1. 1. Teraz czytam: Jak zarabiać pieniądze na blogu WordPress
 2. 2). Jak zarabiać na sprzedaży produktów i usług WordPress
 3. 3). Jak zamienić blog WordPress w firmę

Jednym z największych wyszukiwań w sieci jest jak zrobić pieniądze. A kiedy szukasz bardziej szczegółowego wyrażenia, jak zarabiać pieniądze za pomocą WordPress, nadal znajdziesz imponujące wyniki ponad 397 milionów. Na podstawie tych liczb można wywnioskować, że ludzie naprawdę zarabiają na swoich blogach (szczególnie na rankingach na górze wyników wyszukiwania!).


Teraz jeszcze ważniejsze pytanie – jak ludzie piszący o zarabianiu pieniędzy faktycznie zarabiają pieniądze? Cóż, prawdopodobnie zarabiają na życie na blogu, który czytasz. Zgadza się – tylko blog. Oczywiście pisarze prawdopodobnie używają kilku kluczowych metod generowania dochodu z postów, a dziś podzielimy się kilkoma, z których szczególnie korzystał WPExplorer na przestrzeni lat, wraz ze wskazówkami z naszych osobistych doświadczeń. Oczywiście istnieją sposoby, aby odejść od blogowania, aby zwiększyć swoje portfolio dochodów, a my podzielimy się nimi w kilku kolejnych postach.

Teraz przejdź do dobrych rzeczy! Nasz przewodnik podzieliliśmy na trzy części: jak zarabiać na swoim blogu, jak zarabiać na sprzedaży usług lub produktów oraz przewodnik na temat tworzenia firmy na swoim blogu. Ale na razie chcemy skupić się na najprostszym sposobie zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress, który zarabia na Twoim blogu. Pod koniec tego postu przekonasz się, że zaskakująco łatwo jest wygenerować dochód, używając swojego bloga jako punktu wyjścia.

1. Linki partnerskie

Być może najłatwiejszym sposobem, aby zacząć zarabiać trochę na swoim blogu, są linki partnerskie. Linki partnerskie (zwane również linkami polecającymi) to linki, które umieszczasz w tekście lub na obrazach, które kierują czytelników do strony internetowej osoby trzeciej. Następnie, jeśli Twoi czytelnicy dokonają zakupu w witrynie osoby trzeciej, otrzymasz prowizję za polecenie ich.

Rejestracja w programach partnerskich jest łatwa. Większość stron internetowych, które sprzedają towary lub usługi, w nagłówku lub stopce mają link do „podmiotów stowarzyszonych”. Po prostu kliknij go, aby dowiedzieć się, jak zarejestrować się w tym konkretnym programie. Niektóre strony używają własnego programu partnerskiego, podczas gdy inne pracują za pośrednictwem sieci partnerskiej. Niektóre z bardziej popularnych sieci to Amazon AssociatesShareasale, Złącze Komisji, e-Junkie i Promień uderzenia. Sieci ułatwiają przyłączanie się do programów, ponieważ zazwyczaj można wyszukiwać sprzedawców i kliknąć przycisk, aby złożyć wniosek o ich program.

Program partnerski Envato

Przez lata dołączyliśmy do wielu programów partnerskich i sieci, a jednym z naszych najbardziej udanych był Themeforest. Odsyłając użytkowników do produktów, które stworzyliśmy lub lubimy, dokonujemy niewielkiej prowizji. Jak dotąd pomogliśmy ponad 16 000 osobom znaleźć idealny motyw WordPress na Themeforest.

Po dołączeniu do programu możesz zalogować się na swoje konto, aby skopiować linki partnerskie. Dodając linki do treści, pamiętaj o tekście zakotwiczenia. Chcesz, żeby miało to sens, aby Twoi czytelnicy wiedzieli, że klikając link umieszczony na „najlepszych motywach WordPress”, zostaną przeniesieni na listę lub rynek motywów WordPress.

