1. 1. Jak zarabiać pieniądze na blogu WordPress
  2. 2). Teraz czytam: Jak zarabiać na sprzedaży produktów i usług WordPress
  3. 3). Jak zamienić blog WordPress w firmę

Minęło trochę czasu, ale w końcu wróciłem z częścią 2 naszych zarabiania pieniędzy dzięki serii WordPress. Wcześniej chcieliśmy zarabiać na swoim blogu WordPress, ale to nie jedyny sposób na wykorzystanie WordPress do zbudowania udanego biznesu.


Wiele osób (w tym WPExplorer) zarabia na życie, sprzedając produkty i usługi dla WordPress. Dzisiaj przyjrzymy się, co możesz stworzyć, aby pomóc innym użytkownikom WordPress, a także konkretnym zaletom i wadom do rozważenia przed rozpoczęciem sprzedaży.

Zarabiaj pieniądze dzięki produktom WordPress

Jeśli używasz WordPress, zdecydowanie używasz (lub używałeś) co najmniej kilku produktów innych firm, aby przejść do podstawowej instalacji. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​istnieją trzy główne produkty, za które wielu użytkowników WordPress jest skłonnych zapłacić premię.

1. i 2. Premium Motywy i wtyczki WordPress

Jednym z największych rynków związanych z WordPress jest rynek motywów i wtyczek. Istnieje wiele niezależnych sklepów z motywami premium (ThemeBeans, ThemeIsle, Anariel Design itp.) Oprócz mega marketów tematycznych, takich jak Themeforest lub Templatemonster, które oferują niezliczone produkty wielu różnych programistów.

Jeśli jesteś programistą i masz zaufanie do swoich umiejętności kodowania, tworzenie motywów premium lub wtyczek to świetny sposób na generowanie dochodów. Wymagana jest tylko Twoja inwestycja! Po utworzeniu oryginalnego produktu musisz po prostu zdecydować, czy wolisz założyć własny sklep, sprzedać na rynku lub zrównoważyć kombinację kłopotów.

Uruchom własny motyw WordPress lub sklep z wtyczkami

Eleganckie motywy to świetny przykład niezależny sklep z motywami i wtyczkami wyrobić sobie markę. To, co zaczęło się jako niewielka strona członkowska dla motywów, rozwinęło się w biznes o wartości wielu milionów dolarów. Wszystko to opiera się na oferowaniu wysokiej jakości motywów i wtyczek WordPress w przystępnej cenie. Inne ważne historie sukcesu to OptinMonster, Themify, DesignModo, Soliloquy i StudioPress..

Największą zaletą założenia własnego sklepu jest to, że masz 100% kontroli nad wszystkimi decyzjami. Ty decydujesz o swoich cenach. Ty decydujesz, co sprzedajesz. Ty decydujesz, czy chcesz prowadzić promocje.

Jednocześnie prowadzenie własnego sklepu może być trudne, ponieważ prowadzisz go. Oznacza to, że musisz podjąć dodatkowe środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych klientów, przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów dotyczących handlu elektronicznego, a jeśli prowadzisz sprzedaż międzynarodową, musisz przestrzegać dodatkowych przepisów. To dużo!

Istnieją opcje, takie jak Shopify, których możesz użyć, aby lepiej zarządzać swoim sklepem, ale musisz tylko przeprowadzić badanie, aby sprawdzić, która metoda handlu elektronicznego działa najlepiej dla Twojego sklepu.

Sprzedawaj na rynku WordPress

W przypadku WPExplorer postanowiliśmy korzystać z platform handlowych dla naszych motywów premium. Obecnie możesz nas znaleźć na Themeforest i Creative Market. W naszym przypadku uznaliśmy, że łatwiej było pozwolić komuś innemu zarządzać dla nas transakcjami, podczas gdy my nadal zajmujemy się opracowywaniem i obsługą motywów.

Dwoma głównymi wyzwaniami związanymi z korzystaniem z platform handlowych jest to, że często mają one ścisłe, długotrwałe procesy przeglądu, a także biorą udział w sprzedaży. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​proces sprawdzania często poprawia jakość produktów, a nominalna opłata jest bardziej warta, aby nie musieć zarządzać własnym systemem e-commerce.

Sprzedawaj swoje produkty WOrdPress wszędzie

Na koniec możesz skorzystać z obu opcji i sprzedawać swoje produkty na zasadzie niewyłączności na portalach handlowych, a także we własnym sklepie..

Marki takie jak Themefuse, ArrayThemes i Anariel Design wykonały świetną robotę, wykorzystując rynki ekspozycyjne, a także własne sklepy do ściślejszej kontroli sprzedaży.

Jednym zastrzeżeniem tej opcji jest to, że niektóre rynki, takie jak Themeforest, pobierają od autorów niewyłącznych wyższą opłatę za sprzedaż. Oznacza to, że możesz stracić nieco więcej swoich dochodów, aby mieć elastyczność sprzedaży w różnych miejscach.

