Jak zaprojektować witrynę WordPress za pomocą treści dynamicznych

Jak sprawić, by moja strona wyglądała profesjonalnie? Jest to pytanie, które wielu początkujących twórców stron internetowych zadaje sobie pytanie, kiedy planuje swój projekt. Oczywiste odpowiedzi obejmują ulepszenie projektu lub dodanie wielu fantazyjnych funkcji.


Ale w rzeczywistości jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby naprawdę ulepszyć swoją podstawową stronę internetową i uczynić ją profesjonalną, niestandardową, poprzez dodanie dynamicznej zawartości. Treści dynamiczne zapewnią użytkownikom znacznie bardziej satysfakcjonujące wrażenia w Twojej witrynie.

Wprowadzenie do zawartości dynamicznej

Czym dokładnie jest zawartość dynamiczna?

Treść dynamiczna odnosi się do interaktywnych treści internetowych, które zmieniają się w zależności od czasu, lokalizacji i użytkownika. Gdy użytkownik porusza się po dynamicznej stronie internetowej, WordPress pobiera prawidłowe informacje z bazy danych, aby wyświetlić je użytkownikowi w zależności od tego, na której stronie się znajduje.

W przypadku treści statycznych to, co widzisz w interfejsie, nie ulegnie zmianie. W rzeczywistości bardziej niż prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy programisty, jeśli chcesz wprowadzić w nim zmiany. Jednak dzięki zawartości dynamicznej właściciele witryn mogą edytować wszystko na zapleczu natychmiast, bez kodowania. Oznacza to, że informacje mogą się zmieniać w zależności od tego, na co patrzy użytkownik, zapewniając znacznie bardziej interaktywne wrażenia.

Aby to zilustrować, jeśli jesteś na stronie z siłownią, możesz chcieć spojrzeć na różne dostępne siłownie. Oczywiście każda siłownia będzie miała inne informacje, takie jak nazwa, adres i lista obiektów. Dlatego po kliknięciu każdej siłowni zobaczysz różne związane z nią treści, których nie znajdziesz na innych stronach.

Balance Gym

Klub energetyczny

Zalety zawartości dynamicznej

Treści dynamiczne wnoszą do witryny wiele zalet, których nie mogą zaoferować treści statyczne.

 • Lepsze wrażenia użytkownika. Użytkownicy będą mogli zobaczyć dostosowane do nich treści, takie jak różne oferty, które będą się zmieniać w zależności od ich zachowania.
 • Popraw swoje KPI. Dzięki zawartości dynamicznej możesz poprawić konwersje i zmniejszyć współczynniki odrzuceń w swojej witrynie, tworząc dostosowane treści.
 • Płynna nawigacja. Treści dynamiczne zapewniają bezproblemowe korzystanie z witryny w porównaniu z treściami statycznymi, ponieważ można łatwo znaleźć poszukiwaną treść.
 • Łatwy w aktualizacji. Możesz po prostu edytować swoją stronę na zapleczu WordPressa bez potrzeby zatrudniania eksperckiego programisty.
 • Reaguje na rozmiary ekranu. Dynamiczna strona internetowa łatwo dostosowuje się do różnych rozmiarów ekranu w porównaniu do statycznego.

Istnieją dwa sposoby tworzenia treści dynamicznych. Poniżej pokażemy dwie opcje i dokładnie, w jaki sposób możesz stworzyć swoje witryny za pomocą obu.

1. Utwórz zawartość dynamiczną za pomocą bloków zestawów narzędzi i Gutenberga

Zestaw narzędzi

Informacje i pobieranie

Uruchomienie Bloki zestawu narzędzi oferuje nowy sposób tworzenia dynamicznych treści w WordPressie za pomocą edytora bloków Gutenberg.

Od czasu wprowadzenia na rynek rok temu firma Gutenberg znacznie się poprawiła, oferując prosty i intuicyjny sposób projektowania i wdrażania stron internetowych. Najlepsze jest to, że niekodujący mogą teraz łatwo zbudować dokładnie to, co mieli na myśli, używając Gutenberga i zintegrowanych wtyczek.

Obejmuje to dynamiczne treści, które twórcy stron internetowych mogą tworzyć za pomocą Gutenberga dzięki Toolset Blocks.