Całkiem maskowanie linków

Masz również możliwość dodania linków partnerskich w takiej postaci, w jakiej są, lub możesz je trochę wyczyścić za pomocą cloakera linków. Polecamy Ładny link wtyczka, ponieważ jest łatwa w użyciu i domyślnie zawiera opcje nofollow i śledzenia kliknięć. W ten sposób możesz śledzić, które linki konwertują, czy nie.

Bez względu na to, gdzie i jak dodasz swoje linki partnerskie w poście, musisz ujawnić, że używasz linków partnerskich. Jest to wymagane przez Federalną Komisję Handlu i łatwe do naśladowania Przewodnik ujawnienia FTC .com nie powinno być zbyt trudne do przestrzegania. Najważniejsze w tym miejscu jest dodanie ujawnienia na każdej stronie z linkami partnerskimi, które możesz zrobić prowizję, jeśli czytelnicy przejrzą i sfinalizują zakup (możesz zobaczyć nasze na dole strony, które umieszczamy na każdej stronie, ponieważ funkcje reklam na pasku bocznym).

UWAGA: Przepisy FTC dla branż takich jak zdrowie, umarzanie długów, nieruchomości i inne złożone tematy mogą być znacznie bardziej surowe niż te dotyczące projektowania stron internetowych. Proszę odwiedzić Strona internetowa FTC i przeczytaj zasady obowiązujące w Twojej branży, zanim dodasz linki do swojej witryny, aby mieć pewność, że przestrzegasz wszystkich odpowiednich przepisów.

Konferencja Affiliate Summit Marketing

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu afiliacyjnego? Zastanów się nad uczestnictwem Szczyt stowarzyszony Wschód lub zachód. To jedno z największych wydarzeń marketingu afiliacyjnego i networkingu w USA. Oferują różnorodne sesje, w których można dowiedzieć się o byciu partnerem, o zasadach, których należy przestrzegać, oraz wskazówkach, aby odnieść sukces. Jest to dość drogie, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​im wcześniej kupisz, możesz uzyskać znaczną zniżkę za wczesne przelot. A wydatki na wydarzenie można zażądać jako wydatek biznesowy (temat do omówienia w późniejszym poście).

2. Miejsca reklamowe

Poza linkami partnerskimi, które dodajesz bezpośrednio do treści, spoty reklamowe to świetny sposób na zarabianie na swoim blogu, polecając inne produkty w sieci. Dzięki reklamom masz trzy możliwości – utwórz własne reklamy za pomocą linków partnerskich do innych witryn, samodzielnie sprzedaj spoty reklamowe za miesięczną opłatą lub dołącz do sieci reklamowej, która będzie sprzedawać Ci miejsce reklamowe.

Tworzenie reklam w Twojej witrynie i zarządzanie nimi może mieć większy sens, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad estetyką reklam i tym, gdzie są one linkami. A ponieważ będziesz korzystać z własnych linków partnerskich, zarobisz trochę pieniędzy, gdy czytelnicy klikną i sfinalizują zakup. To była trasa, którą wybraliśmy tutaj w WPExplorer jakiś czas temu. Sprawdziło się to dla nas świetnie, ale ponieważ nasz blog rozrósł się o nasze własne produkty WordPress, usunęliśmy dodatkowe reklamy.

Kiedy ty sprzedawaj spoty reklamowe za miesięczną opłatą innym firmom, to płaci się stałą stawkę miesięczną, bez względu na to, ile razy użytkownicy klikają Twoje reklamy. Jest to miłe, ponieważ wiesz, że będziesz mieć stały dochód z reklam, ale trudna jest to, że kupujący nie będą odnawiać co miesiąc, jeśli ich reklamy nie będą klikane.

Sieć reklamowa BySellAds

Twoja ostatnia opcja to dołącz do sieci reklamowej i niech wykonają za ciebie ciężką pracę. Sieci reklamowe takie jak Adsense, Reklamy Amazon CPM i BuySellAds przejmij przestrzeń reklamową i sprzedaj ją kupującym. BuySellAds daje ci nieco większą kontrolę, ponieważ możesz sprzedawać reklamy miesięczne lub CMP (koszt za wyświetlenie) za pośrednictwem ich witryny, a otrzymasz ostateczną zgodę na rzeczywistą oprawę wizualną, która zostanie umieszczona na Twojej stronie.

