nie chodzi o ciebie i nigdy nie będzie.

Referencje, rekomendacje i polecenia

znaczące relacje biznesowe

Referencje i rekomendacje pokazują potencjalnym klientom, że inni korzystali z twoich usług / produktów. Poparcie to sposób, w jaki pozwalasz byłym klientom walczyć o twoją sprawę, zwiększając zyski swojej firmy. Pracuję również nad tym, widząc, że nie byłem w stanie poprosić klientów o napisanie mi soczystych opinii.

Dlaczego to jest takie? Uwielbiam zdobywać pochwały i aprobaty w sposób naturalny, a ponieważ moi klienci są świetnymi motywatorami, opinie, które przekazują mi po każdym projekcie, naprawdę potrzebują długiej strony, a ja tego nie robię. Haha, kogo żartuję? Prawdopodobnie powinienem zacząć publikować każde świadectwo, każde poparcie i każdą linię opinii.

Dość już o mnie, Jonathan Wold, niezależny konsultant WordPress w niepełnym wymiarze czasu ma do powiedzenia na temat rekomendacji:

Nie komplikuj. Poproś klienta o napisanie 2–3 zdań na temat jego doświadczenia w pracy z tobą. Weź ich poparcie i umieść je na swojej stronie…

I co robić? Zgadza się, opublikuj go na swojej stronie internetowej, aby świat mógł to zobaczyć. Następnie poproś ich o polecenia. Powiedz co Pierwsze referencje, a teraz musimy poprosić klienta, aby polecił nas innemu klientowi? Polecenia to świetny sposób na rozwój każdej firmy pod słońcem.

Opanuj swój handel

W szybkim tempie, jakim jest Internet, nic nie jest ugruntowane. Technologia, która jest dziś aktualna, może być przestarzała kilka miesięcy później. Trendy i mody przychodzą i odchodzą. Techniki cały czas się zmieniają i rodzą się nowe technologie. Bez względu na obszar, który wybierzesz, nigdy nie możesz przestać się uczyć i rozwijać swoich umiejętności.

„Specjaliści zarabiają najwięcej, mają największy wpływ i generalnie mają dobry…”, ponieważ poświęcili czas na naukę lin. Nauczyli się na swoich błędach z przeszłości lub tego, co nazywamy doświadczeniem, i nie poprzestali na tym. Robią wszystko, co w ich mocy, czytają blogi, książki i biorą udział w wydarzeniach. Aktywnie uczą się swojego rzemiosła.

Ty też możesz zostać profesjonalistą WordPress. Ty też możesz opanować handel, który na początku może wydawać się onieśmielający, ale pomoże ci wyróżnić się z tłumu. Możesz nawet zdobyć wymyślne tytuły, takie jak guru, sensei i ekspert, między innymi �� Opanuj swoje umiejętności i nigdy nie przestawaj się uczyć.

Rozwijanie działalności Freelance WordPress

rozwijanie działalności

Gdy zyskasz przyczepność i poczujesz smak posiadania dziwaka, możesz mieć ochotę usiąść, wiesz, cieszyć się owocami swojej ciężkiej pracy. Kusi, aby zwalniać, gdy wszystko zaczyna się podnosić, ale nie waż się wcisnąć hamulca. Zawsze możesz trochę odpocząć, ale potem powrócić do grindu i rozwinąć własny biznes WordPress. W jaki sposób?

Awans

Promowanie niezależnego biznesu to po prostu prezentowanie swoich produktów / usług potencjalnym klientom. Nie ma znaczenia, jak to robisz, pod warunkiem, że jest to etyczne, powinieneś wyczerpać każdą dostępną drogę, aby osiągnąć maksymalną liczbę potencjalnych klientów.

Możesz korzystać z reklam Google. Możesz użyć ukierunkowanych geograficznie reklam na Facebooku i Twitterze, aby przyciągnąć lokalnych klientów. Możesz gościć bloga na blogach, na których spotyka się Twój potencjalny klient. Do cholery, możesz używać komunikatów prasowych, konkursów, marketingu e-mailowego i praktycznie wszystkiego, co masz do dyspozycji, aby zwiększyć ruch na swojej stronie WordPress.

