Jak założyć firmę opartą na WordPress

Czy możliwe jest dzisiaj zbudowanie udanego biznesu wokół WordPress? Krótka odpowiedź brzmi: tak. W 2020 r. Miliony freelancerów zarabiają na życie w Internecie – i wielu z nich ma firmy utworzone wokół WordPress. Istnieją solidne powody:


 • WordPress rozwija się jako prosta i wszechstronna platforma wydawnicza i nie wykazuje oznak spowolnienia. Oznacza to, że platforma nadal przyciąga nowych użytkowników, co przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na usługi związane z WordPress.
 • Możesz skalować i rozszerzać podstawową funkcjonalność oprogramowania, aby osiągnąć wszystko, co chcesz, dzięki wtyczkom, motywom i niestandardowym aplikacjom. To znacznie więcej niż prosta platforma blogowa. Możesz zbudować dowolny rodzaj strony internetowej lub złożonej aplikacji internetowej na WordPress.
 • Oferuje względnie łatwe (i zwykle tańsze) wejście w świat freelancerów online od blogowania, poprzez wsparcie do rozwoju wordpress lub kilku innych dziedzin. W przypadku niektórych firm możesz zacząć od zaledwie 500 USD lub mniej.
 • Istnieje wiele bezpłatnych (i premium) zasobów, które pomogą Ci szybko zacząć od pomysłu na biznes.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że WordPress jest atrakcyjną drogą dla osób, które chcą prowadzić niezależny biznes.

Czy to naprawdę Że Łatwy?

Nie wszystko jest różowe, gdy podejmujesz działalność jako przedsiębiorca WordPress. To prawda, że ​​możesz uzyskać bardzo wygodny dochód z WordPress. Setki przedsiębiorczych ludzi zarabiają tysiące dolarów rocznie z kilku firm związanych z WordPress, ale wymaga to ogromu ciężkiej pracy i zaangażowania, aby osiągnąć ten poziom sukcesu. Najbardziej udani przedsiębiorcy WordPress włożyli wiele pracy, aby uzyskać komfortowy dochód.

Dzisiejszy post jest przewodnikiem dla początkujących na temat prowadzenia udanego biznesu opartego na WordPressie. Oczywiście droga do sukcesu każdej osoby w tym biznesie jest inna, ale nie można nie zauważyć wielu podobieństw między osobistymi historiami niektórych odnoszących sukcesy przedsiębiorców WordPress. Omówię niektóre z sekcji czynności do wykonania i zakazów. Najpierw jednak podstawowe kroki:

1. Uruchom witrynę internetową firmy

Uruchom witrynę internetową firmy

Pierwszym krokiem w świecie freelancerów WordPress jest zbudowanie strony internetowej firmy. W tym miejscu zamierzasz prowadzić całą swoją działalność, niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkty, usługi, doradztwo lub niezależnie od wybranego modelu biznesowego.

Twoja strona internetowa będzie także głównym narzędziem marketingowym dla Twojej firmy. Wszystkie strategie promocyjne będą miały na celu przekierowanie potencjalnych klientów na twoją stronę, więc upewnij się, że wygląda ona dobrze i jest łatwa w użyciu. Najważniejsze jest to, że Twoja witryna powinna działać i mieć wszystko, czego będą szukać Twoi potencjalni klienci.

Jak budujesz stronę internetową? Ogólnie potrzebujesz następujących elementów.

Dobry hosting

Wybierz dobry plan hostingowy odpowiedni dla Twojej firmy. Osobiście uwielbiamy i używamy hostingu WordPress zarządzanego przez WP Engine do uruchamiania WPExplorer. Naszym zdaniem hosting zarządzany jest najlepszą opcją – mimo że kosztuje nieco więcej niż standardowy hosting dzielony (WP Engine zaczyna się od 22,50 USD miesięcznie z naszym linkiem), firma hostingowa dba o optymalizacje po stronie serwera dla WordPress, a także podstawowe aktualizacje.

Jeśli jednak naprawdę oglądasz swój budżet, udostępnianie hostingu to świetny wybór. Na przykład hosting współdzielony Bluehost zaczyna się już od 2,95 USD miesięcznie. Pamiętaj, że te niedrogie plany często nie są w stanie obsłużyć dużej ilości ruchu w witrynie, ale ponieważ dopiero zaczynasz, z pewnością wykona zadanie (możesz później zwiększyć swój plan).