Dzięki AdSense i Amazon CPM masz niewielką kontrolę nad tym, co wyświetla się na Twojej stronie, ale obie sieci korzystały z zaawansowanych systemów do wyświetlania reklam związanych z twoją treścią i / lub czytelnikami (więc nie martw się – jeśli piszesz o projektowaniu stron czytelnicy nie powinni widzieć reklam uzdy, chyba że w wolnym czasie robią to w Google).

Należy również pamiętać, że reklamy AdSense są zazwyczaj płatne za kliknięcie w witrynach, dlatego płatność jest odbierana tylko wtedy, gdy czytelnicy klikną reklamę o wyższym współczynniku kliknięcia. Amazon natomiast płaci niższą stawkę, ale działają w systemie kosztu wyświetlenia, dzięki czemu otrzymujesz pieniądze za każdym razem, gdy czytelnicy zobaczą reklamę. Niezależnie od tego, którą sieć wybierzesz, pamiętaj, że wszystkie sieci reklamowe zmniejszą przychody z reklam generowanych za pomocą ich usług.

3. Biuletyny

Biuletyny to kolejna świetna okazja na dochód. Biuletyny są jak migawka blogu, ponieważ prawdopodobnie udostępniasz subskrybentom ostatnie posty lub wiadomości i podobnie jak blog, masz możliwość zamieszczania spotów reklamowych. Tak jak reklamy, możesz sprzedawać spoty newsletterowe samodzielnie lub przez sieć taką jak BuySellAds.

Newsletter zbudowany za pomocą MailChimp

Podczas gdy reklamy są zazwyczaj odpowiednie do zarabiania na biuletynach, niektóre usługi e-mail marketingu, takie jak MailChimp i MadMimi nie zezwalaj na korzystanie z linków partnerskich w biuletynie wysyłanym za pośrednictwem ich usługi. Ponadto wiele programów partnerskich (takich jak Amazon Affiliates) nie zezwala na umieszczanie ich linków partnerskich w newsletterach bez względu na to, kto jest twoim dostawcą usług e-mail.

W każdym razie przed budowaniem spotów reklamowych lub linków partnerskich do biuletynu należy dokładnie sprawdzić warunki usługi e-mail marketingu i programów partnerskich, które chcesz uwzględnić (jeśli usługa newslettera na to pozwala).

4. Posty sponsorowane i recenzje

Możesz także zarabiać pieniądze, pisząc artykuł, jeśli możesz znaleźć kogoś, kto by go sponsorował. Dzięki postom sponsorowanym firma może zwrócić się do Ciebie (lub możesz przesłać do niego propozycję), aby sprawdzić produkt, jeśli podaruje Ci go za darmo lub uiści opłatę za napisanie artykułu. Co jest niesamowite! Ważną częścią tutaj jest 1) być uczciwym w recenzji produktu lub usługi oraz 2) pamiętać, aby ujawnić, że jest to post sponsorowany (tak jak ujawniasz linki partnerskie).

Recenzje powinny być uczciwymi opiniami. Nawet jeśli firma płaci Ci setki dolarów, upewnij się, że dokładnie przyjrzysz się jej produktowi, faktycznie skorzystaj z niego i podziel się wrażeniami z czytelnikami. Również podczas konfigurowania umowy dotyczącej postu sponsorowanego lub recenzji sprawdź warunki, aby sprawdzić, czy możesz użyć własnych linków partnerskich w poście. W ten sposób nawet po otrzymaniu przedmiotu lub wstępnej płatności za napisanie artykułu nadal możesz generować dochód w przyszłości, polecając czytelnikom samodzielny zakup produktu (oczywiście ten ostatni kawałek ma sens tylko wtedy, gdy napisałeś pozytywną recenzję ).