Ponadto, im więcej miejsc sprzedajesz swoje przedmioty, tym więcej miejsc będziesz musiał zapewnić wsparcie dla przedmiotów. Musisz albo utworzyć centralną lokalizację pomocy technicznej (np. Forum klienta, albo stronę z biletami korzystającą z usług takich jak HelpScout lub ZenDesk) lub poświęcić czas na zalogowanie się na wiele kont autorów, aby zapewnić klientom odpowiednią obsługę produktów.

Wszystkie trzy opcje to świetne sposoby na sprzedaż własnych produktów. Pamiętaj, że bez względu na to, którą metodę wybierzesz, zajmie trochę czasu, aby zdobyć pozycję zaufanego programisty lub marki w społeczności WordPress. Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie zobaczysz ogromnej sprzedaży. Połącz się z blogami, aby pomóc im promować swoje produkty, tworzyć dodatki premium do swoich produktów lub rozważyć utworzenie wersji „lite” dla dodatkowej ekspozycji.

3. Książki i kursy WordPress

Sprzedawaj eBooki lub kursy WordPress

Kolejny produkt, o którym warto wspomnieć, nie rozszerza WordPressa, ale komplementuje go. Na całym świecie są miliony użytkowników WordPress, a wielu z nich wciąż się uczy. Dlaczego więc nie zaoferować produktu, który pomoże im to zrobić??

Wiedzący ludzie tworzą najlepsze ebooki, przewodniki, a nawet kursy online (takie jak te oferowane na Udemy, lub sprzedaj je samemu LearnDash lub inne narzędzie kursowe WordPress), aby pomóc nowym użytkownikom we wszystkim, od założenia bloga po raz pierwszy do opracowania własnych wtyczek.

Najlepsze w oferowaniu produktów edukacyjnych jest to, że nie musisz być programistą ani projektantem, aby stworzyć użyteczny produkt, który kupią użytkownicy. Potrzebujesz tylko wiedzy i umiejętności przekazywania innym swojej wiedzy.

Zarabiaj pieniądze, oferując usługi WordPress

Produkty WordPress oferują głodnym przedsiębiorcom wiele okazji do rozpoczęcia udanego biznesu, ale nie musisz sprzedawać produktu, aby zarabiać pieniądze. Wielu kreatywnych ludzi znalazło sposoby, aby oferować usługi użytkownikom WordPress za dodatkową opłatą.

4. Projektowanie i tworzenie stron internetowych WordPress

Projektowanie i tworzenie stron internetowych WordPress

Pierwszą usługą, która przychodzi na myśl, jest po prostu tworzenie stron internetowych. Wielu projektantów tworzy witryny klienckie całkowicie za pomocą WordPress. Jest to długi proces, ponieważ często będziesz musiał współpracować z klientami poprzez koncepcję, tworzenie i potencjalną konserwację.

Zaletą rozwiązania projektu klienckiego jest to, że często możesz naliczyć sporą sumę za swój wysiłek, ponieważ prawdopodobnie będziesz spędzać nad nim kilka tygodni lub dłużej. Będziesz mógł czuć się bezpiecznie z ustalonym dochodem, koncentrując swoje wysiłki na jednym projekcie (a może nawet kilku projektach, jeśli możesz je żonglować).

Trudnym aspektem projektowania stron internetowych jest praca z klientami. Nie każdy klient będzie świetny do współpracy (zaufaj nam, wiemy, a nawet napisaliśmy artykuł o tym, jak pocałować klientów koszmaru na pożegnanie). Niektórzy klienci będą zadowoleni z Twojej pracy i już nigdy więcej od Ciebie nie usłyszysz. Inni często wysyłają Ci wiadomości z nowymi żądaniami. Każdy klient jest inny.

Od Ciebie zależy, jaki poziom usług chcesz zaoferować swoim klientom, więc pamiętaj, aby przed rozpoczęciem projektu wbudować go w umowę..

5. i 6. Usługi instalacji i dostosowywania WordPress

Oferta instalacji i dostosowań WordPress

Być może na dłuższą metę nie chcesz współpracować z klientami i wolisz oferować gotowe usługi, takie jak instalacja motywów lub wtyczek. Wielu ekspertów oferuje dokładnie taką usługę w witrynach takich jak Upwork lub Wolny strzelec.

Niektórzy nowi użytkownicy WordPress rozumieją, jak tworzyć posty na blogach, ale ich wiedza się kończy. Może to sprawić, że instalacja i konfiguracja motywów lub wtyczek stanie się dla nich wyzwaniem. Oferując usługi instalacyjne, możesz po prostu zalogować się, dodać motyw, upewnić się, że jest poprawnie skonfigurowany i gotowe.