Jak działają bloki zestawu narzędzi?

Toolset Blocks to nowa wtyczka, której można używać na dwóch frontach:

 1. Twórz niestandardowe, zaawansowane funkcje, takie jak szablony treści, archiwa i Wyświetlenia.
 2. Obsługuje dynamiczne źródła bloków, dzięki czemu niestandardowe pola i taksonomie są dostępne do wyświetlania na stronach.

Dlatego możesz używać bloków zestawu narzędzi, aby łatwo dodawać dynamiczną treść do dowolnych postów, stron lub szablonów bez żadnego kodowania.

Poniżej stworzyłem przykład szablonu treści dla witryny demonstracyjnej siłowni, która gwarantuje, że każdy post na siłowni będzie miał ten sam wygląd, ale inną treść dzięki zawartości dynamicznej.

Szablon zawartości zestawu narzędzi

Jak utworzyć szablon treści z zawartością dynamiczną za pomocą bloków zestawu narzędzi

Utwórzmy szablon dla niestandardowego typu postów Gyms na naszej stronie.

Będziesz musiał zainstaluj bloki zestawu narzędzi zanim zaczniesz i upewnij się, że znasz podstawy korzystania z edytora Gutenberga.

Istnieją dwa główne źródła, z których można rysować zawartość dynamiczną za pomocą bloków zestawu narzędzi. Możesz użyć źródła z bieżącego postu lub z pola niestandardowego. Poniżej omówimy obie opcje, aby pokazać, kiedy będziesz musiał z nich skorzystać.

Wyświetlanie zawartości dynamicznej z bieżącego postu

Zmierzać do Zestaw narzędzi> Pulpit nawigacyjny i kliknij Utwórz szablon treści opcja obok typu postu, dla którego chcesz utworzyć szablon treści.

Utwórz szablon treści

Możemy teraz zacząć dodawać nasze bloki, aby utworzyć nasz szablon treści. Wyobraźmy sobie, że chcę dodać obraz. Najpierw wybierz + opcja w lewym górnym rogu, aby dodać blok.

Zestaw narzędzi Utwórz blok

Przewiń w dół, aż znajdziesz listę bloków zestawu narzędzi i dodaj Blok obrazu.

Blok obrazu zestawu narzędzi

Zobaczysz teraz pytanie, czy chcesz używać źródeł dynamicznych, czy nie. Kliknij tak.

Dynamiczne źródło obrazu zestawu narzędzi

Wybierz źródło swojego obrazu. Określa to, jaką zawartość WordPress wyświetli w zależności od wybranej opcji. Chcę wyświetlić polecane zdjęcia każdej siłowni w bloku, więc wybiorę Polecane dane obrazu opcja.

Zestaw narzędzi Polecane dane obrazu

Na pasku bocznym po prawej stronie możesz dalej dostosować obraz, jeśli chcesz na przykład zmienić źródło dynamicznej zawartości lub stylizować obraz.

Ustawienia obrazu zestawu narzędzi

Wyświetlanie zawartości dynamicznej z pola niestandardowego

Możemy użyć tego samego szablonu treści jak poprzednio, aby tworzyć bloki z dynamiczną treścią z niestandardowego pola. Tym razem dodam niestandardowe pole dla ocen każdej siłowni jako zawartość dynamiczną.

Przejdź do listy bloków zestawu narzędzi i dodaj Blok pojedynczego pola.

Blok pojedynczego pola zestawu narzędzi

Na pasku bocznym po prawej pod Źródło pola, Wybierz Pole niestandardowe typ pola.

Pod Niestandardowe grupy pól z menu wybierz Siłownie typ postu. Pamiętaj, że będzie to dowolny niestandardowy typ postu, z którego chcesz pobrać niestandardowe pole.

Pod Pole niestandardowe wybierz niestandardowe pole, które chcesz wyświetlić. Wybrałem Ocena opcja.

Zestaw narzędzi Niestandardowe pola Post

Jeśli przełączysz się między różnymi słupkami siłowni z przodu, zobaczysz, że każdy słupek wyświetla prawidłową cenę dla tej siłowni dzięki zawartości dynamicznej. Zauważ, że nie musieliśmy w ogóle używać żadnego kodu do tworzenia naszej dynamicznej zawartości.