5. Loterie (zwane dalej „prezentami”)

Podobnie jak w przypadku postów sponsorowanych, możesz także organizować prezenty (chociaż właściwym terminem prawnym są „loterie”) na swoim blogu. Na początku możesz pomyśleć – nie ma mowy, żeby rozdawanie czegoś za darmo przyniosło mi pieniądze. Tam się mylisz. Prezenty zazwyczaj powodują przyzwoite skoki ruchu, ponieważ możesz obejmować codzienne metody wejścia, polecać znajomym i oczywiście wpisy udostępniania w serwisach społecznościowych.

Rafflecopter Giveaway Manager

Podczas rozdawania prezentów bardzo ważne jest, aby śledzić wszystkie zgłoszenia i wybrać całkowicie losowego zwycięzcę. Do tego osobiście korzystamy Rafflecopter. Ułatwiają konfigurację prezentów, tworzą widżet, który można osadzić we wpisie lub stronie, zarządzać wpisami i wybierać zwycięzcę. Oferują mnóstwo opcji dotyczących rozdawanych wpisów, dzięki czemu możesz wykorzystać zwiększoną liczbę nowych użytkowników, dodając wpisy poprzez polubienie strony na Facebooku, subskrybowanie biuletynu, śledzenie na Twitterze, tweetowanie wiadomości, śledzenie na Pinterest, przypinanie obrazu, odpowiadając na ankietę, komentując swój post lub możesz dodać własną opcję niestandardową (chociaż ta wymaga od uczestnika wpisania weryfikacji, więc nie jest tak wiarygodna jak inne formularze zgłoszeniowe).

Zanim zaczniesz rozdawać nagrody teraz, musisz pamiętać o kilku zasadach, jeśli jesteś w USA (chociaż jestem pewien, że istnieje również mnóstwo zasad poza USA, po prostu ich nie znamy ). Oto kilka wskazówek, które stosujemy, aby pomóc nam utrzymać prezenty na bieżąco zgodnie z obowiązującymi przepisami:

 1. ty Nie mogę wymagać od odwiedzających, aby kupili cokolwiek, aby wejść – dzięki temu Twoja podarunek byłaby nielegalna.
 2. Trzymaj swoją nagrodę poniżej 600 $, aby uniknąć sytuacji, w której zwycięzca będzie musiał ubiegać się o nią z podatków. Za każdym razem, gdy wypłata lub nagroda w wysokości 600 USD lub więcej zostanie przyznana, formularz 1099-Misc musi zostać przesłany do IRS.
 3. Pamiętaj, aby napisać odpowiednie warunki dotyczące rozdawania prezentów. Jeśli używasz Rafflecoptera, masz szczęście – mają łatwy w użyciu szablon wstępnego wypełnienia, który stanowi dobry początek. Zaczyna się nawet od wszechstronnego „Pustki tam, gdzie jest to zabronione przez prawo”, która ma zasadniczo na celu prawne ubezpieczenie cię, sugerując, że uczestnicy muszą niezależnie upewnić się, że mogą wejść na prezent przed wejściem.
 4. W USA obowiązują specjalne zasady dotyczące korzystania z Internetu przez dzieci, w tym korzystania z upominków internetowych. Absolutnie upewnij się, że w swoich warunkach dodajesz zastrzeżenie, że uczestnicy muszą mieć ukończone 13 lat i mieć zgodę rodziców, jeśli nie masz ukończonych 18 lat.
 5. Nie możesz zmienić daty zakończenia rozdania. Nawet jeśli nie dostaniesz odpowiedzi, na którą liczyłeś, musisz zakończyć rozdanie, gdy powiedziałeś, że chcesz zachować uczciwość i uczciwość.
 6. Wreszcie musisz dostarczyć nagrodę. Nawet jeśli sponsor rozdający zniknie, musisz upewnić się, że zwycięzca otrzyma nagrodę (lub równowartość nagrody, jeśli oryginał został wycofany).

Inne kwestie, które należy wziąć pod uwagę, to przepisy stanowe (musisz to zbadać lub sprawdzić w biurze prokuratora generalnego dla każdego stanu, w którym będziesz reklamować i organizować prezent), zasady dotyczące sieci społecznościowych (Kerry O’Shea Gorgone ma świetny artykuł na ten temat) i wiele więcej (Sara F. Hawkins ma post poświęcony prezentom na blogach, który naprawdę powinieneś przeczytać).