Odpowiednia nazwa domeny

Będziesz także chciał wybrać dobrą nazwę domeny. Trzymaj się rzeczy oczywistych. Jeśli masz oficjalną nazwę firmy, skorzystaj z niej (np. Jak po prostu korzystamy z WPExplorer.com). Lub możesz użyć odmiany swojego imienia i nazwiska oraz usługi. Na przykład, jeśli masz na imię Jessica i tworzysz stronę internetową dla swoich usług tworzenia treści, możesz chcieć użyć czegoś takiego jak „copywritingbyjessica” lub „jessicawritesforyou” – masz pomysł.

Niektóre firmy oferujące węże oferują bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok (z nowym planem). Ale jeśli zamiast tego kupisz domenę osobno, skorzystaj z usług renomowanego rejestratora i dodaj ochronę prywatności (która zachowuje prywatność informacji rejestracyjnych w bazach danych WHOIS, a także może pomóc w zapobieganiu spa). Lubimy Domeny GoDaddy, które kosztują tylko 4,99 USD rocznie za nową nazwę domeny (z naszym linkiem), a następnie 9,99 USD rocznie za standardową prywatność.

Profesjonalny motyw WordPress

Do projektowania witryny należy wybrać elastyczny biznesowy motyw WordPress z wbudowanymi opcjami stylizacji, najlepiej przez uznanego programistę (głównie w celu zapewnienia przyszłych aktualizacji). Jeśli masz ograniczony budżet, nie martw się – w witrynie dostępne są setki bezpłatnych motywów WordPress.org. Wystarczy wyszukać termin, aby zawęzić wybór. Jednak większość darmowych motywów ma ograniczoną funkcjonalność i chcesz zapłacić za odblokowanie funkcji.

Aby uzyskać lepsze funkcje i wsparcie, zamiast tego możesz wybrać motyw premium. Bez dwóch zdań uważamy, że nasz najlepszy motyw Total jest najlepszy. Ponad 40 szybkich wersji demonstracyjnych, wbudowane funkcje dostosowywania, narzędzie do tworzenia stron na żywo metodą przeciągnij i upuść, kompatybilność z popularnymi wtyczkami i obsługa tłumaczeń językowych to fantastyczny motyw dla niemal każdej witryny.

Podstawowe wtyczki

Zainstalowane wtyczki będą zależeć od Twojej firmy. Istnieje jednak kilka niezbędnych wtyczek, które większość witryn powinna zainstalować. Na przykład:

 • Yoast SEO (w tym bułka tarta, mapy witryn itp.)
 • Zestaw witryn Google (do analiz)
 • MailChimp Newsletter (lub inny system newslettera)
 • WordPress Security i / lub Backup Plugin (jeśli nie jest to funkcja twojego hostingu)

Oprócz wtyczek, które uważamy za niezbędne, możesz chcieć dodać jeszcze kilka (ponownie – w zależności od twoich indywidualnych potrzeb). Jeśli Twój motyw tego wymaga, może być konieczne zainstalowanie programu budującego strony (na przykład Total Theme zawiera WP Bakery, a darmowy motyw Hello został zaprojektowany specjalnie dla Elementora). Lub jeśli planujesz dodać sklep internetowy do swojej witryny, konieczna będzie wtyczka e-commerce (zalecamy WooCommerce dla pełnych sklepów lub Shopify, jeśli chcesz zaoferować tylko jeden lub dwa produkty).

Po prostu staraj się nie przesadzać z wtyczkami lub instaluj wtyczki ze zduplikowanymi funkcjami (na przykład nie powinieneś instalować dwóch wtyczek SEO). Może to prowadzić do konfliktów wtyczek, które powodują problemy w Twojej witrynie (lub nawet całkowicie psują).

Na koniec – pamiętaj, że jest to po prostu szybki przegląd kroków. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem instalacji, który obejmuje podstawowe ustawienia WordPress, instalowanie motywów / wtyczek i sposób tworzenia postu.

2. Zbieraj i organizuj narzędzia

Zbieraj i organizuj niezbędne narzędzia

Potrzebujesz kilku podstawowych narzędzi, aby ułatwić pracę freelancera. To, czego dokładnie potrzebujesz, będzie zależeć od rodzaju działalności. Ale ogólnie uważam, że te narzędzia są obowiązkowe dla każdego freelancera WordPress, niezależnie od specjalizacji:

 • ZA PayPal konto biznesowe
 • Aplikacja do arkuszy kalkulacyjnych (takie jak Numbers, Excel lub Arkusze Google) dla prostej księgowości
 • Niezależny szablon umowy, jeśli oferujesz usługi (istnieje mnóstwo możliwości dostosowania Formularze LegalZoom możesz użyć)
 • Aplikacja do przechowywania danych w chmurze (Dropbox, dysk Google, itp)
 • Narzędzie do współpracy (Trello, Basecamp, Luźny, itp.) jeśli pracujesz z zespołem

Niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w tworzeniu motywów, czy doradztwie biznesowym, narzędzia te ułatwią Ci życie, usprawniając procesy biznesowe.