Dodałem kilka innych bloków z dynamiczną treścią do mojego szablonu treści. Sprawdź, jak teraz wygląda na interfejsie.

Przykład zestawu do ćwiczeń na siłowni

2. Tworzenie zawartości dynamicznej za pomocą Total

Innym równie skutecznym sposobem tworzenia dynamicznej zawartości jest użycie motywu Total do tworzenia wbudowanych dynamicznych szablonów postów.

Jakie funkcje ma całkowita oferta?

Total jest jednym z najpopularniejszych motywów w WordPress i zawiera wiele funkcji, które można łatwo skonfigurować bez konieczności pobierania wielu wtyczek do wykonywania tych zadań.

 • Łatwy importer wersji demo – Zamień pustą witrynę w w pełni funkcjonalną witrynę pełną treści za pomocą jednego kliknięcia, jeśli zdecydujesz się zaimportować jedno z ponad 40 gotowych dem.
 • Przeciągnij i upuść narzędzie do tworzenia stron – Total jest zintegrowany z popularnym narzędziem do tworzenia stron WPBakery, aby zapewnić intuicyjne narzędzie do przeciągania i upuszczania, dzięki czemu możesz łatwo zbudować swoją stronę internetową.
 • 100 elementów elementów budujących strony – Skorzystaj z setek elementów kreatora stron Total, aby dostosować swoje strony.
 • Łatwo konfigurowalny – Użyj ustawień dostosowywania na żywo, aby zmienić wiele elementów w witrynie, w tym kolory, czcionki, szerokości i wiele innych.
 • Przyjazny dla programistów – Total jest wyposażony w wiele wbudowanych haczyków i filtrów, które ułatwiają modyfikację motywu za pomocą ponad 450 fragmentów dostępnych w dokumentacji online.

Oczywiście możesz tworzyć dynamiczne treści za pomocą Total. Poniżej pokażemy przykład tego, co możesz osiągnąć, czyniąc prosty element portfela dynamicznym.

Jak utworzyć szablon dynamicznej treści z sumą

Zmierzać do Visual Composer> Szablony i kliknij Dodaj nowe. Następnie nadaj swojemu szablonowi nazwę.

Układ posta portfela ogółem

Najpierw dodam Post Media element, który wyświetli dowolne media, które dodasz do swoich postów. W przypadku portfeli może to być wyróżniony obraz, galeria, wideo itp.

Następnie dołączę Treść postu moduł, który wyświetli dowolną treść dodaną do postów w edytorze.

Total Post Media

Za pomocą Total możesz zawrzeć wiele elementów postów w swoim dynamicznym szablonie. Dodaj tytuł wpisu, metadane, powiązane elementy, tagi, linki społecznościowe i inne. Po zakończeniu kliknij Publikować.

Teraz musimy przypisać szablon dynamiczny do niestandardowego typu postu w naszym portfolio. Aby to zrobić, przejdź do WordPress Dostosowywanie, następnie idź do Teczka i wybierz szablon, który właśnie utworzyłeś Szablon dynamiczny (zaawansowany).

Szablon dynamiczny ogółem

Teraz możesz zobaczyć swoje media w akcji. Kliknij Zapisz i opublikuj a Twoja dynamiczna treść powinna być gotowa.

Interfejs Total Dynamic Template

Tworzenie dynamicznych szablonów jest szczególnie świetną opcją, jeśli tworzysz strony internetowe dla klientów. Korzystając z nich, możesz raz utworzyć szablon i natychmiast przypisać go do wszystkich pozycji w swoim portfolio. Nie tylko to, ale jeśli musisz zmienić układ, wszystko, co musisz zrobić, to edytować szablon, a wszystkie elementy portfela również zostaną zaktualizowane.


Podziel się z nami swoją opinią na temat tworzenia dynamicznych treści! Masz teraz dwie metody tworzenia zawartości dynamicznej. Możesz albo pobrać Bloki zestawu narzędzi lub Total Theme już dziś i zacznij korzystać z witryny od podstawowej do niestandardowej.

Czy używałeś któregoś z narzędzi, aby dodać dynamiczną treść do swojej witryny? Daj nam znać, jak Ci się udało w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me