6. Wyłączne treści (poprzez członkostwo lub subskrypcje)

Oprócz wszystkich powyższych metod możesz także zarabiać na ekskluzywnych treściach. Tutaj w WPExplorer oferujemy ekskluzywne bezpłatne motywy i wtyczki dla naszych czytelników, którzy zarejestrują się w celu założenia konta. Przyznane członkostwo jest bezpłatne, ale istnieje wiele stron internetowych, które były w stanie zarabiać pieniądze, oferując ekskluzywne treści premium użytkownikom.

Członkostwa Premium w Wall Street Journal

Świetnym przykładem na dużą skalę jest dziennik “Wall Street, który pokazuje kilka darmowych postów, ale głównie fragmenty artykułów, które musisz być członkiem, aby odblokować. Innym przykładem mniej aktualności jest Envato Tuts+ stronie internetowej. Strona zawiera mnóstwo świetnych artykułów i samouczków. Dodano filmy i treści bez reklam, do których dostęp można uzyskać jedynie w ramach członkostwa.

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową opartą na członkostwie lub subskrypcji, zalecamy użycie wtyczki. Lubimy ograniczać zawartość Pro, MemberPress i członkostwo WPMUdev. Możesz również sprawdzić naszą kolekcję najlepszych wtyczek członkowskich WordPress, jeśli chcesz zobaczyć jeszcze więcej opcji. Są to świetne wtyczki, które pomagają tworzyć ekskluzywne treści dla członków i zarządzać nimi. Tylko upewnij się, że nadal publikujesz regularne, wysokiej jakości treści, aby zatrzymać swoich członków.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że rozpoczynając sprzedaż subskrypcji premium lub członkostwa, należy uważać, aby przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów dotyczących gromadzenia danych i handlu elektronicznego. Za każdym razem, gdy przetwarzasz sprzedaż online, musisz zbierać dane klienta, co oznacza, że ​​musisz przestrzegać odpowiednich przepisów dotyczących prywatności i bezpieczeństwa. Jeśli jesteś w USA, sprawdź Administracja USA dla małych firm – mają mnóstwo świetnych zasobów i przewodników, które pomogą firmom internetowym. Pamiętaj również o przepisach dotyczących podatku od sprzedaży w swoim regionie. Ponieważ członkostwo w blogu to niematerialne dobro cyfrowe w wielu stanach USA nie trzeba płacić podatku od sprzedaży, jednak niektóre stany, takie jak Hawaje, nakładają podatek od sprzedaży dosłownie na wszystko (nawet jeśli ktoś w innym stanie sprzedaje coś osobie na Hawajach). Możesz dowiedzieć się więcej o podatku od sprzedaży od TaxJar i Alvalara. Po prostu bądź na bieżąco i przeprowadź swoje badania w porządku?

7. Wyprzedaż

Wreszcie możesz zarabiać, tworząc blog, którego jedynym celem jest sprzedaż. Istnieje wielu programistów i blogerów, którzy zrobili karierę tworząc założone strony i sprzedając je bez konieczności ich pełnego zarabiania. Chociaż możesz sprzedawać dochodowy blog, który prowadzisz od lat.

Zasadą, którą napotkaliśmy, jest to, że blog jest wart dwa lata miesięcznego dochodu, który obecnie generuje. Jeśli więc Twój blog zarabia 1000 USD miesięcznie na reklamach i sprzedaży partnerskiej, to jego cena wykupu wynosi prawdopodobnie około 24 000 USD. Oczywiście jest to tylko wskazówka, coś może być warte tylko tyle, ile ktoś jest skłonny za to zapłacić (chociaż w przypadku grafiki zazwyczaj powoduje to wzrost cen, a nie spadek). Jeśli zostaniesz poproszony o sprzedanie swojego bloga, poświęć trochę czasu na rozważenie oferty, swoich celów w witrynie (jeśli nadal będziesz) i ewentualnie rozważ skontaktowanie się z innymi zainteresowanymi kupującymi, jeśli są jakieś.

