1. 1. Jak zarabiać pieniądze na blogu WordPress
  2. 2). Jak zarabiać na sprzedaży produktów i usług WordPress
  3. 3). Teraz czytam: Jak zamienić blog WordPress w firmę

Witamy w ostatnim poście w naszym artykule na temat zarabiania pieniędzy dzięki serii WordPress! Najwyższy czas, prawda? Omówiliśmy już, jak generować dochód z bloga WordPress jako partner i twórca. Następnym krokiem jest zadbanie o wszystkie inne rzeczy, które należy zrobić, aby Twój blog stał się pełnoprawnym biznesem.


Przed rozpoczęciem chcemy wyjaśnić: nie jesteśmy prawnikami ani księgowymi. Nie udzielamy porad prawnych ani finansowych. Po prostu dzielimy się krokami, które podjęliśmy, aby rozpocząć naszą działalność, oraz kilka wskazówek na temat tego, co dla nas działało. Zalecamy poświęcenie czasu na samodzielne przeprowadzenie wielu badań i ewentualnie rozmowę z profesjonalistą przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Stwórz markę

Stwórz markę

Tworząc firmę lub blog, musisz pomyśleć o tym, jaka ma być ogólna marka. Wymaga to wielu czynników, a mianowicie:

MARKA

nazwa, termin, projekt, symbol lub dowolna inna cecha, która identyfikuje towar lub usługę jednego sprzedawcy w odróżnieniu od towarów lub usług innych sprzedawców

Wybieranie nazwy

Najpierw musisz wymyślić nazwę swojej firmy. To może być twoje imię, jeśli prowadzisz firmę, w której jesteś główną funkcją – jak Chris Lema i Carrie Dils.

Alternatywnie możesz wymyślić inną nazwę, chociaż sugerujemy utworzenie nazwy na podstawie swojej niszy. I prawdę mówiąc – nazwa Twojej firmy może sprowadzać się do tego, jakie nazwy domen są nadal dostępne. Tak się stało, kiedy wybraliśmy WPExplorer. Siedzieliśmy przy biurku komputerowym i po prostu wpisywaliśmy kombinacje WP i innych słów do rejestratora GoDaddy. WPExplorer był dostępny, działał i okazało się, że idealnie pasował do naszej marki.

Gdy masz już nazwę, musisz zdecydować, czy chcesz z nią dołączyć obraz. Wiele firm po prostu używa swojej nazwy jako logo. Jeśli chcesz jechać tą trasą, możesz rozważyć czcionkę Google lub zdarzenie czcionkę premium (np. Z Typekit, lub dostępne w sklepach z projektami, takich jak Creative Market), aby zwiększyć zainteresowanie wizualne.

Jeśli chcesz stworzyć logo graficzne, masz mnóstwo świetnych opcji. Mamy cały artykuł na temat przyjaznych dla budżetu opcji tworzenia logo dla Twojej witryny. Lub możesz dać Darmowy konstruktor logo Shopify próba.

Tworząc nasze logo, zdecydowaliśmy, że chcemy bezpośrednio współpracować z projektantem. Więc spędziliśmy mnóstwo czasu na badaniu logo Dribbble. Znaleźliśmy Stevan Rodic i absolutnie uwielbiamy to, jak wyglądało nasze logo. Ulepszyliśmy nieco kolory, kiedy kilka lat temu dokonaliśmy dużego przeprojektowania, ale teleskop prawie nie zmienił się (tak naprawdę – tak bardzo go uwielbiamy, że dodaliśmy go nawet do FontAwesome).

Wybór projektu strony internetowej

Aby naprawdę połączyć wszystkie elementy swojej marki, musisz wybrać niesamowity projekt witryny. Podobnie jak większość rzeczy w życiu, masz kilka opcji.

Twoja pierwsza opcja to użyj motywu. Aby mieć jak największą kontrolę nad wyglądem witryny, proponujemy uniwersalny motyw z dużą ilością opcji dostosowywania, a także narzędzie do tworzenia stron. Oczywiście spodobałoby nam się, gdybyś wypróbował nasz motyw Total WordPress, ponieważ jest to naprawdę jeden z najbardziej bogatych w funkcje motywów w Internecie. Ale dla każdego budżetu dostępnych jest mnóstwo świetnych biznesowych motywów WordPress. Motyw jest łatwy do skonfigurowania, a większość zawiera świetną dokumentację, dzięki czemu można szybko uzyskać nową konfigurację projektu (Total zawiera nawet wbudowany importer demonstracji, dzięki czemu można zaimportować przykładowe dane za pomocą kilku kliknięć).