Nigdy nie przestawaj promować swojej firmy, nawet jeśli masz już klientów i stałą pracę. Co? Dlaczego powinienem promować swój wolny biznes, kiedy mój talerz jest już pełny? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym następnym punkcie.

Zbuduj zespół mistrzowski

Wszyscy kochamy zespoły. Zespoły są świetne ponieważ sprawiają, że nawet pozornie niemożliwe do wykonania zadania są wykonalne. Jasne, możesz osiągnąć sukces na własną rękę, ale dzięki zespołowi pomagającemu przekręcić koła zębate, dotrzesz do celu szybciej, łatwo i stylowo. Będziesz także dłużej cieszyć się swoim sukcesem.

Złożyłem raz zespół składający się z dwóch osób i chociaż zarządzanie nim było trudne i kosztowne w utrzymaniu, podwoiłem dochody, znacznie skróciłem czas pracy i dobrze się bawiłem. Zbyt dużo zabawy, dopóki pieniądze nie trafiły do ​​mojej głowy, a ja zepsułem całą operację. Cóż, byłem młody i było to doświadczenie edukacyjne.

Zespoły są świetne i powinieneś zacząć budować swój, gdy tylko nauczysz się pracy. Następnie rygorystycznie promuj swoją niezależną firmę opartą na WordPress i rozdziel obciążenie pracą między członków zespołu. Z zespołem możesz zbudować lukratywny biznes niezależny bez większego wysiłku. Tylko nie spiesz się, aby dobrze wybrać zespół, w przeciwnym razie marnujesz czas, pieniądze i zaufanie klientów do swojej firmy.

Zarządzanie projektem

Ale na długo przed zbudowaniem zespołu musisz być na bieżąco z projektami, rozliczać się, wystawiać faktury i komunikować się między innymi obowiązkami administracyjnymi, jednocześnie zachowując równowagę między zobowiązaniami dotyczącymi życia prywatnego. Będziesz musiał śledzić przepływy pieniężne, składać podatki i żonglować wieloma innymi przedsiębiorczymi kapeluszami.

Będziesz potrzebował narzędzi takich jak Trello organizować i współpracować przy projektach, Faktura WP do fakturowania, Zaawansowany system sprzedaży biletów WordPress dla wsparcia, System zatwierdzania projektu aby Twoja praca została szybko zatwierdzona, Wznów WP tworzyć piękne CV i Opinie klientów WP zbierać referencje.

To tylko niektóre z potrzebnych narzędzi. Inne obejmują BackWPup, iThemes Security, GoodBye Captcha, i Akismet pośród innych. Zapoznaj się z listą profesjonalnych zasobów WordPress, aby uzyskać więcej narzędzi.

Freelancing to nie wakacje

O tak, będziesz pracować nawet podczas wakacji na Filipinach lub na Hawajach. Będziesz pracował długie i nieparzyste godziny. Będziesz musiał poradzić sobie z każdym rodzajem ludzi, ponieważ cóż, cały świat będzie twoją areną. Będziesz także mieć dużo radości pracując dla siebie.

Będziesz pracować gdziekolwiek i kiedykolwiek. Ustawisz własne harmonogramy, opłaty i wszystko inne. Nauczysz się i będziesz wzrastać. Będziesz miał więcej zabawy niż kiedykolwiek w dusznej pracy przy biurku 9-5. Gardzisz kabiną, a żałujesz tylko: „Dlaczego, do cholery, nie zacząłem tego wcześniej?”

Zasoby

biurko do pracy

Chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu udanego niezależnego biznesu dzięki WordPress? Oto kilka świetnych zasobów:

Ostatnie słowo…

Budowanie niezależnego biznesu za pomocą WordPress jest łatwe. Po prostu zainstaluj WordPress, uzyskaj świetny motyw i kilka wtyczek, a będziesz się dobrze bawić. Rozwijanie biznesu do dojrzałości to inne zwierzę, aczkolwiek bardzo wykonalne. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które tutaj udostępniliśmy, a powinieneś znaleźć swoją złotą gęś. Lub światło na końcu tunelu.

W końcu wszystko, czego potrzebujesz, to pomysł, plan i chęć wzniesienia się ponad wyzwania, a staniesz się kolejną wielką rzeczą w swoich kręgach, jeśli nie całym światem. Masz pomysł, wskazówkę lub pytanie? Proszę, niech ogień płonie w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map