Aukcje internetowe Flippa

Jeśli chcesz sprzedać swojego bloga, istnieje wiele stron internetowych, które mogą pomóc w ułatwieniu sprzedaży. Flippa jest dobrze znaną opcją sprzedaży na aukcji witryny, domeny lub aplikacji. Ponadto oferują możliwość zaklasyfikowania witryny jako witryny założonej lub uruchomionej, aby kupujący wiedzieli, czego się spodziewać i co licytować. Przed wystawieniem witryny na sprzedaż upewnij się, że masz dane Google Analytics, raporty przychodów i wszelką inną dokumentację, która pomoże udowodnić stabilność i potencjalną rentowność Twojej witryny. Im lepiej możesz to udowodnić kupującym, tym większe masz szanse na uzyskanie ceny premium dla Twojej witryny.

Wskazówka: znaczenie ruchu w witrynie

Przed wyruszeniem w zachód słońca, aby stać się przygodą zarobkową WordPress, bardzo, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że potrzebujesz ruchu na stronie, aby blogowanie było możliwe. Chociaż wszystkie wyżej wymienione sposoby zarabiania na swoim blogu są opłacalne, potrzebujesz znacznej ilości ruchu, aby faktycznie wygenerować znaczny dochód. Blogowanie nie jest schematem „szybko się wzbogacić”, gdyby tak było, wszyscy blogowaliby na pełny etat! To delikatna równowaga jakości treści, dobrego ruchu i zaangażowanych czytelników sprawia, że ​​blog jest opłacalny.

Jakość treści

Najprostszym sposobem, aby pomóc sobie na dłuższą metę, jest upewnienie się, że masz wysokiej jakości produkty i oryginalne treści na swoim blogu. Z miłości do WordPressa nie „zdrapuj treści” z innych stron. Nie spiesz się, pisz artykuły własnymi słowami i rób to we właściwy sposób. Z pewnością możesz zacytować źródła, jeśli są one związane z tematem postu, udostępnić definicję ze słownika.com lub dołączyć fragment kodu z kodeksu WordPress jeśli podasz swoje źródło. Ważne jest, aby podać nazwę i link do oryginalnego źródła informacji.

Dobre SEO

Wraz z dobrą treścią musisz przestrzegać dobrych praktyk SEO, aby zapewnić, że wyszukiwarki chętnie podadzą Twoją witrynę w wynikach. Wyszukiwarki są jednym z najlepszych źródeł nowego ruchu. Zapoznaj się z niektórymi z naszych popularnych artykułów SEO dotyczących WordPress, aby się o tym dowiedzieć.

 • Przewodnik dla początkujących po WordPress SEO (Post Series)
 • Najlepsze praktyki WordPress SEO na rok 2015 i kolejne lata
 • Szybki przewodnik instalacji i konfiguracji Yoast SEO dla WordPress

Zaangażowanie czytelnika

Linki partnerskie i reklamy nie generują żadnego dochodu, jeśli czytelnicy nie są zaangażowani, wracają do Twojej witryny i klikają linki. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie aktywności użytkowników, ale oto garść postów, które pomogą Ci znaleźć właściwą drogę:

 • Popraw zaangażowanie i zapobiegaj utracie potencjalnych klientów dzięki WordPress Exit Pop-up Plugins
 • Wtyczki WordPress zwiększające interakcję i zaangażowanie odbiorców
 • Prosty plan zwiększenia zaangażowania na blogu WordPress
 • Jak tworzyć linki na blogu WordPress w celu zwiększenia zaangażowania
 • 5 wtyczek WordPress, które mogą zwiększyć zaangażowanie czytelników na blogu WordPress

Bądźcie czujni

Następnym razem omówimy jak zarabiać pieniądze dzięki usłudze i produktom WordPress. Będziemy również dzielić się tym, jak zaczęliśmy i ścieżką, którą podążaliśmy, aby rozwinąć nasze portfolio produktów, więc nie będziesz chciał tego przegapić!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me