Drugą opcją jest posiadanie niestandardowy projekt stworzony specjalnie dla Twojej witryny. Jeśli jesteś programistą (na szczęście dla nas mamy AJ, a on jest niesamowity), nie musisz wydawać ani grosza. Możesz stworzyć własny motyw, który z kolei stanowi doskonałą reprezentację Twojej marki. Jeśli nie jesteś programistą, niestandardowy motyw i projekt prawdopodobnie będą wymagać sporo zmian. Motywy na zamówienie mogą kosztować od kilku tysięcy do dziesiątek tysięcy dolarów, ale niestandardowy motyw oznacza, że ​​witryna będzie wyglądać dokładnie tak, jak tego chcesz. Wypróbuj stronę internetową taką jak Upwork, Wolny strzelec lub możesz spróbować zapytać niektórych ze swoich ulubionych twórców motywów, czy są oni dostępni.

Uczyń to oficjalnym

Uczyń swoją firmę oficjalną

Gdy już poznasz naszą markę, następnym dużym krokiem jest uczynienie swojej firmy oficjalną. W zależności od kraju, stanu i miasta, w którym mieszkasz, kroki mogą być różne, ale możemy przynajmniej rzucić okiem na to, co zrobiliśmy.

Tworząc swój biznes

Kiedy zdecydujesz, że nadszedł czas, aby legalnie założyć firmę, możesz wybierać spośród czterech głównych rodzajów działalności:

  • Wyłączna działalność gospodarcza
  • Współpraca
  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC)
  • S lub C Corporation

LegalZoom ma świetną stronę, na której można dowiedzieć się o różnych typach działalności i wybrać odpowiednią dla siebie. Podczas przeprowadzania naszych badań znaleźliśmy LegalZoom i wykorzystaliśmy je do zgłoszenia jako LLC. Sprawdziło się to dla nas świetnie, ponieważ mogliśmy funkcjonować jako partnerstwo, ale nadal utrzymujemy nasze finanse osobiste i biznesowe całkowicie osobno.

Podczas tworzenia firmy za pośrednictwem LegalZoom możesz również wynająć Zarejestrowany agent przez nich. Twój agent przypomina kogoś w średnim wieku – jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować obsługiwać lub otrzymywać dokumenty prawne, wkroczą i pomogą uzyskać przyjazną twarz (to nie twoja). Ponadto dzięki subskrypcji zarejestrowanego agenta z LegalZoom będziesz mieć również dostęp do poręcznej kalendarz zgodności aby mieć pewność, że nigdy nie przekroczysz terminu.

A skoro już to robisz, możesz rozważyć zgłoszenie znaku towarowego twoje imię lub logo. Chroni to korzystanie z Twojej nazwy w przyszłości, a także prawa do korzystania z nazwy Twojej firmy lub logo w adresach URL domen, kontach mediów społecznościowych, multimediach i nie tylko.

Składanie dokumentacji

Po utworzeniu firmy musisz ją zarejestrować zgodnie z ustawieniami regionalnymi. Dla tych z was w USA oznacza to zazwyczaj rejestrację w urzędzie federalnym, stanowym, miejskim i ewentualnie powiatowym.

Musisz się zarejestrować Numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) z rządem federalnym. Jest to w zasadzie numer ubezpieczenia społecznego dla Twojej firmy. Tego właśnie użyjesz do podatków od działalności gospodarczej, formularzy W-9, formularzy 1099-Misc i wszystkich dokumentów wymaganych do zarejestrowania się wszędzie indziej. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz skorzystać z własnego numeru ubezpieczenia społecznego w dokumentach biznesowych lub zarejestrować się w celu uzyskania numeru EIN. Naprawdę zachęcamy nowe firmy do poświęcenia czasu na uzyskanie numeru EIN, choćby po to, aby zachować poufność twoich prywatnych informacji. LegalZoom ułatwia to, ponieważ jeśli dobrze pamiętam, wszystkie dokumenty są zawarte w pakiecie (wystarczy je podpisać i wysłać pocztą).