W zależności od specjalizacji firmy istnieje wiele innych narzędzi zwiększających wydajność, które mogą być potrzebne do pracy z klientem. Na przykład, jeśli masz do zarządzania zapasami, będziesz chciał użyć oprogramowania umożliwiającego śledzenie zapasów. Lub jeśli oferujesz usługi serwisowe WordPress, narzędzie do zarządzania WordPress (takie jak MangeWP lub InfiniteWP) będzie bardzo pomocne. Ale jak już wspomnieliśmy – to naprawdę zależy od Twojej firmy.

3. Opracuj przepływ pracy

Opracuj przepływ pracy

Usprawniony przepływ pracy jest podstawą produktywnego i skutecznego freelancingu. Kiedy dopiero zaczynasz swój wolny projekt, będziesz robić prawie wszystko sam:

 • Pozyskiwanie klientów
 • Promowanie swojej firmy
 • Zarządzanie i śledzenie projektów lub zadań
 • Fakturowanie klientów i księgowość
 • Plus wszelkie inne specyficzne procesy biznesowe

Jak widać, większość z nich będzie zadaniami administracyjnymi, które mogą z łatwością cię ugrzęznąć i dać ci mniej czasu na dokończenie faktycznej pracy klienta. Istnieje wiele narzędzi i usług online, które mogą wydajniej obsługiwać powtarzające się zadania, dzięki czemu możesz skupić się na pracy z klientem. Mówię usługi takie jak Mennica do śledzenia faktur lub płatności i narzędzi zarządzania projektami, takich jak wyżej wymienione Trello i Asana.

Lub możesz rozważyć kroki outsourcingu w swoim przepływie pracy, aby uzyskać więcej czasu na zarabianie pieniędzy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, outsourcing zadań biznesowych sprawi, że Twój przepływ pracy będzie łatwiejszy i łatwiejszy w zarządzaniu. Dzięki temu masz wystarczająco dużo czasu na osiągnięcie celów klienta i skoncentrowanie się na rozwoju firmy. Co kilka tygodni sprawdzaj przepływ pracy, aby zidentyfikować wąskie gardła i je poprawić.

4. Promuj swoją firmę

Google Ads

W świecie freelancerów Twoja strona internetowa to Twoja firma, więc promowanie witryny to w zasadzie promocja firmy. Po stworzeniu podstaw dla Twojej firmy, Ty musieć Wypromuj to.

Sprzedawaj swoje umiejętności, produkty lub usługi potencjalnym klientom za pomocą każdego narzędzia promocyjnego, które możesz zdobyć. Wiele z nich jest bezpłatnych lub wyjątkowo niskich kosztach.

 • Twoja własna strona internetowa: Wykorzystaj ruch do swojej witryny. Dodanie pasków powiadomień lub wyskakujących okienek to świetny sposób na skierowanie ruchu na kluczowe strony w Twojej witrynie – zwłaszcza strony docelowe Twoich produktów lub usług.
 • Powiązane blogi: Spróbuj swoich sił w publikowaniu postów przez gości. Będzie to wymagało czasu i wiedzy specjalistycznej w określonej dziedzinie, ale jest (często) darmowym sposobem budowania linków zwrotnych do Twojej witryny i promowania siebie.
 • Media społecznościowe: Marketing w mediach społecznościowych oferuje jeszcze szerszą publiczność do promowania. Skorzystaj z hashtagów, takich jak bezpłatne narzędzia Tweetdeck lub zainwestuj w narzędzie do automatyzacji mediów społecznościowych, takie jak Missinglettr. Wszystko to sprawia, że ​​zarządzanie społecznym aspektem Twojej firmy jest bardzo proste.
 • Istniejące kontakty: Bądź w kontakcie z obecnymi / byłymi klientami, kontaktami, które spotkałeś podczas wydarzeń sieciowych, wcześniejszymi współpracownikami – w zasadzie każdym, kogo możesz dodać do swojego profilu LinkedIn. Docieraj do nich bezpośrednio (lub skorzystaj z segmentowanego biuletynu), aby zwiększyć zainteresowanie swoimi ofertami.
 • Płatne reklamy: Jeśli masz budżet, możesz rozważyć płatną reklamę za pośrednictwem wyszukiwarek takich jak Google Ads lub Bing Ads. Trzeba będzie trochę zbadać słowa kluczowe, ale płatne reklamy mogą być bardzo pomocne w generowaniu potencjalnych klientów.