Dostosowania są kolejną wielką niszą w WordPress, w której freelancerzy mogą zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Wielu użytkowników potrzebuje jedynie pomocy w zmianie układu nagłówka lub dodaniu nowego niestandardowego typu postu, ale nie ma do tego wystarczającej wiedzy na temat kodowania. W tym miejscu możesz oferować swoje usługi indywidualnie.

7. Zarządzanie, konserwacja i / lub wsparcie WordPress

Oferta konserwacji WordPress

Inną opcją wartą rozważenia są usługi konserwacji WordPress. Strony takie jak WP Butler i Krzywa WP zbudowali firmy wokół utrzymywania instalacji WordPress dla ludzi, którzy po prostu nie mają umiejętności ani czasu, aby to zrobić sami.

Jedną z najlepszych części na temat konserwacji jest to, że możesz łatwo dodawać dodatki, aby zwiększyć wartość swojej usługi. Oferowanie audytów witryny, kopii zapasowych, skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, dostosowywania i podobnych opcji oznacza, że ​​możesz naliczyć więcej opłat za usługę.

8. Hosting WordPress

Oferta hostingu WordPress

Jeśli jesteś nieco bardziej ambitny, możesz rozważyć sprzedaż własnej zarządzanej usługi hostingowej WordPress. Dzięki temu nie musisz być tradycyjnym programistą ani projektantem WordPress, ale musisz zrozumieć podstawowe funkcje WordPress.

Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz własnych serwerów, aby zacząć oferować hosting – wiele dużych firm hostingowych, takich jak HostGator, oferuje hosting resellerów jako opcję. Plany te obejmują również przydatne narzędzia do tworzenia pakietów lub zarządzania kontami klientów bezpośrednio z własnego panelu użytkownika. Możesz również zbudować własny hosting zarządzany za pomocą wirtualnego prywatnego serwera Media Temple lub hostingu w chmurze za pośrednictwem Cloudways, ponieważ oba umożliwiają nieograniczoną instalację na każdym serwerze. Musisz tylko zwiększyć swój plan, gdy pozyskasz więcej klientów.

Korzyścią z oferowania hostingu jest to, że możesz zabezpieczyć regularne, powtarzające się dochody od klientów. Plus hosting to naturalny dodatek, jeśli już oferujesz inne usługi WordPress, takie jak projektowanie stron internetowych lub zarządzanie witryną.

Przed skokiem należy wziąć pod uwagę niektóre wymagania dotyczące oferowania hostingu. Umowy, bezpieczeństwo serwera, aktualizacje itp. Po prostu zrób dobrze swoje badania?

9. Opracowywanie niestandardowych produktów WordPress

Opracowywanie niestandardowych produktów WordPress

Jeśli jesteś programistą, ale nie masz pomysłów na własny produkt, a może po prostu nie chcesz tworzyć czegoś, co będziesz musiał wspierać, zawsze możesz zaoferować swoje usługi innym programistom lub firmom.

Często twórcy zwracają się o pomoc do innych programistów, którzy dysponują większą wiedzą specjalistyczną w danej dziedzinie. Na przykład twórcy motywów często zwracają się do twórców wtyczek, aby pomóc w tworzeniu niestandardowych rozszerzeń. W takich przypadkach mogą zatrudnić programistę do jednorazowego projektu, aby stworzyć coś, co doda wartość ich produktowi.

Znów strony takie jak Upwork a Envato Studio oferuje programistom miejsce do reklamowania swoich umiejętności i kwalifikacji.

10. Szkolenie WordPress jeden na jednego lub osobiście

Oferuj indywidualne szkolenie WordPress

Podobnie do oferowania e-booków lub kursów jako produktu, możesz oferować podobne materiały edukacyjne w formacie usługi. Eksperci WordPress lubią LisaWork stworzyli kariery, oferując seminaria na żywo WordPress, w których mogą wziąć udział nowi użytkownicy, aby dowiedzieć się, jak korzystać z WordPress.

Wielu nowych użytkowników docenia możliwość zadawania pytań i otrzymywania indywidualnej pomocy podczas pierwszego tworzenia strony internetowej. Możesz skorzystać z tej okazji, aby stworzyć firmę generującą dochód, z dodatkowymi źródłami przychodów z zalecanych kursów uzupełniających, hostingu lub kluczowych produktów.

Bądźcie czujni

WordPress to niesamowita platforma, nie tylko dla stron internetowych, ale także do budowania udanego biznesu. Do tej pory udostępniliśmy najlepsze sposoby korzystania z WordPressa do zarabiania na swoim blogu, a także 10 sposobów czerpania zysków ze sprzedaży produktów i usług. Mam nadzieję, że informacje te były dla Ciebie nowe lub pomocne!

W następnej części omówimy jak zamienić swojego bloga w firmę i niektóre z kluczowych kroków, które podjęliśmy, aby stworzyć WPExplorer.

Do tego czasu daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania w sekcji komentarzy poniżej! Z przyjemnością odpowiemy na nie jak najlepiej, aby pomóc Ci założyć własną firmę dzięki WordPres.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me