Po utworzeniu firmy musisz także zarejestrować się Państwowa licencja biznesowa. Wiele stanów udostępnia wszystkie te informacje online (Nevada na przykład ma nawet bardzo łatwy portal biznesowy online, który jeszcze bardziej ułatwia), lub możesz zwrócić się do LegalZoom, aby uzyskać nieco więcej pomocy. Zazwyczaj podaje informacje dotyczące rodzaju prowadzonej działalności, artykułów organizacji, listy kierowników, czy masz pracowników itp..

Jeszcze bardziej zbliżając się do domu, będziesz potrzebować Licencja na prowadzenie działalności gospodarczej w mieście i / lub hrabstwie także. Najpierw zalecamy skontaktowanie się z biurem powiatowym, aby sprawdzić, czy będziesz musiał się z nimi zarejestrować, a także z miasta, w którym prowadzisz działalność. Gdzie się znajdujemy, potrzebujemy tylko licencji miejskiej i możemy pominąć licencję okręgową, ale w czasach, gdy byliśmy w Kalifornii, musieliśmy zarejestrować się w obu.

Oprócz tych licencji może być konieczne złożenie dodatkowych zezwoleń i dokumentów dotyczących innych aspektów działalności firmy, które nie są online. Jeśli masz pracowników, pojazdy służbowe lub fizyczny sklep (witaj zgodę policji i straży pożarnej), to wszystko dodane pozwolenia musisz zajrzeć. Na przykład złożyliśmy wniosek o pozwolenie na zamieszkanie w domu w Kalifornii, ponieważ nasze biuro było w naszym domu. Sprawdź strony internetowe dla swojego stanu i władz lokalnych, zadzwoń do nich, a nawet zatrudnij prawnika, jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko dobrze zrobiłeś.

Zatrudnianie pracowników i freelancerów

Po uruchomieniu firmy może być potrzebna pomoc. Przed opublikowaniem pomóż poszukiwanym reklamom zastanów się, czy jesteś na rynku dla pracowników, czy freelancerów, aby ci pomóc.

Na pracownik pracuje dla ciebie, wyznaczył obowiązki, używa twojego sprzętu / zasobów, działa zgodnie z twoim harmonogramem, jest wypłacany co godzinę lub za wynagrodzenie i otrzymuje świadczenia firmowe (zwroty, ubezpieczenie, ubezpieczenie pracowników itp.). Jeśli masz pracowników, musisz zbierać formularze W-4, wystawiać formularze W-2, organizować emerytury i świadczenia zdrowotne w ramach szeregu innych wymogów prawnych. Główne zalety zatrudniania pracowników obejmują możliwość kontrolowania stosowanej metody pracy i harmonogramu. Pracownicy są przedłużeniem ciebie.

Freelancer (lub niezależny wykonawca) pracuje dla siebie, ustala własny harmonogram, jest wypłacany na podstawie umowy i nie otrzymuje żadnych świadczeń. Musisz wydać 1099-Różne każdemu kontrahentowi, który jest obywatelem lub rezydentem USA, który zapłaciłeś 600 USD lub więcej w roku podatkowym. Jest to jednak łatwa forma, którą można odebrać w dowolnym sklepie z artykułami biurowymi w styczniu. Korzyści z zatrudnienia freelancerów obejmują możliwość zatrudniania specjalistów na podstawie poszczególnych projektów, a Ty zaoszczędzisz trochę gotówki i dużo czasu, ponieważ nie musisz zapewniać świadczeń.

Przed zatrudnieniem kogoś zastanów się dokładnie, czego wymaga Twoja firma. I pamiętaj, aby przeprowadzić własne badania lub porozmawiać z profesjonalistą na temat wymagań prawnych i podatkowych w Twoim regionie, aby dodać nowych członków do swojego zespołu (na przykład – Nevada ma stanowe prawo pracy, zmodyfikowany stanowy podatek od działalności gospodarczej, przepisy dotyczące ubezpieczenia od bezrobocia i pracowników ubezpieczenie odszkodowawcze, które obowiązuje od momentu zatrudnienia pracownika).

Księgowość i podatki

Prowadzenie własnego biznesu jest świetne, ponieważ możesz być swoim własnym szefem i tworzyć własny harmonogram. Ale kiedy to twoja firma jest odpowiedzialna za finanse, budżety i oczywiście raportowanie i podatki.

Ważne jest, aby przechowywać dobrą dokumentację finansową dla swojej firmy. W zależności od tego, jak skomplikowane są twoje finanse, możesz sobie z tym poradzić oprogramowanie księgowe Jak na przykład QuickBooks lub szałwia. Ale zatrudnianie profesjonalistów ma zalety. Kiedy wynajmujesz własnego księgowego lub korzystasz z usług takich jak Ławka lub lokalna firma księgowa odciąża Cię od stresu, uwalniając więcej czasu na skupienie się na tym, co robisz najlepiej.