W miarę wzrostu bazy klientów i zdobywania większej pozycji możesz zmniejszyć promocję, ale tak naprawdę nigdy się nie przestawasz. Większość freelancerów zaczyna koncentrować się na metodach zatrzymujących klientów, takich jak biuletyny, oferty i posty na blogach.

5. Rozwijaj swój biznes

Rozwijaj swój biznes

Gdy wszystkie podstawowe informacje są już na swoim miejscu i masz kilku klientów, możesz pomyśleć o rozwoju swojej firmy.

Najpierw na twojej liście jest wzrost cyklicznego strumienia dochodów. Jeśli masz ustawiony poziom podstawowy dla swoich dochodów co miesiąc, możesz skupić się na tworzeniu nowych strumieni przychodów. Pomyśl o usłudze utrzymywania, którą możesz zaoferować swoim klientom. Lub comiesięczna usługa serwisowa w celu pokrycia rutynowych kosztów serwisowych. Bez zapewnionego stałego przepływu gotówki trudno będzie ci się rozwijać.

Następnym krokiem może być dodanie członków do zespołu. Możesz skorzystać z miejsc pracy WordPress, aby zatrudnić pracowników pełnoetatowych lub znaleźć freelancerów, którzy pomogą ci w razie potrzeby. Istnieje również wiele wtyczek do zarządzania zespołem, a także możesz łatwo używać ról użytkowników WordPress, aby ograniczyć dostęp do różnych części witryny.

Następnie możesz nadal szukać nowych sposobów na rozszerzenie działalności. Z czasem możesz znaleźć nowe nisze, w których można się rozwijać.

Premia: kilka rzeczy do zrobienia i zła

A teraz tylko kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć we właściwym kierunku. Koncentrujemy się na firmach WordPress i freelancerach, ale tak naprawdę mogą one dotyczyć każdej firmy opartej na usługach online lub na małą skalę.

Nie bierz niepotrzebnych partnerstw

Chodzi mi tutaj o to, że nie szukaj zewnętrznych inwestycji podczas rozpoczynania działalności jako niezależny WordPress. Biznes WordPress jest jednym z najłatwiejszych do uruchomienia, ponieważ jest tani, bez względu na to, jaką usługę chcesz zaoferować. Więc naprawdę nie ma potrzeby wylogowywania się z części firmy.

Podstawowe oprogramowanie, które zasila Twoją firmę, jest bezpłatne i jest aktywnie ulepszane każdego dnia. I chociaż możesz znaleźć więcej wartości w płatnych zasobach, możesz z nich korzystać na początku za darmo. Kiedy firma zacznie zarabiać pieniądze, możesz podnieść poprzeczkę i zainwestować w zasoby wysokiej wydajności.

Realizuj obietnice

Dbaj o dyscyplinę, aby dotrzymywać terminów i dotrzymywać obietnic. Bądź realistą, ustalając terminy, bo możesz stracić klientów tak szybko, jak to możliwe.

Nie bierz więcej pracy, niż możesz sobie z tym poradzić

Gdy dopiero zaczynasz przygodę z freelancerem i bardzo potrzebujesz dochodu, kuszenie może powiedzieć każdemu potencjalnemu klientowi. Jest to jednak ryzykowne, ponieważ reputacja firmy może ucierpieć, jeśli nie uda Ci się ukończyć projektów klienta z powodu zbyt dużej ilości pracy. Podejmuj się projektów, które możesz realizować bez problemów, a gdy dorastasz, pozyskuj pomoc z zewnątrz.

Zdobywaj nowe umiejętności

Freelancing jest wymagającym i konkurencyjnym przedsięwzięciem. Aby zachować przewagę, udoskonalaj swoje umiejętności lub dodawaj nowe. Co więcej, WordPress jest zawsze aktualizowany, więc musisz być na bieżąco z tymi zmianami.


To niesamowite, jak WordPress zmienił życie tysięcy ludzi na całym świecie i nadal to robi. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne, jeśli planujesz założyć firmę wokół WordPress. Pamiętaj, że musisz się uczyć i motywować.

Też chciałbym się od ciebie uczyć. Jakie były twoje doświadczenia związane z zakładaniem firmy WordPress? Czy masz jakieś porady do dodania lub porady do udostępnienia? Pozostaw komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me