Oprócz ogólnej rachunkowości należy oczywiście wziąć pod uwagę podatki. Jeśli jesteś w USA, musisz złożyć wniosek podatki federalne i najprawdopodobniej podatki państwowe dla Twojego biznesu. W zależności od tego, co sprzedajesz i gdzie, możesz mieć wariant podatki od sprzedaży należne co miesiąc lub kwartał. IRS ma się świetnie strona dla małych firm zawiera mnóstwo informacji do przeczytania, ale oto kilka bardziej powszechnych formularzy podatkowych, które składamy pod koniec każdego roku, aby dać ci wyobrażenie:

  • 1099-Misc: Należy przesłać je pocztą do niezależnych kontrahentów (z siedzibą w USA), którym wypłacono ponad 600 USD na koniec każdego roku obrotowego.
  • 1065 plus Harmonogram K-1: W przypadku spółek LLC działających jako spółka cywilna wypełniasz zeznanie podatkowe w tym formularzu. Harmonogram K-1 w formularzu służy do raportowania dochodu partnera.
  • Podatek od konsumpcji: Jest to lokalny formularz, którego używamy w Nevadzie i składamy po każdym roku obrachunkowym. Używamy go do deklarowania sprzedaży dóbr materialnych (jesteśmy zobowiązani do złożenia wniosku, nawet jeśli my go nie mamy – i tak, rozmawialiśmy z działem podatkowym, aby nasze miasto było w 100% pewne).

Bądź coraz lepszy

Ulepsz swój biznes: coraz lepiej

Po uruchomieniu firmy możesz zacząć wprowadzać ulepszenia. Istnieje wiele sposobów na rozwój i ulepszanie firmy, ale oto kilka pomysłów na dobry początek.

Zaangażuj się w społeczność

Mamy na myśli zarówno WordPress, jak i lokalną społeczność. Weź udział w WordCamp w twojej okolicy, przekaż swój czas lub pieniądze lokalnej organizacji charytatywnej, dołącz do Izby Handlowej, a nawet weź stażystę z lokalnej uczelni, jeśli możesz. Istnieje mnóstwo świetnych sposobów na zaangażowanie się, jeśli jesteś trochę kreatywny. Wydarzenia społecznościowe to świetny sposób na nawiązywanie kontaktów z innymi małymi firmami w Twojej okolicy.

Stowarzyszenia i konferencje zawodowe

Innym świetnym sposobem na rozwój jest dołączenie do stowarzyszeń zawodowych i udział w konferencjach odpowiednich dla Twojej niszy. Jeśli pracujesz z WordPress, może to obejmować zdarzenia takie jak LoopConf, Szczyt stowarzyszony i WordCamp US. Są to nie tylko świetne miejsca do nauki rzemiosła, ale także trochę pracy w sieci. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zostań sponsorem. To długa droga do zwiększenia świadomości marki, a jeszcze łatwiej jest nawiązać kontakt, gdy ludzie mogą podejść do ciebie na Twoim stoisku.

Rozwijaj swoją sieć

Oprócz zatrudniania pracowników lub freelancerów wspaniale jest poszerzać swoją sieć kontaktów zawodowych, docierając do innych osób z branży. Promuj swoją firmę, łącząc siły z innymi blogami i wymieniając posty. Wspieraj komplementarne firmy, kupując przestrzeń reklamową na ich stronach internetowych (jeśli oferujesz hosting, poszukaj spotów reklamowych na stronach blogujących). Współpracuj z innymi markami branżowymi, aby planować wydarzenia lub prezenty. Istnieje mnóstwo sposobów na kreatywność i współpracę, aby czerpać korzyści.

Podsumowanie

Jest oczywiście wiele innych rzeczy, których nie omawialiśmy – ale mamy nadzieję, że to, co dodaliśmy, było pomocne. To tylko niektóre z kroków, które podjęliśmy, aby zacząć, oraz metod, które wykorzystujemy do promowania siebie.

Jeśli masz pytania dotyczące prowadzenia własnej działalności WordPress, możesz je zadać – dołożymy wszelkich starań, aby pomóc i skierować Cię w dobrym kierunku. Lub jeśli masz własne wskazówki, udostępnij je w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me